Aangenaam voorjaarsweerNadat we afgelopen week aan de lente hebben mogen proeven, vooral in het zuiden des lands, krijgen we deze week opnieuw een prachtige week voorgeschoteld. Tenminste, daar gaan we inmiddels met z’n allen vanuit. En niet alleen qua weer wordt het lente, morgen, dinsdag 20 maart om 6.41 uur begint de astronomische lente van 2012. Het weer speelt hier prachtig op in.
Komende week krijgen we te maken met lenteweer!Vandaag is de aftrap van het mooie weer. Ondanks wat wolkenvelden is de zon aanwezig met 9 tot 11 graden overdag. Er staat een zwakke tot matige wind uit het noordwesten. Later in de week zullen we zeer lokaal de eerdergenoemde 2 cijfers bij elkaar op kunnen tellen. Het is dus allemaal erg veelbelovend.
Toch is er nog geen garantie op volledig zonnig weer. Zo worden er voor woensdagochtend nog velden met laaghangende bewolking berekend door ECMWF, vooral voor het noorden. Zoals we afgelopen vrijdag ook al hebben gezien kan deze bewolking nog lang standhouden, waardoor de temperatuur in het noorden achter kan blijven vergeleken met de rest van het land. Echter in het achterhoofd nemend dat de zon al meer en meer in kracht toeneemt mogen we er wel vanuit gaan dat de bewolking het uiteindelijk verliest van de zon.
De temperatuur en de zon hebben we dus al binnen. Nu alleen nog de wind en de neerslag.Maar ook deze 2 factoren lijken mee te werken. Er staat over het algemeen slechts een zwakke tot matige wind, vanaf woensdag vanuit het oosten. Neerslag lijkt tot en met vrijdag uitgesloten, pas op zaterdag nemen de neerslagkansen toe. Op dit moment wordt er door GFS dan ook vrij veel onstabiliteit berekend, wat de kans op onweer laat toenemen.
Bron:
Onlineweather