http://www.nu.nl/algemeen(...)n-higgs-deeltje.htmlquote:AMSTERDAM - CERN-wetenschappers vinden aanwijzingen voor het Higgs-deeltje.
De geruchten gingen al, maar op een persconferentie van het Europees Centrum voor Kernonderzoek (CERN) in het Zwitserse Genève is dinsdagmiddag bevestigd dat er aanwijzingen zijn gevonden voor het bestaan van het zogeheten Higgs-bosondeeltje waar wetenschappers al 40 jaar naar zoeken.
Het Higgsdeeltje is het ontbrekende puzzelstuk in de natuur. Het deeltje zou ervoor zorgen dat alle minieme deeltjes in het universum massa hebben.
Massa beïnvloedt hoe deeltjes zich gedragen. Higgs-bosonen bepalen dus uiteindelijk wat wij om ons heen zien, van de kleinste levende wezens tot de grootste sterrenstelsels. Het deeltje is een van de bouwstenen van het leven. Omdat het zo belangrijk is, noemen wetenschappers het ook wel het God-deeltje.
Wetenschappers van de Atlas-onderzoeksgroep verwachten dat de ontdekking van het Higgs-bosondeeltje volgend jaar definitief geclaimd wordt of dat het bestaan van het deeltje definitief afgeschreven wordt.
Niks dooie mus. Het zijn wel degelijk goede aanwijzingen dat het bestaat. Check de persco die nu bezig is: http://webcast.web.cern.ch/webcast/ (niet dat ik daar iets van snapquote:
Er zijn aanwijzingen van gevonden. Het is dus in principe gevonden. Uiteraard kun je de ontdekking niet claimen voor je het 100% zeker weet.quote:
Misschien is het zo iets begrijpelijker?quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Niks dooie mus. Het zijn wel degelijk goede aanwijzingen dat het bestaat. Check de persco die nu bezig is: http://webcast.web.cern.ch/webcast/ (niet dat ik daar iets van snap)
AANWIJZINGEN.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Niks dooie mus. Het zijn wel degelijk goede aanwijzingen dat het bestaat. Check de persco die nu bezig is: http://webcast.web.cern.ch/webcast/ (niet dat ik daar iets van snap)
Het is dus nog niet gevonden.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:30 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Er zijn aanwijzingen van gevonden. Het is dus in principe gevonden. Uiteraard kun je de ontdekking niet claimen voor je het 100% zeker weet.
Een zwart gat kon je ook niet direct observeren. Je kan wel zien dat sterren in de buurt zich vreemd gedragen en er dus ergens een grote kracht moet zijn. Toch weet je niet zeker dat het om een zwart gat gaat. Volgens mij is het dat met dit deeltje ook zo.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:30 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Er zijn aanwijzingen van gevonden. Het is dus in principe gevonden. Uiteraard kun je de ontdekking niet claimen voor je het 100% zeker weet.
Maar aanwijzingen ≠ gevonden.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Niks dooie mus. Het zijn wel degelijk goede aanwijzingen dat het bestaat. Check de persco die nu bezig is: http://webcast.web.cern.ch/webcast/ (niet dat ik daar iets van snap)
Er waren altijd al aanwijzingen dat het bestond, het was namelijk hét missende deeltje bij uitstek om het standaardmodel te complementeren.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:33 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Een zwart gat kon je ook niet direct observeren. Je kan wel zien dat sterren in de buurt zich vreemd gedragen en er dus ergens een grote kracht moet zijn. Toch weet je niet zeker dat het om een zwart gat gaat. Volgens mij is het dat met dit deeltje ook zo.
Ga maar weer MBO studeren.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:34 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. 98% kans op gevonden is inderdaad niet 100%.
Je komt nooit bij 100%, maar binnen een bepaalde foutmarge zal iets als waar worden aangenomen.quote:
Ze hebben een afwijking gevonden die goed genoeg is, na dieper onderzoek, om te bepalen of het higgs boson verhaal waar is of niet.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:34 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. 98% kans op gevonden is inderdaad niet 100%.
Godskolere wat een kansloze opmerking.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:34 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Je hebt gelijk. 98% kans op gevonden is inderdaad niet 100%.
Graag een bron voor het feit dat de wetenschappers er voor 99% zeker van zijn. In jouw nieuwsbericht spreekt men slechts van aanwijzingen.quote:Op dinsdag 13 december 2011 15:37 schreef MilaNL het volgende:
[..]
Je komt nooit bij 100%, maar binnen een bepaalde foutmarge zal iets als waar worden aangenomen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |