Misschien gebruikten ze op een bepaalde manier water als lens? Of anders toch met een kleine telescoop?quote:Op maandag 2 april 2012 00:46 schreef J0kkebr0k het volgende:
Cool..
ff een noob vraagje... Zie ik op deze afbeelding nou Saturnus?
[ afbeelding ]
Van Wiki:
[..]
Hoe wist men dat Saturnus een ring heeft?
Tja, zou kunnen. Ben wel erg benieuwd of iemand dit weet.quote:Op maandag 2 april 2012 00:56 schreef Gray het volgende:
[..]
Misschien gebruikten ze op een bepaalde manier water als lens? Of anders toch met een kleine telescoop?
quote:Op maandag 2 april 2012 00:54 schreef Gray het volgende:
[..]!
Had de OP vrijwel direct overgenomen, met aanvulling van de laatste post.![]()
Maar heb het er al bijgezet.
Het toverwoord is hier GeoPolymerenquote:Mallen zouden inderdaad een andere mogelijkheid zijn, maar hoe doe je dat met gesteente?
Daar heb ik ook altijd grote moeite mee gehad. Stel je voor de je boomstammen gebruikt om een zware steen overheen te rollen van A naar B, dan heb je het principe van het wiel al te pakken. Dat zou een of andere techneut destijds toch aan het denken hebben gezet.quote:Ik heb m'n twijfels bij dat ze het wiel niet zouden kennen. Het kan zijn omdat het niet in m'n referentiekader past, maar ik heb gewoon het gevoel dat dat niet klopt.
Het ging er niet om dat ze niet wisten dat iets dat rond is, makkelijker rolt. Het draaien om een vast punt is de clue. Eigenlijk zou je het moeten hebben over de uitvinding van de as.quote:Op maandag 2 april 2012 12:41 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Daar heb ik ook altijd grote moeite mee gehad. Stel je voor de je boomstammen gebruikt om een zware steen overheen te rollen van A naar B, dan heb je het principe van het wiel al te pakken. Dat zou een of andere techneut destijds toch aan het denken hebben gezet.
Wat ik me afvraag, als je er vanuit gaat dat e.e.a. machinaal is gemaakt/bewerkt, waar zijn dan de machines, of onderdelen ervan, gebleven?
Geniaal boek, prachtige film ook.. Maarre niet echt ontopicquote:Op maandag 2 april 2012 13:54 schreef Nemephis het volgende:
Arthur Dent: The Earth!
Slartibartfast: Well, the Earth Mark II, in fact. We're making a copy from our original blueprints.
Arthur Dent: Are you telling me you originally made the Earth?
Slartibartfast: Oh, yes. Did you ever go to a place - I think it was called Norway?
Arthur Dent: No. No, I didn't.
Slartibartfast: Pity. That was one of mine. Won an award, you know. Lovely crinkly edges.
Pas vanaf de 17e eeuw hebben we de ringen kunnen waarnemen. Dit na de uitvinding van de telescoop.quote:In the myth it is said that Jupiter drove Saturn away and that on this occasion Saturn was put in chains. If these words mean what they say and are not a meaningless portion of the myth—in a dream, at least, there are no meaningless parts—then the knowledge of the ancients about the rings of Saturn could have been acquired because of better visibility: in other words, at some time in the past Saturn and Earth appear to have been closer to one another.
Leuk voor nagenoeg zacht kalksteen, maar voor graniet (en harder) gaat dit niet op.quote:Op maandag 2 april 2012 15:21 schreef DeMolay het volgende:
vond nog een goeie quartzite geopolymeer
http://www.geopolymer.org(...)menophis-son-of-hapu
Intrigrerend is het wel. Hoewel ik wel vind dat er een beetje naar de conclusie toe wordt geredeneerd hoor..quote:Op maandag 2 april 2012 15:10 schreef J0kkebr0k het volgende:
Ik heb nog even opgezocht hoe de oude beschavingen (Egyptenaren, de Grieken, de Chaldeeën, de Aboriginals, de Maori) klaarblijkelijk wisten dat Saturnus ringen had. Het is niet duidelijk hoe dit kan. Een mogelijkheid kan zijn dat op enig moment in de verre geschiedenis, Saturnus dichter bij aarde stond, hoewel dit mij niet heel waarschijnlijk lijkt. Zie onderstaande:
[..]
Pas vanaf de 17e eeuw hebben we de ringen kunnen waarnemen. Dit na de uitvinding van de telescoop.
Bron: http://www.varchive.org/itb/rings.htm
Intrigerend.
Dat is een mooie techniekquote:Op maandag 2 april 2012 12:17 schreef DeMolay het volgende:
[..]
Het toverwoord is hier GeoPolymeren
http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Davidovits
Welke conclusie? Er wordt geen conclusie getrokken, anders dan dat het niet duidelijk is hoe men dit wist.quote:Op maandag 2 april 2012 16:42 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Intrigrerend is het wel. Hoewel ik wel vind dat er een beetje naar de conclusie toe wordt geredeneerd hoor..
Nou, er wordt naar mijn idee te makkelijk vanuit gegaan dat er in de mythologie inderdaad aan die ringen wordt gerefeeerd..quote:Op maandag 2 april 2012 16:54 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Welke conclusie? Er wordt geen conclusie getrokken, anders dan dat het niet duidelijk is hoe men dit wist.
Als de "moderne" beschaving pas in de 17de eeuw de telescoop heeft uitgevonden, dan wordt het al een vreemd verhaal. Met het blote oog zijn die ringen niet waarneembaar. Als men het in mythes heeft over Jupiter die Saturnus heeft weggedreven en in kettingen heeft gelegd, dan is het zo gek nog niet om in overweging te nemen dat Saturnus ooit dichter bij aarde heeft gestaan.
Er is mij niet bekend dat er telescopen uit de oudheid zijn gevonden, dus hoe anders hadden zijn dit kunnen weten? Misschien via een buitenaardse beschaving of wellicht dat het antwoord meer voor de hand ligt en Saturnus inderdaad dichterbij aarde heeft gestaan.
Heb je sommige afbeeldingen uit de OP niet gezien? Daarop staan dus planeten met een ring. Saturnus?quote:Op maandag 2 april 2012 17:30 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Nou, er wordt naar mijn idee te makkelijk vanuit gegaan dat er in de mythologie inderdaad aan die ringen wordt gerefeeerd..
De conclusie dat ze in de oudheid van de ringen van Saturnus afwisten, is dus wel voorbarig, naar mijn idee.
Ja, daar staat van alles op. Afbeeldingen waar je planeten en ruimteschepen en aliens in kan zien.quote:Op maandag 2 april 2012 17:35 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Heb je sommige afbeeldingen uit de OP niet gezien? Daarop staan dus planeten met een ring. Saturnus?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dat soort speelgoed moet je natuurlijk wel bekijken binnen de context van de tijdsperiode waarin ze gevonden worden. Als een toekomstige beschaving weet dat we Hollywood films hadden en tekenfilms, dan zou het vinden van dat soort speelgoed in een iets ander licht geplaatst worden.quote:Op maandag 2 april 2012 17:41 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ja, daar staat van alles op. Afbeeldingen waar je planeten en ruimteschepen en aliens in kan zien.
Maar wat ze er werkelijk mee bedoelden weet je natuurlijk niet.
Als men over 1000 jaar Star Wars figuurtjes vindt en My Little Pony's en ruimtevaartspeelgoed, dan kun je ook tot de conclusie komen dat we buitenaards bezoek moeten hebben gehad.
Daarmee wil ik overigens niets uitsluiten.
Behalve het idee dat Saturnus relatief kort geleden dichter bij de aarde stond. Dat, en de kracht die nodig is om die gasreus, die vele malen de massa van de aarde heeft, te verplaatsen, zou gevolgen hebben gehad voor het hele zonnestelsel.
Klopt, maar weten we voldoende van die beschaving om die afbeeldingen juist te interpreteren?quote:Op maandag 2 april 2012 17:44 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Dat soort speelgoed moet je natuurlijk wel bekijken binnen de context van de tijdsperiode waarin ze gevonden worden. Als een toekomstige beschaving weet dat we Hollywood films hadden en tekenfilms, dan zou het vinden van dat soort speelgoed in een iets ander licht geplaatst worden.
Voor zover wij weten hadden ze geen telescopen en ruimtevaart en verbrandingsmotoren.quote:Op maandag 2 april 2012 17:47 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Klopt, maar weten we voldoende van die beschaving om die afbeeldingen juist te interpreteren?
Dat was de vraag dus ook
Maar ik wil nou weleens weten of deze artefacten echt zijn. Waar zijn ze gevonden? Wat is de bron?quote:Op maandag 2 april 2012 17:54 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Voor zover wij weten hadden ze geen telescopen en ruimtevaart en verbrandingsmotoren.
hehe toen ik je video's zag, wist ik dat het goed was.. en de eerste video legt eigenlijk al uit wat in de tweede uitgebreider wordt uitgelegd, maar de eerste is al duidelijk genoegquote:Op maandag 2 april 2012 12:17 schreef DeMolay het volgende:
[..]
Het toverwoord is hier GeoPolymeren
http://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Davidovits
De docu. makers. Dit is zogezegd uitgelekt materiaal.quote:Op maandag 2 april 2012 18:09 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Maar ik wil nou weleens weten of deze artefacten echt zijn. Waar zijn ze gevonden? Wat is de bron?
quote:Luis Augusto Garcia Rosado, de minister van Toerisme van de Mexicaanse staat Campeche, vertelde TheWrap, dat er nieuw bewijs is bovengekomen van “contact tussen de Maya’s en buitenaardsen, die ondersteund worden door vertalingen van bepaalde codices die de overheid voor een bepaalde tijd veilig bewaard heeft in ondergrondse kluizen. Hij sprak ook, tijdens een telefonisch onderhoud, over ‘landingsplaatsen’ in de jungle van 3000 jaar oud..! Raul Julia beweert dat er bewijs is dat de Maya’s de bedoeling hadden de wereld duizenden jaren te leiden, maar dat zij gedwongen werden te vluchten door een invasie van ‘mannen met duistere bedoelingen’, met achterlating van het bewijs van het bestaan van een geavanceerd ras.
...
“Guatemala, net als Mexico een thuishaven van de oude maar geavanceerde Maya beschaving, heeft ook bepaalde provocatieve archeologische ontdekkingen geheim gehouden, maar gelooft nu dat het tijd is om deze informatie vrij te geven ten behoeve van de nieuwe documentaire”, aldus de Guatemalteekse minister van Toerisme, Guillermo Novielli Quezada in een verklaring. Ook hij zei dat het land samenwerkte met de filmmakers ‘voor het welzijn van de mensheid’.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |