dat klinkt een beetje zoals de school waar wij Seb voor in hebben geschreven.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 13:16 schreef miss_sly het volgende:
Wij waren vanochtend naar de informatieochtend van de katholieke school. Dit was de school waarvan we het idee hadden dat als ze niet op de andere drie scholen terecht zou kunnen, dit dan maar als uiterste redmiddel moest dienen, omdat ze toch naar school moet.
Tot onze grote verbazing is het helemaal geen school voor onderaan het lijstje! Het is een hele fijne school, een zogenaamde OGO school: een OntwikkelingsGericht Onderwijs school.
Zij gebruiken niet een bepaalde lesmethode zoals deze worden aangeboden, maar werken heel erg met thema's. Ze gebruiken wel bestaande lesmethodes om als leidraad te gebruiken en om te toetsen of alle stof die aan bod moet komen, ook daadwerkelijk wordt behandeld.
Later meer, maar is er iemand die iets meer kan vertellen over OGO?
Mwah, ik denk dat dat ook wel meevalt. Want, beide ouders werken, dus wie let er op het kind? (Voorbeeldje hoor, maar wel het eerste wat in mij opkomt)quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:27 schreef miss_sly het volgende:
Ik denk dat het niet zozeer gaat over de mogelijke hoge intelligentie van het kind, als wel over de toch ietwat betere start van huis uit? Betere begeleiding, motivatie? Misschien ook, maar dat is ver vooruit denken, betere netwerken?
Maar goed, het gaat mij dus ok het verschil tussen een groep 1 en 2. Dat verschil lijkt me nooit erg groot. Zouden er hier mensen dat laten meetellen?
Ik ken de verhalen van de rijkeluiskinderen uit het Gooi en als je daar kijkt hoe erg hun ouders zich inzetten (en de kinderen), dan zegt een 1 vrij weinig, dus daar ligt voor mij het punt denk ik. In Amsterdam zal het niet zo erg zijn wellichtquote:Op woensdag 8 februari 2012 20:52 schreef miss_sly het volgende:
Met twee werkende ouders kan er nog steeds door de ouders zelf en met opvang op het kind gelet worden. Dat vind ik persoonlijk niet echt een goed argument. Ik dacht juist meer aan zichzelf goed informeren over de school en de methodes, kind kunnen helpen met huiswerk of in geval van problemen.
Ht lijkt mij alleen dat het verschil tussen 1 en 2 niet zo groot zal zijn, maar tussen 1 en 5 wel. Als ik de keuze zou hebben, zou ik niet voor een groep 5 school kiezen.
Ik mis even wat er mis is met dat beide ouders werken: dat lijkt mij toch veel voorkomend, zo niet de norm, ook vanwege financiele noodzaak. En dat het slecht zou zijn voor de kinderen: dat is ook niet het geval. Bovendien is het tegenwoordig met het nieuwe werken (flexibele tijden, thuiswerken etc.) steeds beter te combineren. Quality time met de kinderen en als ze op bed liggen nog even wat werken op de laptop.quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:40 schreef Troel het volgende:
[..]
Mwah, ik denk dat dat ook wel meevalt. Want, beide ouders werken, dus wie let er op het kind? (Voorbeeldje hoor, maar wel het eerste wat in mij opkomt)
Maar als antwoord op je vraag: nee, ik zou dat niet laten meetellen
Eens. En dat is ook wel aangetoond, volgens mij.quote:Op woensdag 8 februari 2012 20:27 schreef miss_sly het volgende:
Ik denk dat het niet zozeer gaat over de mogelijke hoge intelligentie van het kind, als wel over de toch ietwat betere start van huis uit? Betere begeleiding, motivatie? Misschien ook, maar dat is ver vooruit denken, betere netwerken?
Niet alleen. Het gaat om een aantal factoren, waarvan dit er een zou zijn. Verder (voor ons): sfeer, ligging (verkeer etc.), kwaliteit (voor zover inzichtelijk; zie mijn post over inspectierapporten hierboven).quote:Maar goed, het gaat mij dus ok het verschil tussen een groep 1 en 2. Dat verschil lijkt me nooit erg groot. Zouden er hier mensen dat laten meetellen?
Is dat ook een reële vraag? Ik heb het idee dat in Amsterdam juist het probleem is dat er zo weinig nuances zijn. Het is of 1 of 5, grofweg.quote:Op woensdag 8 februari 2012 14:02 schreef miss_sly het volgende:
In de kwaliteitswijzer die de gemeente Amsterdam heeft gepubliceerd, worden de scholen verdeeld in vijf schoolgroepen, 1 t/m 5. Hiermee wordt een zogenoemde sociaaleconomische status gegeven aan de leerlingen. Deze verdeling is niet alleen gebaseerd op de vooropleiding van de ouders (schoolgroep 1 hoogopgeleide ouders, schoolgroep 5 laagopgeleide ouders), maar ook op inkomen, herkomst, huur- of koophuis, WOZ-waarde van de woning en de indicatie voor VVE (voorschoolse educatie).
In hoeverre zouden jullie met deze groepen rekening houden? En dan bedoel ik eigenlijk niet direct als je de keuze hebt uit groep 1 of 5, want dat verschil lijkt me vrij groot. Maar d ekeuze tussen 1 en 2, bijvoorbeeld?
Omdat je je kind liever naar een school laat gaat met een gemengde populatie, bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 9 februari 2012 22:17 schreef oltskool het volgende:
In dichtbevolkte gebieden heb je de keus uit meerdere basisscholen: er zijn er altijd wel een paar op korte afstand. De enen zijn bewust met schoolkeuze bezig, de vijven niet, hierdoor polariseert het schoollandschap zich. Waarom een 3 kiezen als je ook een 1 kunt kiezen?
Het is voor mij een belangrijke factor. Ik wil aan de ene kant dat mijn kindjes op een school zitten tussen kinderen die zijn zoals zij en waarbij ze zich 'thuis' voelen. Aan de andere kant wil ik niet te veel mijn ideeën daarover bij voorbaat projecteren. Hoe kan ik nu al bepalen waarmee en met wie ze de grootste verwantschap zullen voelen?quote:Op donderdag 9 februari 2012 22:18 schreef oltskool het volgende:
Goed punt. Maar ik vermoed dat veel mensen een andere afweging maken.
Bij ons is het dus een reële vraag. We zijn nu bij twee scholen geweest, de Dalton en de OGO school en de Dalton is schoolgroep 1 en de OGO is schoolgroep 2.quote:Op donderdag 9 februari 2012 22:13 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Is dat ook een reële vraag? Ik heb het idee dat in Amsterdam juist het probleem is dat er zo weinig nuances zijn. Het is of 1 of 5, grofweg.
Dat laatste is dus op de school waar we deze week geweest zijn, ook zo. En eigenlijk is dat ook het soort gemengde school waar ik voorkeur voor heb. Niet de gemende school met voornamelijk moslims als andere cultuur/achtergrond, maar veel meer uit de hele wereld. Dat is voor mijn gevoel ook het Amsterdam/de wereld waarin we wonen.quote:Op donderdag 9 februari 2012 22:22 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het is voor mij een belangrijke factor. Ik wil aan de ene kant dat mijn kindjes op een school zitten tussen kinderen die zijn zoals zij en waarbij ze zich 'thuis' voelen. Aan de andere kant wil ik niet te veel mijn ideeën daarover bij voorbaat projecteren. Hoe kan ik nu al bepalen waarmee en met wie ze de grootste verwantschap zullen voelen?
Het lijkt me daarom vooral heel goed om een zo breed mogelijke afspiegeling van 'de maatschappij' op een school te hebben zitten. Maar dat is niet zo'n realistische verwachting, is wel gebleken. We hebben nu een school gevonden met een gemengde samenstelling maar de aard daarvan is wel heel anders dan wat we er doorgaans onder verstaan. Er zitten bijvoorbeeld veel kindjes met een dubbele nationaliteit op maar dan van hoogopgeleide Zuid-Afrikaanse ouders en zo.
Inderdaad gaat het ook om keuzes, en dat zie je niet in de kwaliteitswijzer terug.quote:Op vrijdag 10 februari 2012 09:37 schreef oeke het volgende:
Waar staat die kwaliteitswijzer ergens, Miss?
Ik geloof dat ik die niet snel zou laten mee tellen.
Is die kwaliteitswijzer vrnl gericht op inkomen?
Ik ken zat hoogopgeleide mensen die bijvoorbeeld geen huis kopen omdat ze een andere levensstijl kiezen.
Dan is het bij jullie dus precies als bij ons. Ik dacht dat het bij jullie anders was.quote:Op vrijdag 10 februari 2012 11:06 schreef miss_sly het volgende:
Loting met alle directeuren van de vijf scholen erbij. Niet ingeloot in de school van de eerste keus, wordt gekeken of er plaats is op de school van tweede keus, etc. Moment van inschrijving is niet meer van belang. Eerst worden kinderen waarvan al broertjes en zusjes op school zitten geplaatst, dan kinderen van medewerkers, dan kinderen die op de voorschool zitten en dan het postcodegevbied. Daarna kinderen van buiten het postcodegebied. Volgorde van voorkeur is dan dus wel van belang.
Het is heel moeilijk om het in te schatten he?quote:Klopt inderdaad dat bij de katholieke school meer plaatsingskans is.
juttertje, aan jou moest ik ook nog denken, inderdaad. Jij woont erg dicht bij de tweede lokatie van de katholieke school. Wil je niet bij de WSV gaan kijken? Voor ons valt de oecumenische school in ieder geval af, dus wij willen maar vier voorkeuren invullen.
Het aantal te plaatsen broertjes en zusjes maakt het ook lastig om te kijken of je kans maakt. Soms zijn dat er veel, soms weinig en heb je dus meer kans. Lastig dus.
Voor ons valt de oecumenische school ook af. De WSV had ik graag willen kijken, maar alle rondleidingen zitten altijd vol. Had ik zelf eerder achteraan moeten gaan, natuurlijk.. Maar ik ben eigenlijk al die tijd toch uit gegaan van de katholieke school, de sfeer sprak me aan en ook van meerdere buren hoor ik er positieve verhalen over.quote:Op vrijdag 10 februari 2012 11:06 schreef miss_sly het volgende:
juttertje, aan jou moest ik ook nog denken, inderdaad. Jij woont erg dicht bij de tweede lokatie van de katholieke school. Wil je niet bij de WSV gaan kijken? Voor ons valt de oecumenische school in ieder geval af, dus wij willen maar vier voorkeuren invullen.
Wij kregen bij elke school een ander inschrijfformulier. En bij de ene school de waarschuwing dat we maar bij 1 school mogen inschrijven terwijl we bij de andere school hoorden dat het systeem zo was als bij jullie. Die laatste school was het minst chaotisch dus die vertrouw ik het meest. Maar ik ga maandag toch maar even bellen geloof ik.quote:Op vrijdag 10 februari 2012 11:23 schreef miss_sly het volgende:
oeke, wij hebben een inschrijfformulier thuisgestuurd gekregen met daarop 5 mogelijkheden. In de volgorde van je keuze invullen en inleveren bij de school van je eerste keus. Lastig die informatievoorziening, he? Niet helemaal duidelijk bij jullie dus.
Dat is ook hoe ik er nu naar kijk inderdaad. Wat voor gezin ben je, en wat past bij jullie en wat vult jullie aan...quote:Ik vind het heel lastig. Juist misschien ook wel omdat we maar een kind hebben en echt de bij haar en ons passende school willen zoeken. Dat vond ik ook wel erg waar, wat de directeur van de katholieke school zei: je denkt een school te zoeken die bij je kind past, maar je zoekt een school die bij jullie past, als gezin. je kind gaa namelijk ook niet alleen naar school, maar je gaat als gezin naar school!
Ik geloof dat mijn smeekbede heeft geholpenquote:Op vrijdag 10 februari 2012 11:33 schreef miss_sly het volgende:
Gezellig, is er nog plaats?
Oeke, verwarrend idd. Hier had eerst ook iedere school een eigen formulier maar.dat is.met de.nieuwe procedure dus gewijzigd. Even bellen maar, idd.
Ik zou bijna geneigd zijn om terug te verhuizen naar mijn stad van oorsprong als het dan nog gaat zoals nu. Ik vind de scholen in Amsterdam ook helemaal niet leuk.quote:Op vrijdag 25 november 2011 11:30 schreef p_iglet het volgende:
Wat een gedoe zeg met die scholen in Amsterdam
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |