abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 21 april 2012 @ 10:51:40 #1
35189 Troel
scherp en bot
pi_110587553
Het topic voor baby's en oudere kindjes met een voedsel- of andere allergie.

Voor vragen, antwoorden, tips en dergelijke.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_110587596
Handig linkje: http://www.thebig8.nl/
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
pi_110587622
quote:
7s.gif Op zaterdag 21 april 2012 10:50 schreef Troel het volgende:
Nee.
Worden ze machinaal niet goed genoeg gescheiden?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  zaterdag 21 april 2012 @ 10:55:27 #4
35189 Troel
scherp en bot
pi_110587633
quote:
0s.gif Op zaterdag 21 april 2012 10:54 schreef Vanyel het volgende:

[..]

Worden ze machinaal niet goed genoeg gescheiden?
Ik wilde de hele tijd editten en zeggen "anders zou je het niet vragen en bij twijfel nee", maar ik krijg het niet ge-edit :)

En B&J zou ik hoe dan ook voor mezelf houden :@
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
pi_110589291
Ik ben op mijn eten aan het letten, Dot niet, dus die B&J is sowieso minder voor mij dan voor anderen.

Alleen lijkt het me moeilijk wit en geel te scheiden dus kan me slecht voorstellen dat dat perfect gaat.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  zaterdag 21 april 2012 @ 12:36:20 #6
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_110589908
hier kan ik eigeel wel gebruiken met O. maar eiwit niet.. dus gebruik ik het eigeel om te marineren oid gaat dat prima, maar meringues bijv. gaat niet.

Maar daar wordt het bij mij via de BV nog verknipter.. ik weet niet ik zie niet de toegevoegde waarde om een dreumes B&J te geven sowieso..
Of je het durft is niet aan mij , dat beslis alleen jij ( e je lief) maar ik vind het niet verstandig als ze zo overduidelijk op ei reageerde.. tenzij het aleen met bloedtest bewezen is en nooit met eten van.. dan zou ik het wel doen.. :)
Engaging Infinite Improbability Drive..
pi_110590001
Alleen met de bloedtest, nog niet live geprobeerd.

Toegevoegde waarde hoeft eten wat mij betreft niet altijd te hebben. We laten haar in principe alles proeven waar ze interesse in heeft.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  zaterdag 21 april 2012 @ 12:42:02 #8
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_110590037
Dan zou ik het proberen, want testen zijn op die leeftijd echt nog nniet 100% betrouwbaar.. :)
Engaging Infinite Improbability Drive..
pi_110590288
Ow, fantastisch die big8 App!
Had ik eerder moeten weten *O*

Hier inmiddels bij F-je ei weer geprobeerd. De eerste keer na een uurtje 1x fikse diarree, verder nergens last van.
2 dagen later weer geprobeerd, 's middags. Volgende ochtend weer zo'n enorme diarree-luier, weer 1, en van die rode randjes onder zijn ogen. Verder goed humeur en geen klachten.

Wat ik daar nou van moet maken... Nog maar eens een keer testen binnenkort (even wachten,nu ziek) In ieder geval is het geen drama als hij incidenteel wat ei binnenkrijgt, maar of het nou verstandig is om het in zijn standaard menu ook te gebruiken vraag ik me af.

Op melk reageert hij nog wel heftig. Het duurt een dagdeel, maar daarna is het echt 1,5 dag gillen en huilen als hij perongeluk een keer ergens een hapje jat.
pi_115996672
*schop* voor dit topic.

Na een hele tijd hanessen en zoeken bij de jongste lijkt het er toch sterk op dat zij coeliakie heeft. Binnenkort gaat ze voor biopt voor een zekere diagnose. Oudste zal ook dat traject ingaan om zekerheid te krijgen. Het lijkt er dus op dat wij voor in ieder geval 1 en mogelijk 2 kinderen glutenvrij moeten. Ik heb samen met een lieve behulpzame user al een paar vragen beantwoord gekregen. We gaan ook nog naar de diëtiste voor advies, maar ik ben momenteel ook erg op zoek naar input van jullie. OUD-user of niet, heb je ervaring met coeliakie, do's/dont's, weet je een superlekker glutenvrij recept of een goeie website (livaad glutenvrij.nl en coeliakieforum oa zijn al bekend ;) ) dan hou ik me aanbevolen.

Ik ben vooral geïnteresseerd in glutenvrij aziatische gerechten of gerechten met rijst als het even kan. Maar bijvoorbeeld een lekkere glutenvrije basissaus voor pasta is ook welkom.

*gaat verder googelen*
:)
pi_116002754
glutenvrije (basis) pastasaus is kant en klaar te koop. Bij de AH hebben ze het in zakken (oa Bertolli) en ook in die doosjes (eigen merk).. Maar uitje fruiten, gehakt rullen, kruiden en dan tomatenpuree en op smaak brengen. Uiteraard verder naar eigen smaak verder klaar te maken. Bij de toko kan je bami in verschillende diktes halen (maar dat zal je wel weten) en als pasta gebruiken.

Ik ben niet zo into de aziatische gerechten. verder dan nasi, chicken tonight en allerlei andere kruidenzakjes kom ik niet.

Overigens niet alle ketjap is GV. UIt mijn hoofd gezegd is Inproba dit wel, staat er ook op.

wat is een lekker gerecht? in de praktijk komt het er op neer dat je niet altijd gebruik kan maken van kant en klare sauzen en mixen. Verder goed verpakkingen lezen.

Ik moet nog ergens een engels kookboek hebben, maar die is mn gericht op bakken..

Ik kan mij herinneren dat er ook laatst ergens een boek over glutenvrij eten te downloaden was. Maar ik weet zo 123 niet waar. Ik kwam wel deze tegen, maar of het wat is , dan weet ik niet.
hoezo overvloed aan tijd? in mijn dromen zeker !
  zaterdag 25 augustus 2012 @ 21:23:40 #12
217224 Juud79
Ik zie rond in de wereld
pi_116002825
Deze stond toevallig in mijn favo's, ik kijk nog even verder... ;)

http://www.eetgoedvoeljegoed.com/search/label/glutenvrij
pi_116003409
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 augustus 2012 21:22 schreef loezzie het volgende:
glutenvrije (basis) pastasaus is kant en klaar te koop. Bij de AH hebben ze het in zakken (oa Bertolli) en ook in die doosjes (eigen merk).. Maar uitje fruiten, gehakt rullen, kruiden en dan tomatenpuree en op smaak brengen. Uiteraard verder naar eigen smaak verder klaar te maken. Bij de toko kan je bami in verschillende diktes halen (maar dat zal je wel weten) en als pasta gebruiken.

Ik ben niet zo into de aziatische gerechten. verder dan nasi, chicken tonight en allerlei andere kruidenzakjes kom ik niet.

Overigens niet alle ketjap is GV. UIt mijn hoofd gezegd is Inproba dit wel, staat er ook op.

wat is een lekker gerecht? in de praktijk komt het er op neer dat je niet altijd gebruik kan maken van kant en klare sauzen en mixen. Verder goed verpakkingen lezen.

Ik moet nog ergens een engels kookboek hebben, maar die is mn gericht op bakken..

Ohja van ketjap had ik al her en der wat voorbij zien komen, die inproba schijnt idd glutenvrij te zijn. Maar ik gebruik ook veel Japanse en Chinese sojasaus. En ik heb even snel gekeken maar die zijn niet glutenvrij geloof ik. Kwam op Schiphol een paar weken geleden een heel schap aziatische glutenvrije spullen tegen, ik heb het onthouden omdat ik me verbaasd heb over de prijzen van dat spul :')

Goeie tip van die noedels als spaghetti! Daar kom ik wel uit.
Ik heb aan een oud-studiegenootje met coeliakie gevraagd wat de Chinese woorden zijn voor oa gluten/glutenvrij etc. Ik kan het ook wel op gaan zoeken maar dan moet ik mn woordenboek afstoffen en meh :P
Bedankt voor het linkje :)

Juud thnx, even speuren!

Ik ben vooral heel erg geinteresseerd in alternatieven voor glutenvrije producten, zoals jouw tip voor de noedels als pasta, daar ben ik heel blij mee Loezzie, daar ga ik gelijk wat van halen denk ik straks.
:)
pi_116003640
veel recepten maar wel van engelse sites:

http://glutenfreegoddess.(...)e-goddess-ebook.html

http://www.gluten-free-ar(...)en-free-recipes.html

http://www.julesglutenfree.com/

hmmm.. alternatieven. Bij de toko rondkijken kan sowieso geen kwaad. Ze verkopen er ook vaak allerlei soorten mais/ rijst koekjes. (en ook glutenvrij borrelnoten, maar die zal je jongste niet eten)

Heb je zelf enig idee wat je nu snel zou eten en waarvoor je een alternatief zoekt? want speciek GV-spullen zijn inderdaad stervensduur.

Maar bijv aardappelkroketjes (ja door de naam zou je het niet geloven) van de LIDL zijn ook glutenvrij (de laatste keer dat ik ze kocht)
hoezo overvloed aan tijd? in mijn dromen zeker !
pi_116004257
Wij eten zelf erg veel rijst en gerechten uit aziatische keuken. Maleis/Indisch, Japans, Koreaans, Chinees, die hoek zeg maar. We houden zelf best wel van Mexicaans en in mindere mate van Italiaans, maar niet zoveel dat we er echt wekelijks flink geld aan uit zouden geven. Zelf tortilla's maken van maismeel zou ik wel willen overwegen als dat kan.

Die aardappelkroketjes ga k onthouden. Heb jij enig idee of ik die dan gewoon in mijn gewone oven/combi magentron kan bereiden? Of moet dat in een gv frituur? En indien in de oven, in een nieuwe ovenschaal dan zeker?

Voor lunch overweeg ik bento's mee te geven voorlopig aan de gastouder, met rijst/groente/fruit en iets van eiwit. Dat is vrij makkelijk glutenvrij te houden en goedkoper dan gv-brood.

Voor ontbijt weet ik het allemaal echt nog niet. We zouden rijst bij het ontbijt kunnen eten, maar het is wel een illusie om te denken dat ik altijd bijtijds genoeg klaar zal zijn om tijdig te ontbijten enzo :') dat moet echt wel in mn systeem komen. Yoghurt met fruitjes zou ook kunnen als ontbijt maar dan nog iets erbij, maar wat dan? Zijn van die mais-kellogs gv?

Nouja genoeg vragen nog voorlopig :')
:)
pi_116005575
Er zijn wel GV -tortilla's te koop.. stervensduur. Er staat me bij dat ik ze ook wel eens bij de Xenos heb zien liggen ,maar dan moet je heel veel geluk hebben.
Tortillia-chips zijn niet altijd GV, datzelfde geldt voor rijstewafels

Aardappel-kroketten (en bij de AH liggen nog veel meer varianten) zijn in je eigen oven/pan te maken. Moet je wel even goed naar kijken, want soms wordt idd een frituur aangeraden. Ik zou daar idd een schaal voor gebruiken die niet eerder gebruikt is. (zal eens navragen of anderen uit mijn omgeving dat ook doen)

lunch: pannenkoeken? niet heel moeilijk te maken en ook te doen met glutenvrij meel.

Over Kellogs Cornflakes & Rice Crispies is er een discussie omdat er gerstmoutaroma inzit. Gerst is niet GV, maar gerstmoutaroma zou het wel zijn. Veel mensen eten het daarom niet.
Rijstewafels, WASA knackebrod is ook GV te koop (maar alles waar GV voor staat is duur)

Kijk eens in de reformwinkel rond. Ms kan je daar ideeën opdoen, maar ook de Tuinen en Jumbo verkopen GV spullen. Het brood van de Jumbo (ligt in de vriezer) is in verhouding niet zo duur en is redelijk te eten. Jumbo verkoopt/ verkocht ook glutenvrij gepaneerd vlees (en goedkoper dan normaal).
hoezo overvloed aan tijd? in mijn dromen zeker !
pi_116006154
Glutenvrije tortilla vond ik echt niet te eten.
volgens mij heb ik ergens een ebook met glutenvrije recepten, maar dat zou ik thuis moeten opzoeken, moet je me aan herinneren (na dinsdag want buitenland).
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_116006749
Als tussendoortje bitterkoekjes ;) die eet mijn vader altijd schijnen een van de weinige koekjes zonder gluten te zijn..
Mama van Jaël (17-07-2009)
Mama van Sarah (05-03-2011)
  zondag 26 augustus 2012 @ 01:25:37 #19
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_116012149
bij mijn weten zit er in bitterkoekjes wel gluten..

Verders Rijstewafels van euroshopper gaan hier goed, cornflakes van kellogs gaan nie goed.. hier in Engeland staat er bij contains barley, maar de ene coeliaak kan het wel de ander niet verdragen..
En mijn muppet reageert er op.. ik zou sowieso dat soort dingen pas uittesten wanneer het rustig is.
Verders ga ik je spaghetti etc opsturen :)!

qua ontbijt vind arwen gepofte quinoia lekker met rijstemelk, al hebben we hier nu allerlei soorten "cereals" maar gepofte quinoia moet voor jou beter te verkrijgen zijn :)

Let bij vlees goed op..

Dan verder vers vers vers vers vers...

Qua taco's zijn er gv pakjes bij!! regelmatig bij appie in de aanbieding *O*

verders pasta saus : sofrito, en verse groente pakket en zelf kruiden bij gooien :)

Ook ges;aagd voor makkelijke maaltijd hier is een flink gevulde omelet :) verse groente fijn snijden, eitjes klutsen.. bak wat piepers en gooi dat spul erbij en je hebt een goede maaltijd

Verders frituur dingen deed ik voor haar in een grote wok met zonnebloem olie.. :)
Bakpannen/koekenpannen etc had/heb ik voor haar eigenste etc. verders spullen voor de kinders boven in zetten omdat er dan geen kruimelen etc opvallen.

moet ik nog doorgaan?

:*
Engaging Infinite Improbability Drive..
  zondag 26 augustus 2012 @ 10:39:30 #20
217224 Juud79
Ik zie rond in de wereld
pi_116015946
Nog drie handige linkjes Mignonne.
http://glutenvrijkookhoekje.blogspot.nl/
http://glutenvrijemama.blogspot.nl/
http://pinterest.com/search/?q=glutenfree

Warm eten is nog eigenlijk het makkelijkste deel, zeker als je vers kookt zoals jij doet.
Broodvervangers en vervangers van koekjes is iets minder makkelijk. Een eigen boterkuipje is overigens al iets wat handig is. Eigen messen is ook een idee, zodat je je niet vergist en je eigen mes pakt. Zo ook eigen snijplank, bordjes..... Er zijn wel ontbijtgranen te koop die glutenvrij zijn, ook van de reguliere merken.
En aan tafel eten en de kindjes niet bij elkaar in de buurt, dan is er zo iets doorgegeven en krijgt ze alsnog wat binnen.

Het ligt er ook een beetje aan hoe erg de allergie is, je hebt gradaties zoals bij alle allergieen. De een kan van een kruimeltje al ziek worden en de ander kan daar wel tegen. Maar dat is denk ik bij kleine kindjes lastig te bepalen.
pi_116016150
Vaak wordt een "eigen" gluten vrij keukenkastje geadviseerd.
Zou ik zelf niet doen, in andere situaties (school, bij vriendjes etc) kan het kind ook niet zomaar alles eten. Ik zou dus wel adviseren om aan te leren dat niet alle voedingsmiddelen gegeten mogen worden.

Bestek, pannen, borden etc wel apart plaatsen. Boven in de kast bijv. Idd ivm kruimels.


Edit: volgens mij kun je van teff meel glutenvrij brood (etc) maken

[ Bericht 10% gewijzigd door Pannenkoeken op 26-08-2012 13:33:06 ]
  zondag 26 augustus 2012 @ 14:39:45 #22
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_116023568
Niet iedere coeliaak kan tegen teff :)
Engaging Infinite Improbability Drive..
pi_116027423
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 augustus 2012 22:18 schreef loezzie het volgende:
Er zijn wel GV -tortilla's te koop.. stervensduur. Er staat me bij dat ik ze ook wel eens bij de Xenos heb zien liggen ,maar dan moet je heel veel geluk hebben.
*O* we waren toevallig bij Xenos vandaag dus ik heb mn ogen opengehouden en tadaam :D glutenvrije maistortilla's, 1,30 voor een pakje van 8 stuks, vond k een schappelijke prijs :Y Normaal zou ik ze hebben laten liggen maar door jouw verhaal van veel geluk heb ik ze toch maar meegenomen ;)
mocht je nog zoeken, in R. in het winkelcentrum, er lagen nog 10 pakjes ofzo.
:)
pi_116027526
quote:
0s.gif Op zondag 26 augustus 2012 10:39 schreef Juud79 het volgende:
Nog drie handige linkjes Mignonne.
http://glutenvrijkookhoekje.blogspot.nl/
http://glutenvrijemama.blogspot.nl/
http://pinterest.com/search/?q=glutenfree

Warm eten is nog eigenlijk het makkelijkste deel, zeker als je vers kookt zoals jij doet.
Broodvervangers en vervangers van koekjes is iets minder makkelijk. Een eigen boterkuipje is overigens al iets wat handig is. Eigen messen is ook een idee, zodat je je niet vergist en je eigen mes pakt. Zo ook eigen snijplank, bordjes..... Er zijn wel ontbijtgranen te koop die glutenvrij zijn, ook van de reguliere merken.
En aan tafel eten en de kindjes niet bij elkaar in de buurt, dan is er zo iets doorgegeven en krijgt ze alsnog wat binnen.

Het ligt er ook een beetje aan hoe erg de allergie is, je hebt gradaties zoals bij alle allergieen. De een kan van een kruimeltje al ziek worden en de ander kan daar wel tegen. Maar dat is denk ik bij kleine kindjes lastig te bepalen.
thnx voor die linkjes, ik ga ze straks eens rustig op mn gemak doorlezen. :)

Hoe erg ze wel of niet zal reageren is voor ons straks moeilijk te zeggen, wat je zegt ja, omdat ze nog zo klein is zal het aangeven niet zo makkelijk gaan. Misschien denken wij van nou ze heeft geen gierende buikpijn dus het zal wel gaan, maar wie weet heeft zij zelf wel zoiets van BWURK, don't feel well :X
:)
pi_116288176
Tja, da's het lastige aan de kleintjes. Ze kunnen niet altijd even goed aangeven of ze klachten hebben en zo ja welke. Blijft toch gissen zo af en toe.

Zo krijgt Toby geen aardbeien meer. 5 poepluiers gedurende 'n dag of wat nadat hij ze gegeten heeft :X
En hij kan inmiddels wel aangeven dat hij buikpijn heeft, echt zielig. Jammer wel, hij vindt ze erg lekker en zoveel fruitsoorten lust hij niet. Ah well...

We hebben er waarschijnlijk een nieuw allergie-klantje bij hier :{
Seth is nu 2 maanden oud en is een behoorlijk onrustige en huilerige baby. Krampjes, verborgen reflux (krijgt daar Zantac voor) en eigenlijk lijkt hij nooit echt tevreden te zijn.
Omdat zijn grote broer allergisch was (kma/ei) en is (pinda's/noten/...) heeft hij verhoogde kans om ook allergisch te zijn.
Sinds een paar dagen ben ik volledig melkvrij gaan eten en drinken (ik geef borstvoeding) en begin nu toch wel wat verschil te merken. Hij huilt minder, lijkt wat vaker ontspannen te zijn...
Maar nu heb ik in de brochure van Stichting Voedselallergie gelezen dat ik in onze situatie beter kan overstappen naar een hypoallergeen dieet. Dus ook geen soja, vis, noten, pinda, zaden etc.
En daar ben ik vandaag dus mee begonnen. Best pittig, maar voor het welzijn van mijn kleintje heb ik dat natuurlijk over O+ En ach, er mogen ook best wat kilo's af hier :P ;)

Bij Toby heb ik destijds een km- en eivrij dieet gevolgd toen we er achter kwamen dat hij allergisch was, maar hij was toen net 1 jaar oud en kreeg dus al bijvoeding. Seth is nog zo klein en is volledig van mij afhankelijk wat voeding betreft. Ik ben het aan hem verplicht om dit serieus te nemen en zo te voorkomen dat hij eventuele verdere allergieën gaat ontwikkelen.
Die gedachte maakt het net even wat gemakkelijker om alles wat ik zo lekker vind voortaan aan me voorbij te laten gaan :Y
Want jemig zeg, er blijft niet veel over dat je nog kan eten zo...
.... met gevoel voor drama....
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')