Herkenbaar! Je voelt je dan al beroerd, maar als foodie is het dan nog extra zielig.. Buikpijn, ach ja. Koorts, het zij zo. Maar: "Ik proef ni-hi-hi-hiksquote:Op donderdag 1 maart 2012 17:00 schreef Zo-is-dat het volgende:
Vandaag is het na drie dagen nul eetlust al gelukt een afbakbroodje en anderhalve cracker naar binnen te werken, zou het dan vanavond ook lukken een voorgerecht te eten bij t etentje voor mn opa?
Pff, wat is het toch bluh om ziek te zijn en vooral om nergens zin in te hebben. Ik wil mn smaak weer terug en uren achter het fornuis staan te genieten van koken!
Precies!!quote:Op donderdag 1 maart 2012 17:28 schreef minilot het volgende:
[..]
Herkenbaar! Je voelt je dan al beroerd, maar als foodie is het dan nog extra zielig.. Buikpijn, ach ja. Koorts, het zij zo. Maar: "Ik proef ni-hi-hi-hiks" is wel helemáál sneu en daar jank ik ook altijd bij enzo.
Heel herkenbaar jaquote:Op donderdag 1 maart 2012 17:28 schreef minilot het volgende:
[..]
Herkenbaar! Je voelt je dan al beroerd, maar als foodie is het dan nog extra zielig.. Buikpijn, ach ja. Koorts, het zij zo. Maar: "Ik proef ni-hi-hi-hiks" is wel helemáál sneu en daar jank ik ook altijd bij enzo.
Oeh! Heerlijk! *zet op ideeënbord voor volgende week*quote:Op donderdag 1 maart 2012 18:37 schreef Pietverdriet het volgende:
Pasta gevuld met gorgonzola en rauwe ham in wat room
Is wel wat werk, maar niet moeilijk en erg lekkerquote:Op donderdag 1 maart 2012 18:38 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Oeh! Heerlijk! *zet op ideeënbord voor volgende week*
Heb wel wat vaker ravioli gemaakt, is prima te doen! Vind het prima therapiequote:Op donderdag 1 maart 2012 18:38 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Is wel wat werk, maar niet moeilijk en erg lekker
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Leuk en gefeli! Waar ga je heen?quote:Op vrijdag 2 maart 2012 15:17 schreef FutureFairytale het volgende:
Vanavond uit eten om mijn nieuwe baan te vieren!
Ik denk de Italiaan of de Chinees. Gezien mijn vader niet dol is op Italiaans (hij vind alleen spaghetti bolognese lekker) denk ik dat we naar de Chinees gaan. Tsa Sieuwquote:Op vrijdag 2 maart 2012 15:19 schreef Selestha het volgende:
[..]
Leuk en gefeli! Waar ga je heen?
Ik eet vanavond gebakken aardappelschijfjes + salade met appel, geitenkaas en noten
Leukquote:Op vrijdag 2 maart 2012 15:22 schreef FutureFairytale het volgende:
[..]
Ik denk de Italiaan of de Chinees. Gezien mijn vader niet dol is op Italiaans (hij vind alleen spaghetti bolognese lekker) denk ik dat we naar de Chinees gaan. Tsa Sieuw
Jij eet vnv vega zo te zien
gefeliciteerdquote:Op vrijdag 2 maart 2012 15:17 schreef FutureFairytale het volgende:
Vanavond uit eten om mijn nieuwe baan te vieren!
Dankje, wat ga jij eten? Ik ben toch nog ff aan het kijken naar een leuk restaurantje in Alphen, misschien zie ik nog wat andersquote:
quote:Op donderdag 1 maart 2012 11:32 schreef minilot het volgende:
[..]
Het wordt de Ultimate Winter Couscous (het is zó grijs buiten dat ik er nog wel even voor ind e stemming ben): met wortel, pastinaak, pompoen, gedroogde abrikozen, kikkererwten, veel koriander en een heleboel specerijen.
Dat wordt een stuk minder op Fokquote:Op vrijdag 2 maart 2012 17:12 schreef FutureFairytale het volgende:
[..]
Dankje, wat ga jij eten? Ik ben toch nog ff aan het kijken naar een leuk restaurantje in Alphen, misschien zie ik nog wat anders.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |