quote:Op zaterdag 4 februari 2012 12:31 schreef Mwanatabu het volgende:
Nog een lullig verhaaltje horen? Sinds oktober mijn rijbewijs, gisteren voor het eerst sinds het lessen weer in sneeuw gereden. Ik net uitparkeren bij het winkelcentrum, extra voorzichtig want er staat een oudere man met winkelkarretje schuin achter me.
Op het moment dat ik eruit denk te zijn, duikt de eigenaar van de auto naast me op. Dat is dus toeschouwer nummer twee en allebei (uiteraard) op een plek waarop ik rekening moet houden met ze met uitparkeren want ik moet nu extra voorzichtig doen omdat ik bang ben dat de banden ineens grip krijgen en de auto voor- of achteruit schiet en iemand raak. En ja hoor, ik doe alles te snel en verkeerd, auto slaat af en komt vast te zitten in dat geultje net achter de parkeerplek. Kan niet voor of achteruit.
Inmiddels staan er vier mannen te kijken hoe ik -blonde tuthola in afgeragde Daihatsu- beurtelings voor en achteruit probeer te komen en uiteindelijk de handel stilzet. Ik gebaar naar mannetje met karretje dat hij er maar langs moet proberen te lopen omdat het ff niet lukt zo. Maar nee, natuurlijk niet! Er is een doos in nood, dus er gaan nu -inmiddels 5- mannen helpen.
Deur aan de rechterkant gaat open. Karretjesman zegt "Je moet hem in zijn 2 zetten en dan heeeel langzaam op laten komen!" Ik laat me niet kennen, steek mijn duim op en bedank vriendelijk. Auto weer aan, in zijn 2 en inderdaad krijg ik het kreng weer vooruit op de parkeerplaats. Nu poging twee. Weer in zijn achteruit, langzaam langzaam maar gestaag gaat ie. Aan de voorkant staan inmiddels 3 mannen te duwen. Ik ben er bijna uit. Op dat moment besluit een andere doos dat als er 5 mannen bezig zijn met een auto die blijkbaar vaststaat, dat een heel goed moment is om er achterlangs te lopen. Ik rem. Auto weer vast in geul.
Deur aan de linkerkant gaat open. Eigenaar auto naast me zegt "Nu sta je weer op hetzelfde punt! Je zit vast!". Nu duwen er 4 mannen mee. Man nummer 1 met het winkelkarretje staat inmiddels weer strategisch opgesteld op de plek waar ik moet indraaien. Ik rem.
Deur aan de rechterkant gaat open. Karremans. "Je zit vast!" Deur aan linkerkant gaat open. "Je zit weer vast!"
Enfin, ik ben er uiteindelijk uit geduwd en weggekomen, maar het enige wat ontbrak is het Benny Hill-muziekje
Wegschieten in zijn 2?quote:Op zaterdag 4 februari 2012 14:11 schreef Balsam het volgende:
Met dit soort weer is het inderdaad het verstandigst om je auto in de 2 te zetten en voorzichtig weg te rijden op de koppeling. Niet te snel want voordat je het weet heb je wel voldoende grip en schiet je weg.
Daar heeft de motor toch niet genoeg kracht voor? Dan slaat hij eerder af dan dat die wegschiet.quote:Op zaterdag 4 februari 2012 14:20 schreef Balsam het volgende:
ja als je voldoende grip hebt wel ja je handelingen zijn sneller in iedergeval dan in zijn 1
Ja klopt. Scheelt veel met dit weer. Heb je veel meer grip.quote:Op zaterdag 4 februari 2012 13:38 schreef BlueMage het volgende:
[..]
Dat verhaal van in z'n twee zetten heb ik trouwens vaker gehoord (en ook dat 't werkte).
Dat heb ik ook heel lang gehad, pas sinds kort dat ik niet meer zenuwachtig ben voor mn rijles. Ik voel me ook wel een stuk zekerder nadat ik laatst gezakt benquote:Op maandag 6 februari 2012 16:34 schreef Prequel het volgende:
Zo rijles en ik ben superzenuwachtig.. slaat gewoon nergens op..
Ik ben bij een kleinere rijschool gegaan (een auto, een instructeur) vond dit zelf erg prettig, oa geen wisselende instructeurs.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 01:06 schreef das_phantom het volgende:
Ga ook maar weer rijden. Ben er een tijd uit geweest ivm verhuizing naar Haarlem. Nu heb ik echt zo'n tien rijscholen aangeschreven die mij allemaal wel aantrekkelijk overkomen, maar een keuze maken wordt nog echt lastig. Geen idee waar ik op moet letten (afgezien van de prijzen en slagingspercentage, ook al is dat laatste ook niet altijd een indicatie voor kwaliteit).
Lastig!
Hmm.. ervaringen van anderen, vaste/wisselende instructeurs/rokende instructeur? inderdaad.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 01:06 schreef das_phantom het volgende:
Ga ook maar weer rijden. Ben er een tijd uit geweest ivm verhuizing naar Haarlem. Nu heb ik echt zo'n tien rijscholen aangeschreven die mij allemaal wel aantrekkelijk overkomen, maar een keuze maken wordt nog echt lastig. Geen idee waar ik op moet letten (afgezien van de prijzen en slagingspercentage, ook al is dat laatste ook niet altijd een indicatie voor kwaliteit).
Lastig!
gemiddeld misschien wel, voor mij niet. Ik had naast dat ook nog wat proefexamens via internet nodig. Daar werden toch net ff weer andere dingen duidelijk.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 20:44 schreef Thermo16 het volgende:
Morgen theorie-examen. Heb een anwb-boek geleerd en alle oefenexamens van de anwb theorie-examencd-rom gemaakt. Bij 5 van de 9 geslaagd, waarvan de laatste 3x allemaal. Is dit normaal gesproken voldoende om te slagen?
Bij een diesel is de 1 een aparte versnelling die waarin je kan terugschakelen tijdens het rijden. Bij een benzine is de 1 niet echt een aparte versnelling maar meer een 'opstart' versnelling. Dus wanneer je van 0 moet optrekken.quote:Op donderdag 9 februari 2012 16:35 schreef EdNoolk het volgende:
Heb nu een week mijn rijbewijs. Eerste dag gelijk beide auto's hier thuis geprobeerd, rest van de week niet gereden vanwege sneeuw/gladheid.
Ik heb gelest en ben afgereden in een diesel. Er is mij geleerd dat als ik ergens zacht aan kom rijden (bijvoorbeeld bij het parkeren, of bij een onoverzichtelijke kruising waar je stapvoets aan komt) ik de auto in z'n 1 moet zetten. Mijn ouders (rijden benzine) zeggen juist dat hij pas in z'n 1 mag als je helemaal stil staat.
Wat is het nou? Of maakt het niet zo veel uit?
Rijden zelf ging trouwens kloten, trok heel langzaam weg omdat ik bang was dat hij af zou slaan dat gebeurde namelijk twee keer in een half uur tijd. Eerst dus weer aan de auto wennen en dan lekker rijden.
Mooi weer, kom maar door!
Kijk, dit is duidelijk. Voortaan dus gewoon parkeren enzo in zijn twee tot ik stil sta. Zal vanavond eens proberen wat meer gas te geven, even flink oefenen. Dankquote:Op donderdag 9 februari 2012 16:58 schreef Repeating het volgende:
[..]
Bij een diesel is de 1 een aparte versnelling die waarin je kan terugschakelen tijdens het rijden. Bij een benzine is de 1 niet echt een aparte versnelling maar meer een 'opstart' versnelling. Dus wanneer je van 0 moet optrekken.
Over dat afslaan. Ik heb gemerkt dat je bij een benzine meer gas moet geven. Bij een diesel kan je gewoon redelijk vlot wegtrekken met alleen de koppeling. Met een benzine is dit ondenkbaar.
Dit is mijn visie en mijn ervaring. Weet niet of iemand anders een andere heeft?
Dat is een vrij algemene indruk van mensen die zowel diesel als benzine hebben geredenquote:Op donderdag 9 februari 2012 16:58 schreef Repeating het volgende:
[..]
Bij een diesel is de 1 een aparte versnelling die waarin je kan terugschakelen tijdens het rijden. Bij een benzine is de 1 niet echt een aparte versnelling maar meer een 'opstart' versnelling. Dus wanneer je van 0 moet optrekken.
Over dat afslaan. Ik heb gemerkt dat je bij een benzine meer gas moet geven. Bij een diesel kan je gewoon redelijk vlot wegtrekken met alleen de koppeling. Met een benzine is dit ondenkbaar.
Dit is mijn visie en mijn ervaring. Weet niet of iemand anders een andere heeft?
Beul je ff lekker af (sporten), dat helpt echt om stress te verminderen en zorgt dat je lichamelijk moe bent en dus in ieder geval een beetje slaapt. Oh ja, en visualiseren dat je een uit de kluiten gewassen botsautootje rijdt, dat helpt bij mij altijdquote:Op donderdag 9 februari 2012 17:25 schreef Tante-Leen het volgende:
Morgen examen!! Vorige keer was ik onverwacht ineens enorm zenuwachtig.. Als iemand nog tips heeft, ze zijn welkom..![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |