Vos of Wüst?
Hieronder hun belangrijkste zeges.
Vos in 2011:
- NK veldrijden
- WK veldrijden
- WK scratch op de baan
- NK op de weg
- NK tijdrijden
- Waalse Pijl
- Ronde van Italië inclusief 6 etappes en de sprint- en bergtrui
- Ladies Tour inclusief 3 etappes
Wüst in 2011
- NK 1500 meter
- NK 3000 meter
- WK 1500 meter
- WK 3000 meter
- WK allround inclusief 1 afstandszege
- WB achtervolging inclusief 1 zege in Moskou
- 2 WB-zeges Heerenveen (1000 en 1500 meter)
Vind het een lastige keuze. Als je mag spreken van "laten liggen" dan is dat bij Wüst op het EK allround, 2e achter Sablikova, en bij Vos natuurlijk op het WK waar ze opnieuw naast het goud greep. Dan is de "faal" van Vos in principe groter, zeker als je kijkt naar de manier waarop hij tot stand kwam.
Allebei zijn ze redelijk allround. Vos pakt wereldtitels in het veld en op de baan en presteert ook op de weg uitstekend. De prestaties in de Giro vind ik van grotere klasse als je kijkt naar allround zijn dan het WK allround dat Wüst pakt en het feit dat ze WK 1500 en 3000 meter wordt. (ook al om het feit dat die twee afstanden ook de basis zijn voor het WK allround)
Overall zijn er meer zeges voor Vos. Nou kun je zeggen dat er ook meer mogelijkheden voor Vos zijn maar in de Wereldbeker zijn er ook genoeg kansen voor Wüst, die echter onder andere op een sterke Nesbitt stuitte.
Als ik dan toch een keuze moet maken kies ik voor Vos, ondanks het laten liggen van die wereldtitel op de weg. Die Giro heeft ze gewoon geweldig naar haar hand gezet en ook speelt het feit mee dat ik wielrennen een mondialere sport vind waar de concurrentie in principe dus groter is. Dat je dan kan uitblinken op de weg, baan en in het veld is van grote klasse.
Lekker zuipen, lekker dansen en daarna lekker neuken.