http://lexius.nl/burgerlijk-wetboek-boek-7/artikel217/quote:Artikel 207 1. De huurder kan in geval van vermindering van huurgenot ten gevolge van een gebrek een daaraan evenredige vermindering van de huurprijs vorderen van de dag waarop hij van het gebrek behoorlijk heeft kennis gegeven aan de verhuurder of waarop het gebrek reeds in voldoende mate bekend was om tot maatregelen over te gaan, tot die waarop het gebrek is verholpen. 2. De huurder heeft geen aanspraak op huurvermindering terzake van gebreken die hij krachtens artikel 217 verplicht is te verhelpen, of voor het ontstaan waarvan hij jegens de verhuurder aansprakelijk is.
Graag kom ik jullie advies tegemoet.quote:Titel 4. Huur
Afdeling 3. De verplichtingen van de huurder Artikel 217 De huurder is verplicht te zijnen koste de kleine herstellingen te verrichten, tenzij deze nodig zijn geworden door het tekortschieten van de verhuurder in de nakoming van zijn verplichting tot het verhelpen van gebreken.
Inderdaad... ik kan het me ook niet voorstellen. Vergif halen bij de Belgische apotheker. Je vindt helemaal niets meer van die vieze beesten terug.quote:Op maandag 30 januari 2012 22:04 schreef ColtZ40 het volgende:
Ik kan me niet voorstellen dat een contract komt te vervallen door een paar muisjes.
Uhm... Dat wist ze van te voren niet?quote:Huurgenot is aangetast door de hoge vraagprijs en weinig m2
Nee, tenzij het er honderden zijn. Dan maak je nog wel een kans.quote:Kan vriendin toch onder het contact uit komen als er muizen aanwezig zijn op haar kamer?
ditquote:Op dinsdag 31 januari 2012 07:41 schreef Wokkel het volgende:
Muizen zijn het probleem van en voor huurder, niet verhuurder.
Maar ik moest wel lachen om de OP
Voor het nageslachtquote:Op maandag 30 januari 2012 22:01 schreef weasel85 het volgende:
Beste,
Lastige situatie:
Vriendin van mij woont op kamers in Groningen. Ze heeft al een langere tijd last van muizen die in haar plafond rondlopen. Vorige week heeft ze aangevreten brood, plus keutels terug gevonden in haar broodkast. Erg ranzig!
Mede op basis door de hoge vraagprijs en lage m2 en het muisverhaal, heeft ze haar verhuurder op de hoogte gesteld van de situatie. Huurbaas wilde in eerste instantie niet meewerken aan het muizenprobleem. Uiteindelijk heeft de huurbaas ingestemd tot aanschaf van een muizendoos. Effect heeft dat niet, want ik heb ook persoonlijk kennis mogen maken met de muizen.
Nu is vriendin bezig naar het zoeken van nieuwe woonruimte, maar wordt hierin tegengehouden door de drie maanden huuropzegtermijn. Dit is in mijn ogen veel te lang, en zeker in deze situatie zou direct opzeggen mogelijk moeten kunnen zijn.
Samenvattend:
Huurgenot is aangetast door muizen
Huurgenot is aangetast door de hoge vraagprijs en weinig m2
Huurgenot is aangetast door een niet erg meewerkende huurbaas
Vraag:
Kan vriendin toch onder het contact uit komen als er muizen aanwezig zijn op haar kamer?
http://lexius.nl/burgerlijk-wetboek-boek-7/artikel207
[..]
http://lexius.nl/burgerlijk-wetboek-boek-7/artikel217/
[..]
Graag kom ik jullie advies tegemoet.
Alvast bedankt!
Mijn appartement is van 1979, allemaal beton, op 3 hoog. En ook daar zitten muizen. Kenje nagaan.quote:Op dinsdag 31 januari 2012 00:05 schreef Holenbeer het volgende:
Helaas voor jouw vriendin kan je contractueel niet veel beginnen tegen paar muizen. Wanneer dat zou was zou het hek van de dam zijn. Het zou mij namelijk niets verbazen wanneer een kwart van de huizen in nederland in de winter wel eens last heeft van muizen.
Ik denk dat je dan nog een heel voorzichtige schatting doet. De aantallen muizen en ratten overstijgen in een normale stad het aantal mensen.quote:Op dinsdag 31 januari 2012 00:05 schreef Holenbeer het volgende:
Helaas voor jouw vriendin kan je contractueel niet veel beginnen tegen paar muizen. Wanneer dat zou was zou het hek van de dam zijn. Het zou mij namelijk niets verbazen wanneer een kwart van de huizen in nederland in de winter wel eens last heeft van muizen.
Zit je wel in het goede topic?quote:Op donderdag 2 februari 2012 21:26 schreef Mishu het volgende:
Iedereen haat me. Heeft vandaag iemand op school gezegd. En ze willen dat ik nooit meer terugkom. En dat is nou de uni.
Ik heb me nog nooit zo laag gevoeld.
Dat staat in art. 7:271 lid 5 sub a. BWquote:Op dinsdag 31 januari 2012 16:09 schreef vincm het volgende:
Huurgenot aangetast door hoge prijs en laag aantal m² is natuurlijk onzin, dat wist ze van tevoren al.
Als het een contract voor een onbepaalde tijd is, is de betaaltermijn ook het opzegtermijn (bv. 1 maand), maar ik weet niet in welke wet en artikel dat staat. Je zou op basis daarvan dus een brief aangetekend kunnen versturen naar de verhuurder waarin ze de huur opzegt met inachtneming van het wettelijke opzegtermijn.
Doe dat aan het einde van een kalendermaand, dan zit je 'maar' 4 weken met een zure verhuurder. Vandaag lukt dat niet meer, dus als je het eind februari doet moet ze per 1 april weg zijn.
Je kan ook de huurcommissie inschakelen of de huurprijs wel redelijk is. Dat kost een paar tientjes, maar een eventuele prijsverlaging is bindend. Ik weet niet of zij ook rekening kijken naar overlast van ongedierte. Of dat voor die 2 maanden nodig is moet je zelf bepalen.
Ok, waar heb je het in hemelsnaam over?quote:Op donderdag 2 februari 2012 21:26 schreef Mishu het volgende:
Iedereen haat me. Heeft vandaag iemand op school gezegd. En ze willen dat ik nooit meer terugkom. En dat is nou de uni.
Ik heb me nog nooit zo laag gevoeld.
Sssst, de universitaire studentenhuismuizen lezen hier mee!quote:Op donderdag 2 februari 2012 21:28 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Zit je wel in het goede topic?
quote:Op maandag 30 januari 2012 22:10 schreef Greaser het volgende:
Huurgenot is aangetast door muizen
Huurgenot is aangetast door de hoge vraagprijs en weinig m2
Huurgenot is aangetast door een niet erg meewerkende huurbaas
Oh man, bedankt voor het lachmomentje van de dag.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |