Wetenschap en God's woord zijn niet tegenstrijdig.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:42 schreef Jigzoz het volgende:
Maar weer even een poging om er een wat serieuzer gesprek van te maken: hoe is het mogelijk om met alle wetenschappelijke kennis van tegenwoordig toch nog steeds in de christelijke god te geloven? Dat riedeltje van 'je kunt niet bewijzen dat er helemaal geen soort god bestaat' even buiten beschouwing gelaten, maar puur uitgaand van de christelijke god. Die bestaat niet. Dat staat vast. Hoe kan het dan dat er nog steeds mensen zijn die denken dat er wel zoiets bestaat?
Dat zijn ze wel.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:44 schreef man1986 het volgende:
[..]
Wetenschap en God's woord zijn niet tegenstrijdig.
Kijktip:quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:42 schreef man1986 het volgende:
Correctie: Zonder God geen absolute/objectieve moraliteit.
Als je William Craig aanhaalt, gebruik dan wel zijn eigen woorden.
Hm... Zit wat in...quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:44 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Ben ik met je eens. Maar het ligt er maar net aan hoe zeer je gelooft dat je "schuldig" bent. Zo zie je bijvoorbeeld ook vaak dat vrouwen slecht behandeld worden door hun man, maar toch van hem houden en hem zelfs verdedigen omdat ze zijn geloven dat ze die behandeling verdienen.
Ik bedoel daarmee wetenschappelijke feiten.quote:
Ik ook.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:46 schreef man1986 het volgende:
[..]
Ik bedoel daarmee wetenschappelijke feiten.
Het koninkrijk van God komt mensen toe die zijn ALS kinderen. De karakteristieken, niet letterlijkquote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:42 schreef man1986 het volgende:
[..]
Maar Jezus riep de kinderen bij zich en zei: ‘Laat ze bij me komen, houd ze niet tegen, want het koninkrijk van God behoort toe aan wie is zoals zij. Luke 18:16
Het heelal is x miljard jaar oud is geen wetenschappelijke feit, maar een aanname en gebaseerd op foutieve redenatie van de bewijzen/observaties.quote:
deze ga ik later bekijken, dus verwacht hierop een reactie van mij.quote:
De aarde bestaat omdat God die heeft gemaakt in net zo fout.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:48 schreef man1986 het volgende:
[..]
Het heelal is x miljard jaar oud is geen wetenschappelijke feit, maar een aanname en gebaseerd op foutieve redenatie van de bewijzen/observaties.
Nee, dat is een wetenschappelijk feit en dat is op talloze manieren wetenschappelijk bewezen.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:48 schreef man1986 het volgende:
[..]
Het heelal is x miljard jaar oud is geen wetenschappelijke feit, maar een aanname en gebaseerd op foutieve redenatie van de bewijzen/observaties.
Had je al ergens daadwerkelijk aangegeven wat er exact fout aan isquote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:48 schreef man1986 het volgende:
[..]
Het heelal is x miljard jaar oud is geen wetenschappelijke feit, maar een aanname en gebaseerd op foutieve redenatie van de bewijzen/observaties.
Het probleem met Craig is dat hij lijkt te denken dat subjectief gelijk staat aan arbitrair ... dat wanneer er geen objectieve moraal zou zijn, geen goed of kwaad in een situatie ongeacht wat we er zelf van vinden, dan zou alles niks uitmaken. Dit klopt natuurlijk niet, mensen hebben ook hun eigen leefregels en idealen. Omdat het mensen zijn van vlees en bloed die pijn en empathie kunnen voelen.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:49 schreef man1986 het volgende:
[..]
deze ga ik later bekijken, dus verwacht hierop een reactie van mij.
De bijbel bestuderen, want daar staan de antwoorden op je vragen.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:35 schreef Klauz het volgende:
Ik vind alle argumenten van Craig niet overtuigend, man1986, wat moet ik nu doen?
God is de Schepper van het universum en de mens is gemaakt in Zijn Evenbeeld.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:37 schreef BasOne het volgende:
Trouwens een grappige observatie die ik gemaakt heb.
Gelovigen geloven niet in buitenaards leven....
Maar wat is God dan?
Wetenschap en God's Woord zijn niet tegenstrijdig.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:42 schreef Jigzoz het volgende:
Maar weer even een poging om er een wat serieuzer gesprek van te maken: hoe is het mogelijk om met alle wetenschappelijke kennis van tegenwoordig toch nog steeds in de christelijke god te geloven? Dat riedeltje van 'je kunt niet bewijzen dat er helemaal geen soort god bestaat' even buiten beschouwing gelaten, maar puur uitgaand van de christelijke god. Die bestaat niet. Dat staat vast. Hoe kan het dan dat er nog steeds mensen zijn die denken dat er wel zoiets bestaat?
Dat staat er ook niet bij in de passage zoals jij beweert.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:48 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Het koninkrijk van God komt mensen toe die zijn ALS kinderen. De karakteristieken, niet letterlijk
Lees vers 25 ook maar eens letterlijk: alle rijke mensen naar de hel
Ik heb met een paar voorbeelden aangegeven waarom de aannames niet kloppen. Deze staan in een andere topic, maar heb er verder niet op gereageerd omdat de discussie daar uitliep op ad hominems aanvallen.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:52 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Had je al ergens daadwerkelijk aangegeven wat er exact fout aan is
Zeker als je deze reeks start met een video waarin de big bang gebruikt wordt als bewijs voor God
Dat gaat me niet helpen met het antwoord op mijn vraag, want:quote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:04 schreef man1986 het volgende:
[..]
De bijbel bestuderen, want daar staan de antwoorden op je vragen.
quote:Op vrijdag 11 mei 2012 17:11 schreef man1986 het volgende:
[..]
Nergens heb ik (of William Craig) gezegd dat God bestaat, omdat het in de Bijbel staat.
Zulke redenering komt in deze discussie niet ter sprake.
Een bisexuele hermofradiete transexueel?quote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:04 schreef man1986 het volgende:
God is de Schepper van het universum en de mens is gemaakt in Zijn Evenbeeld.
quote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:04 schreef man1986 het volgende:
Wetenschap en God's Woord zijn niet tegenstrijdig.
quote:
De bijbel is een menselijk verzinsel om dingen die men destijds niet kon verklaren te verklaren.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:04 schreef man1986 het volgende:
De bijbel bestuderen, want daar staan de antwoorden op je vragen.
En om mensen te onderdrukken. Zeker niet onbelangrijk.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:14 schreef BasOne het volgende:
[..]
De bijbel is een menselijk verzinsel om dingen die men destijds niet kon verklaren te verklaren.
Ja, hij denkt dat 'het licht van de sterren' niet van de sterren afkomstig is maar in in full-flight geschapen is, zodat het alleen lijkt alsof er sterren zijn.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 22:52 schreef Mr.44 het volgende:
[..]
Had je al ergens daadwerkelijk aangegeven wat er exact fout aan is
Zeker als je deze reeks start met een video waarin de big bang gebruikt wordt als bewijs voor God
je gaat er voor het gemak aan voorbij dat je deze reeks gestart bent met een debat waarin meneer Craig de big bang theorie gebruikt als bewijs voor godquote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:04 schreef man1986 het volgende:
Ik heb met een paar voorbeelden aangegeven waarom de aannames niet kloppen. Deze staan in een andere topic, maar heb er verder niet op gereageerd omdat de discussie daar uitliep op ad hominems aanvallen.
Ook dat.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:16 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
En om mensen te onderdrukken. Zeker niet onbelangrijk.
Dus daarom plegen mensen tegenwoordig zoveel abortus (moord)? Omdat de wetenschap dus zo'n grote voorsprong heeft gemaakt en hierdoor objectieve moraliteit niet meer nodig is?quote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:14 schreef BasOne het volgende:
[..]
De bijbel is een menselijk verzinsel om dingen die men destijds niet kon verklaren te verklaren.
De wetenschap is de bijbel ver voorbij gelopen, we hebben de bijbel niet meer nodig om onverklaarbare dingen te verklaren.
Onze moraliteit is geciviliseerder dan dat het was en ook daar hebben we geen God meer voor nodig die ons iets gebied te doen op straffe van.
Nee, die enkele god was nodig om er een centrale organisatie omheen te kunnen bouwen. Met tientallen goden kun je geen machtige kerk opzetten.quote:Op vrijdag 11 mei 2012 23:19 schreef BasOne het volgende:
[..]
Ook dat.
En zeker niet onbelangrijk.
Maar Goden zijn er gekomen merendeel om dingen te verklaren, en met name de Griekse, Romeinse en Germaanse Goden.
Maarja, zoveel Goden... 1tje is makkelijker.... of was het gewoon luiheid...
Hey die vind ik wel aardig...
Christenen zijn lui, ze eren maar 1 God, de Romeinen hadden er tientallen![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |