Ik hoop dat je uit dit stuk een aangrijpings punt hebt voor je zaak.quote:Volgens deze wet wordt onder woonadres verstaan, het adres waar betrokkene woont of indien hij op meer dan één adres woont, het adres waar hij naar redelijke verwachting gedurende een half jaar de meeste malen zal overnachten of bij het ontbreken van een zodanig adres, het adres waar betrokkene naar verwachting gedurende drie maanden ten minste twee derde van de tijd zal overnachten.
Bedankt! Als je ergens een link hebt naar een pagina of instantie zou dat geweldig zijn.quote:Op vrijdag 18 november 2011 11:52 schreef Wokkel het volgende:
Zodra het merendeel van de nachten in de woning wordt verbleven is er sprake van hoofdverblijf. Dus vanaf 4 nachten per week is dat broertje verplicht zich bij het GBA in te schrijven op het nieuwe adres.
Inderdaad jammer!quote:Op vrijdag 18 november 2011 11:52 schreef Boca_Raton het volgende:
Jammer, ik kan het topic niet vinden. Was een identieke situatie.
Is al heel vaak in de rechtspraak bevestigd, bijvoorbeeld hierquote:Op vrijdag 18 november 2011 11:55 schreef MvdBL het volgende:
[..]
Bedankt! Als je ergens een link hebt naar een pagina of instantie zou dat geweldig zijn.
(maar om je in te kunnen schrijven heb je een contract nodig, wat broertje niet heeft, dus ook niet kan)
quote:“Naar vaste rechtspraak van de Centrale Raad van Beroep (CRvB)dient de vraag waar iemand zijn woonplaats dan wel woonadres heeft te worden beantwoord aan de hand van de feitelijke situatie. De inschrijving in de GBA is hiervoor niet doorslaggevend. Eiser is verplicht juiste en volledige informatie over zijn woonadres te verstrekken, omdat deze onmiskenbaar van belang is voor de verlening van de bijstand.
Uit vaste rechtspraak van de CRvB volgt tevens dat een persoon in elk geval het merendeel van de nachten in een woning dient te verblijven, wil er sprake zijn van hoofdverblijf aldaar (CRvB, 2 mei 2006, LJN AX2439).
Is dat echt wat hier staat? Ik dacht zelf dat gemeenschappelijke ruimtes niet keuken/badkamer enzo is, meer de gezamelijke woonkamer ofzo. En voorzieningen zijn dan? De oven, koelkast, wasmachine etc?quote:Op vrijdag 18 november 2011 11:56 schreef Fe2O3 het volgende:
Art. 13
Het recht van gebruik van de gemeenschappelijke ruimten en voorzieningen komt toe aan de
huurder en diens medebewoners, tenzij dit in artikel 1 van deze overeenkomst anders is
overeengekomen.
ie. broertje lief heeft geen toestemming voor gebruik keuken, was en douche faciliteiten.
Bedankt voor deze, is dus een beetje vanuit de andere weg. als ik het goed begrijp is broertje verplicht zijn woonadres aan te geven naar aanleiding van de "feitelijke situatie", aangezien dat dus neerkomt op onze woning is hij dus in principe in overtreding. Maar ja, dan zouden wij dus aangifte hiervan moeten doen, omdat wij dus weten dat hij hier niet staat ingeschreven, maar hier feitelijk dus wel woont.quote:Op vrijdag 18 november 2011 11:58 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Is al heel vaak in de rechtspraak bevestigd, bijvoorbeeld hier
http://jure.nl/bb7743
[..]
Het ging me meer om antwoord op je vraagquote:Op vrijdag 18 november 2011 13:29 schreef MvdBL het volgende:
[..]
Bedankt voor deze, is dus een beetje vanuit de andere weg. als ik het goed begrijp is broertje verplicht zijn woonadres aan te geven naar aanleiding van de "feitelijke situatie", aangezien dat dus neerkomt op onze woning is hij dus in principe in overtreding. Maar ja, dan zouden wij dus aangifte hiervan moeten doen, omdat wij dus weten dat hij hier niet staat ingeschreven, maar hier feitelijk dus wel woont.
Is echt een wel goed nagedacht, maar ik zie even niet hoe we dit zouden kunnen gebruiken.
Als de bovenstaande post inderdaad zo in elkar zit als dat Fe203 zegt dan zou dat in principe voldoende moeten zijn.
("K" zegt mee te werken als wij kunnen aantonen in ons recht te staan, of hij dat ook daadwerkelijk doet is een tweede, maar goed)
Mij lijkt dat wanneer er sprake is van hoofdverblijf (want >3 nachten op adres) dat je niet meer van bezoek kunt spreken. De verhuurder moet dus op zijn strepen gaan staan.quote:Wanneer is het "bezoek" en wanneer is het "permanent"?
Theoretisch zou je dat kunnen zeggen ja, maar in het geval van bezoek doe je dat niet zo snel vermoed ik.quote:Op vrijdag 18 november 2011 13:24 schreef MvdBL het volgende:
dan zou je dus in principe kunnen zeggen dat je bezoek niet naar de wc mag gaan ofzo?
De definitie van bezoek lijkt me dat K aanwezig moet zijn om het bezoek te ontvangen. Je gaat immers niet op bezoek bij iemand die er niet is. Zodra K de deur uitloopt, moet zijn broertje dus ook weg, en pas weer binnen als K er ook is.quote:Op vrijdag 18 november 2011 16:15 schreef MvdBL het volgende:
Ok dus feitelijk betekenen:
Art. 15
De huurder heeft het recht bezoek in het gehuurde te ontvangen en te laten overnachten. Dit
mag echter niet het karakter van permanente medebewoning krijgen, tenzij art. 1 bewoning
door meer dan 1 persoon toestaat.
Ontvangen betekend dus dat "K" zijn broertje zich zelf niet door middel van een eigen sleutel binnen mag laten.
Lijkt mij helemaal goed gezienquote:Op vrijdag 18 november 2011 16:15 schreef MvdBL het volgende:
Ok dus feitelijk betekenen:
Art. 15
De huurder heeft het recht bezoek in het gehuurde te ontvangen en te laten overnachten. Dit
mag echter niet het karakter van permanente medebewoning krijgen, tenzij art. 1 bewoning
door meer dan 1 persoon toestaat.
Ontvangen betekend dus dat "K" zijn broertje zich zelf niet door middel van een eigen sleutel binnen mag laten.
Art. 13
Het recht van gebruik van de gemeenschappelijke ruimten en voorzieningen komt toe aan de
huurder en diens medebewoners, tenzij dit in artikel 1 van deze overeenkomst anders is
overeengekomen.
En dit betekend dat "K" zijn broertje door "K" in de woning binnengelaten mag worden, maar dat deze geen gebruik mag maken van de gemeenschappelijke ruimten en voorzieningen. Dat komt feitelijk dus neer op alles wat buiten de kamer gebeurt, maar zou dus ook kunnen neerkomen op kabel, internet etc.
In de praktijk wordt naar de wc gaan etc natuurlijk wel toegelaten, maar (zelfstandig zonder dat "K" aanwezig is) koken, wassen, douchen etc, is dus contractueel gezien niet toegestaan voor derden?
Ik denk dat je dit topic bedoelt:quote:Op vrijdag 18 november 2011 11:39 schreef Boca_Raton het volgende:
Hier is onlangs een topic over geweest, iemand in dezelfde situatie. Even kijken of ik het kan vinden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |