Dit soort organisaties zijn er in Nederland ook wel. Natuurmonumenten heeft volgens mij ook rond de 100 leden en daarnaast zijn er nog de Provinciale Landschappen die ook aan natuurbeheer (en wat meer cultuurhistorie) doen, beiden volgens mij wel min of meer vergelijkbaar met die RSPB. Alles bij elkaar kan dat natuurlijk best wat efficienter maar het zijn nu over het algemeen al geen rijke organisaties.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 09:03 schreef SeLang het volgende:
Overigens zijn privé initiatieven prima, maar dat kun je gewoon ernaast doen. Hier in de UK heb je bijvoorbeeld de RSPB (Royal Society for the Protection of Birds) die o.a. met donaties onrendabele landbouwgrond opkopen en het landschap herstellen naar wat het eeuwen geleden was en managen en daarmee ook de oorspronkelijk voorkomende dier en plantensoorten weer terugkomen. Daar worden dan ook schuilhutten gebouwd waar vanuit je naar de vogeltjes (en otters e.d.) kunt kijken en er is een voorlichtingscentrum voor het publiek. De RSPB heeft meer dan een miljoen donateurs in de UK (waar ik er zelf één van ben) en draait ook voor een groot deel op vrijwilligers. Ze hebben schitterende reservaten hier maar dat zijn relatief kleine stukjes (herstelde) natuur.
Ik denk zelfs dat Henk en Ingrid hier op tegen zijn. Waar moeten ze anders de hont uitlaten?quote:Op dinsdag 27 maart 2012 08:56 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Zetels. Natuurbehoud is links-elitair en dat willen Henk en Ingrid niet meer, zegt Geert en dus komen ze dan met zoiets op de proppen.
Je kunt je nu toch ook al opgeven om vrijwilligerswerk te doen bij natuurbehoud?quote:Op dinsdag 27 maart 2012 08:35 schreef Monolith het volgende:
Ik begreep gisteren dat het briljante plan was dat je een stuk natuur koopt, dat gaat onderhouden en er verder niets mee mag doen.
Dit plan is nog veel beter. Niet alleen mag je vrijwilligerswerk doen, je mag er ook nog voor betalen!quote:Op dinsdag 27 maart 2012 09:39 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je kunt je nu toch ook al opgeven om vrijwilligerswerk te doen bij natuurbehoud?
De grote Nederlandse diversiteit komt dan ook juist doordat we (bijna) alles in cultuur hebben gebracht. 'Puur natuur' in Nederland zou op een gegeven moment vrij eenzijdig worden.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 07:37 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik weet niet over welke zandverstuiving je het hebt. Maar de drunense duinen zijn bijvoorbeeld helemaal niet natuurlijk ontstaan maar door de ontbossing in de middeleeuwen. Om nu de zandverstuivingen in stand te houden dat is gecultiveerde natuur.
Ja, het klopt wel wat je zegt. Dat is hier ook het geval. Verder beweer ik ook niet dat schaapjes de zandverstuiving in hun uppie kunnen behouden.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 07:37 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik weet niet over welke zandverstuiving je het hebt. Maar de drunense duinen zijn bijvoorbeeld helemaal niet natuurlijk ontstaan maar door de ontbossing in de middeleeuwen. Om nu de zandverstuivingen in stand te houden dat is gecultiveerde natuur. Verder grazen schapen niet genoeg af om oprukkende boompjes tegen te houden en de zandverstuiving te behouden.
Er is imo ook geen reden om je neus op te halen voor natuur die niet geheel vrij van menselijke invloed is (geweest). Sterker nog, in heel de ontwikkelde wereld is dat zeldzaam.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 09:43 schreef du_ke het volgende:
[..]
De grote Nederlandse diversiteit komt dan ook juist doordat we (bijna) alles in cultuur hebben gebracht. 'Puur natuur' in Nederland zou op een gegeven moment vrij eenzijdig worden.
Plenty..quote:
10% bebouwd, 15% bos / natuur en 70% landbouw zo ongeveer volgens mij.quote:
Als in: betalen voor een duinkaart om er te mogen lopen.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 10:52 schreef du_ke het volgende:
Zo zijn er ook in Nederland vele voorbeelden. Neem bijvoorbeeld bijna de hele Noorzeekust, zonder menselijk ingrijpen krijgen we daar grote problemen en ook het gebruik voor drinkwater is niet bepaald natuurlijk maar het werkt en vele mensen en dieren profiteren er van.
Ik ben het (zowaarquote:Op dinsdag 27 maart 2012 13:31 schreef Elfletterig het volgende:
De ondertoon in het standpunt van De Mos is duidelijk: wij van de PVV vinden natuur niet belangrijk, natuur moet maar worden betaald door mensen die het belangrijk vinden.
Misschien kunnen we er een term voor bedenken: "selectieve solidariteit" of zoiets. Volgens die logica kunnen we dan dingen roepen als:
- Ik vind beveiliging van politici niet belangrijk. Laat Wilders dat maar zelf betalen.
- Ik vind steun aan Israël niet belangrijk. Laat Israël-liefhebbers dat maar zelf betalen.
- Ik vind zorg aan bejaarden niet belangrijk. Laat bejaarden dat maar zelf betalen.
- Ik vind snelwegen in de Randstad niet belangrijk. Laat randstedelingen die maar zelf betalen.
... enzovoort. Ik denk dat "schooldirecteur" De Mos zelf ook wel het probleem van zijn manier van redeneren snapt.
De SP zou het (terecht) scharen onder de uitverkoop van de samenleving.
Ik ben lid van the National Trust. Sowieso is de UK veel verder met natuurbescherming en biologisch eten enzo.quote:Op dinsdag 27 maart 2012 09:03 schreef SeLang het volgende:
Overigens zijn privé initiatieven prima, maar dat kun je gewoon ernaast doen. Hier in de UK heb je bijvoorbeeld de RSPB (Royal Society for the Protection of Birds) die o.a. met donaties onrendabele landbouwgrond opkopen en het landschap herstellen naar wat het eeuwen geleden was en managen en daarmee ook de oorspronkelijk voorkomende dier en plantensoorten weer terugkomen. Daar worden dan ook schuilhutten gebouwd waar vanuit je naar de vogeltjes (en otters e.d.) kunt kijken en er is een voorlichtingscentrum voor het publiek. De RSPB heeft meer dan een miljoen donateurs in de UK (waar ik er zelf één van ben) en draait ook voor een groot deel op vrijwilligers. Ze hebben schitterende reservaten hier maar dat zijn relatief kleine stukjes (herstelde) natuur.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |