abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_108753935


Welkom bij “Het grote Excel vragentopic” waar je terecht kan met vragen over Excel.

In dit topic is het de bedoeling dat we gericht vragen stellen en antwoorden geven op de gestelde vragen. Om alles zo goed mogelijk te laten verlopen zijn er een aantal regels.

Regels
1. Als je een vraag stelt, zet er dan bij welke versie van Excel je hebt en op welke taal hij ingesteld staat.
2. Zet macrocode tussen [ code ] tags
3. Als het “pseudo-code” is, vermeldt dit dan duidelijk
4. Er bestaan geen domme vragen, wel domme antwoorden. Als jouw antwoord niet gaat bijdragen, geef het antwoord dan niet.
5. Dit topic is geen “code-FEBO” waar je half opgewarmde code uit de muur trekt, het is de bedoeling dat je er zelf iets van leert.

Definities
Functie Een interne functie die bij Excel is geleverd.
UDF Een “user definded function”, een zelfgebouwde functie
Macro Een stuk code die opdrachten uitvoert, gebouwd in (meestal) de VBA editor
Add-In Een Excel workbook met VBA-code (of C#, C) die als .xla (of .xll) is opgeslagen, deze is als vaste plug-in in Excel te plaatsen.
Workbook Het excelbestand
Sheet of Worksheet Het tabblad
Form, Formulier, Userform Een Dialoogvenster in VBA gebouwd

Tips & Links
De help functie van excel of visual basic voor excel kan je een eind op weg helpen. (F1)

Het workbook met het FOK!-menu zoals in de banner weergegeven is hier te vinden. Dit menu is naar wens aan te passen. De icoontjes in het menu zijn hier allemaal weergegeven. In dit workbook zijn drie macro's aanwezig: Een printertool waarmee je uit meerder workbooks sheets kan selecteren voo afdrukken, een power replace die termen kan wijzigen in meerdere workbooks tegelijk en een formule vertaler, de formule in de actieve cell wordt in het engels weergegeven, je kan ook een engelse formule invoeren die dan in de actieve cell in de geldende taal wordt geplaatst. De UDF is naar aanleiding van een vraag in topic #29. De functie kan worden aangeroepen door in een cel =FOK() te typen en dan op de Fx te klikken voor uitleg over de variabelen.

De VBA editor bereik je door ALT+F11 in te drukken. Vanaf Excel 2007 is de VBA editor lastiger te vinden. Op deze site wordt uitgelegd hoe je de editor kan activeren.

De interne functies zijn afhankelijk van welke taal jouw Excel draait. Op deze en deze site kun je de formules in verschillende talen vertalen.

De meer uitgebreide macro's kunnen traag worden, ook kan het scherm flikkeren als gevolg van veel "select" acties. Deels kun je dit ondervangen door zo veel mogelijk select acties te vervangen door directe verwijzingen naar cells en deels door een macro-optimalisatie door te voeren. In de onderstaande code is een routine voor macro-optimalisatie en een routine om de optimalisatie weer uit te zetten weergegeven. In de voorbeeld sheet is een uitgebreide versie van MOA en MOU opgenomen.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bij macro's die een bepaalde, merkbare, tijd nodig hebben om hun werk te doen is het van belang de gebruiker een idee te geven van wat er gebeurt, zeker met macro-optimalisatie aan kan het lijken alsof Excel is vastgelopen. Je kan bijvoorbeeld de statusbar een waarde geven, met eventueel een percentage van de reeds uitgevoerde code.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Verder
Alle vorige topics zijn hier terug te vinden.

Nieuw topic? Haal de OP uit de wiki
pi_108753975
Faal in de TT :D
pi_108753997
:') verkeerd haakje in titel.... #NAAM :')
pi_108754100
Nog even over die 'overbodige' =waar van vorige topic:

Stel dat je de functie hebt:

=als(isfout(bla)=waar;1;2)

Is zelfde als:

=als(isfout(bla);1;2)

En wat DaFan zei, dan doe je toch mooi =als(isfout(bla);2;1) ;)
pi_108754222
quote:
0s.gif Op maandag 5 maart 2012 19:57 schreef McGilles het volgende:
Nog even over die 'overbodige' =waar van vorige topic:

Stel dat je de functie hebt:

=als(isfout(bla)=waar;1;2)

Is zelfde als:

=als(isfout(bla);1;2)

En wat DaFan zei, dan doe je toch mooi =als(isfout(bla);2;1) ;)
Ja ik heb het getest en het klopt inderdaad, doe ik aljaren overbodig dus, dank voor de tip

En over die topictitel, dat is een feature ;(
pi_108754323
quote:
3s.gif Op maandag 5 maart 2012 19:59 schreef KritischeMassa het volgende:

[..]

Ja ik heb het getest en het klopt inderdaad, doe ik aljaren overbodig dus, dank voor de tip

En over die topictitel, dat is een feature ;(
Dan heb je al jaren excel het zeer lastige vraagstuk laten oplossen van, wanneer waar=waar, dan .... :P Zo zie je maar, iedereen kan leren :)
pi_108759561
Ok dat als is fout etc snapt ik dus niet :@

Als ik dat doe dan krijg ik ONWAAR te zien :?
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
pi_108761676
quote:
7s.gif Op maandag 5 maart 2012 21:24 schreef Geralt het volgende:
Ok dat als is fout etc snapt ik dus niet :@

Als ik dat doe dan krijg ik ONWAAR te zien :?
Als je dus om de functie waar nu 'ONWAAR' uitkomt het volgende heenzet dan moet het lukken:

=Als('stukje waar onwaar uitkomt';'antwoord als er waar uitkomt';'antwoord als er onwaar uitkomt')

Bijvoorbeeld:

=Als('stukje waar onwaar uitkomt';10;20)

Mocht dat stukje WAAR opleveren, dan komt er in de cel 10 te staan, mocht er ONWAAR uitkomen dan komt er 20 te staan.

Appeltje eitje toch? :)
  maandag 5 maart 2012 @ 23:18:32 #9
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108766430
quote:
7s.gif Op maandag 5 maart 2012 21:24 schreef Geralt het volgende:
Ok dat als is fout etc snapt ik dus niet :@

Als ik dat doe dan krijg ik ONWAAR te zien :?
=isfout(berekening;resultaat) geeft een resultaat als de berekening resulteerd in een fout (bijvoorbeeld #NB)..

Om het nog leuker te maken werkt dit ook:
=als(1+1=3;ONWAAR;WAAR) :P
Het antwoord is dan WAAR, ook al is het onwaar :s)
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_108771376
Ik snap er geen klote van jongens, maargoed, ik heb het zoals ik het hebben wil en alles werkt dus bedankt daarvoor :)
"The only sight worse than a sad dwarf is a very sad dwarf"
"Met dubbel s welteverstaan"
pi_108771801
quote:
0s.gif Op maandag 5 maart 2012 17:19 schreef Cue_ het volgende:
Als de cijfers vergelijk met een site waar je ze handmatig kan overzetten komen ze niet helemaal overeen :{
site: http://transition.fcc.gov/mb/audio/bickel/DDDMMSS-decimal.html

waarde bv

48° 10' 44" N
eigen berekening: 48,28888889
via de site: 48.178889

16° 21' 29" E
eigen berekening: 16,43055556
de site 16.358056
Als ik de vergelijking gebruik kom ik op exact dezelfde waarde uit. Ik denk dat je ergens een haakje verkeerd hebt staan of een typfout?

1
2
3
4
5
6
7
GPS_LON

=IF(RIGHT(A1,1)="E",LEFT(A1,FIND("°",A1)-1)+(MID(A1,FIND("°",A1)+2,FIND("'",A1)-FIND("°",A1)-2)/60)+MID(A1,FIND("'",A1)+2,FIND(CHAR(34),A1)-FIND("'",A1)-2)/3600,-1*(LEFT(A1,FIND("°",A1)-1)+(MID(A1,FIND("°",A1)+2,FIND("'",A1)-FIND("°",A1)-2)/60)+MID(A1,FIND("'",A1)+2,FIND(CHAR(34),A1)-FIND("'",A1)-2)/3600))

GPS_LAT

=IF(RIGHT(A1,1)="N",LEFT(A1,FIND("°",A1)-1)+(MID(A1,FIND("°",A1)+2,FIND("'",A1)-FIND("°",A1)-2)/60)+MID(A1,FIND("'",A1)+2,FIND(CHAR(34),A1)-FIND("'",A1)-2)/3600,-1*(LEFT(A1,FIND("°",A1)-1)+(MID(A1,FIND("°",A1)+2,FIND("'",A1)-FIND("°",A1)-2)/60)+MID(A1,FIND("'",A1)+2,FIND(CHAR(34),A1)-FIND("'",A1)-2)/3600))
Heb ook nog even de conversie van de website gecheckt met een 2e website dus de omzetting op internet is goed en de formule geeft dezelfde waarde (bij mij) dus ligt het probleem ergens bij jou.

[ Bericht 15% gewijzigd door Deetch op 06-03-2012 08:53:06 ]
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
  dinsdag 6 maart 2012 @ 10:05:22 #12
267443 Cue_
Cuecumbergirl
pi_108773349
Hij werkt!
pi_108773827
Ik ben op zoek naar een toepassing waarbij ik de kaart van Nederland per provincie een waarde en daarmee een kleurtje kan geven.

Zit dit (nog) in excel? Ik heb het idee dat hele oude versies dit nog wel hadden, maar dat er nu een apart programma voor nodig is.
  dinsdag 6 maart 2012 @ 10:58:55 #14
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108774744
quote:
1s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 10:25 schreef koffiezwartsterk het volgende:
Ik ben op zoek naar een toepassing waarbij ik de kaart van Nederland per provincie een waarde en daarmee een kleurtje kan geven.

Zit dit (nog) in excel? Ik heb het idee dat hele oude versies dit nog wel hadden, maar dat er nu een apart programma voor nodig is.
Excel is niet zo heel goed in het bewerken van plaatjes..

Je kan wel de namen van de provincies een kleurtje geven, afhankelijk van de waarde die er naast staat. (voorwaardelijke opmaak)
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_108776039
Alweer een vraagje, ik heb 2 rijen met getallen.

Rij 1 heeft gemiddelde bedragen en rij 2 heeft het aantal bedragen

Ik wil graag een grafiekje met de gemiddelde bedragen met erachter n=x

Kan iemand mij helpen?
pi_108776133
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 11:45 schreef Pablooo het volgende:
Alweer een vraagje, ik heb 2 rijen met getallen.

Rij 1 heeft gemiddelde bedragen en rij 2 heeft het aantal bedragen

Ik wil graag een grafiekje met de gemiddelde bedragen met erachter n=x

Kan iemand mij helpen?
Gevonden, gewoon dubbelklik op label doen
  dinsdag 6 maart 2012 @ 12:33:53 #17
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_108777693
Hoi, even gekopieerd vanuit mijn gesloten topic :)
quote:
Ik ben bezig met het maken van een tabel in Excel en ik wil graag een kolom toevoegen waar ik voor iedere regel een categorie kan invullen. Zodat ik hem als ik wil zou kunnen laten sorteren op categorie.
Ik ga er vanuit dat dit mogelijk is, maar ik ben een redelijke excel-kneus dus is er iemand die mij dit zou kunnen uitleggen?
  dinsdag 6 maart 2012 @ 12:35:59 #18
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108777793
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 12:33 schreef Spees_Eend het volgende:
Hoi, even gekopieerd vanuit mijn gesloten topic :)

[..]

Wat heb je al geprobeerd om het voor elkaar te krijgen?
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
  dinsdag 6 maart 2012 @ 12:40:20 #19
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_108777973
Ik heb nu rectermuisknop - sorteren - aangepast sorteren - sorteren op categorie gedaan en dan krijg ik dit:



Maar volgens mij kan ik dan nog alleen sorteren op A-Z en dat kan ik ook wel zonder voorgenoemde stappen, toch? Het lijkt er in ieder geval nog niet echt op alsof ik echt een waarde heb toegekend aan de woorden die in de kolom 'categorie' staan.
  dinsdag 6 maart 2012 @ 12:49:51 #20
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108778303
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 12:40 schreef Spees_Eend het volgende:
Ik heb nu rectermuisknop - sorteren - aangepast sorteren - sorteren op categorie gedaan en dan krijg ik dit:

[ afbeelding ]

Maar volgens mij kan ik dan nog alleen sorteren op A-Z en dat kan ik ook wel zonder voorgenoemde stappen, toch? Het lijkt er in ieder geval nog niet echt op alsof ik echt een waarde heb toegekend aan de woorden die in de kolom 'categorie' staan.
Wat bedoel je met "een waarde toekennen aan de woorden die in de kolom categorie staan"?

Die woorden zijn de waarde, toch?
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
  dinsdag 6 maart 2012 @ 12:52:57 #21
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_108778393
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 12:49 schreef qu63 het volgende:

[..]

Wat bedoel je met "een waarde toekennen aan de woorden die in de kolom categorie staan"?

Die woorden zijn de waarde, toch?
Ik snap dan alleen de toegevoegde waarden van categorieën niet zo, ik kan toch ook laten sorteren op A-Z zonder dat ik die categorieën toevoeg?

Ik weet zelf ook niet helemaal wat ik bedoel, maar ik had het in mijn hoofd om zo op de kolomnaam 'categorieën' te klikken en dat het zich dan ging sorteren op categorie. Zeg maar zoals je op een website of in je e-mail ook kan doen om iets te laten sorteren op datum, naam of onderwerp. Maar wellicht is dat wel helemaal niet mogelijk in excel.
pi_108778578
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 12:52 schreef Spees_Eend het volgende:

[..]

Ik snap dan alleen de toegevoegde waarden van categorieën niet zo, ik kan toch ook laten sorteren op A-Z zonder dat ik die categorieën toevoeg?
Ja, maar dan sorteer je niet op categorieën.
quote:
Ik weet zelf ook niet helemaal wat ik bedoel, maar ik had het in mijn hoofd om zo op de kolomnaam 'categorieën' te klikken en dat het zich dan ging sorteren op categorie. Zeg maar zoals je op een website of in je e-mail ook kan doen om iets te laten sorteren op datum, naam of onderwerp. Maar wellicht is dat wel helemaal niet mogelijk in excel.
Dat kan :P
Het is geel en staat in mijn ondertitel!
3DS friend code: 2191-7623-9035
  dinsdag 6 maart 2012 @ 13:04:22 #23
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_108778747
Eigenlijk is het helemaal niet zo belangrijk, het is voor een privébestandje en jullie hoeven niet al te veel moeite te doen om het uit te zoeken of uit te leggen! Dus wat mij betreft laat ik het zoals ik het nu heb gedaan en dan kan ik het ook wel laten sorteren, alleen niet met 1 muisklikje ;)
  dinsdag 6 maart 2012 @ 13:04:40 #24
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108778756
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 12:52 schreef Spees_Eend het volgende:
Ik weet zelf ook niet helemaal wat ik bedoel
Dan is het voor mij best lastig te achterhalen wat je wil he ;)
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_108778847
Misschien is een filter op categorieën meer wat je bedoelt?
Het is geel en staat in mijn ondertitel!
3DS friend code: 2191-7623-9035
  dinsdag 6 maart 2012 @ 13:09:55 #26
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_108778951
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 13:04 schreef qu63 het volgende:

[..]

Dan is het voor mij best lastig te achterhalen wat je wil he ;)
Ja je hebt helemaal gelijk, iets te snel FOK ingeschakeld ;)

quote:
7s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 13:07 schreef Jesse_ het volgende:
Misschien is een filter op categorieën meer wat je bedoelt?
Ja idd! Ik heb even gekeken wat je bedoelt, en ik zie dat ik met de rechtermuisknop bepaalde categorieën weg kan laten. Ik had het niet helemaal in mn hoofd wat ik wilde, maar dit is inderdaad handig en bruikbaar voor mij! Thanx.
pi_108784236
Ik ben al uren op zoek naar de GOUDEN formule, maar ik kom er niet uit..

Situatie:

Ik heb in 1 document twee tabbladen:
In tabblad 1 heb ik een lijst met namen (van B1 t/m B180) op alfabetische volgorde.
In tabblad 2 heb ik dezelfde namen + 100 andere namen staan (van B1 tm B280) met een getal achter hun naam (van C1 tm C280). De namen staan echter kriskras door elkaar heen (nee, die kunnen niet op alfabetische volgorde)

Wat wil ik is:
Dat in tabblad 1 in cel C1 t/m C180 de waarde komt te staan uit tabblad twee C1 tm C280 bij de bijbehorende naam.

Zal dus een ALS-formule moeten zijn, maar hoe deze er uit ziet is voor mij (nog) iets te lastig.. Wie kan me helpen?
pi_108784505
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 15:28 schreef Greatmarked het volgende:
Ik ben al uren op zoek naar de GOUDEN formule, maar ik kom er niet uit..

Situatie:

Ik heb in 1 document twee tabbladen:
In tabblad 1 heb ik een lijst met namen (van B1 t/m B180) op alfabetische volgorde.
In tabblad 2 heb ik dezelfde namen + 100 andere namen staan (van B1 tm B280) met een getal achter hun naam (van C1 tm C280). De namen staan echter kriskras door elkaar heen (nee, die kunnen niet op alfabetische volgorde)

Wat wil ik is:
Dat in tabblad 1 in cel C1 t/m C180 de waarde komt te staan uit tabblad twee C1 tm C280 bij de bijbehorende naam.

Zal dus een ALS-formule moeten zijn, maar hoe deze er uit ziet is voor mij (nog) iets te lastig.. Wie kan me helpen?
Je moet HORIZ.ZOEKEN hebben niet een ALS formule :s)
Het is geel en staat in mijn ondertitel!
3DS friend code: 2191-7623-9035
pi_108786991
Ik zit nu nog steeds met een grafiek die maar half af is.
Ik wil in deze:http://img21.imageshack.us/img21/6603/deze.png (copy/paste deze link) grafiek, nog een lijn laten tekenen. De gegevens hiervan zijn echter onregelmatig met de gegevens die al tegen de horizontale as zijn uitgezet.
Ik heb dit: http://img822.imageshack.us/img822/2003/2egrafiek.png (copy/paste deze link) al geprobeerd, maar de gegevens worden dan helemaal niet getekend. En de verborgen of lege cellen optie, punten met elkaar verbinden-optie, is grijs en kan ik niet aanvinken.
pi_108787463
En een tweede horizontale as toevoegen?
Aldus.
pi_108787589
Voordat ik een tweede horizontale as kan toevoegen, zal ik eerst de grafiek moeten kunnen tekenen. Met de gegevens uit de kolom "Jaren geleden" en "CO2 ppmv" krijg ik het niet eens voor elkaar een lijngrafiek te trekken. Ik begrijp er helemaal niets van.

/edit
Ik krijg er nog wel een spreidingsdiagram uit: http://img19.imageshack.us/img19/7798/co2graf.png (copy/paste deze link)
Het punt is, hoe krijg ik de lege "co2" cellen, verwijderd (automatisch, het zijn +3000 cellen), zodat ik een lijn kan trekken?
Is er een formule voor waarmee ik dit voor elkaar kan krijgen?
pi_108787970
Dit is wat je wil toch?

Aldus.
pi_108788073
Vul een paar dummywaarden in voor C02ppmv die ongeveer hetzelfde zijn als de relatieve temp waarden. Klik met je rechtermuis op de C02ppmv lijn. Rechtermuisklik op de C02ppmv lijn en wijs hem aan een secundaire as toe. Verwijder dummywaarden en pas schaal van de secundaire as aan.
Aldus.
pi_108788336
quote:
2s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 17:21 schreef Z het volgende:
Vul een paar dummywaarden in voor C02ppmv die ongeveer hetzelfde zijn als de relatieve temp waarden. Klik met je rechtermuis op de C02ppmv lijn. Rechtermuisklik op de C02ppmv lijn en wijs hem aan een secundaire as toe. Verwijder dummywaarden en pas schaal van de secundaire as aan.
AAARGH! Nee dus.
Ook in een spreidingsdiagram kun je gewoon net als in je lijndiagram de verborgen of lege cellen optie, punten met elkaar verbinden-optie gebruiken.
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_108788388
@Deetch, dat klopt, maar omdat de cellen onder "Jaren geleden" niet leeg zijn... werkt dit niet (denk ik). Het werkt in ieder geval niet, de lege cellen optie.
pi_108801030
quote:
3s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 17:28 schreef Deetch het volgende:

[..]

AAARGH! Nee dus.
Ook in een spreidingsdiagram kun je gewoon net als in je lijndiagram de verborgen of lege cellen optie, punten met elkaar verbinden-optie gebruiken.
Rustig, rustig.

Ik ken de 'lege cellen optie' niet. Mijn grafiekje is niet wat het moet worden dus?
Aldus.
pi_108810157
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 17:30 schreef nieknikey het volgende:
@Deetch, dat klopt, maar omdat de cellen onder "Jaren geleden" niet leeg zijn... werkt dit niet (denk ik). Het werkt in ieder geval niet, de lege cellen optie.
zijn de cellen onder CO2 wel leeg? Dan zou het nl gewoon moeten werken.

kolom B, jaren geleden
kolom C, temperatuur
kolom D, co2

selecteer data B1:D10

maak een spreidingsgrafiek met lijnen
je krijgt nu 2 lijnen waarbij de CO2-lijn gaten heeft (klopt dat?)

rechtsklik CO2 lijn, format dataseries, secundary axis

rechtsklik op lege ruimte in grafiek (onder de legande bijvoorbeeld), Select data, selecteer CO2 serie, klik op hidden/empty cells, connect datapoints
klaar

ik werk trouwens in Windows7,excel 2010.

[ Bericht 3% gewijzigd door Deetch op 07-03-2012 09:11:28 ]
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_108810544
Als optie zou je tussen je temp en CO2 een lege kolom (nieuwe kolom D) kunnen voegen. E2 en verder naar beneden is dan je originele CO2 data. In D2 begin je dan met onderstaande formule:

=IF(E2="",#N/A,E2)

vervolgens doe je weer een spredingsgrafiek maken van kolom B tm D en zou het automatisch goed moeten gaan, Excel neemt namelijk #N/A niet mee in een grafiek als datapunt maar trekt de lijn wel gewoon door.

Dit werkt ook voor 40000 datapunten
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_108828853
quote:
3s.gif Op woensdag 7 maart 2012 09:09 schreef Deetch het volgende:
Als optie zou je tussen je temp en CO2 een lege kolom (nieuwe kolom D) kunnen voegen. E2 en verder naar beneden is dan je originele CO2 data. In D2 begin je dan met onderstaande formule:

=IF(E2="",#N/A,E2)

vervolgens doe je weer een spredingsgrafiek maken van kolom B tm D en zou het automatisch goed moeten gaan, Excel neemt namelijk #N/A niet mee in een grafiek als datapunt maar trekt de lijn wel gewoon door.

Dit werkt ook voor 40000 datapunten
#N/B
pi_108831492
quote:
7s.gif Op dinsdag 6 maart 2012 15:37 schreef Jesse_ het volgende:

[..]

Je moet HORIZ.ZOEKEN hebben niet een ALS formule :s)
Ken ik niet. Zal eens kijken! THanks.Heb je misschien een tip qua formule?
pi_108835741
quote:
0s.gif Op woensdag 7 maart 2012 18:46 schreef Greatmarked het volgende:

[..]

Ken ik niet. Zal eens kijken! THanks.Heb je misschien een tip qua formule?
=vert.zoeken(zoekterm, matrix, kolom waar de waarde uit moet komen, benaderen waar/onwaar)

dus als de te zoeken waarde in cel A1 staat

de tabel van B1 tot D4 loopt

de waarde uit kolom D moet komen

De waarde uit cel A1 in kolom B staat wordt het

vert.zoeken(A1,$B$1:$D$4,3,onwaar)

de 3 slaat op het kolomnummer van de matrix, niet het kolomnummer van Excel (in de matrix B tot D is D de derde kolom)

De eerste kolom van de matrix MOET de zoekwaarden bevatten, in dit geval is de eerste kolom kolom B

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 07-03-2012 20:09:57 ]
pi_108836082
quote:
3s.gif Op woensdag 7 maart 2012 20:09 schreef KritischeMassa het volgende:

[..]

=vert.zoeken(zoekterm, matrix, kolom waar de waarde uit moet komen, benaderen waar/onwaar)

dus als de te zoeken waarde in cel A1 staat

de tabel van B1 tot D4 loopt

de waarde uit kolom D moet komen

De waarde uit cel A1 in kolom B staat wordt het

vert.zoeken(A1,$B$1:$D$4,3,onwaar)

de 3 slaat op het kolomnummer van de matrix, niet het kolomnummer van Excel (in de matrix B tot D is D de derde kolom)

De eerste kolom van de matrix MOET de zoekwaarden bevatten, in dit geval is de eerste kolom kolom B
Ben eruit!! Thanks! Heb uiteindelijk toch de INDEX gebruikt, hij ziet er als volgt uit:

=INDEX('Gemiddelde'!$C$3:$C$109;VERGELIJKEN($C5;'Gemiddelde '!$B$3:$B$109;0))
pi_108837694
Ik heb een tweede y-as ingesteld om CO2-data op uit te schrijven. Ik heb (handmatig...) 3000+ witregels een voor één eruit moeten halen, en nu krijg ik een grafiek te zien. Tot het 14e metingspunt, dan gebeurt ineens niets meer en stopt de grafiek 'plots'.
Ik begrijp niet waarom dit kan, zoals in onderstaande afbeelding te zien is heb ik alles op de juiste manier ingevoerd. Hoe kan het zijn dat de grafiek ineens stopt met tekenen?
http://img600.imageshack.us/img600/8978/laatstehopelijk.png (copy/paste deze link)

/edit ik zie bij het laatst getekende punt van de rode grafiek dat daarbij het waardepunt '400000' hoort. De bedoeling is dat dit punt juist helemaal rechts komt te staan. Schijnbaar... gebruikt deze grafiek dus niet de x-as die ik voor de blauwe grafiek heb ingesteld. Hoe kan ik dit voor elkaar krijgen? Help!

[ Bericht 22% gewijzigd door nieknikey op 07-03-2012 20:51:50 ]
pi_108853211
quote:
3s.gif Op woensdag 7 maart 2012 17:32 schreef KritischeMassa het volgende:

[..]

#N/B
oh ja NL versie }:|
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_108853244
quote:
0s.gif Op woensdag 7 maart 2012 20:42 schreef nieknikey het volgende:
Ik heb een tweede y-as ingesteld om CO2-data op uit te schrijven. Ik heb (handmatig...) 3000+ witregels een voor één eruit moeten halen, en nu krijg ik een grafiek te zien. Tot het 14e metingspunt, dan gebeurt ineens niets meer en stopt de grafiek 'plots'.
Ik begrijp niet waarom dit kan, zoals in onderstaande afbeelding te zien is heb ik alles op de juiste manier ingevoerd. Hoe kan het zijn dat de grafiek ineens stopt met tekenen?
http://img600.imageshack.us/img600/8978/laatstehopelijk.png (copy/paste deze link)

/edit ik zie bij het laatst getekende punt van de rode grafiek dat daarbij het waardepunt '400000' hoort. De bedoeling is dat dit punt juist helemaal rechts komt te staan. Schijnbaar... gebruikt deze grafiek dus niet de x-as die ik voor de blauwe grafiek heb ingesteld. Hoe kan ik dit voor elkaar krijgen? Help!
Tja als je geen spreidingsgrafiek gebruikt krijg je dat. Stuur je spreadsheet eens, heb ik het in 5 minuten voor je klaargemaakt en als je de uitleg er bij wilt 15 minuten.

Heb je deze werkwijze al geprobeerd?
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_108881503
Leuk om te zien dat 50% van de willekeurige vragen opgelost kunnen worden met de vert.zoeken functie. Toch wel de meest nuttige functie voor de gemiddelde simpele exceluser.
  donderdag 8 maart 2012 @ 23:16:59 #47
249182 Holy_Goat
mhèèhèhè
pi_108887571
Zo jongens, ik heb weer wat :P

Ik heb allereerst in een sheet die monkey-proof moet worden, het volgende gedaan zodat copy pasta-en niet meer gaat (tenzij via vba)

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Private Sub Workbook_Activate()
    EnableControl 21, False    ' cut
    EnableControl 19, False    ' copy
    EnableControl 22, False    ' paste
    EnableControl 755, False    ' pastespecial
    Application.OnKey "^c", ""
    Application.OnKey "^v", ""
    Application.OnKey "+{DEL}", ""
    Application.OnKey "+{INSERT}", ""
    Application.CellDragAndDrop = False
End Sub

En daarna een knop gemaakt, zodat ze toch nog kunnen plakken na kopieren ergens anders vandaan,
maar dan wel paste as values > dus geen nare formules of andere opmaal/andere zooi er in! Jeej!

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Public Sub PasteValues()
    On Error GoTo try2
    
     
    ActiveSheet.PasteSpecial Format:="Tekst", Link:=False, DisplayAsIcon:=False
    GoTo ok

try2:
    On Error Resume Next
    Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, _
    Operation:=xlNone, _
    SkipBlanks:=False, _
    Transpose:=False
    
ok:
    Application.CutCopyMode = False
     
End Sub

Het probleem is alleen dat die sheet nogal flink beveiligd/afgeschermd is, en ik eigenlijk users ook nog eens alleen wil toestaan verticale cellranges to kopieren. Horizontaal mag onder geen beding!
Liefst ook alleen excel stuff pasten, overigens.

Daarom wil ik graag (indien mogelijk)
1) testen of clipboard content excel is
2) testen of het een range is van max 1 kolom (mag meer rijen)

iemand?
  donderdag 8 maart 2012 @ 23:28:38 #48
85514 ralfie
!Yvan eht nioj
pi_108888089
waarom zou je copy/pasten willen disablen? Je bent dan echt verkeerd bezig mijns inziens.
pi_108888262
quote:
0s.gif Op donderdag 8 maart 2012 23:28 schreef ralfie het volgende:
waarom zou je copy/pasten willen disablen? Je bent dan echt verkeerd bezig mijns inziens.
Hij heeft toch niet voor niets die vraag en zoekt graag een antwoord, hij zal wel een goede reden hebben :P
  vrijdag 9 maart 2012 @ 00:15:35 #50
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108889920
quote:
0s.gif Op donderdag 8 maart 2012 23:33 schreef McGilles het volgende:

[..]

Hij heeft toch niet voor niets die vraag en zoekt graag een antwoord, hij zal wel een goede reden hebben :P
Er zijn meerdere wegen die naar Rome leiden he ;-)
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_108893527
quote:
0s.gif Op donderdag 8 maart 2012 21:44 schreef McGilles het volgende:
Leuk om te zien dat 50% van de willekeurige vragen opgelost kunnen worden met de vert.zoeken functie. Toch wel de meest nuttige functie voor de gemiddelde simpele exceluser.
en SUMPRODUCT
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
  vrijdag 9 maart 2012 @ 09:36:18 #52
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108894756
quote:
0s.gif Op donderdag 8 maart 2012 21:44 schreef McGilles het volgende:
Leuk om te zien dat 50% van de willekeurige vragen opgelost kunnen worden met de vert.zoeken functie. Toch wel de meest nuttige functie voor de gemiddelde simpele exceluser.
En de helpfunctie..
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_108977443
Als je een spelfout maakt komt er zo'n rood golfje onder. Kan ik de randen van een cel misschien ook golvend maken in plaats van rechte lijnen? Als dat niet kan, kan ik dan een golvende lijn trekken in plaats van een rechte lijn?
  zondag 11 maart 2012 @ 18:05:58 #54
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108977741
quote:
0s.gif Op zondag 11 maart 2012 17:57 schreef twaalf het volgende:
Als je een spelfout maakt komt er zo'n rood golfje onder. Kan ik de randen van een cel misschien ook golvend maken in plaats van rechte lijnen? Als dat niet kan, kan ik dan een golvende lijn trekken in plaats van een rechte lijn?
Misschien dat je hier iets mee kan? http://groups.google.com/(...)ee9656c863ba67?pli=1

Golvende randen gaan iig niet lukken geloof ik, golvende lijn kan je wel zelf maken.
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_108977999
Sorry, het gaat me niet echt om de spellingscheck, dat zei ik alleen maar om de vorm die ik zoek te verduidelijken.

Maar hoe kan ik dan een golvende lijn maken? Het liefste zou ik een lijn trekken als normaal en die dan laten 'golven'.
  zondag 11 maart 2012 @ 22:14:40 #56
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108990411
quote:
0s.gif Op zondag 11 maart 2012 18:13 schreef twaalf het volgende:
Sorry, het gaat me niet echt om de spellingscheck, dat zei ik alleen maar om de vorm die ik zoek te verduidelijken.
Ah, op die manier!
quote:
Maar hoe kan ik dan een golvende lijn maken? Het liefste zou ik een lijn trekken als normaal en die dan laten 'golven'.
Welke versie heb je?
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_108993765
Ik heb al een soort oplossing: de tekstrichting 90 graden draaien en dan een tilde typen en die precies zo groot maken dat het net overloopt in de volgende cel.

Maar misschien is er een makkelijkere oplossing. Ik werk nu op 2003, maar op werkdagen op 2007, dus het maakt me niet veel uit voor welke versie je het uitlegt. :)
  zondag 11 maart 2012 @ 23:51:10 #58
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_108995835
quote:
0s.gif Op zondag 11 maart 2012 23:04 schreef twaalf het volgende:
Ik heb al een soort oplossing: de tekstrichting 90 graden draaien en dan een tilde typen en die precies zo groot maken dat het net overloopt in de volgende cel.

Maar misschien is er een makkelijkere oplossing. Ik werk nu op 2003, maar op werkdagen op 2007, dus het maakt me niet veel uit voor welke versie je het uitlegt. :)
Je kan ook de werkbalk 'tekenen' erbij pakken..
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109002300
quote:
0s.gif Op zondag 11 maart 2012 23:51 schreef qu63 het volgende:

[..]

Je kan ook de werkbalk 'tekenen' erbij pakken..
Daar zit alleen geen golvende lijn in.
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
  maandag 12 maart 2012 @ 12:39:49 #60
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_109006545
quote:
3s.gif Op maandag 12 maart 2012 09:55 schreef Deetch het volgende:

[..]

Daar zit alleen geen golvende lijn in.
Via Invoegen -> vormen -> lijnen kan je er zelf een maken :)
iig in Excel 2007
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109008482
quote:
0s.gif Op maandag 12 maart 2012 12:39 schreef qu63 het volgende:

[..]

Via Invoegen -> vormen -> lijnen kan je er zelf een maken :)
iig in Excel 2007
je bedoelt gewoon met de potlood tekenen? Da's toch geen porum.
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109009988
Na ff wat gepuzzeld te hebben, kom ik op onderstaande code voor een golvende lijn. Is getest in Excel2010.

Door het varieren van het getal achter startX, startY, stepX, stepY en nrStep krijg je een andere lijn en positie
1-- verwijderd --

verbeterde code: [Excel] Het grote Excel vragen topic #31

[ Bericht 14% gewijzigd door Deetch op 13-03-2012 15:59:08 ]
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109018148
Heel erg bedankt, dat is zo ongeveer wat ik zocht, als ik het wat tweak wordt het precies wat ik zocht. Met de freehandtool zou het nooit zo lukken.
pi_109033323
Ik heb in excel een kolom met daarin de data dat personen in dienst zijn gekomen (Dag/Maand/Jaar). Nu wil ik weten welke personen van deze lijst in 2011 12,5 jaar in dienst zijn. Dus in de periode 01/01/2011 t/m 31/12/2011. Hoe kan ik dit het beste aanpakken ? Ik ben er helaas nog niet helemaal uit.
pi_109039297
=als(En(("31-12-2011"-startdatum)/365,25<13;("31-12-2011"-startdatum)/365,25>12);"woepie";"")

en dan autofilter

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 13-03-2012 06:33:30 ]
  dinsdag 13 maart 2012 @ 06:48:01 #66
249182 Holy_Goat
mhèèhèhè
pi_109039389
quote:
3s.gif Op maandag 12 maart 2012 14:19 schreef Deetch het volgende:
Na ff wat gepuzzeld te hebben, kom ik op onderstaande code voor een golvende lijn. Is getest in Excel2010.

Door het varieren van het getal achter startX, startY, stepX, stepY en nrStep krijg je een andere lijn en positie
[ code verwijderd ]

Leuk gedaan, deetch
pi_109045281
quote:
3s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 06:08 schreef KritischeMassa het volgende:
=als(En(("31-12-2011"-startdatum)/365,25<13;("31-12-2011"-startdatum)/365,25>12);"woepie";"")

en dan autofilter
Bedankt voor je hulp. Helaas werkt deze code (nog) niet. Excel geeft aan dat die 1e "13" niet goed zou zijn ?
  dinsdag 13 maart 2012 @ 12:38:16 #68
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_109045430
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 12:32 schreef copyfile het volgende:

[..]

Bedankt voor je hulp. Helaas werkt deze code (nog) niet. Excel geeft aan dat die 1e "13" niet goed zou zijn ?
Welke versie van Excel gebruik je? En welke taal?
Zie ook OP...
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109045486
Excel:mac 2008 in het engels. had als al veranderd naar IF en "en" naar "and"
  dinsdag 13 maart 2012 @ 12:45:24 #70
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_109045612
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 12:40 schreef copyfile het volgende:
Excel:mac 2008 in het engels. had als al veranderd naar IF en "en" naar "and"
En de puntkomma's naar komma's en de 365,25 naar 365.25?
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109045981
Nice! Werkt nu wel. Wist niet dat zelfs dat verschillend was tussen de NL en EN versies !
pi_109046357
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 12:59 schreef copyfile het volgende:
Nice! Werkt nu wel. Wist niet dat zelfs dat verschillend was tussen de NL en EN versies !
Daarom vragen we ook om welke versie excel het gaat.

Verder heeft het ook niet altijd met je excel versie te maken maar met de landinstellingen van je windows installatie.

lijstscheidingsteken of list-separator is in NL een ; en in UK/US ,
lijstscheidingteken gebruik je om variabelen in een functie uit elkaar te halen

decimaal teken is in NL een , en in UK/US een .

duizendtallen scheidingsteken is in NL een . en in UK/US een ,
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109046402
Nog 1 vraagje. Waar nu de datum 31/12/2011 staat wil ik dat hij het jaartal uit een andere cel haalt zodat dit is aan te passen. Alleen als ik nu die 2011 gewoon wijzig naar een celverwijzing met daarin het jaar 2011 werkt dit niet. Zou ik dit nog kunnen aanpakken ?
  dinsdag 13 maart 2012 @ 13:28:18 #74
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_109046720
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 13:15 schreef copyfile het volgende:
Nog 1 vraagje. Waar nu de datum 31/12/2011 staat wil ik dat hij het jaartal uit een andere cel haalt zodat dit is aan te passen. Alleen als ik nu die 2011 gewoon wijzig naar een celverwijzing met daarin het jaar 2011 werkt dit niet. Zou ik dit nog kunnen aanpakken ?
=date()
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109046836
Wat ik bedoel is dat een cel heb met alleen het jaartal, in dit geval 2011. Deze heeft een normale opmaak dus geen datum opmaak. in de formule wil ik verwijzen naar deze cel voor alleen het jaartal. Hoe pak ik dat aan ? met =date() in de formule lijkt mij dit niet te werken toch ? Of zie ik het verkeerd ? Ben helaas nog geen ster in excel :)
pi_109047630
vervang "31-12-2011" door DATE(cel waar jaar in staat,12,31)

soms helpt het ook al heel veel als je de help van een functie even leest

[ Bericht 22% gewijzigd door Deetch op 13-03-2012 14:06:10 ]
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109048076
Ben er nog niet helemaal. Heb nu deze code maar deze geeft de error "#NAAM?". Ik gebruik nu een andere versie van excel in het Nederlands ! De cel waar het jaartal in staat heet dus "Jaar_voor_berekening".

=ALS(EN((DATE(Jaar_voor_berekening;31;12)-C2)/365,25<13;(DATE(Jaar_voor_berekening;31;12)-C2)/365,25>12);"12,5";"")
pi_109048453
DATE is geen NL functie :)
pi_109048518
Wow dat is stom van me ! Stond ik even helemaal niet bij stil, sorry ! Werkt nu uit de kunst. Bedankt voor alle hulp !
pi_109048724
Lieve mensen, ik heb een vraagje:

Ik heb een lijstje met functies en bijbehorende uurtarieven.
Nu wil ik dat als ik in C2 een functie kies uit mijn drop-down (nu gedaan met valideren) dat excel in F2 het bijbehorende uurtarief in vult. Hoe doe ik dat?
  dinsdag 13 maart 2012 @ 14:51:57 #81
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_109049152
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 14:38 schreef E-lientje het volgende:
Lieve mensen, ik heb een vraagje:

Ik heb een lijstje met functies en bijbehorende uurtarieven.
Nu wil ik dat als ik in C2 een functie kies uit mijn drop-down (nu gedaan met valideren) dat excel in F2 het bijbehorende uurtarief in vult. Hoe doe ik dat?
Wat heb je zelf al geprobeerd? Heb je dit topic bijvoorbeeld al doorgenomen? Of de OP? Of de help van Excel gebruikt? Of Google gebruikt?
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109049294
quote:
Wat heb je zelf al geprobeerd? Heb je dit topic bijvoorbeeld al doorgenomen? Of de OP? Of de help van Excel gebruikt? Of Google gebruikt?
Ow, hier heb ik zo een hekel aan. Een overhoring of ik zelf wel genoeg geprobeerd heb.... Ja, google, ja help, lopen rommelen met draaitabellen, gegevenstabellen, valideren, logische formules....
Ben ik geslaagd?
  dinsdag 13 maart 2012 @ 15:04:09 #83
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_109049516
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 14:56 schreef E-lientje het volgende:

[..]

Ow, hier heb ik zo een hekel aan. Een overhoring of ik zelf wel genoeg geprobeerd heb.... Ja, google, ja help, lopen rommelen met draaitabellen, gegevenstabellen, valideren, logische formules....
Ben ik geslaagd?
Nee, in dit topic staat het antwoord namelijk al..

En als je zelf al aangeeft wat je gedaan hebt en waar je vast loopt is het voor mij een stuk makkelijker om je te helpen!

Deze vraag komt op hetzelfde neer als die van jou: [Excel] Het grote Excel vragen topic #31
En het antwoord is hier te vinden: [Excel] Het grote Excel vragen topic #31 of iets uitgebreider: [Excel] Het grote Excel vragen topic #31
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109049768
Dank! Hier kom ik verder mee!
pi_109051224
Had nog een verloren uurtje en heb een code gemaakt om tussen twee geselecteerde cellen een golvende pijl te maken.
Twee opmerkingen hierbij:
• Alleen tussen twee cellen in dezelfde rij of kolom
• Vanaf het midden van de cel

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109051317
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 14:29 schreef DaFan het volgende:
DATE is geen NL functie :)
grrrr haat ik echt die vertaal"service" van microsoft
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109051515
En nog een code voor een rechte pijl tussen twee cellen waarbij je kunt kiezen tussen een directe lijn (al dan niet diagonaal) of een lijn die eerst horizontaal en dan verticaal gaat of eerst verticaal en dan horizontaal.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 12% gewijzigd door Deetch op 13-03-2012 16:44:12 ]
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109052393
Toch nog even een vraag over de code. Hij pakt hem niet helemaal goed. Iemand die op 31/01/2001 in dienst is gekomen pakt hij met einddatum 2011 als 12,5 jaar in dienst. maar dit is nog niet zo. Deze persoon is op 31-12-2011 pas 11 jaar in dienst. Hoe kan ik dit goed krijgen ? Alvast bedankt weer !
  dinsdag 13 maart 2012 @ 16:44:55 #89
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_109053176
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 16:25 schreef copyfile het volgende:
Toch nog even een vraag over de code. Hij pakt hem niet helemaal goed. Iemand die op 31/01/2001 in dienst is gekomen pakt hij met einddatum 2011 als 12,5 jaar in dienst. maar dit is nog niet zo. Deze persoon is op 31-12-2011 pas 11 jaar in dienst. Hoe kan ik dit goed krijgen ? Alvast bedankt weer !
Tel het aantal maanden tussen begindatum en nu :)
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109053734
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 maart 2012 14:15 schreef copyfile het volgende:
Ben er nog niet helemaal. Heb nu deze code maar deze geeft de error "#NAAM?". Ik gebruik nu een andere versie van excel in het Nederlands ! De cel waar het jaartal in staat heet dus "Jaar_voor_berekening".

=ALS(EN((DATE(Jaar_voor_berekening;31;12)-C2)/365,25<13;(DATE(Jaar_voor_berekening;31;12)-C2)/365,25>12);"12,5";"")
als je de 31 en 12 nou eens omdraait?

of zo: (A1 is jaar voor berekening, C2 is in dienst treding)
=ALS(JAAR(C2+DATUM(12;7;1))=A1;"12.5 jubileum";"geen jubileum")

Tip: DATUM(12;7;1) is precies 12.5 jaar
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109086531
A1 bevat datum indienst
B1 bevat jaar waar je naar kijkt (vier cijfers, bijv. 2010)

formule om te bepalen of in het jaar (B1) de collega met dat in dienst (A1) een 12.5 jarig jubileum viert:

1
2
3
4
5
=IF(YEAR(DATE(YEAR(A1)+12,MONTH(A1)+6,DAY(A1)))=B1,"12.5 jubileum","12.5 jubileumjaar = "&YEAR(DATE(YEAR(A1)+12,MONTH(A1)+6,DAY(A1))))

of 

=ALS(JAAR(DATUM(JAAR(A1)+12;MAAND(A1)+6;DAG(A1)))=B1;"12.5 jubileum";"12.5 jubileumjaar = "&JAAR(DATUM(JAAR(A1)+12;MAAND(A1)+6;DAG(A1))))
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109094853
Heb weer een vraagje. Ik heb nu de opmaak zoals hieronder. Dit gaat allemaal perfect. Alleen nu moet ik in een cel hebben hoeveel er totaal wordt uitbetaald voor 12,5 jaar. 25 jaar en 40 jaar (Alle 3 de totaal bedragen in een apparte cel). Hoe kan ik dit het beste/logischte aanpakken ?

  woensdag 14 maart 2012 @ 21:50:19 #93
62215 qu63
..de tijd drinkt..
pi_109108411
quote:
0s.gif Op woensdag 14 maart 2012 17:09 schreef copyfile het volgende:
Heb weer een vraagje. Ik heb nu de opmaak zoals hieronder. Dit gaat allemaal perfect. Alleen nu moet ik in een cel hebben hoeveel er totaal wordt uitbetaald voor 12,5 jaar. 25 jaar en 40 jaar (Alle 3 de totaal bedragen in een apparte cel). Hoe kan ik dit het beste/logischte aanpakken ?

[ afbeelding ]
aantal.als() al bekeken? Of somproduct(), maar die is iets ingewikkelder..
It's Time To Shine
[i]What would life be like without rhethorical questions?[/i]
pi_109125396
Ik zit met het volgende probleem:

Ik heb in een cel een formule gemaakt (="'"&Q32&"["&Q23&Q30&"-"&Q29&"-"&Q28&Q24&"]"&Q33&"$A$1:$A$500") wat resulteert in een verwijzing naar een ander document.

Het is in de vorm van:

'c:\map\[naam document.xls]naam tab'!cel

Als ik nu in een willekeurige cel verwijs naar deze formule dan krijg ik ipv de waarde van de specifieke cel in dat andere bestand deze lap tekst hierboven terug als tekst, maar als ik in een willekeurige andere cel = en dan deze lap tekst gewoon typ, dan krijg ik wel de waarde terug.

Met andere woorden, hoe zorg ik ervoor dat excel herkent dat ik met deze formule hierboven verwijs naar dat document en niet de formule als tekst terug krijg?
pi_109125753
Moet je wel de functie indirect gebruiken.

=INDIRECT("'"&Q32&"["&Q23&Q30&"-"&Q29&"-"&Q28&Q24&"]"&Q33&"$A$1:$A$500")
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109126050
quote:
3s.gif Op donderdag 15 maart 2012 12:15 schreef Deetch het volgende:
Moet je wel de functie indirect gebruiken.

=INDIRECT("'"&Q32&"["&Q23&Q30&"-"&Q29&"-"&Q28&Q24&"]"&Q33&"$A$1:$A$500")
Maar dan moet ik het bestand waar ik naar link wel open hebben staan nietwaar?
pi_109126717
quote:
0s.gif Op donderdag 15 maart 2012 12:26 schreef McGilles het volgende:

[..]

Maar dan moet ik het bestand waar ik naar link wel open hebben staan nietwaar?
Ja dat klopt. wel op deze manier. Er is wel een workaround maar die moet ik dan even zoeken.

In het bestand waar de verwijzing staat moet je code toevoegen.

Ga naar visual basic editor (Alt+F11)
ga naar VBAProject(jouw_excelbestandsnaam)
dubbelklik op ThisWorbook
in jhet veld er naast plaak je de volgende code:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Private Sub Workbook_Open()

Workbooks.Open Filename:="C:\DATA\Temp\Boek1.xlsx"
ActiveWindow.Visible = False

End Sub

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)

Windows("Boek1.xlsx").Visible = True
ActiveWindow.Close

End Sub

Pas de file en naamverwijzing aan naar wens

Vervolgens kun je in jouw_excelbestandnaam bestand gewoon verwijzen naar de spreadsheet op de normale manier (indirect blablabla)

[ Bericht 48% gewijzigd door Deetch op 15-03-2012 13:24:11 ]
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_109130063
Ik heb 4 kolommen met zo'n 60 rijen, waarin ik per cel "JA", "NEE", of "NVT" invul. Nu wil ik een een 5e kolom maken, die per rij controleert wat het meest voorkomende antwoord is en dat laat zien.

Dus bijvoorbeeld:

1
2
3
4
 1   2   3   4   |  5
 JA  JA  JA  JA  |  JA
 JA  NEE JA  NVT |  JA
 NEE NVT NEE JA  |  NEE

Iemand een idee hoe ik dit doe?
pi_109130307
quote:
2s.gif Op donderdag 15 maart 2012 14:28 schreef Booomer het volgende:
Ik heb 4 kolommen met zo'n 60 rijen, waarin ik per cel "JA", "NEE", of "NVT" invul. Nu wil ik een een 5e kolom maken, die per rij controleert wat het meest voorkomende antwoord is en dat laat zien.

Dus bijvoorbeeld:
[ code verwijderd ]

Iemand een idee hoe ik dit doe?
En wat nou als het nee nee ja ja is?

edit:

iig probeer eens wat met aantal.als

[ Bericht 4% gewijzigd door #ANONIEM op 15-03-2012 14:37:30 ]
pi_109130369
quote:
3s.gif Op donderdag 15 maart 2012 14:36 schreef KritischeMassa het volgende:

[..]

En wat nou als het nee nee ja ja is?
Ik ga een oneven aantal personen interviewen, zodat dat minder vaak voor komt. Mocht er "JA", "JA", "NVT", NEE", "NEE" uitkomen, dat moet ie hem op NVT zetten.

Maar goed, hoe doe je dat? :P
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')