EHV ook niet. Terwijl er wel onderhandelingen zijn over samenvoegen met Melsbroek. Ook deze lijst zegt dus niks.quote:Op maandag 16 januari 2012 19:43 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Doorn staat nog steeds niet op de lijst..
Daarom noem ik het ook politiekquote:Op maandag 16 januari 2012 19:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ach kom, die lui hebben alle reorganisaties meegemaakt en stonden om het hardst te schreeuwen. Nu ze zelf aan de touwtjes trekken kan de lat nog wel een stukje lager gelegd worden. Hypocriet gedrag noem ik dat.
Tot nu toe zijn er twee generaals waar ik bewondering en respect voor heb omdat die hun muil niet dicht hielden en waarvan 1 dat politieke geneuzel zo zat was dat hij zijn pak aan de wilgen heeft gehangen.quote:
Cammaert.quote:Op maandag 16 januari 2012 19:54 schreef AchJa het volgende:
[..]
Tot nu toe zijn er twee generaals waar ik bewondering en respect voor heb omdat die hun muil niet dicht hielden en waarvan 1 dat politieke geneuzel zo zat was dat hij zijn pak aan de wilgen heeft gehangen.
Te weten: Cammaert (kmarns) en van der Vlis (KL).
Hij stapte op.quote:Op maandag 16 januari 2012 20:00 schreef Pumatje het volgende:
cammaert bewees toch dat het niet veel zin had je muil open te trekken.. hij werd vervangen daardoor? Of heb ik de verkeerde voor me..
Cammaert niet, die ging gewoon met FLO, v/d Vlis stapte op, die vond al dat politieke gejammer maar niks.quote:
Ok, dan die ander.quote:Op maandag 16 januari 2012 20:04 schreef AchJa het volgende:
[..]
Cammaert niet, die ging gewoon met FLO, v/d Vlis stapte op, die vond al dat politieke gejammer maar niks.
Cammaert ging met FLO. En helaas hoorde veel mensen in NL pas over hem toen hij bijna met FLO ging.quote:Op maandag 16 januari 2012 20:04 schreef Pumatje het volgende:
Dat ja... Fantastisch natuurlijk. Maar het bewees dat het geen zin had.. hij werd simpelweg vervangen door iemand die wel akkoord ging. Mooi statement en in deze tijd ( crossmediale journalistiek e.d ) zou het wat meer impact hebben.
Kruif verteld in dat ene persbericht wel dat hij verdere bezuinigingen onnacceptabel vind i.v.m veiligheid..it's a start.
Dan ken jij Cammaert nog niet.quote:Op maandag 16 januari 2012 20:04 schreef Pumatje het volgende:
Dat ja... Fantastisch natuurlijk. Maar het bewees dat het geen zin had.. hij werd simpelweg vervangen door iemand die wel akkoord ging. Mooi statement en in deze tijd ( crossmediale journalistiek e.d ) zou het wat meer impact hebben.
Er zit al een tijdje een kras op die plaat...quote:Kruif verteld in dat ene persbericht wel dat hij verdere bezuinigingen onnacceptabel vind i.v.m veiligheid..it's a start.
Ja, en het liefst voor je een reactie post.quote:Op maandag 16 januari 2012 20:06 schreef Pumatje het volgende:
Weet inderdaad nog niet veel over Cammaert.. het is tijd voor een geschiedenisles..
En ik kan je aanraden om je ook te verdiepen in v/d Vlis. Google maar een beetje op v/d Vlis, ter Beek en Couzy. Hij was CDS (toen betekende dat nog chef defensiestaf, 4 sterren generaal) Als het aan hem had gelegen hadden we het hele Srebrenica debacle nooit gehad.quote:Op maandag 16 januari 2012 20:06 schreef Pumatje het volgende:
Weet inderdaad nog niet veel over Cammaert.. het is tijd voor een geschiedenisles..
Wikiquote:In zijn functie als CDS kreeg hij in 1993 te maken met het besluit van de Nederlandse regering om Nederlandse militairen van de Luchtmobiele Brigade te sturen naar het voormalige Joegoslavië in Srebrenica, terwijl hijzelf tegen Peace Keeping was, omdat de Luchtmobiele Brigade naar zijn mening te licht bewapend was en niet goed voorbereid op die missie en wat in 1995 een regelrechte ramp werd. In augustus 1994 legt van der Vlis zijn functie als CDS neer, omdat hij zich niet kon vinden in het nieuwe regeerakkoord van het nieuwe Kabinet-Kok I (Paars I).
quote:Arie van der Vlis
Arie van der Vlis
Foto gewenst
Heeft u een foto gemaakt
die u ter beschikking wilt stellen?
Klik hier om te uploaden
Bijnaam De Lachende generaal
Geboorteplaats Leeuwarden
Land/partij Vlag van Nederland Nederland
Krijgsmachtonderdeel Koninklijke Landmacht
Dienstjaren 1958-1994
Rang Nl-landmacht-generaal.svg Generaal
Eenheid Verbindingsdienst
Leiding over Chef-Defensiestaf
(1992-1994)
Ander werk Adjudant in buitengewone dienst van H.M de Koningin
Adrianus Kornelis (Arie) van der Vlis (Leeuwarden, 20 augustus 1940) is een Nederlands bestuurder en een generaal b.d van de Verbindingsdienst. Vanwege zijn uitstraling wordt hij door sommige actieve militairen De Lachende generaal genoemd.
Inhoud
[verbergen]
1 Militaire loopbaan
2 Persoonlijk
3 Bestuursfuncties
4 Onderscheidingen
[bewerken] Militaire loopbaan
Arie van der Vlis werd tijdens de Tweede Wereldoorlog geboren als zoon van Kornelis van der Vlis. Hij start in 1958 zijn militaire carrière als cadet op de Koninklijke Militaire Academie te Breda, waarna hij in 1961 slaagde en benoemd werd tot tweede luitenant. Het jaar dat er daarna volgde werd hij peletonscommandant van de verbindingsdienst. Jaren daarna volgde hij cursussen op de Krijgsschool (1971 tot 1973) te Den-Haag, Camberly in Groot-Brittannië (1973) en op het US Army War College in de VS (1983), volgde de benoeming van commandant van het bataljon verbindingstroepen. In 1984 werd hij brigadegeneraal en commandant van de 12e panserinfanteriebrigade in Nunspeet. Een jaar later volgde de bevordering tot generaal-majoor en benoeming tot plaatsvervangend bevelhebber der Landstrijdkrachten, tevens inspecteur Reserve Personeel KL en drie jaar later commandant van het 1e Legerkorps in de rang van luitenant-generaal. Op 14 mei 1992 volgde zijn bevordering tot generaal (4 sterren) en benoeming tot chef-Defensiestaf. In zijn functie als CDS kreeg hij in 1993 te maken met het besluit van de Nederlandse regering om Nederlandse militairen van de Luchtmobiele Brigade te sturen naar het voormalige Joegoslavië in Srebrenica, terwijl hijzelf tegen Peace Keeping was, omdat de Luchtmobiele Brigade naar zijn mening te licht bewapend was en niet goed voorbereid op die missie en wat in 1995 een regelrechte ramp werd. In augustus 1994 legt van der Vlis zijn functie als CDS neer, omdat hij zich niet kon vinden in het nieuwe regeerakkoord van het nieuwe Kabinet-Kok I (Paars I). Bij zijn afscheid is hij benoemd tot adjudant in buitengewone dienst van H.M de Koningin. In die functie heeft hij met een aantal andere vlagofficieren de dodenwacht gehouden bij zowel prinses Juliana als prins Bernhard. Ook na zijn militaire carrière geeft van der Vlis op radio en tv zijn visie op de militaire wereld.
[bewerken] Persoonlijk
Van der Vlis is getrouwd en heeft drie kinderen en zeven kleinkinderen. Zijn grootste hobby zijn modelspoorwegen. Hij is de oom van Tristan van der Vlis, de dader van de schietpartij in Alphen aan den Rijn.
[bewerken] Bestuursfuncties
Van der Vlis bekleedt/bekleedde nu bestuursfuncties zoals:
lid Koninklijke Vereniging ter Beoefening van de Krijgswetenschap.
Voorzitter Nationaal Comité Herdenking Capitulatie 1940 Wageningen van 1995 t/m 2001.
lid Comité van Aanbeveling Stichting Taptoe Katwijk.
lid Nederlands instituut voor Internationale betrekkingen.
lid Adviesraad Internationale Vraagstukken.
Voorzitter Raad van Toezicht Legermuseum te Delft van 2003 tot juni 2010
[bewerken] Onderscheidingen
Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.
Onderscheidingsteken voor Langdurige Dienst als Officier, cijfer XXX.
Vierdaagsekruis.
Kruis van Verdienste van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reserve-Officieren.
Kruis voor de Tweedaagse Militaire Prestatietocht.
Commandeur in de Legion of Merit van Amerika.
Grootofficier in de Orde van Verdienste van de Bondsrepubliek Duitsland.
Jeukende ballen gebruiken als excuus voor gebrek aan kennis over Cammaert en V/D Vlis.quote:Op maandag 16 januari 2012 20:16 schreef Pumatje het volgende:
Goddomme ben kind aan huis bij gezondheidscentrum lately.. exceem dat opkomt in late twintiger jaren... itching balls!
it always works!quote:Op maandag 16 januari 2012 20:18 schreef Cobra4 het volgende:
[..]
Jeukende ballen gebruiken als excuus voor gebrek aan kennis over Cammaert en V/D Vlis.
Hier niet.quote:
Lees jij je nou maar eens in vwb die twee generaals.quote:Op maandag 16 januari 2012 20:22 schreef Pumatje het volgende:
[..]
it always works!
Oke.. dit verandert in een slowchat topic
Ik leef met hem meequote:Van der Vlis is getrouwd en heeft drie kinderen en zeven kleinkinderen. Zijn grootste hobby zijn modelspoorwegen. Hij is de oom van Tristan van der Vlis, de dader van de schietpartij in Alphen aan den Rijn.
Dan komt hij ook niet uit een al te fijne familie. Want volgens mij was de opa van Van der Vlis een fanatieke NSB'er (http://nl.wikipedia.org/wiki/Kornelis_van_der_Vlis )quote:
Ik las dat ook en wilde het juist niet posten, omdat het er totaal niet toe doet.quote:
Interessante familie, maar volgens mij heeft iedereen wel iemand in de familie die een NSB'er was (of lid was van de communistische partij, om de evenwicht te bewarenquote:Op maandag 16 januari 2012 22:50 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dan komt hij ook niet uit een al te fijne familie. Want volgens mij was de opa van Van der Vlis een fanatieke NSB'er (http://nl.wikipedia.org/wiki/Kornelis_van_der_Vlis )
Ah ja, want als er problemen zijn dan zullen andere landen zeker staan te springen om ons te hulp te schieten he, ondanks dat wij dan altijd andere landen de kastanjes uit het vuur laten halen?quote:Op maandag 23 januari 2012 15:59 schreef Phelum het volgende:
Van mij mag heel Defensie weg.
Het tijdperk van een staand leger is voorbij.
JSF is een belachelijke aanschaf, of lopen 'terroristen' ineens grotere stenen te gooien?
Gebruik al het defensie personeel maar voor beveiliging op straat. Ontwikkel een soort wijkpost
vanwaar de agenten opereren. Zorg voor een goede verstandhouding met de buurt zodat zij welwillend als informanten kunnen optreden bij onveiligheid in de buurt. Dit kan van 'ik ruik wat bij de buren' en hangjongeren tot 'er ging vandaag alweer een auto met Pools kenteken langs'.
Op het moment zijn we pionnetjes van Amerika met flutmissies als Kunduz en de aanschaf van de JSF.
Mensen die zijn opgeleid voor het hoogste geweldspectrum inzetten als wijkoppas..quote:Op maandag 23 januari 2012 15:59 schreef Phelum het volgende:
Van mij mag heel Defensie weg.
Het tijdperk van een staand leger is voorbij.
JSF is een belachelijke aanschaf, of lopen 'terroristen' ineens grotere stenen te gooien?
Gebruik al het defensie personeel maar voor beveiliging op straat. Ontwikkel een soort wijkpost
vanwaar de agenten opereren. Zorg voor een goede verstandhouding met de buurt zodat zij welwillend als informanten kunnen optreden bij onveiligheid in de buurt. Dit kan van 'ik ruik wat bij de buren' en hangjongeren tot 'er ging vandaag alweer een auto met Pools kenteken langs'.
Op het moment zijn we pionnetjes van Amerika met flutmissies als Kunduz en de aanschaf van de JSF.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |