SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SuperHarregarre voor plaatje
Maanvis Plaatje 2
http://www.voetbalzone.nl/doc.asp?uid=153208quote:Of niet?
Benoeming van Gaal geschorst tot ledenraad beslist over RVC in een officiele vergaderingquote:Op maandag 12 december 2011 11:20 schreef muzas het volgende:
[..]
Dit. Iemand met een IQ boven de 40 die het me uit kan leggen?
Alleen de aandeelhouders kunnen er een stokje voor steken dmv opzeggen van vertrouwen in rvcquote:Op maandag 12 december 2011 11:20 schreef muzas het volgende:
[..]
Dit. Iemand met een IQ boven de 40 die het me uit kan leggen?
Dus ook hier, wachten op de aandeelhoudersvergadering...quote:Op maandag 12 december 2011 11:22 schreef Self-Catering het volgende:
[..]
Alleen de aandeelhouders kunnen er een stokje voor steken dmv opzeggen van vertrouwen in rvc
Er is wel wat veranderd de beslissing is geschorst tot dat de AVA zich uitspreekt en een tonnetje meer of minder maakt ook niet uit, alleen dat die rat Blind er weer doorheen gliptquote:Op maandag 12 december 2011 11:28 schreef handboek het volgende:
Er is dus helemaal niets veranderd door deze uitspraak. Tevens krijgt schurkenboom een ton mee als hij 'onvrijwillig' vertrekt, lekker allemaal
Lijkt me leuk werken voor Blind. Al maakt dat voor hem niet uit gezien zijn geschiedenis.quote:Op maandag 12 december 2011 11:30 schreef Tarado het volgende:
[..]
Er is wel wat veranderd de beslissing is geschorst tot dat de AVA zich uitspreekt en een tonnetje meer of minder maakt ook niet uit, alleen dat die rat Blind er weer doorheen glipt![]()
Dan nog, er is dus feitelijk niets veranderd. Want deze aanstelling van van gaal kon zowiezo nog door de ava worden tegengehouden toch?quote:Op maandag 12 december 2011 11:30 schreef Tarado het volgende:
[..]
Er is wel wat veranderd de beslissing is geschorst tot dat de AVA zich uitspreekt en een tonnetje meer of minder maakt ook niet uit, alleen dat die rat Blind er weer doorheen glipt![]()
Het gaat om schorsen van de benoemingquote:Op maandag 12 december 2011 11:35 schreef handboek het volgende:
[..]
Dan nog, er is dus feitelijk niets veranderd. Want deze aanstelling van van gaal kon zowiezo nog door de ava worden tegengehouden toch?
Wat houdt dit schorsen dan in? Hij zou toch pas over een half jaar in dienst treden.
http://www.vi.nl/Nieuws-i(...)-c.s.-opgeschort.htmquote:Cruijff krijgt zin: aanstelling Van Gaal c.s. opgeschort
De rechtbank in Haarlem heeft maandagochtend uitspraak gedaan in het kort geding dat Johan Cruijff en tien jeugdtrainers hebben aangespannen tegen de NV Ajax. Het kamp-Cruijff werd grotendeels in het gelijk gesteld. Onder anderen de aanstelling van Louis van Gaal als algemeen directeur wordt opgeschort.
Het kamp-Cruijff zette de gerechtelijke stappen vanwege de benoeming van Louis van Gaal (algemeen directeur), Danny Blind (technisch directeur) en Martin Sturkenboom (interim-directeur). Deze aanstellingen worden allen voor drie maanden opgeschort totdat de aandeelhouders de mogelijkheid hebben gehad een oordeel te vellen over de positie van de raad van commissarissen.
De aanstellingen werden gedaan door rvc-voorzitter Steven ten Have, Marjan Olfers, Paul Römer en Edgar Davids en vonden plaats achter de rug om van Cruijff.
De legendarische nummer veertien was zelf, in tegenstelling tot eerdere berichten, aanwezig in Haarlem. 'Ik hoor hier bij te zijn', luidde zijn korte verklaring.
Volgens de jeugdtrainers, Wim Jonk, Dennis Bergkamp, Ronald de Boer, Jaap Stam, John Bosman, Bryan Roy, Dean Gorré, Orlando Trustfull, Michel Kreek, Marc Overmars en Cruijff zelf zijn de aanstellingen in strijd met het voetbaltechnische beleid bij Ajax en is ook de gang van zaken niet rechtsgeldig en botsen ze met de functieomschrijvingen in de contracten van de jeugdtrainers. Zij kregen dus deels gelijk.
Overigens staat maandagmiddag ook de aandeelhoudersvergadering bij Ajax nog op het programma. Bij die bijeenkomst is het nog niet mogelijk de rvc weg te stemmen. Eerder deed de ledenraad een dringend verzoek aan de commissarissen om de eer aan zichzelf te houden en vrijwillig op te stappen. Omdat Ten Have en zijn collega's dat niet deden, weigerde ook Cruijff dat.
Ja maar de RVC had het dus eerst moeten voorstellen aan de AVA en niet op deze manier beslissenquote:Op maandag 12 december 2011 11:35 schreef handboek het volgende:
[..]
Dan nog, er is dus feitelijk niets veranderd. Want deze aanstelling van van gaal kon zowiezo nog door de ava worden tegengehouden toch?
Het betekent kort gezegd dat belangrijke beleidsbeslissingen en aanstellingen door de grootaandeelhouder= Ajax Vereniging goedgekeurd moeten wordenquote:Op maandag 12 december 2011 11:40 schreef Afwazig het volgende:
Wat betekent deze uitspraak nou effectief dan? Dat Sturkenboom nu zijn kantoor aan het uitruimen is?
quote:11.40: Cruijff stapt, zoals eerder aangekondigd, uit de RvC als de overige vier commissarissen ook terugtreden. 'Of ik mijn handen dan terugtrek? In een officiële functie wel, denk ik. Maar ik blijf altijd als de spelers. Hoe? Als adviseur, ik blijf altijd dicht bij de spelers.'
11.37: Cruijff: 'Of ik wat te vieren heb? Vanavond heb ik weer een avond met mijn foundation en dat is altijd een feest.'
11.36: 'Definitieve exit Van Gaal? Het had niets met Van Gaal en mij te maken, het ging over visie op voetbal. We hebben gewonnen op een ander veld dan dat we gewend zijn. We gaan snel weer terug naar daar waar we ons thuisvoetballen: gewoon op het gras.'
11.34: 'De rechter heeft duidelijk gezegd dat ons plan leidend is. Of we nu afkoopsommen moeten gaan betalen? Het is te hopen dat Sturkenboom met ons meewerkt en uitvoert wat hij moet uitvoeren.'
11.33: Cruijff: 'Voor de voetbalclub is dit een fantastische uitspraak. De voetballers hebben gewonnen van de nv.'
11.22: Binnen 14 dagen zal Ajax met een nieuwe oproep van een AVA-vergadering moeten volgen. Gebeurt dat niet, dan wordt de opschoring van de aanstellingen verlengd tot vijf maanden.
11.21: Aandeelhouders kunnen uiterlijk 60 dagen onderwerpen voor de AVA-vergadering indienen. Het opzeggen van het vertrouwen inzake de aanstellingen van Van Gaal & co kan pas tijdens een buitengewone vergadering van de AVA.
11.19: Rechter: benoeming Danny Blind, Martin Sturkenboom en Louis van Gaal wordt voor drie maanden opgeschort tot mening AVA bekend is.
11.17: Aandeelhoudersvergadering (AVA) kan alleen benoeming Louis van Gaal tegenhouden door opzeggen vertrouwen in RvC.
11.15: Rechter: aanstelling van Martin Sturkenboom en Danny Blind als interim is rechtsgeldig genomen. Die zorgen niet voor een strategiewijziging.
11.13: Rechter: de RvC-vergadering op 16 november was niet juist en de oproep niet tijdig gedaan. Op 25 november zijn de leden van de RvC wel rechtsgeldig opgeroepen. Er was een mogelijkheid om tot een ander besluit te komen.
11.12: Het vijftien pagina's lange oordeel is na afloop van het vonnis te lezen op rechtspraak.nl.
11.09: Het was even wachten, maar de eerste aanwezigen lopen de zaal binnen. Cruijff komt als eerste door de deur, gevolgd door zijn advocaten.
10.54: Vlak voor de zitting wordt bekend dat Cruijff zelf toch aanwezig is in de rechtszaal. Eerder op de dag werd nog gemeld van niet.
Mooi, dus ook Blind kan er nog uitvliegen. Dan glipt ie er voor de verandering eens niet tussendoorquote:
Dat van Blind had ik dan gemist maar is inderdaad een meevallerquote:Op maandag 12 december 2011 11:56 schreef handboek het volgende:
[..]
Mooi, dus ook Blind kan er nog uitvliegen. Dan glipt ie er voor de verandering eens niet tussendoor
De benoeming van Blind is niet opgeschort, alleen de benoeming van Van Gaal en Sturkenboom.quote:Op maandag 12 december 2011 11:56 schreef handboek het volgende:
[..]
Mooi, dus ook Blind kan er nog uitvliegen. Dan glipt ie er voor de verandering eens niet tussendoor
Bron: rechtspraak.nlquote:5. De beslissing
De voorzieningenrechter
5.1. schorst het besluit tot de voorgenomen benoeming van Sturkenboom en Van Gaal tot statutair bestuurder (lid van de Hoofddirectie) van de Vennootschap
- voor een termijn van drie maanden na heden,
in het geval dat de RvC of de Hoofddirectie binnen veertien dagen na heden een rechtsgeldige oproeping doet uitgaan voor een AvA, die zal worden gehouden op een termijn van zeven weken na de dag van oproeping, met als agendapunt het al dan niet opzeggen van het vertrouwen in de RvC,
dan wel,
- voor een termijn van vijf maanden na heden, behoudens de mogelijkheid van verlenging op vordering in kort geding van de meest gerede partij,
in het geval dat gedaagden niet binnen veertien dagen na heden aan het vorenstaande uitvoering geven,
laten we het hopen, dat er nu duidelijkheid is, niemand die geen moer om Ajax maar om zijn baantje geeft mag en kan blijven. En er weer vanuit het voetbal gedacht wordt.quote:
Dan staat er een fout in de post van mangoworks. Want daarin staat dat de rechter om 11.19 de benoeming van blind, schurkenboom en van gaal heeft opgeschort voor 3 maanden.quote:Op maandag 12 december 2011 12:10 schreef Tarado het volgende:
[..]
De benoeming van Blind is niet opgeschort, alleen de benoeming van Van Gaal en Sturkenboom.
[..]
Bron: rechtspraak.nl
Dat denk ik ja, ik heb het de rechter ook niet horen uitspreken, maar ik kan het natuurlijk gemist hebben, maar in de pers wordt Blind ook niet genoemd, alleen Van Gaal en Sturkenboomquote:Op maandag 12 december 2011 12:21 schreef handboek het volgende:
[..]
Dan staat er een fout in de post van mangoworks. Want daarin staat dat de rechter om 11.19 de benoeming van blind, schurkenboom en van gaal heeft opgeschort voor 3 maanden.
quote:Op maandag 12 december 2011 12:23 schreef Quisho het volgende:
Dus Van Gaal wordt Interiem bestuurder
http://www.ajax.nl/Nieuws(...)Media+by+SocialDrums
De rechter heeft evenwel het besluit tot voorgenomen benoeming van Martin Sturkenboom en Louis van Gaal tot statutair bestuurder van AFC Ajax NV tijdelijk geschorst.quote:
Tja zou kunnen maar dan kiest de grootaandeelhouder dus niet voor de lijn Cruijff, ze hebben informeel na de vorige vergadering de RVC al verzocht uit zichzelf op te stappen dus ik neem aan dat ze dit dan officieel zullen doen met als gevolg dat die benoemingen dan van geschorst naar ongeldig gaanquote:Op maandag 12 december 2011 13:06 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Tijdelijk geschorst. Hij zal er uiteindelijk toch wel komen
natuurlijk. nu op naar adoquote:Op maandag 12 december 2011 13:33 schreef Geo3kant het volgende:
[..]toch nog wat positiefs kunnen vinden!?
Niet als de RvC wordt ontbonden.quote:Op maandag 12 december 2011 13:06 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Tijdelijk geschorst. Hij zal er uiteindelijk toch wel komen
Dit inderdaad, de verwachting is dat de AVA de RvC weg stuurt en de lijn van Cruijff wordt doorgezet.quote:Op maandag 12 december 2011 13:09 schreef Tarado het volgende:
[..]
Tja zou kunnen maar dan kiest de grootaandeelhouder dus niet voor de lijn Cruijff, ze hebben informeel na de vorige vergadering de RVC al verzocht uit zichzelf op te stappen dus ik neem aan dat ze dit dan officieel zullen doen met als gevolg dat die benoemingen dan van geschorst naar ongeldig gaan
quote:14.50: VEB-vertegenwoordiger: 'U laadt de schijn op u dat tot één van de twee kampen gaat behoren door Jonk kaarten te geven.' Voorzitter Ten Have breekt het relaas van de effectenbezitter af.
14.48: Sturkenboom: 'Twee gele kaarten voor Wim Jonk zeer terecht. Bij Ajax heb ik geïntroduceerd dat drie keer geel rood is.' Jonk liet eerder vandaag weten enkele keren gebotst te zijn met de tijdelijke algemeen directeur.
14.43: Sturkenboom wordt door een vertegenwoordiger van de VEB per abuis 'Sturkenburg' genoemd.
14.40: Kan Ajax van de beurs? 'Eerst huidig proces afronden. Als er rust is, dan wil ik daar best eens over nadenken', zegt Sturkenboom. 'Maar geld op dit moment hard nodig voor operationele activiteiten.'
14.37: Sturkenboom zegt met alle vijf de commissarissen te hebben gesproken. Dus ook met Cruijff? Verontwaardiging en boe-geroep in het publiek. Cruijff schudt het hoofd en lacht. Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt dat Sturkenboom met Cruijff had moeten spreken.
14.31: Sturkenboom over mogelijke gevolgen die sponsoren trekken uit beslissing over toekomst Ajax: 'Ik heb met een hoger segment bij Aegon gesproken dan communicatiedirecteur Jan Driessen.'
14.28: Interim-directeur Sturkenboom wil verder 'wegblijven van discussie in de bestuurlijke laag' en roept alle partijen op veel wijsheid te betrachten.
14.27: Sturkenboom, enkele weken in dienst, zegt 'blij verrast' te zijn door wat hij heeft gezien op werkvloer. 'Als buitenstaander vond ik de situatie van Ajax onwaardig voor het Nederlands voetbal. Maar ik ben blij verrast door wat ik op de werkvloer aantrof.'
14.24: Sturkenboom neemt het woord. 'Uitkomst conflict kan gevolgen hebben voor sponsors.'
14.23: Mag er wel of niet gestemd worden? Dat wordt nu uitgezocht.
14.21: Eén van de aandeelhouders vraagt waarom er geen moties ingediend mogen worden. Ten Have antwoordt: 'Daar is de vergadering niet voor bedoeld.' Aandeelhouder: 'U jokt, want u heeft dit eerder wel beloofd.'
14.20: RvC-commissarisTen Have wordt beticht van jokken en geen antwoord geven.
14.18: Ten Have noemt de opkomst een teken van 'grote betrokkenheid'.
14.14: De vergadering duurt volgens Ajax slechts tot vier uur.
14.11: De vijf commissarissen en de drie directeuren Sturkenboom, Van der Aat en Slop zitten 'gebroedelijk' op een lange tafel naast elkaar, tegenover de aandeelhouders.
14.09: Vier van vijf commissarissen zitten al achter tafel. Ten Have, die de vergadering voorzit, stelt het laatste RvC-lid, Cruijff, voor en een luid applaus volgt. De andere commissarissen zijn duidelijk minder populair.
14.07: Jonk: 'Als Sturkenboom mij eruit wil schoppen, spring ik op.' Lees hier meer.
14.02: De vier commissarissen Steven ten Have, Edgar Davids, Paul Römer en Marjan Olfers melden zich gezamelijk.
14.00: Journalisten moeten kiezen: naar binnen of buiten. In de gangen blijven staan mag niet.
Ik moet het nog maar zien dat dat gebeurd. En daarna is het nog maar de vraag wat de ledenraad doen, of die niet met een anti Cruijff oplossing komen.quote:Op maandag 12 december 2011 13:47 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Dit inderdaad, de verwachting is dat de AVA de RvC weg stuurt en de lijn van Cruijff wordt doorgezet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |