Nou. Gelukkig maar dat jij als enige de ware motivatie van een stel Japanners van ruim 60 jaar geleden weet.quote:Op woensdag 16 november 2011 17:23 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Ja, die had je teamgenoot al gepost. "Er ook iets mee te maken" moet je denk ik ook lezen als "was de ware oorzaak achter".
quote:Op woensdag 16 november 2011 17:32 schreef TerryStone het volgende:
[..]
Oftewel voor de piloten had religie er wel degelijk iets mee te maken.
Heden ten dage zie je exact hetzelfde bij mohammedaanse zelfmoordaanslagplegers. Bekijk maar een van de vele videotestamenten die online staan.quote:Op woensdag 16 november 2011 17:32 schreef TerryStone het volgende:
[..]
In a study of the letters of Kamikaze pilots, researchers describe the extraordinary calm and peaceful spirit they showed prior to their missions.
Als je even verder leest in diezelfde link...quote:Op woensdag 16 november 2011 17:32 schreef TerryStone het volgende:
[..]
"In a study of the letters of Kamikaze pilots, researchers describe the extraordinary calm and peaceful spirit they showed prior to their missions. They explain that the Kamikaze pilot expected something beyond death itself from a mission that unavoidably culminated in death.5 Motivation for Kamikaze missions came not from any negativism or a personal desire to end one's life, but rather from a motivation and group identity related to giving all for the Emperor and one's country. As described by Taylor and Ryan, "the individual pilots who undertook such missions were far from defeatist."
http://www.jcpa.org/jl/vp496.htm
Oftewel voor de piloten had religie er wel degelijk iets mee te maken.
quote:In a series of interviews with would-be suicide bombers, Dr. Jerold Post of George Washington University describes how group pressure and identity motivates terrorists to action: "The group members psychologically manipulated the new recruits, persuading them, psychologically manipulating them, "brainwashing" them to believe that by carrying out a suicide bombing, they would find an honored place in the corridor of martyrs, and their lives would be meaningful; moreover, their families would be financially rewarded. From the time they were recruited, the group members never left their sides, leaving them no opportunity of backing down from their fatal choice." As stated by Post, "Terrorism is not a consequence of individual psychological abnormality. Rather it is a consequence of group or organizational pathology that provides a sense-making explanation to the youth drawn to these groups."12
Thus, while clinical psychological symptoms may not be a factor in the motivation of the suicide bomber, general psychological techniques do play a role in creating the group psychology that fosters this behavior. With respect to Palestinian groups, these factors include a culture where suicide bombers are viewed as heroes and where families of bombers are showered with both respect and financial reward. Unlike the shame of traditional suicide victims, the faces of suicide attackers are prominently displayed throughout Palestinian areas on public posters heralding their behavior.
Wél de ons bekende god van Abraham wil je zeggen ?quote:Op woensdag 16 november 2011 17:22 schreef SingleCoil het volgende:
Het zal ook jou niet ontgaan zijn dat we hier over een ander soort god praten dan de onze bekende. En de verering van natuurgoden dwingt een kamikaze niet tot zelfmoord.
Lees nu zelf je eigen post nog eens rustig door...quote:Op woensdag 16 november 2011 17:46 schreef SingleCoil het volgende:
Overigens kun je het een gelovige zelfmoordterrorist niet kwalijk nemen dat hij een leven in het hiernamaals krijgt, dat wil toch niet zeggen dat daarom zijn motieven ook religieus zijn?
.... lees je een even treffende als huiveringwekkende beschrijving van, inderdaad, puur religieuze indoctrinatie en motivatie.quote:Op woensdag 16 november 2011 17:45 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Als je even verder leest in diezelfde link...
[..]
quote:The group members psychologically manipulated the new recruits, persuading them, psychologically manipulating them, "brainwashing" them to believe that by carrying out a suicide bombing, they would find an honored place in the corridor of martyrs.
Die ene god die zijn enige zoon (nou ja, zichzelf in die gedaante, of zo) op een zelfmoordmissie stuurde? Die?quote:Op woensdag 16 november 2011 17:46 schreef ATON het volgende:
[..]
Wél de ons bekende god van Abraham wil je zeggen ?
Religieuze zelfmoordaanslagplegers krijgen in het algemeen door hun dood in naam van hun Onzichtbare Tovervriend een rechtstreeks enkeltje naar het paradijs.quote:Op woensdag 16 november 2011 17:46 schreef SingleCoil het volgende:
Overigens kun je het een gelovige zelfmoordterrorist niet kwalijk nemen dat hij een leven in het hiernamaals krijgt, dat wil toch niet zeggen dat daarom zijn motieven ook religieus zijn?
Maar ja, als hij z'n zoon niet stuurde, wie dan wel ? De H.Geest ? Probeer zo maar iets te kruisigen.quote:Op woensdag 16 november 2011 18:17 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Die ene god die zijn enige zoon (nou ja, zichzelf in die gedaante, of zo) op een zelfmoordmissie stuurde? Die?
Hmmmm... onzichtbare spijkers op een onzichtbaar kruis wellicht? Ducttape? Uhu Allesklever?Pattex?quote:Op woensdag 16 november 2011 18:22 schreef ATON het volgende:
[..]
Maar ja, als hij z'n zoon niet stuurde, wie dan wel ? De H.Geest ? Probeer zo maar iets te kruisigen.
Niet eenvoudig. De H.Geest kon ook als duif komen, dan konden ze hem gewoon de nek omdraaien.quote:Op woensdag 16 november 2011 18:23 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Hmmmm... onzichtbare spijkers op een onzichtbaar kruis wellicht? Ducttape? Uhu Allesklever?Pattex?
Hoe kom je daar nu toch bij? Er zijn nog steeds vele miljoenen Christenen die de Bijbel letterlijk interpreteren, en het het resterende deel gelooft minstens dat de Bijbel het woord van God is, en niet zozeer 'een eeuwenlange overlevering van gedachten en gebeurtenissen'.quote:Op woensdag 16 november 2011 15:41 schreef SingleCoil het volgende:
OK, we hebben dus allemaal goed begrepen: de bijbel is een eeuwenlange mondelinge overlevering van gedachten en gebeurtenissen die uiteindelijk herschreven, vertaald en gebundeld zijn tot wat wij nu de bijbel noemen. Vol feitelijke onjuistheden en inconsistenties, ongeloofwaardigheden en onbegrijpelijke zaken. Voor de niet-gelovige interessant en misschien leerzaam, voor de gelovige een bron van inspiratie.
Verder hebben we denk ik ook wel begrepen dat het dus zinloos is om die feitelijke onjuistheden en inconsistenties, ongeloofwaardigheden en onbegrijpelijke zaken aan de kaak te stellen, omdat de meeste gelovigen dat ook wel weten en het voor hen ook helemaal niet relevant is.
"... en de special vanavond - geconfijte H. Geest met cranberries op een bedje van tagliatelle..."quote:Op woensdag 16 november 2011 18:39 schreef ATON het volgende:
[..]
Niet eenvoudig. De H.Geest kon ook als duif komen, dan konden ze hem gewoon de nek omdraaien.
Dan hadden zeker de chinezen de schuld gekregen, want die zie je nog gelakt en gekruisigd hangen in de vitrine bij de afhaalchinees.quote:Op woensdag 16 november 2011 18:44 schreef Telecaster het volgende:
[..]
"... en de special vanavond - geconfijte H. Geest met cranberries op een bedje van tagliatelle..."
Als iemand niet claimt dat de bijbel het letterlijke woord van god is, heeft het inderdaad weinig zin om diegene op inconsistenties, onwaarheden e.d. te wijzen. Ik gluur hier nog niet zo lang mee, maar ik ga ervan uit dat de relibashers hier slim genoeg zijn om zo'n fout niet te maken, en dat die 90% 'anti-bijbel argumenten' simpelweg reacties zijn op de bijbelclaims van gelovigen.quote:Op woensdag 16 november 2011 11:03 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Vrijwel alle kritiek op het geloof dat hier gepost wordt of waar naar verwezen wordt, baseert zich op vermeende inconsistenties in de bijbel. Als ik die argumenten wegstreep vervalt 90% ervan. Dat lijkt me geen winst.
Als je het hebt over het geloof van een individu in een god (ietsisten?), dan denk ik dat er niet heel veel redenen zijn om het te bestrijden. Als je je echter op een publiek forum begeeft en bepaalde (uitzonderlijke) claim doet, zonder (net zo uitzonderlijk) bewijs, of met vals bewijs, sta ik klaar om te bashenquote:Op woensdag 16 november 2011 15:41 schreef SingleCoil het volgende:
Wat is er dan nog over, waar we het geloof op aan kunnen spreken? Welke redenen zouden er zijn om het geloof in God te bestrijden?
SingleCoil, ik heb net een uur de hele discussie zitten lezen en ik begin een beetje een fan te worden, al heb je uiteindelijk toch ongelijk, hetgeen je al vele malen verteld is. Maar in elk geval heb je je kranig geweerd, ik vond je af en toe wel mooie dingen zeggen.quote:Op woensdag 16 november 2011 15:41 schreef SingleCoil het volgende:
Verder hebben we denk ik ook wel begrepen dat het dus zinloos is om die feitelijke onjuistheden en inconsistenties, ongeloofwaardigheden en onbegrijpelijke zaken aan de kaak te stellen, omdat de meeste gelovigen dat ook wel weten en het voor hen ook helemaal niet relevant is. Immers, het geloof is niet gebaseerd op de letterlijke teksten van de bijbel en inhoud ervan niet meer dan een inspiratiebron.
En vergeet, vooral in de randstad, de kerken voor kersverse immigranten uit minder geseculariseerde werelddelen die iets bekends en houvast zoeken in een voor hen vreemd en wellicht beangstigend land niet.quote:Op donderdag 17 november 2011 00:30 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Ook in Nederland zijn juiste de meer fundamentalistische kerken de enige die nog groeien. (door natuurlijke aanwas (zwarte kousenkerk met grote gezinnen) of door een krachtige boodschap voor mensen aan de onderkant van de samenleving (evangelische en charismatische stromingen))
Je hebt het niet begrepen. Ook een niet-gelovige kan die geeerde plaats onder de martelaren krijgen. Er is dus niets religieus aan.quote:Op woensdag 16 november 2011 18:15 schreef Telecaster het volgende:
[..]
.... lees je een even treffende als huiveringwekkende beschrijving van, inderdaad, puur religieuze indoctrinatie en motivatie.
[..]
Je wilt dat toch niet serieus een zelfmoordaanslag noemen?quote:Op woensdag 16 november 2011 18:17 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Die ene god die zijn enige zoon (nou ja, zichzelf in die gedaante, of zo) op een zelfmoordmissie stuurde? Die?
Welnee, dat maken ze je wijs. Diezelfde mensen die het de zelfmoordenaar wijs gemaakt hebben. Zo wordt religie misbruikt om tot wereldse macht te komenquote:Op woensdag 16 november 2011 18:18 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Religieuze zelfmoordaanslagplegers krijgen in het algemeen door hun dood in naam van hun Onzichtbare Tovervriend een rechtstreeks enkeltje naar het paradijs.
Jaquote:Lees jij je eigen argumenten wel?
Als een gelovige zegt dat de bijbel het woord van God is, dan bedoelt hij dat hij middels het medium bijbel in contact kan komen met God. Dat heeft niets te maken met het letterlijk nemen. Vergelijk het met een ouija bord. Dat heeft zonder de interactie ook geen enkele betekenis.quote:Op woensdag 16 november 2011 18:41 schreef Molurus het volgende:
[..]
Hoe kom je daar nu toch bij? Er zijn nog steeds vele miljoenen Christenen die de Bijbel letterlijk interpreteren, en het het resterende deel gelooft minstens dat de Bijbel het woord van God is, en niet zozeer 'een eeuwenlange overlevering van gedachten en gebeurtenissen'.
Wat ik dus zei, en jouw mes snijdt dus niet.quote:Laat ik het anders stellen: welk percentage Christenen denk jij dat de vraag "Is de Bijbel het woord van God?" negatief beantwoordt? Dit mes snijdt aan twee kanten: 1) de Bijbel is het woord van God --> God verkondigt onwaarheden. 2) de Bijbel is niet het woord van God --> de Bijbel is religieus gezien niet interessant, het zijn dan gewoon de woorden van stervelingen van 2000 jaar geleden.
Je wordt steeds absurdistischer. Waarom zou een niet-gelovige proberen een plaats te verwerven in een paradijs waar hij niet in gelooft..?quote:Op donderdag 17 november 2011 08:04 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Je hebt het niet begrepen. Ook een niet-gelovige kan die geeerde plaats onder de martelaren krijgen. Er is dus niets religieus aan.
Nee. Wel zelfmoord.quote:Op donderdag 17 november 2011 08:05 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Je wilt dat toch niet serieus een zelfmoordaanslag noemen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |