quote:UPDATE: 10:25 P.M. PST This just in from David Holland, event counsel, via comments.
"Chillax, all is good over there. I am one of the attorneys for High Times and this started over a misunderstanding about a permit application filed by the venue to host the event. Our US and Dutch lawyers have just finished reviewing them with the police there. No attendees have been arrested and attendees are not the targets of the police presence. Police are ensuring that all vendors are in compliance with the 500 gram limit under the Opium Law for licensed vendors at the venue. Only one vendor has been identified as potentially over the limit, but only slightly. In any event, the show will go on tomorrow and additionally, the Melkweg will be opening at 2pm tomorrow to accomodate judges who do not wish to trek outside of Amsterdam so that they can avoid the lines and vote early. Further details will be posted on the High Times site later today."
De beste wiet krijgt de grootse bokaal. Er zijn aparte bokalen voor buiten-wiet en andere categorieën.quote:Op woensdag 23 november 2011 23:24 schreef Bolkesteijn het volgende:
Wat viel er te winnen bij de Cannabis Cup en hoe moet ik de wedstrijden voor mij zien?
Dit was de 24ste editie van de Cannabis Cup. Het is een competitie gehouden tussen Coffeeshops en zaadveredelaars, en producenten van cannabis gerelateerde producten (waterpijpen, vaporizers zulk soort dingen).quote:Op woensdag 23 november 2011 23:24 schreef Bolkesteijn het volgende:
Wat viel er te winnen bij de Cannabis Cup en hoe moet ik de wedstrijden voor mij zien?
Verhagen weet niet hoe snel hij NL aan Wall Str. moet verkopen, dan krijg je dat.quote:Op woensdag 23 november 2011 23:42 schreef okiokinl het volgende:
van de zomer nog even de winnaar van vorig jaar gehaald bij Barneys, tangirine dream. lag echt helemaal onder de tafel.
leuk he zon regering om je vingers bij af te likken, even decennia aan succesvol drugsbeleid door de plee spoelen.
Dat klopt overigens niet. In het verleden zaten ze ook al in Melkweg en Sugar Factory.quote:Op woensdag 23 november 2011 23:12 schreef Dauthi het volgende:
The cup changed venue this year to the Leidseplein area of Amsterdam, and perhaps this may be linked in to police action, we’re unsure.
quote:Cannabis wordt mogelijk spoedig gelegaliseerd in Kopenhagen nu een grote meerderheid van het stadsbestuur heeft ingestemd met een plan waarbij de drug via een netwerk van winkels en cafés wordt verkocht.
Als het Deense parlement het plan begin volgend jaar goedkeurt is Kopenhagen de eerste stad waar de consumptie van cannabis volledig gelegaliseerd wordt in plaats van gedoogd.
De drug wordt al openlijk verkocht in de Vrijstad Christiania, een zelfverklaarde semi-onafhankelijke enclave in de Deense hoofdstad. Cannabis is echter nooit officieel gedecriminaliseerd en mensen die gepakt worden met cannabis kunnen tot 520 euro boete krijgen.
“We denken aan 30 tot 40 verkooppunten waar de verkopers zijn geïnteresseerd in jou in plaats van het maken van zo veel mogelijk winst,” zei burgemeester sociale zaken van Kopenhagen en lid van het stadsbestuur Mikkel Warming. “Van wie kunnen jongeren het beste cannabis kopen? Van een drugsdealer, die ze meer wil verkopen en die wil dat ze harddrugs gaan gebruiken, of van een ambtenaar?”
De gemeenteraad van Kopenhagen nam het plan van Warming aan met een meerderheid van 39 stemmen voor en negen tegen. Hij werkt momenteel de details uit en stuurt het voorstel vervolgens naar het Deense parlement.
Warming is tegen de welbekende coffeeshops waar het gebruik van cannabis wordt getolereerd terwijl het kweken en importeren van de drug illegaal blijft. Op deze wijze blijven de opbrengsten, zo’n 232 miljoen euro, in handen van de beruchte motorbendes van de stad.
Amsterdam
“We willen geen situatie zoals in Amsterdam,” legde Warming uit. “We willen de import en teelt van cannabis legaliseren.” In Nederland is het bezit en de teelt van cannabis technisch gezien nog steeds strafbaar. Coffeeshophouders mogen cannabis wel verkopen maar niet inkopen. De handel met klanten wordt gedoogd.
Het Deense parlement stemde drie jaar geleden tegen een gelijksoortig voorstel van het stadsbestuur van Kopenhagen.
Ook in andere landen zoals Frankrijk en Portugal lijkt men steeds meer die kant op te willen.quote:Op donderdag 24 november 2011 00:10 schreef okiokinl het volgende:
ondertussen heeft denemarken net aangekondingd dat ze legale teelt gaan toestaan.
Vandaag wordt een spannende etappe met een zware wiet van de buitencategorie. Aldus het commentaar van onze trui dragende verslaggever.quote:Op woensdag 23 november 2011 23:25 schreef Papierversnipperaar het volgende:
De beste wiet krijgt de grootse bokaal. Er zijn aparte bokalen voor buiten-wiet en andere categorieën.
Alsof je dit in de schoenen van de agent kan schuiven!quote:Op woensdag 23 november 2011 23:22 schreef stekelzwijn het volgende:
Je moet als politieagent iets, als je totaal ongeschikt bent voor fatsoenlijk werk.
quote:
Ook de werkelijke oorzaak ligt niet over de grens. Dat wordt ons voorgehouden, maar hoeveel nieuwsberichten hebben we nu uit het buitenland kunnen lezen dat ons gedoog beleid een groot probleem voor ons omringende landen vormen,quote:Op donderdag 24 november 2011 00:18 schreef Kabolter het volgende:
Alsof de werkelijke oorzaak niet over de grens ligt?
Denemarken was toch ons gidsland in gedoogconstructies?quote:Op donderdag 24 november 2011 00:10 schreef okiokinl het volgende:
ondertussen heeft denemarken net aangekondingd dat ze legale teelt gaan toestaan.
[..]
Het gaat er niet direct om hoe buitenlanders over ons systeem denken, maar hoe leiders over ons systeem denken.quote:Op donderdag 24 november 2011 10:57 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ook de werkelijke oorzaak ligt niet over de grens. Dat wordt ons voorgehouden, maar hoeveel nieuwsberichten hebben we nu uit het buitenland kunnen lezen dat ons gedoog beleid een groot probleem voor ons omringende landen vormen,
De werkelijke oorzaak ligt bij een vrijheids partijen die vrijheden willen inperken, een liberale partij die conservatief geworden is, en een christelijke partij die graag normen we en waarden uit een achterhaald boek willen opdringen aan de nederlandse bevolking.
Der kan geen BTW over worden gevraagd juist omdat het een illegaal goed is in Nederland. Het moet eerst gelegaliseerd worden en gereguleerd voordat kan gebeuren. Totdat dat gebeurt kost het Nederland alleen maar klauwen met geld om een antidrugsbeleid te voeren. Een procannabisbeleid levert juist geld op, en vermindert georganiseerde criminaliteit.quote:Op donderdag 24 november 2011 15:04 schreef Kabolter het volgende:
[..]
Het gaat er niet direct om hoe buitenlanders over ons systeem denken, maar hoe leiders over ons systeem denken.
Het is volgens mij nog steeds niet mogelijk om als overheid BTW te heffen over cannabis. In de EU is het illegaal, een verboden drug, en over druggeld mag geen BTW worden gerekend.
Het zou Nederland daarom ook sieren om een uitzonderingspositie uit het vuur te slepen. We dragen elk jaar te veel bij, dus dan zou dat een mooie tegemoetkoming zijn.
Kan over mediwiet dan wel BTW gevraagd worden? Dan moeten we maar naar het systeem van californie, dat je voor een zere teen al een wietpas kan krijgen om medische wiet te halen. En als je die wietpas hebt mag je ook kweken voor de medische verstrekkers.quote:Op donderdag 24 november 2011 15:16 schreef Dauthi het volgende:
[..]
Der kan geen BTW over worden gevraagd juist omdat het een illegaal goed is in Nederland. Het moet eerst gelegaliseerd worden en gereguleerd voordat kan gebeuren. Totdat dat gebeurt kost het Nederland alleen maar klauwen met geld om een antidrugsbeleid te voeren. Een procannabisbeleid levert juist geld op, en vermindert georganiseerde criminaliteit.
Ja dat ligt er dus een beetje aan. In NL bestaat mediwiet niet echt, het is der wel maar je kan beter naar een coffeeshop toe gaan want de kwaliteit is beter. Maar het zou dan een medicijn worden, dus ik denk het wel. Wordt er over methadon in de verslavingszorg BTW betaald?quote:Op donderdag 24 november 2011 15:20 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Kan over mediwiet dan wel BTW gevraagd worden? Dan moeten we maar naar het systeem van californie, dat je voor een zere teen al een wietpas kan krijgen om medische wiet te halen. En als je die wietpas hebt mag je ook kweken voor de medische verstrekkers.![]()
Dat zullen dan wel wat teveel heilige huisjes zijn die we voor onze conservatieve en moralistische bestuurders neer halen.
We kunnen het beter omdraaien er is zoveel onderzoek gedaan dat men nog steeds niets heeft kunnen vinden om het op wetenschappelijke gronden te verbieden. Daarom worden er maar onderbuik gevoelens gepropageerd door de eerder door mij benoemde politieke nitwitten.quote:Op donderdag 24 november 2011 15:26 schreef Dauthi het volgende:
En der is veel te weinig onderzoek gedaan om op het moment wetenschappelijk bewijs te hebben tegen het gebruik van cannabis.
Amenquote:Op donderdag 24 november 2011 15:31 schreef Basp1 het volgende:
[..]
We kunnen het beter omdraaien er is zoveel onderzoek gedaan dat men nog steeds niets heeft kunnen vinden om het op wetenschappelijke gronden te verbieden. Daarom worden er maar onderbuik gevoelens gepropageerd door de eerder door mij benoemde politieke nitwitten.
klopt. Veel van het nieuwe onderzoek toont aan dat een nog beter medicijn is dan we al dachten!quote:Op donderdag 24 november 2011 15:31 schreef Basp1 het volgende:
[..]
We kunnen het beter omdraaien er is zoveel onderzoek gedaan dat men nog steeds niets heeft kunnen vinden om het op wetenschappelijke gronden te verbieden. Daarom worden er maar onderbuik gevoelens gepropageerd door de eerder door mij benoemde politieke nitwitten.
Dit geeft ook aan dat het er alleen maar om gaat dat de farmaceutische industrie er aan kan verdienen, een geneesmiddel dat zomaar uit een plant komt die iedereen kan verbouwen, dat mag natuurlijk niet. Het moet wel het exclusieve terrein van de beursgenoteerde dealers en pushers worden. Dan heeft binnen de kortste keren 10% van de kinderen een aandoening die met deze pil verholpen kan worden. Geen apothekers binnen 500 meter van een school a.u.b.quote:Op donderdag 24 november 2011 15:26 schreef Dauthi het volgende:
Men is bezig met pillen e.d. maar daar zit dus synthetische THC in (merinol). En dat kan gewoon niet goed zijn er ontbreken de 79 andere cannabinoiden die in hash en wiet aanwezig zijn, het is allemaal vrij nihilistisch opgezet. En der is veel te weinig onderzoek gedaan om op het moment wetenschappelijk bewijs te hebben tegen het gebruik van cannabis.
Precies!quote:Op donderdag 24 november 2011 16:10 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dit geeft ook aan dat het er alleen maar om gaat dat de farmaceutische industrie er aan kan verdienen, een geneesmiddel dat zomaar uit een plant komt die iedereen kan verbouwen, dat mag natuurlijk niet. Het moet wel het exclusieve terrein van de beursgenoteerde dealers en pushers worden.
quote:Op donderdag 24 november 2011 15:16 schreef Dauthi het volgende:
[..]
Der kan geen BTW over worden gevraagd juist omdat het een illegaal goed is in Nederland. Het moet eerst gelegaliseerd worden en gereguleerd voordat kan gebeuren. Totdat dat gebeurt kost het Nederland alleen maar klauwen met geld om een antidrugsbeleid te voeren. Een procannabisbeleid levert juist geld op, en vermindert georganiseerde criminaliteit.
quote:"Over de verkoop van cannabis betaalt de coffeeshop geen omzetbelasting (btw) omdat deze heffing over verboden handel op grond van EU-jurisprudentie niet is toegestaan." (wikipedia, staan 2 bronnen bij)
http://nos.nl/artikel/91916-oakland-heft-belasting-op-wiet.htmlquote:"Het is onduidelijk hoe D66 de belasting concreet voor zich ziet, omdat het verkopen van wiet illegaal is, ondanks het gevoerde gedoogbeleid. Daarom mag er vanwege EU-wetgeving geen belasting op de marihuana in coffeeshops geheven worden. "
Als dat zo is zie ik mogelijkheden tot legalisatie van XTC!quote:Op donderdag 24 november 2011 16:10 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dit geeft ook aan dat het er alleen maar om gaat dat de farmaceutische industrie er aan kan verdienen, een geneesmiddel dat zomaar uit een plant komt die iedereen kan verbouwen, dat mag natuurlijk niet. Het moet wel het exclusieve terrein van de beursgenoteerde dealers en pushers worden. Dan heeft binnen de kortste keren 10% van de kinderen een aandoening die met deze pil verholpen kan worden. Geen apothekers binnen 500 meter van een school a.u.b.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |