quote:vr 06 apr 2012, 07:51 | 269 reacties
|
Veel meer mensen naar de voedselbank
ROTTERDAM - Het aantal mensen dat zich in de eerste drie maanden van 2012 bij Voedselbanken Nederland heeft aangemeld, is schrikbarend.
Volgens Clara Sies van de Stichting Voedselbanken Nederland zijn er in het eerste kwartaal al net zoveel aanmelding als in heel 2011. Dat zei ze vrijdag in het Radio 1 Journaal.
Alleen al in Rotterdam zijn er dit jaar 500 nieuwe aanmeldingen binnengekomen. „Ongetwijfeld komt dat door de economische crisis. Mensen hebben meer kosten zoals hogere eigen bijdragen, hogere energierekeningen”, aldus Sies.
Tegelijk neemt de toevoer van voedsel aan de voedselbank af. Dat is een trend die vorig jaar ook al zichtbaar was. „Er zijn genoeg overschotten, maar die komen niet naar ons toe”, zei Sies.
Ja maar denk jij dat die terugkomen???quote:
http://www.bnr.nl/topic/s(...)geld-komt-niet-terugquote:Bos: Grieks geld komt niet terug
quote:. "Stop met de illusie dat we al ons geld terugkijken", wilde Bos kwijt. "Dat krijgen we niet."
Bos sprak op een bijeenkomst waar Olli Rehn, de eurocommissaris voor economische en financiële zaken, de eerste 'Europe Lecture' zal uitspreken. De eurolanden hebben Griekenland, Portugal en Ierland de afgelopen tijd noodsteun gegeven.
Bos is niet de eerste prominent die voorspelt dat Europa weinig tot niets terugziet van de Griekse lening. Zo ging Willem Buiter, hoofdeconoom bij de Amerikaanse bank Citigroup, hem voor. Buiter zei onlangs op BNR dat de kans daarop 'levens- en stervensgroot' is.
Dit dus. Hoe vaak zie je niet mensen in items die hierover gemaakt worden dat ze in de auto aan komen rijden met het mobieltje in de hand. Het is maar waar je prioriteiten liggen.quote:Op vrijdag 6 april 2012 12:42 schreef kawotski het volgende:
Ik zou wel eens inzicht willen hebben in het financiele huishouden van die voedselbank bezoekers.
Borrelpraatquote:Op vrijdag 6 april 2012 12:51 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dit dus. Hoe vaak zie je niet mensen in items die hierover gemaakt worden dat ze in de auto aan komen rijden met het mobieltje in de hand. Het is maar waar je prioriteiten liggen.
Waarom, ik ken een paar mensen die in een bijstand positie zitten. Maar die kunnen prima rondkomen van dat geld. het is geen vetpot, en overbodige luxe is er niet. maar je hoeft niet dakloos te zijn of te verhongeren en daar is de bijstand voor bedoelt.quote:
Met schoolgaande kinderen en wonend in het westen des lands, tuuuuurlijk.quote:Op vrijdag 6 april 2012 12:54 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
die kunnen prima rondkomen van dat geld
Dus iedereen in de bijstand woont in het westen en heeft schoolgaande kinderenquote:Op vrijdag 6 april 2012 12:58 schreef niels0 het volgende:
[..]
Met schoolgaande kinderen en wonend in het westen des lands, tuuuuurlijk.
Vaak speelt er meer namelijk schulden en die kunnen eigen schuld zijn(te luxe leven en dat financieren met leningen) of buiten eigen schuld zijn (b.v. schulden overhouden na verkoop van een huis). Moeilijk wat over te zeggen zonder specifieke achtergronden van mensen te kennen.quote:Op vrijdag 6 april 2012 12:54 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Waarom, ik ken een paar mensen die in een bijstand positie zitten. Maar die kunnen prima rondkomen van dat geld. het is geen vetpot, en overbodige luxe is er niet. maar je hoeft niet dakloos te zijn of te verhongeren en daar is de bijstand voor bedoelt.
Je mag als plaatselijke winkelier niet maar een voedselbank helpen, dat gaat landelijk waardoor het vaak niet genoeg is en de eisen daarvoor dus niet worden gehaald.quote:Op vrijdag 6 april 2012 12:03 schreef sleepingbeauty het volgende:
Goed dat ze er zijn, maar schandalig dat zoveel mensen er op terug moeten vallen om te kunnen leven op een min of meer normale manier.
Vaak zijn de pakketten niet je van het, bijvoorbeeld 75% bestaat uit koek of toastjes, maar dan nog goed werk van de voedselbanken.
Als aanvulling zou het ook goed zijn als de plaatselijke winkeliers ook mee zouden helpen, ben er van overtuigd dat ook die genoeg hebben dat niet meer verkocht kan worden. Vervolgens wordt het vernietigd, terwijl het in principe nog wel gegeten kan worden.
Ik denk niet dat mensen onterecht van de voedselbank gebruik maken. Ik denk dat een groot deel van de mensen die er gebruik van maakt verkeerde prioriteiten heeft en dat is een essentieel verschil.quote:Op vrijdag 6 april 2012 13:10 schreef eight het volgende:
De aandacht kan m.i. beter uitgaan naar de vraag waarom de overschotten niet bij de voedselbanken terechtkomen, dan over het kleine groepje mensen die onterecht gebruikt maakt van de voedselbanken.
Iedereen die een beetje kan nadenken.quote:Dit is toch niet langer te verkopen aan de bevolking.
Wie snapt dit nog ????
Dit! In NL hoeft niemand van de honger dood te gaan, tenzij je in het verleden keuzes hebt gemaakt die verkeerd uitvielen. Risico inventarisatie bij moeilijke en lastige keuzes helpt dit te vermijden. Als je dat niet kan, dan vraag je dat iemand anders te doen.quote:Ik denk niet dat mensen onterecht van de voedselbank gebruik maken. Ik denk dat een groot deel van de mensen die er gebruik van maakt verkeerde prioriteiten heeft en dat is een essentieel verschil.
Meestal is gezond voedsel dan weer niet goedkoopquote:Op vrijdag 6 april 2012 13:14 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Iedereen die een beetje kan nadenken.
[..]
Dit! In NL hoeft niemand van de honger dood te gaan, tenzij je in het verleden keuzes hebt gemaakt die verkeerd uitvielen. Risico inventarisatie bij moeilijke en lastige keuzes helpt dit te vermijden. Als je dat niet kan, dan vraag je dat iemand anders te doen.
Stoppen met roken, auto verkopen en gezond goedkoop voedsel kopen zal voor velen al een oplossing zijn.
Niemand is verantwoordelijk voor jouw keuzes en elke keuze heeft een consequentie, die je moet onderzoeken. Als je dat niet doet, kan je niet andere hiervoor verantwoordelijk stellen, tenzij je bent opgelicht.
Persoonlijk denk ik dat bij de meeste mensen met schulden toch een eigen beslissing in het verleden de basis vormt voor de problemen in het heden. Alleen bij mensen die door gezondheidsklachten in de problemen zijn gekomen kun je spreken van volledig buiten hun schuld.quote:Op vrijdag 6 april 2012 13:21 schreef trovey het volgende:
[..]
Meestal is gezond voedsel dan weer niet goedkoopen helaas zijn er echt wel mensen die, volledig buiten hun schuld, in financiele problemen komen...percentages ken ik niet maar ik ken er wel eentje persoonlijk, alleen heeft hij het zonder hulp weten op te lossen alhoewel het wel 10 jaar van zijn leven heeft gekost om alle schulden tot de laatste cent te betalen...en zonder voedselbank want die was er nog niet.
http://www.voedselbankennederland.nl/quote:De Europese Unie heeft een voedselhulpprogramma bestemd voor àlle lidstaten. Dit jaar wordt voedsel ter waarde van 500 miljoen euro verdeeld onder de 20 landen die zich daarvoor hebben aangemeld. Nederland is daar niet bij, wèl landen als België, Luxemburg en Frankrijk. 18 miljoen burgers uit die 20 landen ontvangen groente, fruit, granen, aardappels, rijst, pasta, zuivel, vlees en vis. De helft van alle voedsel dat de Europese voedselbanken uitdelen komt uit dit Europese voedselhulpprogramma! Als Nederland mee zou doen, zou in één klap voedsel ter waarde van 15 miljoen euro beschikbaar komen voor de Nederlanders die ook afhankelijk zijn van voedselhulp. Deze voedselhulp wordt door de Europese Unie betaald en kost Nederland dus NIETS! Een simpel verzoek van onze regering aan Europa is voldoende en vervolgens kan zij de uitvoering aan de voedselbanken overlaten. De voedselbanken in Nederland vormen immers een uitstekende infrastructuur die zich elke dag bewijst en door meer dan 6.000 vrijwilligers wordt gerund. Onze regering blijft echter weigeren om ook Nederlandse burgers die te weinig te eten hebben gebruik te laten maken van dit gratis Europese voedselhulpprogramma! Argument van de regering: voedselhulp is sociaal beleid en daar is elke lidstaat zelf verantwoordelijk voor.
Een onbegrijpelijk argument omdat we als grootste nettobetaler van de Europese Unie wèl aan dit voedselhulpprogramma meebetalen Daar komt bij dat 20 andere landen wel van dit programma gebruik maken en zelfs nu meer krijgen, omdat het deel dat eigenlijk voor ons land bestemd is verdeeld wordt tussen de landen die wèl deelnemen!
Voedselbanken zijn dan ook een korte termijn oplossing. Als je jarenlang afhankelijk bent van de voedselbanken is er idd. vaak sprake van verkeerde prioriteiten stellen.quote:Op vrijdag 6 april 2012 13:14 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik denk niet dat mensen onterecht van de voedselbank gebruik maken. Ik denk dat een groot deel van de mensen die er gebruik van maakt verkeerde prioriteiten heeft en dat is een essentieel verschil.
Het beperken van overschotten staat al jaren op de agenda maar blijkt in de praktijk toch lastig te zijn. Het is wel mogelijk maar niet altijd rendabel. vb: de broodafdeling van de supermarkt bakt meestal slechts op 1 of 2 momenten het brood en stuurt vervolgens personeel naar huis. Hierdoor krijg je wel meer waste maar dat verlies is lager dan de loonkosten waar je op bespaart.quote:Supermarkten en toeleveranciers zijn bezig de overschotten zoveel mogelijk te beperken door beter te plannen om op die manier minder voorraden te hebben waardoor er uiteindelijk ook minder hoeft te worden weggegooid. Kosten besparingen zodat ze de producten in de supermarkt goedkoper kunnen houden.
Bij deze persoon zeker niet eigen schuld, anderen kan ik uiteraard niets over zeggen maar als je inderdaad door gezondheidsproblemen in de schulden komt (en dat is tegenwoordig niet zo heel moeilijk meer met het uitkleden van de zorgverzekeringen) dan ben je mooi het haasje als je inderdaad geen geld meer gaat overhouden omdat je voorzieningen/medicijnen nodig hebt die niemand meer gaat vergoeden en waar je niet zonder mee kunt.quote:Op vrijdag 6 april 2012 13:26 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Persoonlijk denk ik dat bij de meeste mensen met schulden toch een eigen beslissing in het verleden de basis vormt voor de problemen in het heden. Alleen bij mensen die door gezondheidsklachten in de problemen zijn gekomen kun je spreken van volledig buiten hun schuld.
Sommige dingen zijn een must om uit de bijstand te komen. Zoals een auto.quote:Op vrijdag 6 april 2012 12:51 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Dit dus. Hoe vaak zie je niet mensen in items die hierover gemaakt worden dat ze in de auto aan komen rijden met het mobieltje in de hand. Het is maar waar je prioriteiten liggen.
Grote onzin. Ik vind dat zo'n verschrikkelijke dooddoener. Toen ik begon te werken had ik ook geen auto. Mocht ik door onvoorziene omstandigheden ook in de bijstand komen dan is de auto het eerste wat weg gaat. Dat ding is pure luxe en daar betaal je ook voor. Als ik geen financiele middelen heb om te eten EN om een auto te onderhouden, dan kies ik toch voor het eten.quote:Op vrijdag 6 april 2012 13:31 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Sommige dingen zijn een must om uit de bijstand te komen. Zoals een auto.
quote:Op vrijdag 6 april 2012 13:31 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Sommige dingen zijn een must om uit de bijstand te komen. Zoals een auto.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |