Waarom zou je dat willen? Ik hoor dat van heel veel mensen (o.a. mijn ouders) maar ik zie echt niet waarom je die controle wil hebben, ben je dan zo'n control freak?quote:Op vrijdag 9 december 2011 18:55 schreef Phreakingout het volgende:
Komop TS!!
Als je écht van autorijden houdt, en ook kán rijden, dan is een handbak het summum natuurlijk! Ik heb het dus hier over autorijden en niet over je vervoeren van A naar B. Je hebt veel meer de controle, en jij bepaald wanneer je op of terugschakeld.
Ook in een kut auto (zoals jij dat noemt) is een automaat heerlijk. Lekker ontspannen rijden.quote:Al zal ik niet ontkennen dat voor puur woon-werk ( en bovengemiddeld veel reizen ) een automaat-bak superrelaxed is in een luxe zaken sedan of station. Zoals een chille BMW of Merc.. Andere kant is als je een instap kut auto'tje hebt; dan is het wel een schande om een automaat te rijden, echt voor huisvrouwtjes
Ik vind een handbak dus niet echt autorijden. Je bent veel te veel bezig met schakelen, terugschakelen bij een stoplicht en in een file is het al helemaal een bak ellende. Als je zonder het handmatig schakelen niks te doen hebt, dan ben je niet goed aan het autorijden. Als handmatig schakelen je meeste aandacht opeist dan is er iets goed fout en hoor je niet eens op de openbare weg......quote:Conclusie :
Automaat=luxe, chill rijden, relaxed jezelf vervoeren.
Handbak=echt autorijden, you are in charge, jij bepaald het op of terugschakelen. Je kan sneller zijn over het circuit, of over mooie weggetjes bij jou in de buurt enz. + je hebt wat te doen tijdens het rijden, als je niet kan schakelen overigens ben je een homo of een vrouw![]()
Als je eenmaal in een automaat gereden hebt wil je niks anders mee. Juist voor beginners zou ik een automaat aanraden omdat je dan tenminste de volle 100% van je aandacht bij het verkeer hebt.quote:Op vrijdag 9 december 2011 19:01 schreef IkBenSjoerd het volgende:
Omdat het de koppeling en schakelen leuk is en een extra dimensie geeft aan autorijden (vooral voor omdat ik nog maar een jaar rijbewijs heb).
Hier sluit ik me volledig bij aanquote:Op vrijdag 9 december 2011 16:51 schreef QBay het volgende:
Ik snap niet wat er leuk aan is om handmatig je versnellingsbak te ontkoppelen en vervolgens met een stom pookje een versnelling te selecteren. Een computer (= automaat) kan dat veel sneller en beter. Daarnaast zijn automaten helemaal niet meer langzaam, dat waren ze wel in de jaren 90 maar nu zeker niet meer.
Ik heb genoeg geschakeld voor werk daarom vind ik het chiller om een automaat voor privé te hebben, je rijdt het toch voor het gemak?quote:Op vrijdag 9 december 2011 16:55 schreef S1gnum het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe jij in een handbak rijd, maar volgens mij is de reden dat je in een automaat zit uit je eigen onkunde.
Snap ik volkomen. Maar je moet realistisch denken. "Echt" autorijden doe ik namelijk altijd. En in mijn ogen past een automaat daar veel beter in.quote:Op vrijdag 9 december 2011 18:55 schreef Phreakingout het volgende:
Automaat=luxe, chill rijden, relaxed jezelf vervoeren.
Handbak=echt autorijden, you are in charge, jij bepaald het op of terugschakelen. Je kan sneller zijn over het circuit, of over mooie weggetjes bij jou in de buurt enz. + je hebt wat te doen tijdens het rijden, als je niet kan schakelen overigens ben je een homo of een vrouw![]()
Dat ga je een tijdje heel leuk vinden tot je het vaak genoeg gedaan hebt is mijn persoonlijke ervaring.quote:Op vrijdag 9 december 2011 19:01 schreef IkBenSjoerd het volgende:
Omdat het de koppeling en schakelen leuk is en een extra dimensie geeft aan autorijden (vooral voor omdat ik nog maar een jaar rijbewijs heb).
Dat soort semi-automatische bakken kan je tegenwoordig bij bijna elk merk bestellen, dus dat vind ik nou echt een goed argument. Daarbij kan je met dat soort bakken ook zelf beslissen wanneer je schakelt.quote:Op vrijdag 9 december 2011 18:55 schreef Phreakingout het volgende:
Komop TS!!
Als je écht van autorijden houdt, en ook kán rijden, dan is een handbak het summum natuurlijk! Ik heb het dus hier over autorijden en niet over je vervoeren van A naar B. Je hebt veel meer de controle, en jij bepaald wanneer je op of terugschakeld.
Al zal ik niet ontkennen dat voor puur woon-werk ( en bovengemiddeld veel reizen ) een automaat-bak superrelaxed is in een luxe zaken sedan of station. Zoals een chille BMW of Merc.. Andere kant is als je een instap kut auto'tje hebt; dan is het wel een schande om een automaat te rijden, echt voor huisvrouwtjes
Conclusie :
Automaat=luxe, chill rijden, relaxed jezelf vervoeren.
Handbak=echt autorijden, you are in charge, jij bepaald het op of terugschakelen. Je kan sneller zijn over het circuit, of over mooie weggetjes bij jou in de buurt enz. + je hebt wat te doen tijdens het rijden, als je niet kan schakelen overigens ben je een homo of een vrouw![]()
( heb één of twee vrienden die niet echt kunnen rijden, dat zijn ook precies de mensen die een automaat verkiezen boven een handbak )
* Ik heb het hier overigens niet over een BMW M5 ofzo, die zulke high-tech automaatbakken hebben mét flippers dat je het zelf echt niet beter zou kunnen als een reguliere handbak. Maar dit zijn auto's die de FOK!'ers hier toch niet kunnen rijden..
Dan moet je je linkerpoot gewoon thuishouden.quote:Op vrijdag 9 december 2011 14:40 schreef MuRKie het volgende:
Automaat is voor mietjes!
Automaat is niet leuk rijden!
Automaat is kut rijden! (denk je de koppeling in te trappen is het de rem..)
Je bedoelt met zo'n pookje tussen + en - liggen rommelen?quote:Op vrijdag 9 december 2011 19:28 schreef Dennis101 het volgende:
[..]
Dat soort semi-automatische bakken kan je tegenwoordig bij bijna elk merk bestellen, dus dat vind ik nou echt een goed argument. Daarbij kan je met dat soort bakken ook zelf beslissen wanneer je schakelt.
Pook en of flippers. Punt van degene waarop ik reageerde was dat je met handbak zelf je schakelmoment kan kiezen, dat is dus een non-argument aangezien dat met zo'n bak ook kan.quote:Op vrijdag 9 december 2011 19:35 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Je bedoelt met zo'n pookje tussen + en - liggen rommelen?
Dat doe je hooguit een week en daarna staat de pook netjes in D.
De duurdere en snellere modellen ( bijv. een BMW 335i of zo iets ) heb je mooie flippers achter het stuur. Dat is opzich een mooie oplossing en komt al zeker in de richtingquote:Op vrijdag 9 december 2011 19:35 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Je bedoelt met zo'n pookje tussen + en - liggen rommelen?
Dat doe je hooguit een week en daarna staat de pook netjes in D.
In een golf met DSG heb je al flippers, dus zo bijzonder is het allemaal niet.quote:Op vrijdag 9 december 2011 19:42 schreef Phreakingout het volgende:
[..]
De duurdere en snellere modellen ( bijv. een BMW 335i of zo iets ) heb je mooie flippers achter het stuur. Dat is opzich een mooie oplossing en komt al zeker in de richting.. Maar volgens mij hebben de meeste het hier over een reguliere automaat-bak uit een Ford Mondeo of iets. Deze hebben gewoon lange schakeltijden, geen flippers, en hier moet je idd het pookje gebruiken voor + of - als je zelf wilt 'schakelen'.
Mwa nee, maar ik hou van autorijden ( dus niet mezelf vervoeren ) en daar is het wel lekker om het schakelen goed in de vingers te hebben, en zelf terug te schakelen if needed, eventueel de heel-and-toe techniek toepassen. Maarja dan praten we hier wel over sportief rijden ja..quote:Op vrijdag 9 december 2011 19:06 schreef QBay het volgende:
[..]
Waarom zou je dat willen? Ik hoor dat van heel veel mensen (o.a. mijn ouders) maar ik zie echt niet waarom je die controle wil hebben, ben je dan zo'n control freak?![]()
[..]
Ook in een kut auto (zoals jij dat noemt) is een automaat heerlijk. Lekker ontspannen rijden.
[..]
Ik vind een handbak dus niet echt autorijden. Je bent veel te veel bezig met schakelen, terugschakelen bij een stoplicht en in een file is het al helemaal een bak ellende. Als je zonder het handmatig schakelen niks te doen hebt, dan ben je niet goed aan het autorijden. Als handmatig schakelen je meeste aandacht opeist dan is er iets goed fout en hoor je niet eens op de openbare weg......
[..]
Als je eenmaal in een automaat gereden hebt wil je niks anders mee. Juist voor beginners zou ik een automaat aanraden omdat je dan tenminste de volle 100% van je aandacht bij het verkeer hebt.
Das zeker een goed punt!! De meeste mensen zitten inderdaad meer te kutten met het schakelen en koppellen gedurende het rijlessen, waardoor het belangrijkste ( verkeersregels ) toch meer naar de achtergrond verdwijnen.quote:Juist voor beginners zou ik een automaat aanraden omdat je dan tenminste de volle 100% van je aandacht bij het verkeer hebt.
Dat kan je ook, tenzij je overtoeren maaktquote:Op vrijdag 9 december 2011 19:43 schreef SuperwormJim het volgende:
Ik wil zelf bepalen wanneer ik wil doorschakelen.
For the record: sportief is niet schakelen tenzij je er echt goede gezondheid aan over houdtquote:Op vrijdag 9 december 2011 19:47 schreef Phreakingout het volgende:
[..]
Maarja dan praten we hier wel over sportief rijden ja..
sportief hoeft niet met gezondheid te maken hebben komop manquote:Op vrijdag 9 december 2011 19:50 schreef sinepedraap het volgende:
[..]
For the record: sportief is niet schakelen tenzij je er echt goede gezondheid aan over houdt
Misschien wat eerder naar bed gaan dan.quote:Op vrijdag 9 december 2011 14:32 schreef BasEnAad het volgende:
Een schakelaar geeft meer controle dan een automaat. Ik rijd liever met schakelen, dan heb je nog iets te doen onder het rijden, val je niet in slaap.
Toch grappig dat het grootste deel van de Europeese kopers de PDK verkiest boven de handbak. Niet zo vreemd aangezien je daarmee sneller schakelt dan met een handbak.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |