Het is heel goed mogelijk omdat je bij een starters functie niet per se een hoge diploma nodig hebt. Als je goed bent dan kan je vrij snel in salaris stijgen en promotie maken, waardoor je uiteindelijk hoog in de organisatie zit, zonder dat je ook de diplomas hebt.quote:Op zondag 20 mei 2012 09:14 schreef mirannie het volgende:
[..]
Dit vroeg ik mij dus ook af.
En wat ik me nog meer af vraag is hoe best veel mensen in dit topic (en voorgaande) een vrij hoge functie met bijbehorend salaris hebben met alleen een middelbare school diploma op zak.
Ik zit met zeer grote regelmaat op de verschillende vacature sites en altijd wordt er om papieren gevraagd (of anders gewoon een zielig salaris geboden).
misschien zijn de regels inmiddels veranderd, maar destijds konden wij met 1 master deficiency al beginnen met de 2 jarige RA opleiding. Weliswaar een ander traject dan vanuit vwo, maar voor mij dus wel denkbaar.quote:Op zondag 20 mei 2012 10:29 schreef snabbi het volgende:
[..]
Wat mij vooral opvalt is dat er niet gepost wordt dat hij alsnog ergens een master titel heeft moeten behalen. Dit is toch een voorwaarde voor je opleiding tot RA? Dan zou er nog een heel lang traject moeten komen.
Ik heb ook het geluk gehad om te starten in de gouden jaren van de accountancy met navenante salarisstijgingen: mijn startsalaris was 2.000 gulden bruto. De eerste negen jaar heb ik geen enkel jaar minder dan 10% erbij gekregen; dat zijn nu stijgingen die absoluut niet meer voorkomen, zelfs niet als iemand uitzonderlijk goed heeft gepresteerd het afgelopen jaar. Daarbij legt de organisatie waar ik voor werk nauwelijks druk op het behalen van je papiertjes: dat is enerzijds een voordeel (je wordt er niet op afgerekend), anderzijds een groot nadeel (het is erg makkelijk om dan ook zelf daar je prioriteiten niet te leggen).quote:Op zondag 20 mei 2012 08:47 schreef DarkerThanBlack het volgende:
Wat zijn de salarissen in de accountancy gestegen zeg. Enkele jaren terug was zo'n salaris nog alleen weggelegd voor de beginnende manager met een RA titel. Aan de andere krant vraag ik me af of je nu niet de druk hebt om zo snel mogelijk je opleiding af te ronden of dat je anders in de komende jaren mag vertrekken...
Ik ben nog begonnen in de tijd dat je - als je vanaf je VWO startte met NIVRA-Nyenrode - alleen maar RA werd. Geen doctorandus, geen master, zelfs geen hbo- of bachelortitel. Dat is nu inderdaad allemaal veranderd, waardoor ik ergens tussen allerlei oude systemen, overgangsregelingen, vervallen vakken enzovoorts ging zweven. Dat ging zodanig uit de hand lopen qua aanvullende studieduur, dat ik er nu maar voor heb gekozen om mijn AA-papiertje dan maar op te halen. Sneu en zonde, maar voornamelijk aan mezelf te wijten.quote:Op zondag 20 mei 2012 10:29 schreef snabbi het volgende:
Vergeet niet te kijken naar het feit dat hij 12,5 jaar werkervaring heeft. De gemiddelde controleleider zit natuurlijk na hbo/wo 4 jaar in het vak en dan met een veel lagere salaris.
Wat mij vooral opvalt is dat er niet gepost wordt dat hij alsnog ergens een master titel heeft moeten behalen. Dit is toch een voorwaarde voor je opleiding tot RA? Dan zou er nog een heel lang traject moeten komen.
Ja, ok, daar zit wat in. Alleen ben ik geen starter meer, alhoewel, wel voor de meeste functies.quote:Op zondag 20 mei 2012 11:24 schreef DarkerThanBlack het volgende:
[..]
Het is heel goed mogelijk omdat je bij een starters functie niet per se een hoge diploma nodig hebt. Als je goed bent dan kan je vrij snel in salaris stijgen en promotie maken, waardoor je uiteindelijk hoog in de organisatie zit, zonder dat je ook de diplomas hebt.
Omdat tijden veranderd zijn en men niet meer naar kunnen kijkt, maar ook naar certificaten en kwalificaties in de vorm van diploma`s.quote:Op zondag 20 mei 2012 12:57 schreef Sandyman het volgende:
Je salaris van 2000 netto is op dit moment toch ook gebaseerd op kennis, kunde en werkervaring? Waarom zou je daarmee niet naar een ander bedrijf kunnen die jouw vaardigheden op waarde schat en je minimaal hetzelfde salaris zou bieden?
Precies dit dus. Daarbij heb ik maar op 1 gebied ervaring/kennis en nou net dat vakgebied is nogal klein en zal ook zeker niet groter worden in de toekomst, eerder kleiner.quote:Op zondag 20 mei 2012 13:00 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Omdat tijden veranderd zijn en men niet meer naar kunnen kijkt, maar ook naar certificaten en kwalificaties in de vorm van diploma`s.
Kwestie van blijven solliciteren. Sommige vacatures vragen niet om een HBO diploma, maar om HBO denkniveau. Ik begrijp wat je bedoelt, en soms is het ook heel erg krom. Bij ons zijn er functies waar men HBO diploma wordt gevraagd. In praktijk blijkt het gewoon MBO(+) functies te zijn. Wat je dan ook ziet is dat de personen op deze functie binnen 2 jaar weer vertrekken. Als ik het voor het zeggen had, dan hadden we iemand gekozen die een MBO of zelfs helemaal geen diploma heeft, maar wel de ervaring en de juiste denkniveau heeft. Daar hebben we veel meer aan. Daarom moet je gewoon blijven solliciteren. Je moet maar net een werkgever treffen die iemand zoekt met de juiste ervaring zonder dat hij of zij over de juiste papieren beschikt. Daarnaast hoevaak wordt er nou iemand aangenomen dat volledig over de gestelde eisen beschikt? Bijna nooit.quote:Op zondag 20 mei 2012 12:31 schreef mirannie het volgende:
[..]
Ja, ok, daar zit wat in. Alleen ben ik geen starter meer, alhoewel, wel voor de meeste functies.
Heb nu een salaris van ongeveer 2000 euro netto per maand voor een 28 urige werkweek. Wil wel graag iets anders, maar omdat ik dus alleen mijn middelbare school heb afgemaakt, lijkt het vrij onmogelijk om ergens anders een soort gelijk salaris te krijgen. Minder salaris is geen optie, ook niet voor een jaar ofzo. Meer uren zou wel kunnen, maar zelfs dan nog lijken dat soort salarissen echt alleen weggelegd voor hbo'ers.
Het staat je vrij om te onderhandelen , is zeer gebruikelijk. Ook bij de overheid. Dat is althans mijn ervaring.quote:Op zondag 20 mei 2012 16:12 schreef DarkerThanBlack het volgende:
[..]
Kwestie van blijven solliciteren. Sommige vacatures vragen niet om een HBO diploma, maar om HBO denkniveau. Ik begrijp wat je bedoelt, en soms is het ook heel erg krom. Bij ons zijn er functies waar men HBO diploma wordt gevraagd. In praktijk blijkt het gewoon MBO(+) functies te zijn. Wat je dan ook ziet is dat de personen op deze functie binnen 2 jaar weer vertrekken. Als ik het voor het zeggen had, dan hadden we iemand gekozen die een MBO of zelfs helemaal geen diploma heeft, maar wel de ervaring en de juiste denkniveau heeft. Daar hebben we veel meer aan. Daarom moet je gewoon blijven solliciteren. Je moet maar net een werkgever treffen die iemand zoekt met de juiste ervaring zonder dat hij of zij over de juiste papieren beschikt. Daarnaast hoevaak wordt er nou iemand aangenomen dat volledig over de gestelde eisen beschikt? Bijna nooit.
Lekker hoor!quote:Op zaterdag 2 juni 2012 12:24 schreef Mushaboom het volgende:
01: Bedrijfstak: Zorg
02: Functie: Verzorgende-IG BBL in een verzorgingstehuis voor dementerende bejaarden (in opleiding bij werkgever)
03: Opleiding: VMBO-TL
04: Leeftijd: 21
05: Aantal uren per week: min. 26uur, 2 dagen school om de 2 weken
06: Aantal vakantiedagen: 4 weken
07: 13e maand: nee
08: Bruto maand salaris: 1100 exl. onregelmatigheidstoeslag.
09: Netto maand salaris: nog niet bekend
10: Overuren betaald: ja
11: Werkervaring: Geen.
12: Goodies: Opleiding en boeken door werkgever betaald, laptop voor max 600 euro, fietsregeling.
Ik vind dit toch redelijk, aangezien opleiding volledig word betaald.
2e leerjaar word mijn salaris 1350, 3e leerjaar 1600.
Behalve in de zorg..quote:Op zaterdag 2 juni 2012 13:25 schreef FerryNL het volgende:
[..]
Lekker hoor!
Ik zou ook wel weer een BBL opleiding willen volgen, maar helaas ben ik voor veel werkgevers te oud.
Ja ik had dat al begrepen van veel mensen ja. Alleen het probleem is dat ik nog niet zeker weet of ik wel de zorg in wil.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 13:28 schreef Mushaboom het volgende:
[..]
Behalve in de zorg..
ik start in september en de gemiddelde leeftijd is 30-40.
Wat houd je tegen?quote:Op zaterdag 2 juni 2012 13:31 schreef FerryNL het volgende:
[..]
Ja ik had dat al begrepen van veel mensen ja. Alleen het probleem is dat ik nog niet zeker weet of ik wel de zorg in wil.
En ik ben een jongen en dat zit bij mij ook een beetje dwars, om de zorg in te gaan.
Wat mij tegen houd is dat ik een jongen ben. Ik weet niet of ik in de groep gaat passen, en of mensen mij willen. Het blijft toch wel een vrouwenvak.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 13:33 schreef Mushaboom het volgende:
[..]
Wat houd je tegen?
Juist in de zorg zijn mannen nodig!
Vooral zorg in de vorm van jeugdzorg, begeleiding, gehandicaptenzorg, e.d.
Niet onzeker zijn of je niet in de groep past!quote:Op zaterdag 2 juni 2012 13:36 schreef FerryNL het volgende:
[..]
Wat mij tegen houd is dat ik een jongen ben. Ik weet niet of ik in de groep gaat passen, en of mensen mij willen. Het blijft toch wel een vrouwenvak.
Maar los van dat lijk het mij echt super om te doen. Mensen helpen en met mensen werken. Ik ben zelf al geen kantoortype, maar meer iemand die gewoon echt lekker bezig wilt zijn. Ik kan ook niet stilzitten etc etc.
Had jij snel een BBL plek?
Ja drm wil ik ook een BBL opleiding gaan volgen, omdat het merendeel van de mensen daar serieuzer is. Op de BOL opleidingen hangt toch meestal nog zo'n kinderachtige sfeer.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 13:42 schreef Mushaboom het volgende:
[..]
Niet onzeker zijn of je niet in de groep past!
Ook in een groep van kantoorwuppen heb je een kans erbuiten te vallen.
Vaak zijn vrouwen in de zorg vrouwen met wat pit, zorgzaam, vriendelijk en schieten je altijd te hulp omdat dat het aard van het beestje is![]()
op de BBL opleidingen ook zeker geen snotneuzen maar mensen die bewust kiezen voor een zorgopleiding, waardoor ze een volwassen en respectvolle houding hebben naar anderen.
BBL opleidingen zijn absoluut erg makkelijk te vinden, vooral in de bejaardenzorg. let er wel op dat opleidingen in september en januari starten, en je dus het beste al ruim van tevoren moet gaan zoeken omdat anders de procedures al gesloten zijn.
Ook mensen zonder ervaring komen al snel binnen op de bbl opleidingen.
Ah ok leuk!quote:Op zaterdag 2 juni 2012 16:52 schreef lodiej het volgende:
Heb zelf ook de verzorgende-IG opleiding gedaan en ben een man! Bij mij waren ze daarom juist positief (ook wel over mijn werkhouding etc.)En de zorg betaald ook nog best goed vind ik (veel mensen klagen over het ''lage'' loon) voor mijn leeftijd is het goed boeren.
Ja, ook BBL gedaan.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 17:21 schreef FerryNL het volgende:
[..]
Ah ok leuk!
Had je het ook via een BBL traject gedaan?
Kon je er ook snel 1 vinden? Ik hoor altijd wel dat ze heel veel mensen zoeken, maar toch zijn ze ook wel weer snel vervuld.quote:
Optijd beginnen dus! Meestal beginnen ze met mei al voor de opleiding in september, en september/augustus voor de opleiding in januari. En open sollicitaties schrijven naar ALLE instellingen in de buurt, dan heb je ze echt voor t oprapen.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 17:28 schreef FerryNL het volgende:
[..]
Kon je er ook snel 1 vinden? Ik hoor altijd wel dat ze heel veel mensen zoeken, maar toch zijn ze ook wel weer snel vervuld.
Ik ga morgen eens zoeken naar alle verzorgingstehuizen, en dan op alles solliciteren.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 17:36 schreef Mushaboom het volgende:
[..]
Optijd beginnen dus! Meestal beginnen ze met mei al voor de opleiding in september, en september/augustus voor de opleiding in januari. En open sollicitaties schrijven naar ALLE instellingen in de buurt, dan heb je ze echt voor t oprapen.
Ja ik heb maar bij één instelling gesolliciteerd en was ook direct aangenomen.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 17:28 schreef FerryNL het volgende:
[..]
Kon je er ook snel 1 vinden? Ik hoor altijd wel dat ze heel veel mensen zoeken, maar toch zijn ze ook wel weer snel vervuld.
Leuk!quote:Op zaterdag 2 juni 2012 17:40 schreef FerryNL het volgende:
[..]
Ik ga morgen eens zoeken naar alle verzorgingstehuizen, en dan op alles solliciteren.
Zelf woon ik in Dordrecht, dus dan zoek ik zeker tot Rotterdam/Breda. Dan moet er toch wel 1 zijn waar ik kan komen.
Ik moet met het OV komen, omdat ik nog geen rijbewijs heb.![]()
Zo dat is wel lekker dan. Gewoon gelijk aangenomen.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 17:40 schreef lodiej het volgende:
[..]
Ja ik heb maar bij één instelling gesolliciteerd en was ook direct aangenomen.Ze zoeken inderdaad wel veel mensen maar als je man bent heb je eigenlijk altijd wel een voordeel denk ik, die zijn er weinig en veel cliënten reageren er positief op (sommigen ook absoluut niet en die willen bijvoorbeeld niet door je geholpen worden) daarom willen ze graag wat mannen ook voor het evenwicht binnen een team.
Ja voor dit jaar ben ik alweer te laat.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 17:43 schreef Mushaboom het volgende:
[..]
Leuk!
Vrees alleen dat je nu aan de late kant bent, maar veel succes met zoeken! Probeer ook de gehandicaptenzorg, kan erg leuk zijn als leerling.
En zorg dat je iets vind wat op fietsafstand is, dus niet verder als 10km. Dit omdat je in de zorg vaak heel vroeg moet beginnen, soms zelfs 6 uur, en dan is er nog geen OV. Hetzelfde savonds en snachts.
Hoe raak je je diploma nou weer kwijt? :p Kan je altijd nog opvragen bij de instelling of IB-groep ask t goed heb.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 18:00 schreef FerryNL het volgende:
[..]
Zo dat is wel lekker dan. Gewoon gelijk aangenomen.![]()
Ja ik heb ook wel een beetje zo'n idee dat een jongen makkelijker aangenomen wordt. Omdat ze toch meer jongens en mannen zoeken nu.
[..]
Ja voor dit jaar ben ik alweer te laat.![]()
Maarja ik ga dan proberen om in Jan/Feb te beginnen.
Ik moet trouwens wel eerst Niveau 2 doen, omdat ik mijn MBO2 diploma kwijt ben. Maar voor niveau 3 heb je juist weer een MBO2 diploma nodig.
Dus dat zal wel even moeilijk zijn aangezien ze veel meer niveau 3 plekken hebben dan niveau 2.
Mijn vorige werkgever heeft die kwijt gemaakt. Ik heb alleen een VMBO BB en MBO2 koks diploma (die heb ik dus niet meer) behaald.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 18:04 schreef Mushaboom het volgende:
[..]
Hoe raak je je diploma nou weer kwijt? :p Kan je altijd nog opvragen bij de instelling of IB-groep ask t goed heb.
welke middelbare diploma heb je?
en vaak kan je ook afspreken dat je eerst mbo2 doet endan de versnelde traject mbo3, dan heb je alsnog binnen 3 jaar je diploma.
wat verdien je in schaal 12 dan?quote:Op zaterdag 2 juni 2012 23:32 schreef Tikbalang het volgende:
08: Bruto maand salaris: ca. 5150 schaal 2 van 12
Het lijkt me eerder periodiek 2 van schaal 12?quote:
Klopt heb je gelijk aan. Noemen het zelf anciniteit maar what's in a name.quote:Op zondag 3 juni 2012 09:56 schreef Sometimes het volgende:
[..]
Het lijkt me eerder periodiek 2 van schaal 12?
Ja leuk, maar niet in de techniek. Daar moet je namelijk wel wat weten...quote:Op zondag 20 mei 2012 11:24 schreef DarkerThanBlack het volgende:
[..]
Het is heel goed mogelijk omdat je bij een starters functie niet per se een hoge diploma nodig hebt. Als je goed bent dan kan je vrij snel in salaris stijgen en promotie maken, waardoor je uiteindelijk hoog in de organisatie zit, zonder dat je ook de diplomas hebt.
Klopt helemaal, scheepvaart net zo. Geen papiertje mag je niet eens aan boord. Begint al met simpel cursusje van 1 week ofzo. Mag je net varen als matroos. Hoger kom je dan echt niet. Zeevaartschool voor 3 jaar 1 jaar stage en dan kun je pas wat.quote:Op zondag 3 juni 2012 10:52 schreef DaDude1987 het volgende:
[..]
Ja leuk, maar niet in de techniek. Daar moet je namelijk wel wat weten...
Het lijkt me nogal voor de hand liggend dat hij dat gewoon 12 maanden per jaar krijgt. Anders krijgt hij 6 maanden per jaar 5000 bruto en 6 maanden niks. Wat neer zou komen op een jaarsalaris wat net onder modaal ligt voor een kapitein met 16 jaar werkervaring...quote:Op zondag 3 juni 2012 14:07 schreef Kaas- het volgende:
Mooie salarissen. Maar verdien je dat elke maand Tikbalang of alleen tijdens een 'vaarmaand'?
Zo'n rare gedachte is het niet hoor als je niet bekend bent met de exacte voorwaarden van de specifieke baan van Tikbalang, want ik hoor wel vaker dat mensen met dit soort banen (a) alleen betaald krijgen in de maanden dat ze weg zijn (sommige takken in de visserij) of (b) een enorme toeslag krijgen in de maanden dat ze weg zijn waardoor het salaris in die maanden 2 tot 3x zo hoog is (olieboorders, militairen).quote:Op zondag 3 juni 2012 16:40 schreef Sandyman het volgende:
[..]
Het lijkt me nogal voor de hand liggend dat hij dat gewoon 12 maanden per jaar krijgt. Anders krijgt hij 6 maanden per jaar 5000 bruto en 6 maanden niks. Wat neer zou komen op een jaarsalaris wat net onder modaal ligt voor een kapitein met 16 jaar werkervaring...
In de offshore valt ook meer te verdienen dat klopt. Moet je ook wat harder voor werken met 12 uur per dag en meer. Scheepvaart is gewoon wat rustiger. WTK's zitten in verhouding net wat lager maar scheelt geen honderden euro's.quote:Op maandag 4 juni 2012 00:57 schreef bluemoon23 het volgende:
@Tikbalang, ik vind je salaris eerlijk gezegd wel wat tegenvallen als ik het vergelijk met offshore salarissen.
Wat verdient een WTK in de machinekamer tegenwoordig eigenlijk ?
Ik ken er hier meer. In de scheepvaart is het ook zo dat het niet uitmaakt of je een MBO of HBO diploma hebt. Internationaal geregeld via STCW. Wel is het zo dat met een HBO je iets wat meer kunt verwachten aan de wal. En je natuurlijk ing. achter je naam mag zetten.quote:Op maandag 4 juni 2012 01:08 schreef Kaas- het volgende:
Voor je 40e meer dan 60k per jaar met MBO is toch gewoon ontzettend goed? Ik ken in ieder geval niemand die dat nadoet.
Ik zou het ervoor zetten.quote:Op maandag 4 juni 2012 01:16 schreef Tikbalang het volgende:
En je natuurlijk ing. achter je naam mag zetten.
En achter voor de zekerheid!quote:
Geldt dat ook voor de generatie MBO'ers die nu in de scheepvaart gaat beginnen? Aangezien de tijden in de meeste branches wel erg veranderd zijn er vaak steeds hogere minimumeisen zijn qua opleiding. If yes kan ik me voorstellen dat het best een droombaan is voor veel jonge mensen nu.quote:Op maandag 4 juni 2012 01:16 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Ik ken er hier meer. In de scheepvaart is het ook zo dat het niet uitmaakt of je een MBO of HBO diploma hebt. Internationaal geregeld via STCW. Wel is het zo dat met een HBO je iets wat meer kunt verwachten aan de wal. En je natuurlijk ing. achter je naam mag zetten.
Voor zover ik weet is dat geen fabeltje. Maar mensen gingen van wat ik doe naar de bagger en kwamen weer terug en sommigen ook niet. net waar je hart ligt op bepaalde momenten. Baggeren en offshore mag dan allemaal meer verdienen ik ben zeer happy in dat wat ik nu doe.quote:Op maandag 4 juni 2012 01:54 schreef De_Kardinaal het volgende:
Baggeren schijnt anders goed te verdienen. Is dat nog steeds zo of is dat een fabelke?
Ik had in de offshore met alleen MBO, 75K+ per jaar voor mijn 30e.quote:Op maandag 4 juni 2012 01:08 schreef Kaas- het volgende:
Voor je 40e meer dan 60k per jaar met MBO is toch gewoon ontzettend goed? Ik ken in ieder geval niemand die dat nadoet.
Ik vaar op een tanker. Loop in ieder geval nog mijn eigen wachtjes 8-12 20-24 op zee. Als het aan de oliemaatschappijen ligt doe ik dat eigenlijk ook niet. Wat ik dan zou moeten doen met mijn tijd weet ik ook niet, ik denk beetje tv kijken ofzo.quote:Op maandag 4 juni 2012 04:45 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Ik had in de offshore met alleen MBO, 75K+ per jaar voor mijn 30e.
Een kapitein heeft ook aardig wat verantwoordelijkheden natuurlijk, dat mag ook wel beloond worden.
Wat voor schip vaar je op ?
Ik heb nu nachtdienst op het platform, krijg ik weer ¤65 per dag extra voor
Wat ik me afvraag is hoe vaak je die ¤3150 betaald krijgt, 6x of 12 x per jaar?quote:Op zaterdag 2 juni 2012 23:32 schreef Tikbalang het volgende:
Hier ook maar eens reageren toch altijd leuk om te weten ook van een ander dus jullie ook van mij.
01: Bedrijfstak: Scheepvaart / Olietanker
02: Functie: Kapitein
03: Opleiding: MBO
04: Leeftijd: 37
05: Aantal uren per week: 56
06: Aantal vakantiedagen: 180
07: 13e maand: Nee
08: Bruto maand salaris: ca. 5150 schaal 2 van 12
09: Netto maand salaris: ca. 3150
10: Overuren betaald: Nee, 1 dag varen is 1 dag thuis.
11: Werkervaring: 16 jaar
12: Goodies: Geen
Zeker wel tevreden tja werktijden 2 maand op 2 maand af. Moet je maar net zin in hebben en het thuisfront ook.
De trede is onderhandelbaar. Ik heb er bij de overheid wel eens 4 bij gevraagd en gekregen.quote:Op zaterdag 2 juni 2012 11:05 schreef Sachaaa het volgende:
Ik hoop dat ik hier goed zit met mijn vraag, maar vond het onzin een nieuw topic te openen over salaris etc..
Ik heb op dit moment een nieuwe baan aangeboden gekregen (letterlijk gevraagd voor de functie, geen andere kandidaten) bij de overheid. Functieschaal staat vast maar ik vraag me af of je automatisch in trede 0 begint of ook hoger ingeschaald kan worden? Ik heb ruim 2 jaar werkervaring en een hoger opleidingsniveau dan noodzakelijk, kan ik dan om inschaling in trede 2 of 3 vragen of werkt het zo niet?
Secundaire arbeidsvoorwaarden staan allemaal vast, dus ik verwacht daar geen speling in te hebben.
Verschilt waar en hoe je vaart. Als het 6x is dan gewoon het dubbele. Bij mij is het 12x. Succes met het zoeken.quote:Op maandag 4 juni 2012 09:18 schreef lipper het volgende:
[..]
Wat ik me afvraag is hoe vaak je die ¤3150 betaald krijgt, 6x of 12 x per jaar?
Ik ga in de bouwvak mijn stw 95 halen en dan op zoek naar een functie als matroos.
Maar ja je zit dan wel 24 uur per dag, zeven dagen in de week, een paar maanden achter elkaar vast in een land in het M-Oosten of iets van dien aard. Dan mag het ook wel veel verdienen.quote:Op maandag 4 juni 2012 01:58 schreef Tikbalang het volgende:
[..]
Voor zover ik weet is dat geen fabeltje. Maar mensen gingen van wat ik doe naar de bagger en kwamen weer terug en sommigen ook niet. net waar je hart ligt op bepaalde momenten. Baggeren en offshore mag dan allemaal meer verdienen ik ben zeer happy in dat wat ik nu doe.
Corus toevallig?quote:Op donderdag 21 juni 2012 09:48 schreef Flarp het volgende:
01: Bedrijfstak: Chemische industrie
02: Functie: Procesoperator
03: Opleiding: Vapro B
04: Leeftijd: 28
05: Aantal uren per week: 33.6
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: 2250===> 2858 (27% ploegentoeslag)
09: Netto maand salaris: 2150 (1990 ex reiskosten)
10: Overuren betaald: Overuren maken we inprincipe niet in volcontinu
11: Werkervaring: 4 jaar
12: Goodies: Vijfploegendiensttoeslag 27%, Kerstgratificatie, Winstuitkering, frisdrankmuntjes :p
Tevreden?
Ja, leuk werk en nog bezig met Vapro, als dit is afgerond kom ik op minimaal 2600 basis salaris uit.
Makkelijk een baan kunnen vinden?quote:Op zondag 24 juni 2012 13:45 schreef CoolStoryBro het volgende:
01: Bedrijfstak: Onafhankelijke financiële dienstverlener
02: Functie: Invoicing Specialist
03: Opleiding: HBO Bedrijfseconomie
04: Leeftijd: 24
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: 2400
09: Netto maand salaris: ???? (Net begonnen nog geen salaris ontvangen)
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: 2 jaar
12: Goodies: Veel doorgroeimogelijkheden en leuke reisjes in het vooruitzicht naar kantoren in Londen/New York
Is op dit moment niet makkelijk nee, ongeacht je opleiding. Je moet gewoon veel geluk hebben om door de selectieprocedures te komen.quote:Op zondag 24 juni 2012 15:52 schreef johnson555 het volgende:
[..]
Makkelijk een baan kunnen vinden?
Studeer namelijk nu ook BE
Gefeliciteerd denk ik. Op zich valt de daling wel mee wanneer je het aantal uren meeneemt en het feit dat je een 13e maand hebt. Ook zou je bij je huidige baan waarschijnlijk 10% inkomen moeten inleveren voor een studie. Neemt niet weg dat het toch wel even zwaar gaat worden wanneer dat bedrag op je rekening staat.quote:Op zondag 24 juni 2012 16:37 schreef mie_at_work het volgende:
Na lang wikken en wegen heb ik een redelijk rigoreus besluit genomen om een overstap te maken naar een ander werkgever.
Heden t/m sept 2012
01: Bedrijfstak: Accountancy
02: Functie: Assistent accountant
03: Opleiding: HBO Bedrijfseconomie
04: Leeftijd: 24
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: Nee, variabele beloning, meestal max kwart maandsalaris.
08: Bruto maand salaris: 2409
09: Netto maand salaris: 1636
10: Overuren betaald: tijd voor tijd
11: Werkervaring: 1,5 jaar
12: Goodies: premievrij pensioen, onkostenvergoeding, leaseauto, mobiel etc.
Vanaf sept 2012
01: Bedrijfstak: Overheid belastingdienst
02: Functie: Fiscaal accountancytraject
03: Opleiding: HBO Bedrijfseconomie
04: Leeftijd: 24
05: Aantal uren per week: 36 (werkelijk 24)
06: Aantal vakantiedagen: 21 + 4 uur opbouw per week = circa 47 dagen
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: 1682
09: Netto maand salaris: nog niet begonnen
10: Overuren betaald: nvt
11: Werkervaring: 1,5 jaar
12: Goodies: ns business card
Qua salaris ga ik flink inleveren, maar het betreft een opleidingstraject waarbij ik later flinke stappen kan maken, in een omgeving wat naar mijn idee beter bij me past
QFTquote:Op dinsdag 26 juni 2012 20:30 schreef Kaas- het volgende:
Ach ja, who cares als je het daar meer naar je zin hebt. Salaris stijgt toch wel. Vind het wel van lef getuigen dat je het heft in eigen handen neemt i.p.v. je dagen met tegenzin te blijven slijten voor wat meer salaris.
Op je 35ste moet je anders nog 30+ jaren met die baan gaan doen (even kort door de bocht). Dat zal dus ook nog 30+ jaar met dezelfde demotivatie gaan werken. Doet een mens absoluut geen goed hoor. Een 35-jarige gaat wel voor iets met meer zekerheid, maar is relatief ook nog vrij jong.quote:Op woensdag 27 juni 2012 07:17 schreef DroogDok het volgende:
[..]
QFT
En op je 24ste kan je dat soort beslissingen nog nemen, op je 35ste met een hypotheek en 2 kinderen is het een ander verhaal.
Wat doet een "Support strategische relaties"?quote:Op woensdag 27 juni 2012 01:15 schreef Papabear het volgende:
01: Bedrijfstak: Financiële Instellingen
02: Functie: Support strategische relaties
03: Opleiding: MBO
04: Leeftijd: 40
05: Aantal uren per week: 36
06: Aantal vakantiedagen: 28
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: 3100
09: Netto maand salaris: 2200
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: 2 jaar
12: Goodies: OV jaarkaart 1e klas, goede doorstroommogelijkheden en opleidingen, winstdeling, bonus
Tevreden? Ja
Wat doet een "Invoicing specialist"? Facturen versturen?quote:Op zondag 24 juni 2012 13:45 schreef CoolStoryBro het volgende:
01: Bedrijfstak: Onafhankelijke financiële dienstverlener
02: Functie: Invoicing Specialist
03: Opleiding: HBO Bedrijfseconomie
04: Leeftijd: 24
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: 2400
09: Netto maand salaris: ???? (Net begonnen nog geen salaris ontvangen)
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: 2 jaar
12: Goodies: Veel doorgroeimogelijkheden en leuke reisjes in het vooruitzicht naar kantoren in Londen/New York
De 'strategische relaties' zijn de klanten waar de baas het meeste aan verdient, dus voornamelijk dikke konten kussenquote:Op woensdag 27 juni 2012 20:58 schreef miro86 het volgende:
[..]
Wat doet een "Support strategische relaties"?
key-accountmanager dusquote:Op donderdag 28 juni 2012 20:53 schreef Papabear het volgende:
[..]
De 'strategische relaties' zijn de klanten waar de baas het meeste aan verdient, dus voornamelijk dikke konten kussen
Ik vind je salaris niet heel hoog in elk geval. Ook als civiel technisch ingenieur kan je in elk geval meer verdienen dan wat je nu doet.quote:Op donderdag 28 juni 2012 21:49 schreef ballotelli het volgende:
01: Bedrijfstak: Engineering (ir. bureau)
02: Functie: Consultant (projectmanagement)
03: Opleiding: WO (Civiele Techniek) + WO (Bedrijfskunde)
04: Leeftijd: 29
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 29
07: 13e maand: Nee, wel winstdeling +/- 2000 per jaar
08: Bruto maand salaris: 3000
09: Netto maand salaris: 2000
10: Overuren betaald: Compenseren binnen werktijd
11: Werkervaring: 3 jaar
12: Goodies: telefoon
Ik werk nu 3 jaar bij een ingenieursbureau en het bevalt erg goed. Ik vraag me wel af of ik meer kan verdienen als bedrijfskundige waar ik wel een bul van heb maar waar ik nu weinig mee doe....
Ben je meer waard op de arbeidsmarkt met 2 mastertitels? Wat zijn jullie ervaringen?
Ik schat tussen de ¤2000,- en ¤2500,- bruto per maand op basis van een 40-urige werkweek. Het kan daarna al snel oplopen, maar voor minder dan ¤2000,- hoef je het niet te doen. Er is namelijk veel vraag naar hoogopgeleide web programmeurs.quote:Op zondag 3 juni 2012 18:53 schreef Meteoric het volgende:
Wat verdient een net afgestudeerde HBO (web) programmeur nou eigenlijk ongeveer? Ik ga een opleiding doen en wil graag front end developer worden. Stel je bent een jaar of 24, beheerst gewoon de flinke basis.. kan talen als C#, java(script), mysql en al die dingen. Ik weet dat er nogal variatie is in salaris en dat wat ik nu zeg nog afhankelijk is van bijvoorbeeld ervaring enzo, maar puur ter indicatieals iemand dat hier toevallig gedaan heeft/doet..
Klopt, is wel een reeel salaris voor een junior/medior webdeveloper, mits up to date kennis en liefst breed inzetbaar. Bij ons is best wel een strakke scheiding tussen frontend en backend, maar het is toch maar al te handig als een frontender ook direct in development omgevingen kan werken, en het liefst direct zijn aanpassingen kan doorvoeren. Laatst met een frontender gewerkt die ook aardig kon developen, god dan maak je echt snel meters.quote:Op maandag 2 juli 2012 07:46 schreef Devv het volgende:
[..]
Ik schat tussen de ¤2000,- en ¤2500,- bruto per maand op basis van een 40-urige werkweek. Het kan daarna al snel oplopen, maar voor minder dan ¤2000,- hoef je het niet te doen. Er is namelijk veel vraag naar hoogopgeleide web programmeurs.
50+ uren/week voor 2000 bruto?quote:Op donderdag 5 juli 2012 20:51 schreef Zocalo het volgende:
Wat vinden jullie? Dit is nu mijn situatie:
01: Bedrijfstak: Werving en selectie
02: Functie: Intercedent
03: Opleiding: WO Marketing
04: Leeftijd: 25
05: Aantal uren per week: 40 (in werkelijkheid 50+)
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: Nee
08: Bruto maand salaris: ca. 2000
09: Netto maand salaris: ca. 1600
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: Starter
12: Goodies: Zeer goede bonusregeling, wat op kan lopen tot een paar duizend euro netto per maand extra. Echter heel afhankelijk en kan dus ook niets zijn.
Ik vind het bruto salaris laag, maar met bonus kan het heel goed uitpakken. Ik weet echter dat ik dit niet lang meer wil doen. Nu ben ik in gesprek met een bedrijf (al moet het nog concreter worden), maar zij weten mijn huidige salaris en ook dat ik sta te trappelen om een overstap te maken. Niet goed voor mijn onderhandelingspositie dus.
Als ze hetzelfde bruto bieden, wat moet ik daar dan mee? Ik wil de baan erg graag, er zijn veel meer groeimogelijkheden en secundair is alles veel beter geregeld. Daarnaast past de functie en het bedrijf denk ik goed bij me. Alleen vind ik het salaris zo laag in vergelijking met wat ik om me heen hoor, maar de markt is ook niet ideaal nu...
ik snap niet waarom jij klaagt over je basissalaris. Je zit eenmaal in een business met een sterk bonus cultuur. Alles draait om de bonus. Het is echt niet zo dat het geld wel binnen stroomt zo lang jij je werk maar doet. Het geld komt pas binnen als je iets succesvol tot stand brengt. Wil je een hoger basissalaris dan moet je naar een andere tak. Hou er alleen rekening mee dat de bonus die je dan krijgt aanzienlijk minder zal zijn, max 1-2 maanden salaris per jaar.quote:Op donderdag 5 juli 2012 22:02 schreef Zocalo het volgende:
Dat is nu, en de bonus komt er dus op. Mar kans bestaat dat als het door gaat bij een ander bedrijf ik min of meer hetzelfde geboden krijg in betere omstandigheden (minder uren ed) in een functie die mij ligt. Maar het basissalaris blijf ik laag vinden.
Het is ook nog wel relevant hoevaak je die bonus krijgt, is het realistisch je salaris met regelmaat hoger te doen uitvallen? Wat was bijvoorbeeld over de afgelopen 12 maanden je gemiddelde maandsalaris, inclusief bonussen?quote:Op donderdag 5 juli 2012 20:51 schreef Zocalo het volgende:
Wat vinden jullie? Dit is nu mijn situatie:
01: Bedrijfstak: Werving en selectie
02: Functie: Intercedent
03: Opleiding: WO Marketing
04: Leeftijd: 25
05: Aantal uren per week: 40 (in werkelijkheid 50+)
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: Nee
08: Bruto maand salaris: ca. 2000
09: Netto maand salaris: ca. 1600
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: Starter
12: Goodies: Zeer goede bonusregeling, wat op kan lopen tot een paar duizend euro netto per maand extra. Echter heel afhankelijk en kan dus ook niets zijn.
Ik vind het bruto salaris laag, maar met bonus kan het heel goed uitpakken. Ik weet echter dat ik dit niet lang meer wil doen. Nu ben ik in gesprek met een bedrijf (al moet het nog concreter worden), maar zij weten mijn huidige salaris en ook dat ik sta te trappelen om een overstap te maken. Niet goed voor mijn onderhandelingspositie dus.
Als ze hetzelfde bruto bieden, wat moet ik daar dan mee? Ik wil de baan erg graag, er zijn veel meer groeimogelijkheden en secundair is alles veel beter geregeld. Daarnaast past de functie en het bedrijf denk ik goed bij me. Alleen vind ik het salaris zo laag in vergelijking met wat ik om me heen hoor, maar de markt is ook niet ideaal nu...
Valt wel mee hoor, in deze baan (recruiter) is het extreem en verdien ik nu per maand gemiddeld door de bonus wel lekker, maar in de andere functie is er bijna geen bonusregeling. En ik vind bonus veel minder belangrijk, omdat je er bijvoorbeeld mbt hypotheken niets mee kan.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 06:46 schreef DarkerThanBlack het volgende:
[..]
ik snap niet waarom jij klaagt over je basissalaris. Je zit eenmaal in een business met een sterk bonus cultuur. Alles draait om de bonus. Het is echt niet zo dat het geld wel binnen stroomt zo lang jij je werk maar doet. Het geld komt pas binnen als je iets succesvol tot stand brengt. Wil je een hoger basissalaris dan moet je naar een andere tak. Hou er alleen rekening mee dat de bonus die je dan krijgt aanzienlijk minder zal zijn, max 1-2 maanden salaris per jaar.
Ik vind je basis niet weinig, het is gewoon een sector die qua basis weinig betaalt. Had je maar "een vak moeten leren", zeggen we dan. Voor hypotheken kan je trouwens wel wat met bonussen, de mijne worden in ieder geval gewoon meegenomen op basis van wat ik de afgelopen jaren gemiddeld gekregen heb.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 08:24 schreef Zocalo het volgende:
[..]
Valt wel mee hoor, in deze baan (recruiter) is het extreem en verdien ik nu per maand gemiddeld door de bonus wel lekker, maar in de andere functie is er bijna geen bonusregeling. En ik vind bonus veel minder belangrijk, omdat je er bijvoorbeeld mbt hypotheken niets mee kan.
Dus blijft dat ik 2000 (met weinig bonussen) als WO afgestudeerde op marketing niet echt goed te noemen vind. Maar ik zou het overwegen omdat de doorgroei en functie me meer ligt dan in de huidige functie.
snap de vraag niet helemaal, ook als je niet onder een CAO valt, draag je pensioen premie af, het 1 heeft volgens mij niet zoveel met het ander te maken.quote:Op vrijdag 6 juli 2012 13:58 schreef Zocalo het volgende:
Misschien een domme vraag, maar ik val nu niet onder een CAO. Wat heeft dat voor gevolgen voor mijn netto (met pensioen ed.) als ik straks hetzelfde bruto salaris krijg?
Aangezien het mijn eerste baan is een beetje blue hierin
Verdien jij niet veel te weinig?quote:Op donderdag 28 juni 2012 21:49 schreef ballotelli het volgende:
01: Bedrijfstak: Engineering (ir. bureau)
02: Functie: Consultant (projectmanagement)
03: Opleiding: WO (Civiele Techniek) + WO (Bedrijfskunde)
04: Leeftijd: 29
05: Aantal uren per week: 40
06: Aantal vakantiedagen: 29
07: 13e maand: Nee, wel winstdeling +/- 2000 per jaar
08: Bruto maand salaris: 3000
09: Netto maand salaris: 2000
10: Overuren betaald: Compenseren binnen werktijd
11: Werkervaring: 3 jaar
12: Goodies: telefoon
Ik werk nu 3 jaar bij een ingenieursbureau en het bevalt erg goed. Ik vraag me wel af of ik meer kan verdienen als bedrijfskundige waar ik wel een bul van heb maar waar ik nu weinig mee doe....
Ben je meer waard op de arbeidsmarkt met 2 mastertitels? Wat zijn jullie ervaringen?
Die hebben geen tijd om achter de PC te zitten, die zijn aan het beunen.quote:Op zaterdag 7 juli 2012 08:55 schreef TheOneAndOnly het volgende:
Ik zie hier nooit salarissen van dakdekkers, timmermannen, loodgieters etc etc?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |