religie is het probleem op deze planeetquote:Op donderdag 23 februari 2012 00:42 schreef StateOfMind het volgende:
Het zou voor iedereen beter zijn als de Raad der Hoeders en hun marionetten voortijdig van deze planeet zouden verdwijnen. ZIJ zijn het probleem.
Een sprookjesboek gebruiken om land te claimenquote:
ja joh je was erbijquote:Op woensdag 22 februari 2012 23:17 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Wie pikt wie z`n land?
Ik weet wel zeker dat de Palestijnen er al eerder zaten ipv de Joden.
absoluut...quote:Op donderdag 23 februari 2012 01:03 schreef Bonobo11 het volgende:
[..]
religie is het probleem op deze planeet
Jerusalem is toch gesticht door joden, israel ook, toen waren er nog geen haatbaarden.quote:Op woensdag 22 februari 2012 23:17 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Wie pikt wie z`n land?
Ik weet wel zeker dat de Palestijnen er al eerder zaten ipv de Joden.
Dus je wilt iets claimen wat je al meer dan duizend jaar kwijt bent en dat claim je met moord en geweld en niemand die daar schande van spreekt? En wanneer Mugabe met zijn "revolutie" kwam toen sprak heel FOK! schande over het feit dan er blanke boeren vermoord/ontheemd werden.quote:Op donderdag 23 februari 2012 01:24 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Jerusalem is toch gesticht door joden, israel ook, toen waren er nog geen haatbaarden.
Europa kon even niet, maar dat zal je wel begrijpen hoop ik.quote:Op donderdag 23 februari 2012 02:14 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Dus je wilt iets claimen wat je al meer dan duizend jaar kwijt bent en dat claim je met moord en geweld en niemand die daar schande van spreekt? En wanneer Mugabe met zijn "revolutie" kwam toen sprak heel FOK! schande over het feit dan er blanke boeren vermoord/ontheemd werden.
Als heel de wereld zo`n schuldcomplex had vanwege de holocaust hadden ze die Joden maar een stuk land in de VS moeten geven of ergens in Europa.
lolquote:Op donderdag 23 februari 2012 01:24 schreef Smoofie het volgende:
[..]
Jerusalem is toch gesticht door joden, israel ook, toen waren er nog geen haatbaarden.
wauw wat ben jij dom!quote:Op donderdag 23 februari 2012 02:43 schreef Rica het volgende:
[..]
lol
Archeological evidence suggests that the first settlement was established near Gihon Spring around 4500–3500 BC. The first known mention of the city was in c.2000BC in the Middle Kingdom Egyptian Execration Texts in which the city was recorded as Rusalimum.
Zelfs als je de bijbel als echte geschiedenis en niet als mythe neemt is die Egyptische vermelding 1000 jaar voor de Israelieten bestonden. Toen zij er (volgens de bijbel) voet zetten bestond Jeruzalem al 3.500 jaar.
Om over de absurditeit van het gelijkschakelen van Joden met Israelieten uit de bijbel nog maar te zwijgen.
Jeruzalem (Ur = stad, Salem = Kanaanitische god) is net als alle andere steden uit de oudheid door echte volken gesticht. Niet door religieuze verzinsels.
Het hele Midden-Oosten is vergeven van oude archeologische vondsten die de zowat de hele geschiedenis blootleggen maar van de Israelieten en hun koninkrijk is op een of andere manier maar bar weinig terug te vinden.
Veel Joden wilden na de 2e wereldoorlog niet alleen Duitsland uit, maar zelfs Europa uit. Echter, de VS (inclusief veel van de Joden uit de Amerikaanse elite) zaten niet bepaald te wachten op een paar miljoen Joodse immigranten (kijk naar wat er aan het begin met de St. Louis gebeurde), dus de VS vroegen Engeland om even fijn koloniaal te blijven doen en hun kolonie/protectoraat daarvoor beschikbaar te stellen, en Engeland heeft altijd al laten zien beloften aan de Arabieren net zo serieus te nemen als de VS beloften aan de Indianen.quote:Op woensdag 22 februari 2012 19:15 schreef PKRChamp het volgende:
Ik vraag mij eigen af waarom ze de Joden daar hebben geplaatst en niet bijvoorbeeld een stukje in Duitsland of GB of de VS.
Volgens mij is het meer dat de UK/geallieerden steun nodig had van de zionistische federatie. Die twee partijen hadden een dealtje gemaakt (de Balfour verklaring). In ruil voor steun aan de geallieerden, kregen de zionisten Palestina om daar een joodse staat op te richten.quote:Op donderdag 23 februari 2012 09:37 schreef mvdejong het volgende:
B
[..]
Veel Joden wilden na de 2e wereldoorlog niet alleen Duitsland uit, maar zelfs Europa uit. Echter, de VS (inclusief veel van de Joden uit de Amerikaanse elite) zaten niet bepaald te wachten op een paar miljoen Joodse immigranten (kijk naar wat er aan het begin met de St. Louis gebeurde), dus de VS vroegen Engeland om even fijn koloniaal te blijven doen en hun kolonie/protectoraat daarvoor beschikbaar te stellen, en Engeland heeft altijd al laten zien beloften aan de Arabieren net zo serieus te nemen als de VS beloften aan de Indianen.
Klopt. Dat de Britten een paar jaar tegen joodse terroristen/vrijheidstrijders vochten was alleen maar show, gepland als excuus met het oog op de geplande aanval van 1967 en de daaropvolgende 45 jaar spanning en geetter in dat gebied. En de VS omdat zij een socialistisch experiment met kibbutzen en zo echt zagen zitten maar het niet voor elkaar wisten te krijgen omdat in de USA zelf te starten.quote:Op donderdag 23 februari 2012 16:28 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Volgens mij is het meer dat de UK/geallieerden steun nodig had van de zionistische federatie. Die twee partijen hadden een dealtje gemaakt (de Balfour verklaring). In ruil voor steun aan de geallieerden, kregen de zionisten Palestina om daar een joodse staat op te richten.
Lekker makkelijk weer.quote:Op donderdag 23 februari 2012 01:03 schreef Bonobo11 het volgende:
[..]
religie is het probleem op deze planeet
Iedereen moet gewoon lief tegen elkaar doenquote:Op donderdag 23 februari 2012 16:56 schreef Comp_Lex het volgende:
Beide kanten moeten gewoon kappen met provoceren.
Gelukkig is het dit keer niet de olie dat het probleem is.quote:
En die man met die baard is ook een Iranier, zelfde als Ahmadinejad. so ... ?quote:Op woensdag 22 februari 2012 15:11 schreef HAKIM_1988 het volgende:
[..]
Was het land maar van de Iraniers. Het land is van die man met de baard. Daar zit hem de crue.
Linkdump... nog steeds makkelijkquote:
Ja dit dus.quote:Op donderdag 23 februari 2012 19:42 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Linkdump... nog steeds makkelijk![]()
En je kan/mag religie wel bashen hoor.... neemt niet weg dat religie altijd in enige vorm zal blijven bestaan.
Alsof ik dat denk,quote:Op donderdag 23 februari 2012 19:57 schreef Lone_Gunman het volgende:
[..]
Ja dit dus.
Maar ik vind het gewoon altijd te makkelijk als er weer figuren langs komen die zo naief zijn om te denken dat het verbannen van alle vormen van religie gelijk staat aan het bereiken van wereldvrede.
Zo wat een sprong maak jij ineens. Maar nee daar doelde ik helemaal niet op.quote:Op donderdag 23 februari 2012 19:59 schreef Comp_Lex het volgende:
Geef je nu toe dat achter aanslagen geen religieuze/ideologische motivaties schuilen?
Ja dat is prima dat je dat zegt. maar met uitspraken als 'religie is het probleem op deze planeet' gooi je wel alles op 1 hoop.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:00 schreef Bonobo11 het volgende:
[..]
Alsof ik dat denk,
het probleem is nu eenmaal dat partij A in geest a gelooft en partij B in geest b.
Vervolgens gunnen ze dat elkaar niet en gaan ze elkaar overtuigen/bevechten/uitmoorden.
Bij alle de meeste gewapende conflicten op deze planeet is religie of ras de motor/lont in kruitvat.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:02 schreef Lone_Gunman het volgende:
[..]
Ja dat is prima dat je dat zegt. maar met uitspraken als 'religie is het probleem op deze planeet' gooi je wel alles op 1 hoop.
Religie is juist enkel een mobilisatiemiddel. Het streven naar macht, geld, grondstoffen (lees: middelen om aan macht te komen) geeft juist aanleiding tot conflict.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:06 schreef Bonobo11 het volgende:
[..]
Bij alle de meeste gewapende conflicten op deze planeet is religie of ras de motor/lont in kruitvat.
Uiteraard chargeer en generaliseer ik. Ik ga niet elk ruzietje uitsplitsen
Ik denk dat dat deels zo is. Volgens mij is het meer een combinatie. De oorlog in het M-O gaat om de olie en het beperken van terrorisme denk ik.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:07 schreef finsdefis het volgende:
[..]
Religie is juist enkel een mobilisatiemiddel. Het streven naar macht, geld, grondstoffen (lees: middelen om aan macht te komen) geeft juist aanleiding tot conflict.
Tuurlijk, religie speelt een grote factor bij het katalysteren van conflict. Maar dat gebeurt vaak alleen wanneer een leider dit in zijn voordeel ziet werken. Dat religieus extremisme daarna snel een eigen leven gaat leiden houden ze dan vaak geen rekening mee.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:10 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Ik denk dat dat deels zo is. Volgens mij is het meer een combinatie. De oorlog in het M-O gaat om de olie en het beperken van terrorisme denk ik.
Hmm, ik moet je gelijk geven. Religie is natuurlijk ook uitgevonden om de zwakkeren van geest houvast te bieden. Daar is niks mis mee, met fundamentalisme en intolerantie wel. Dat kunnen de machthebbenden dan prima misbruiken.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:07 schreef finsdefis het volgende:
[..]
Religie is juist enkel een mobilisatiemiddel. Het streven naar macht, geld, grondstoffen (lees: middelen om aan macht te komen) geeft juist aanleiding tot conflict.
Gaat alleen om grondstoffen hoor, de terreur verzinnen ze erbij voor de marketingquote:Op donderdag 23 februari 2012 20:10 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
De oorlog in het M-O gaat om de olie en het beperken van terrorisme denk ik.
Hoezo Olie? Tot voor kort verkocht Iran gewoon zijn olie aan het Westen. Hebben ze geen enkel probleem mee.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:10 schreef Comp_Lex het volgende:
[..]
Ik denk dat dat deels zo is. Volgens mij is het meer een combinatie. De oorlog in het M-O gaat om de olie en het beperken van terrorisme denk ik.
Stelen is goedkoperquote:Op donderdag 23 februari 2012 20:19 schreef johnnylove het volgende:
[..]
Hoezo Olie? Tot voor kort verkocht Iran gewoon zijn olie aan het Westen. Hebben ze geen enkel probleem mee.
Op korte termijn wel ja. Het controleren van de fossiele energiereserves op aarde is echter onbetaalbaarquote:Op donderdag 23 februari 2012 20:21 schreef johnnylove het volgende:
[..]
Oorlog is veel duurder dan gewoon kopen
Controleren? Van vraag en aanbod heb je nog nooit gehoord? Bij mijn weten kan men van lucht nog steeds geen olie maken.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:27 schreef Bonobo11 het volgende:
[..]
Op korte termijn wel ja. Het controleren van de fossiele energiereserves op aarde is echter onbetaalbaar
Dat komt dan weer omdat de VS/het Westen niet met iedereen vriendjes kan zijn. Het is kiezen tussen Saoedi-Arabië of Iran, en door Israël + de bestaande alliantie ligt die keuze op S-A. En voorheen ook Irak als extra variabele, maar dat is nu een gedecimeerd land.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:19 schreef johnnylove het volgende:
[..]
Hoezo Olie? Tot voor kort verkocht Iran gewoon zijn olie aan het Westen. Hebben ze geen enkel probleem mee.
Controleren als in beheersen. De vraag stijgt alleen maar en het aanbod daalt, de prijs zal dus in de toekomst alleen nog maar verder stijgen. Als jij dan bepaald wie mag kopen en tegen welke prijs geeft dat (heel veel) machtquote:Op donderdag 23 februari 2012 20:31 schreef johnnylove het volgende:
[..]
Controleren? Van vraag en aanbod heb je nog nooit gehoord? Bij mijn weten kan men van lucht nog steeds geen olie maken.
Die olie wordt echt wel verkocht is het niet aan partij A dan zeker aan partij B en daarmee op de wereldmarkt gebracht. En de wereld bepaalt de prijs. Op iedere moment wachten een paar tankers voor de R'damse haven om een hogere prijs te krijgen voor olie.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:32 schreef finsdefis het volgende:
[..]
Dat komt dan weer omdat de VS/het Westen niet met iedereen vriendjes kan zijn. Het is kiezen tussen Saoedi-Arabië of Iran, en door Israël + de bestaande alliantie ligt die keuze op S-A. En voorheen ook Irak als extra variabele, maar dat is nu een gedecimeerd land.
Dat ontken ik ook niet.quote:Op donderdag 23 februari 2012 21:03 schreef johnnylove het volgende:
[..]
Die olie wordt echt wel verkocht is het niet aan partij A dan zeker aan partij B en daarmee op de wereldmarkt gebracht. En de wereld bepaalt de prijs. Op iedere moment wachten een paar tankers voor de R'damse haven om een hogere prijs te krijgen voor olie.
Lees mijn eerdere reactie eens. Ik stel enkel dat de regio zo belangrijk is omdat er olie te vinden is. Zonder dat er olie te vinden zou zijn zou de VS zich er lang niet zoveel mee willen bemoeien. Wat begrijpelijk is, natuurlijk. Want het sluiten van zo'n Straat van Hormoez of Malakka kan veel problemen opleveren, juist voor de wereldmarkt.quote:Op donderdag 23 februari 2012 21:11 schreef johnnylove het volgende:
[..]
Dan gaat het toch niet om de olie?
Jezus, dus je hebt ook al een pesthekel aan de lokale supermarkt?quote:Op donderdag 23 februari 2012 19:45 schreef Comp_Lex het volgende:
Ik heb geen probleem met geloof. Ik heb een probleem met hiërarchische machtsstructuren waarbij conservatieve, fundamentalistische mannen aan de top staan en religie/ideologie wordt gebruikt om meer macht te vergaren.
Op korte termijn heb je gelijk. Persoonlijk denk ik dat olie op lange termijn minder relevant zal zijn. Vooralsnog zijn fossiele brandstoffen onze primaire bron van energie maar dat gaat zeker veranderen. En tegen die tijd hebben we olie alleen nog nodig voor plastic enzo.quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:37 schreef Bonobo11 het volgende:
[..]
Controleren als in beheersen. De vraag stijgt alleen maar en het aanbod daalt, de prijs zal dus in de toekomst alleen nog maar verder stijgen. Als jij dan bepaald wie mag kopen en tegen welke prijs geeft dat (heel veel) macht
Religie is helemaal niet "uitgevonden". Religie/spiritualiteit is het product van ons bewustzijn. (de oermens schrok zich kapot toen die bewust werd van zijn eigen toekomstige dood)quote:Op donderdag 23 februari 2012 20:17 schreef Bonobo11 het volgende:
[..]
Hmm, ik moet je gelijk geven. Religie is natuurlijk ook uitgevonden om de zwakkeren van geest houvast te bieden. Daar is niks mis mee, met fundamentalisme en intolerantie wel. Dat kunnen de machthebbenden dan prima misbruiken.
Persoonlijk vind ik dat ook een beetje kort door de bocht van je. Als er geen olie was, dan had het Westen precies hetzelfde gedaan, omdat er nog andere kwesties spelen, nl Israel en Soennieten /Sjiieten.quote:Op donderdag 23 februari 2012 21:13 schreef finsdefis het volgende:
[..]
Lees mijn eerdere reactie eens. Ik stel enkel dat de regio zo belangrijk is omdat er olie te vinden is. Zonder dat er olie te vinden zou zijn zou de VS zich er lang niet zoveel mee willen bemoeien. Wat begrijpelijk is, natuurlijk. Want het sluiten van zo'n Straat van Hormoez of Malakka kan veel problemen opleveren, juist voor de wereldmarkt.
De inmenging van machten van buitenaf in een regio draait altijd om grondstoffen die er te vinden zijn.
De scheiding Soennieten Sjiieten speelt op transnationaal niveau geen significante rol. Dat is wederom enkel een middel om het volk te mobiliseren wanneer het uitkomt (Saoedi-Arabië in het geval van vermeende Iraanse inmenging in Bahrein bijvoorbeeld).quote:Op donderdag 23 februari 2012 21:22 schreef johnnylove het volgende:
[..]
Persoonlijk vind ik dat ook een beetje kort door de bocht van je. Als er geen olie was, dan had het Westen precies hetzelfde gedaan, omdat er nog andere kwesties spelen, nl Israel en Soennieten /Sjiieten.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |