In principe zou de ECB dan de moeder aller renteverhogingen moeten doorvoeren, aangezien de rente in Duitsland zelfs nu al veel te laag is voor de groeicijfers daar en inmiddels heeft zich daar alweer een huizenbubble aangediend. Als je die inflatoire spiraal gaat voeden met loonsverhogingen dan moet de ECB op de noodrem.quote:Op zondag 6 mei 2012 22:19 schreef Igen het volgende:
[..]
Minister Schäuble heeft gisteren ook al geroepen dat de lonen in Duitsland maar eens flink moesten gaan stijgen om Duitsland wat meer naar het Europese midden te bewegen.
Het lijkt er dus verrekte sterk op dat het model van alleen maar strikte begrotingsdiscipline en loonmatiging uitgediend heeft.
Interne revaluatie ??quote:Op zondag 6 mei 2012 22:19 schreef Igen het volgende:
[..]
Minister Schäuble heeft gisteren ook al geroepen dat de lonen in Duitsland maar eens flink moesten gaan stijgen om Duitsland wat meer naar het Europese midden te bewegen.
Het lijkt er dus verrekte sterk op dat het model van alleen maar strikte begrotingsdiscipline en loonmatiging uitgediend heeft.
Maar hiermee blijkt toch gewoon dat een muntunie met zoveel verschillende economieen gewoon niet werkbaar is (of er moet een constante geld stroom van noord naar zuid gaan plaatsvinden) , een heel leuke excercitie van onze macro economen, maar helaas wat factoren vergeten.quote:Op maandag 7 mei 2012 08:26 schreef SeLang het volgende:
De Griekse toestand is helemaal niet meer interessant. Wat de Fransen nu gaan doen is wel interessant. Maar het meest interessant is dit:
[..]
In principe zou de ECB dan de moeder aller renteverhogingen moeten doorvoeren, aangezien de rente in Duitsland zelfs nu al veel te laag is voor de groeicijfers daar en inmiddels heeft zich daar alweer een huizenbubble aangediend. Als je die inflatoire spiraal gaat voeden met loonsverhogingen dan moet de ECB op de noodrem.
Klopt idd zonder dat er een centrale bank is die alles regelt voor heel Europa is het idd niet werkbaar, ook is het zo dat Griekenland helemaal niet tot de EU toe had mogen treden maar dat is toch gebeurt en daar moeten we dan dus ook mee dealen (ondanks dat ze waarschijnlijk toch gekicked gaan worden binnenkort)quote:Op maandag 7 mei 2012 08:36 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar hiermee blijkt toch gewoon dat een muntunie met zoveel verschillende economieen gewoon niet werkbaar is (of er moet een constante geld stroom van noord naar zuid gaan plaatsvinden) , een heel leuke excercitie van onze macro economen, maar helaas wat factoren vergeten.
Dat is ook waar iedere EUregent nu mee bezig is, hoe ontfutselen we jaarlijks 200 miljard aan Duitsland om het aan Spanje en Italie te gevenquote:Op maandag 7 mei 2012 08:36 schreef Basp1 het volgende:
(of er moet een constante geld stroom van noord naar zuid gaan plaatsvinden)
Het is logisch dat Duitsland nu liever in eigen vastgoed e.d. gaat beleggen dan in Griekse, Franse en Spaanse staatsschuld. Ik zie het probleem niet.. gemeenzaam potverteren is ook een vorm van harmonisering. Laat die Duitsers lekker bubbels blazen en schulden maken net als de rest van Europa gedaan heeft. Waarom zouden ze hard werken om dadelijk hun spaargeld en pensioenen naar die olijven- en druivenstampers te zien verdwijnen? Als de boel ontploft, hebben de Duitsers straks in ieder geval nog een leuk dak boven hun hoofd en een BMW in de garage, net als de rest van Europa.quote:Op maandag 7 mei 2012 08:26 schreef SeLang het volgende:
De Griekse toestand is helemaal niet meer interessant. Wat de Fransen nu gaan doen is wel interessant. Maar het meest interessant is dit:
"Minister Schäuble heeft gisteren ook al geroepen dat de lonen in Duitsland maar eens flink moesten gaan stijgen om Duitsland wat meer naar het Europese midden te bewegen."
In principe zou de ECB dan de moeder aller renteverhogingen moeten doorvoeren, aangezien de rente in Duitsland zelfs nu al veel te laag is voor de groeicijfers daar en inmiddels heeft zich daar alweer een huizenbubble aangediend.
Dit hoor ik wel vaker beweerd worden, maar zijn hier ook concrete cijfers van?quote:Op maandag 7 mei 2012 10:08 schreef HD9 het volgende:
Het is wat Nederland ook doet door van de randstad geld te sluizen naar Friesland en Drente , maar dat is een land en een volk
Volgens mij gaat gas en olie baten vanuit hier rechtstreeks naar het rijk en zien wij er vrij weinig van terug. Gelukkig hebben we de EU nog die wel in deze regio investeert. En ik zie mijzelf overigens niet als het zelfde volk als het westen of zuiden.quote:Op maandag 7 mei 2012 10:08 schreef HD9 het volgende:
[..]
Dat is ook waar iedere EUregent nu mee bezig is, hoe ontfutselen we jaarlijks 200 miljard aan Duitsland om het aan Spanje en Italie te geven
Het is wat Nederland ook doet door van de randstad geld te sluizen naar Friesland en Drenthe , maar dat is een land en een volk
Voor de Randstad weet ik het niet.quote:Op maandag 7 mei 2012 10:23 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dit hoor ik wel vaker beweerd worden, maar zijn hier ook concrete cijfers van?
Ik de randstad wonen veel meer mensen en ook veel meer uitkeringsgerechtigden wat ook bakken met geld kost.
Dat is omdat Nederland een land is, met hetzelfde volk, maar ieder jaar een paar honderd miljard sluizen van Duitsland naar Spanje dat gaat niet lukkenquote:Op maandag 7 mei 2012 10:32 schreef Igen het volgende:
[..]
Voor de Randstad weet ik het niet.
Maar bijv. Groningen heeft door de aardgasbaten statistisch zowat het hoogste BNP per hoofd van heel Europa, maar van die rijkdom zie je ter plekke bijna niks want dat geld gaat allemaal naar Den Haag.
Maar zo werkt het helaas niet. Als Duitsland netto exporteur is naar Griekenland dan verwerft zij per definitie Griekse assets. Je hebt helemaal niet de keuze om het in iets anders te beleggen dan in Griekse assets. Je kunt alleen proberen om die hete aardappel door te schuiven naar iemand anders. Succes daarmee.quote:Op maandag 7 mei 2012 10:22 schreef dvr het volgende:
[..]
Het is logisch dat Duitsland nu liever in eigen vastgoed e.d. gaat beleggen dan in Griekse, Franse en Spaanse staatsschuld.
Het verhaal is natuurlijk niet eenzijdig. Duitsland profiteert ook van die export (al is het dus de vraag hoe ze hiervoor betaald krijgen).quote:Op maandag 7 mei 2012 10:56 schreef SeLang het volgende:
[..]
Maar zo werkt het helaas niet. Als Duitsland netto exporteur is naar Griekenland dan verwerft zij per definitie Griekse assets. Je hebt helemaal niet de keuze om het in iets anders te beleggen dan in Griekse assets. Je kunt alleen proberen om die hete aardappel door te schuiven naar iemand anders. Succes daarmee.
Ja dat is het hele idee van interne devaluatie. En daarmee zijn ze in elk geval op de goede weg. Wat Griekenland echter nodig heeft is een Thatcher. Iemand die de macht breekt van de vakbonden en andere gevestigde belangen, onrendabele staatsbedrijven sluit, saneert en/of verkoopt, etc.quote:Op maandag 7 mei 2012 11:01 schreef LXIV het volgende:
In een situatie waarbij voor Zuid-Europa structureel lagere lonen gelden als voor Noord-Europa (of simpelweg loon naar werken) en daar de consumptie op een lager peil komt te liggen is er niks aan de hand. Dan werken ze gewoon hard in de olijfboomgaarden en verkopen dat voor aantrekkelijke prijzen aan ons. Ze kunnen alleen niet allemaal meer een mercedes rijden van geld dat ze niet hebben.
dat gebeurde hier ook, Den Uyl is nog tientallen jaren nagedragen dat ie de De Staats Mijnen heeft gesloten en er kwam wel een andere DSM voor in de plaats, maar toch nam vooral het CDA hem dit enorm kwalijkquote:Op maandag 7 mei 2012 11:14 schreef SeLang het volgende:
Thatcher kreeg in haar jaren enorm veel kritiek, maar achteraf moesten zelfs de linksen toegeven dat ze goede dingen heeft gedaan. Enorm veel mensen in onrendabele industrieën zoals kolen en textiel raakten hun baan kwijt (pijnlijk), maar in de jaren erna hebben bijna al die mensen weer werk gevonden in industrieen die wel rendabel zijn.
quote:Maar Den Uyl geloofde stellig 'dat hier in Zuid-Limburg nieuw werk en nieuw leven, nieuw samenleven zijn fundamenten zal kunnen vinden'.
Het ging om het verlies van 45.000 arbeidsplaatsen. Nooit eerder verdween in Nederland zo snel een zo omvangrijke bedrijfstak in een klein gebied.
1 2 3 4 5 6 | New Democracy 18.86% Syriza 16.77% Pasok 13.19% Independent Greeks 10.6% KKE (Communist) 8.48% Golden Dawn 6.97% |
Waar komt dat rare sprookje toch vandaan? Het is nonsens! Als ik naar Griekenland exporteer krijg ik gewoon euro's van ze die ik overal ter wereld kan herinvesteren. De enigen die opgezadeld raken met Griekse assets zijn zij die krediet hebben verleend aan Griekenland.quote:Op maandag 7 mei 2012 10:56 schreef SeLang het volgende:
Maar zo werkt het helaas niet. Als Duitsland netto exporteur is naar Griekenland dan verwerft zij per definitie Griekse assets.
Het is nogal wat om te spreken van een 'huizenbubble' in Duitsland als onroerend goed in Duitsland nog altijd als ondergewaardeerd moet worden beschouwd. Daarnaast heeft de Duitse centrale bank middelen om de risico's van een (iets) te lage rente voor de nationale economie te beperken.quote:Op maandag 7 mei 2012 08:26 schreef SeLang het volgende:
De Griekse toestand is helemaal niet meer interessant. Wat de Fransen nu gaan doen is wel interessant. Maar het meest interessant is dit:
[..]
In principe zou de ECB dan de moeder aller renteverhogingen moeten doorvoeren, aangezien de rente in Duitsland zelfs nu al veel te laag is voor de groeicijfers daar en inmiddels heeft zich daar alweer een huizenbubble aangediend. Als je die inflatoire spiraal gaat voeden met loonsverhogingen dan moet de ECB op de noodrem.
Als Griekenland een netto importeur is met de rest van de wereld dan moet er een kapitaalstroom de andere kant op lopen. Nu kun je wel tijdelijk spaartegoeden leegtrekken maar uiteindelijk moet de stroom euro's richting haar handelspartners worden gefinancierd. En wie zijn dat? Normaal gesproken zijn dat de handelspartners zelf, maar op dit moment leent niemand meer aan Griekenland behalve de EU en IMF. Een groot deel van dat geld komt toch weer uit Duitsland, maar een deel komt ook uit andere EU landen zoals Spanje (die uiteindelijk toch ook weer door een surplus land moet worden gefinancierd). Het is wel zo dat Duitsland gedeeltelijk kan freeriden omdat ze binnen een muntunie zitten.quote:Op maandag 7 mei 2012 11:55 schreef dvr het volgende:
[..]
Waar komt dat rare sprookje toch vandaan? Het is nonsens! Als ik naar Griekenland exporteer krijg ik gewoon euro's van ze die ik overal ter wereld kan herinvesteren. De enigen die opgezadeld raken met Griekse assets zijn zij die krediet hebben verleend aan Griekenland.
"Huizenbubble" is inderdaad voorbarig maar de eerste kenmerken zijn. De Bundesbank heeft in elk geval al aangegeven "bezorgd" te zijn hierover en heeft al een aantal restricties doorgevoerd op leningen om te proberen te voorkomen dat het uit de hand loopt. Zou er echter een loongolf ontstaan dan is dat niet voldoende om de inflatie binnen de <2% te houden op middenlange termijn.quote:Op maandag 7 mei 2012 12:57 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is nogal wat om te spreken van een 'huizenbubble' in Duitsland als onroerend goed in Duitsland nog altijd als ondergewaardeerd moet worden beschouwd. Daarnaast heeft de Duitse centrale bank middelen om de risico's van een (iets) te lage rente voor de nationale economie te beperken.
Dat zijn nogal wat alsen om op een negatief (onverantwoordelijk) resultaat uit te moeten komen, denk je echt dat de de Bundesbank losjes gaat doen over discipline of zit je gewoon een beetje te rellen nu ?quote:Op maandag 7 mei 2012 13:09 schreef SeLang het volgende:
[..]
"Huizenbubble" is inderdaad voorbarig maar de eerste kenmerken zijn. De Bundesbank heeft in elk geval al aangegeven "bezorgd" te zijn hierover en heeft al een aantal restricties doorgevoerd op leningen om te proberen te voorkomen dat het uit de hand loopt. Zou er echter een loongolf ontstaan dan is dat niet voldoende om de inflatie binnen de <2% te houden op middenlange termijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |