Kep ook wel eens goed klappen gehad. Maarja, ik vrat dan ook wel wat uit waar je ogen van uit puilden.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:45 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Uiteraard vertel ik ook het meest vermakelijke incident. Dit was een hippe bakfietsmoeder. Ook de Ma Flodder komt weleens voorbij. Je kent ze wel; de types die met overslaande stem de meest achterlijke verwensingen richting kind slingeren en ze vervolgens aan hun arm de winkel uitsleuren... Dat hoeft dan ook weer niet, natuurlijk. Maar ergens in het midden ligt de juiste weg.
dit dusquote:Op donderdag 9 februari 2012 11:46 schreef delpit het volgende:
Waarschijnlijk zal een keer een 'opvoedkundige tik' niet zoveel kwaad kunnen. En ja er zijn ook onder kinderen psychopaatjes waarbij alleen geweld doordringt tot de kleine hersentjes.
Volgens mij zijn hele volksstammen ouders op dit moment doorgeslagen naar de andere kant. Namelijk een verhouding met hun kinderen waarbij elke vorm van gezag of autoriteit is losgelaten en alles 'overlegd' moet worden. Die methodiek is volgens mij even fout en schadelijk als de andere kant van het spectrum, namelijk te strikt (en soms gewelddadig) opvoeden.
Ik heb in mijn jeugd bijzonder weinig opvoedkundige tikken gehad. En toch ben ik aardig terecht gekomen. Van jongs af aan was vrij duidelijk waar grenzen lagen en bij het overschrijden van die grenzen volgden er consequenties. Die consequenties hoeven echt niet fysiek van aard te zijn.
Rust - regelmaat - reinheid was het toch? Volgens mij nog steeds een waarheid als een koe. Wat dat betreft is het gemiddelde kind net een hond. Wees rechtlijnig, duidelijk en consequent en de meeste kinderen zullen en redelijk luisteren en extra blij zijn.
Ik heb geen klein kindje meer he en alhoewel het wel wat gedoe gaf toen ik daar nog actief mee bezig was is dat al lang en breed over.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:45 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
dat dus
iedereen weet hoe over porno acteurs/trices gedacht wordt en hoe andere kinderen het je kind een levende hel op aarde kunnen maken als ze erachter komen.
kan haar ideeën over het opvoeden van kinderen dus moeilijk serieus nemen
Hier ben ik het mee eens. Een goede opvoeder heeft zelden een tik nodig om zijn gezag te doen gelden.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:46 schreef delpit het volgende:
Ik heb in mijn jeugd bijzonder weinig opvoedkundige tikken gehad. En toch ben ik aardig terecht gekomen. Van jongs af aan was vrij duidelijk waar grenzen lagen en bij het overschrijden van die grenzen volgden er consequenties. Die consequenties hoeven echt niet fysiek van aard te zijn.
Rust - regelmaat - reinheid was het toch? Volgens mij nog steeds een waarheid als een koe. Wat dat betreft is het gemiddelde kind net een hond. Wees rechtlijnig, duidelijk en consequent en de meeste kinderen zullen en redelijk luisteren en extra blij zijn.
En dat zonder enige tik, sterker nog, alle heropvoeders die erbij gehaald worden als een kind echt fout gaan doen dat zonder tikken.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:49 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Hier ben ik het mee eens. Een goede opvoeder heeft zelden een tik nodig om zijn gezag te doen gelden.
Een mooi voorbeeld vind ik die supernanny op RTL4. Wat je ook van het programma mag vinden, zij communiceert wel met kutkinderen op een manier die ervoor zorgt dat ze héél snel doen wat zij wil.
Al vraag ik me wel af wat de invloed is van een vreemd iemand opeens. Ik zou als kind dan ook wel even schrikken.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:49 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Hier ben ik het mee eens. Een goede opvoeder heeft zelden een tik nodig om zijn gezag te doen gelden.
Een mooi voorbeeld vind ik die supernanny op RTL4. Wat je ook van het programma mag vinden, zij communiceert wel met kutkinderen op een manier die ervoor zorgt dat ze héél snel doen wat zij wil.
Juist.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:52 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Al vraag ik me wel af wat de invloed is van een vreemd iemand opeens. Ik zou als kind dan ook wel even schrikken.
je gaat zeker de zometeen puber-kinderen uit zijn klassen op de middelbare allemaal eventjes fijn de vooroordelen over pornosloeries uitleggenquote:Op donderdag 9 februari 2012 11:48 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik heb geen klein kindje meer he en alhoewel het wel wat gedoe gaf toen ik daar nog actief mee bezig was is dat al lang en breed over.
Woon hier vrij prettig en iedereen heeft me gewoon geaccepteerd, ze moesten even voorbij de vooroordelen, moet toen ze zagen dat ik best door de beugel kon verder(geen eng pornohol als huis, geen rare dingen verder) was het gewoon ok.
Er komen hier bijna dagelijks kinderen over de vloer, heb goed contact met de andere ouders, mijn kind doet het goed, is nu bezig met de laatste cito en de voorlopige gaf vwo aan, het advies van school tot nu toe ook.
Hij komt regelmatig over de vloer bij anderen en ik heb nog nooit ook maar 1 klacht over zijn gedrag gehad.
Zo, nu jij weer met je gare om je heen slaan.
De puberkinderen uit zijn klas weten het niet, ik ben dan ook een stuk ouder dan toen en zag er wat anders uit vol in de porno make up e.d.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:52 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
je gaat zeker de zometeen puber-kinderen uit zijn klassen op de middelbare allemaal eventjes fijn de vooroordelen over pornosloeries uitleggen
je denkt wel erg naief over de skills van jeugdigenquote:Op donderdag 9 februari 2012 11:54 schreef erodome het volgende:
[..]
De puberkinderen uit zijn klas weten het niet, ik ben dan ook een stuk ouder dan toen en zag er wat anders uit vol in de porno make up e.d.
Zelfs volwassen mensen herkennen me niet als zodanig, dus hoe moeten hun dat doen?
Gastquote:Op donderdag 9 februari 2012 11:55 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
je denkt wel erg naief over de skills van jeugdigen
Tuurlijk, een vreemde vrouw en camera's in huis zijn geen natuurlijke situatie. Maar ik ben er van overtuigd dat als je net zo strikt regels opstelt en net zo helder communiceert als zij, er bij 95% van de kinderen geen tikken nodig zijn om te zorgen dat ze zich gedragen.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:52 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Al vraag ik me wel af wat de invloed is van een vreemd iemand opeens. Ik zou als kind dan ook wel even schrikken.
Zou ik ook zeggen. En er is een verschil tussen een opvoedkundige tik en slaan en er is ook nog een verschil tussen slaan en mishandelen. Kortom....wat bedoelen ze met slaan in dit artikel?? Is dat een vuist op het oog, vlakke hand op blote bips?? Ik ben toch wel benieuwd....quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:17 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Opvoedkundige tik is prima. Leren die kut kinderen tenminste weer eens dat nee ook echt nee betekent.
Ik heb vanmorgen 'geleerd' dat negeren beter werkt als corrigeren.quote:Op donderdag 9 februari 2012 11:23 schreef DaKKiE1984 het volgende:
[..]
Helemaal mee eens.
Kijk die mensen in de supermarkt met hun onhandelbare kutkooters, nog nooit een tik gehad, en dan krijg je dus zulke situaties.
Ik heb de discussie ook regelmatig,.....maar je weet...de moeders kunnen niet met kritiek omgaan. Je bent een zure zure nare oude man als je kritiek hebt op de krijsende kinderen en hun priscilla ouders.quote:Op donderdag 9 februari 2012 12:16 schreef 3-voud het volgende:
Ach man... 3 jaar terug nog dezelfde discussie gehad toen onderzoekers met 6.000 jaar onderzoek aantoonden dat een corrigerende tik juist wel goed was.
Blijkbaar is de kracht eruit en hadden ze zin in wat nieuws om hunzelf in de schijnwerpers te zetten.
We hebben 16.500 miljoen psychiaters te veel in Nederland.quote:Op donderdag 9 februari 2012 12:18 schreef Ronnie_bravo het volgende:
[..]
Ik heb de discussie ook regelmatig,.....maar je weet...de moeders kunnen niet met kritiek omgaan. Je bent een zure zure nare oude man als je kritiek hebt op de krijsende kinderen en hun priscilla ouders.
Kortom.... wat de weldenkenden al wisten....met mate is het niet erg. Je moet er alleen niet te lang mee doorgaan en te veel meppen. Het kan zo simpel zijn maar je moet er wel voor open staan natuurlijk.quote:Het is tegenwoordig uit den boze of zelfs verboden je kind te straffen met een zogenaamde pedagogische tik. Ten onrechte, zo meldt de Sunday Times. Want kinderen die als ze klein zijn op die manier worden bestraft, groeien op tot succesvollere en gelukkigere volwassenen.
De harde hand
"Wie zijn kind liefheeft, spaart de roede niet". Onder dat motto hielden ouders (meestal vaders) hun kinderen generaties lang op het rechte pad door ze te bestraffen met harde hand.
Moeilijke zoektocht
Die aanpak is geleidelijk aan in onbruik geraakt, zozeer zelfs dat de Amerikaanse psychologieprofessor Marjorie Gunnoe, moeite had om voldoende mensen te vinden die geregeld een klap hadden gekregen.
Uiteindelijk lukte het haar toch om 2.600 personen te ondervragen, van wie een kwart nooit één klap had gekregen en de rest wel. Dat bracht haar tot de vaststelling dat er "niet genoeg wetenschappelijke gronden zijn om ouders de vrijheid te ontnemen hun kinderen te bestraffen zoals ze willen".
Gevaarlijk, maar noodzakelijk
Volgens professor Gunnoe "zijn de redenen om kinderen niet fysiek te straffen onvoldoende onderbouwd en stroken ze niet met de gegevens waarover wij beschikken. Ik beschouw het geven van klappen ook als een gevaarlijke methode, maar er zijn situaties waarin een gevaarlijke methode noodzakelijk is. Alleen moet er voorzichtig mee worden omgesprongen".
Tot 11 jaar
Volgens haar onderzoek deden kinderen die af en toe een tik kregen voor hun zesde verjaardag, het als tieners beter op school en gingen ze vaker naar de universiteit dan kinderen die met zachtere hand waren grootgebracht.
Bij kinderen die tot hun elfde klappen kregen was het resultaat minder eenduidig: zij hadden hogere negatieve scores en waren vaker betrokken bij vechtpartijen, maar bleken academisch succesvoller te zijn.
Op die leeftijd moet het echter stoppen, want kinderen die ook als adolescenten nog slaag kregen, gaven later wel degelijk blijk van gedragsstoortnissen. (belga/edp)
Bij een peuter die in de supermarkt het een keer probeerd om met gillen aandacht/zijn zin te krijgen ja.quote:Op donderdag 9 februari 2012 12:07 schreef Ronnie_bravo het volgende:
Ik heb vanmorgen 'geleerd' dat negeren beter werkt als corrigeren.
Voorts weet je niets van de situatie af dus mag/kan je niet oordelen.![]()
In de eerste zin notabene.quote:Op donderdag 9 februari 2012 12:47 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
Ik heb een hoog IQ (ik loop er niet me te koop, maar toch is het zo),
Helemaal mee eens. Incidenteel moet het kunnen. En dan heb ik het over een 'tik' en niet over 'een beuk'quote:Op donderdag 9 februari 2012 12:48 schreef erodome het volgende:
Maar de tik als opvoedkundig middel is echt niet ok wat mij betrefd, dat is gewoon fout, dan ben je onmachtig als ouder wat mij betrefd.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |