Het doel van mijn betoog was het verwerpen van de bewering dat rating agencies hun ratings baseren op belangen van hun betalende klanten. Ik betwijfel dus dat bijvoorbeeld hedgefunds ratings kunnen 'bestellen' om hun financiele belangen te dienen. Ik heb nooit beweerd dat rating agencies een perfecte procedure hebben met een perfecte uitkomst.quote:Op maandag 24 oktober 2011 11:16 schreef Blandigan het volgende:
Dan nog is timing van cruciaal belang. Iedereen wist al lang dat Griekenland failliet aan het gaan was maar wanneer publiceer je je bevindingen? Wanneer voer je je downgrade daadwerkelijk uit? En is het dan geoorloofd om belangrijke (inside) spelers 3 dagen eerder dan de markt op de hoogte te brengen (Timmie G. en co werd op vrijdag verteld dat de US een downgrade aan de broek kreeg en de markten wisten het pas maandag).
Ja ik ondersteun de stelling dat agency's voor politieke of andere doelstellingen worden gebruikt, dan zuiver voor het behoeden van investeerders voor financiele verliezen.quote:Op maandag 24 oktober 2011 14:21 schreef jaco het volgende:
[..]
Het doel van mijn betoog was het verwerpen van de bewering dat rating agencies hun ratings baseren op belangen van hun betalende klanten. Ik betwijfel dus dat bijvoorbeeld hedgefunds ratings kunnen 'bestellen' om hun financiele belangen te dienen. Ik heb nooit beweerd dat rating agencies een perfecte procedure hebben met een perfecte uitkomst.
Ik kan je reaktie daarom niet helemaal plaatsen. Ondersteun je het idee dat er partijen zijn die de rating agencies voor bepaalde uitkomsten betalen ? Je lijkt te suggereren dat Timothy Geithner en consorten zo'n partij is. Het lijkt mij hoogst onwaarschijnlijk dat hij persoonlijke posities in de betreffende markten heeft ingenomen en met deze informatie trade. Als hij inderdaad vooraf is ingelicht, dan lijken daar een aantal goede operationele redenen voor te bestaan. Geithner is Secretary of the Treasury en verantwoordelijk voor het beheersen van eventuele paniek in de markten die op de rating verlaging zou kunnen ontstaan.
Ik zou eerst bewijs of in ieder geval aanwijzingen willen zien alvorens zo'n stelling te poneren. Je draagt aan dat Geithner vooraf werd ingelicht over de rating verlaging van de VS, terwijl daar goede operationele redenen voor zijn. Tevens wijs je er op dat de slechte rating voor Italie meer aandacht krijgt dan die voor California. Dit lijkt mij echter sterk gekleurd door welke media je volgt. Het is logisch dat de rating van Italie meer aandacht krijgt van de Europese pers.quote:Op maandag 24 oktober 2011 14:23 schreef Blandigan het volgende:
[..]
Ja ik ondersteun de stelling dat agency's voor politieke of andere doelstellingen worden gebruikt, dan zuiver voor het behoeden van investeerders voor financiele verliezen.
Ach kom jaco, zo naief ben je toch niet mag ik hopen? Natuurlijk kan S&P beinvloeden hoe de pers een bericht oppikt. Bij het bedrijf waar ik werk hebben ze een batterij aan mensen die alleen maar met dat vraagstuk bezig zijn, welke boodschap willen we naar buiten brengen en hoe kunnen we er voor zorgen dat dat op onze voorwaarden gebeurt......quote:Op maandag 24 oktober 2011 14:34 schreef jaco het volgende:
Ik zou eerst bewijs of in ieder geval aanwijzingen willen zien alvorens zo'n stelling te poneren. Je draagt aan dat Geithner vooraf werd ingelicht over de rating verlaging van de VS, terwijl daar goede operationele redenen voor zijn. Tevens wijs je er op dat de slechte rating voor Italie meer aandacht krijgt dan die voor California. Dit lijkt mij echter sterk gekleurd door welke media je volgt. Het is logisch dat de rating van Italie meer aandacht krijgt van de Europese pers.
De rating van California wordt op dezelfde wijze gepubliceerd als die van Italie. S&P heeft geen kontrole over de wijze waarop de internationale media dit nieuws oppikken.
Kun je voorstellen dat voor een rating maar één zaak ultiem relevant is: toekomstige cashflows? Ofwel: hoeveel moet ik betalen aan mijn schuldeisers, en wat is mijn vermogen om die centjes binnen te roeien? Elke rating draait om verdiencapaciteit. Is die genoeg om de schulden te voldoen?quote:Op maandag 24 oktober 2011 14:20 schreef Blandigan het volgende:
Ter zake: jij haalt verdiencapaciteit erbij, niet ik. Wat Californie allemaal theoretisch zou kunnen is niet relevant. Relevant is hun huidige positie en die is zeer belabberd. Wel relevant is dat het ene land of het ene bedrijf wel wordt beoordeeld en het andere niet. En de timing.
Als Jan Publiek weet dat het einde verhaal is, denk je dat grote investeerders dat niet weten? Denk je dat er één grote investeerder is die verrast wordt door een downgrade, ook maar eentje die dat al niet heeft ingecalculeerd?quote:Op maandag 24 oktober 2011 15:01 schreef Blandigan het volgende:
Als een rating agency het final verdict uitspreekt, heeft dat een ENORME impact.
Want de grote investeerders hebben allemaal in hun kleine lettertjes staan dat alleen in partij X mag worden geinvesteerd als zijn rating Y is.
Ok, leg het mechanisme dan eens bloot. Heeft Geithner persoonlijk posities in de nationale schuldenmarkten? Speelt hij deze informatie door aan derden? Op welke wijze profiteert Warren Buffett van zijn positie in Moody's anders dan dat hij dividend ontvangt ?quote:Op maandag 24 oktober 2011 14:49 schreef Blandigan het volgende:
Ik ben het niet met je eens dat TG wel moet worden geinformeerd en de investeerders (daar deden ze het toch voor ???) het 3 dagen later te horen krijgen. Als dat niet politiek is, wat dan wel.
En vertel mij nou eens waarom Europa nu non stop op de korrel wordt genomen en we niet tot nauwelijks iets horen van downgrades van gemeentes en staten in de US. Ik volg de mainstream media van de US (fox, CNBC, bloomberg, WSJ) goed genoeg om het verschil zelf te kunnen beoordelen en het is frappant.
Daarnaast: enkele trivia die ik gewoon opvallend vind. Het belang van Buffet in 1 van de 3. Allemaal bedrijven in de US. Het feit dat de ceo na het downgraden van de US aftreedt..
Ik weet nog goed dat ik hier een jaar of langer geleden samen met een paar anderen de inflatie en werkeloosheidscijfers ter discussie stelde.quote:Op maandag 24 oktober 2011 15:21 schreef macondo het volgende:
@Dino en Jaco
Ik denk dat het vechten tegen de bierkaai is. Als iemand met beperkte kennis nu eenmaal gelooft in dergelijke complotten, dan valt daar eigenlijk niet mee te praten.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Geithner heeft een heleboel vriendjes bij GS;. wisten die het van te voren? Hebben die ervan geprofiteerd? Geen idee, ik kan het niet bewijzen en jij kan het tegendeel niet bewijzen. Maar alleen al het feit van de schijn tegen je.......Maar ik kan het niet uitsluiten wat deze agencies, om terug te kleren naar de discussie, kwetsbaar maakt voor politieke spelletjes.quote:Op maandag 24 oktober 2011 15:25 schreef jaco het volgende:
[..]
Ok, leg het mechanisme dan eens bloot. Heeft Geithner persoonlijk posities in de nationale schuldenmarkten? Speelt hij deze informatie door aan derden? Op welke wijze profiteert Warren Buffett van zijn positie in Moody's anders dan dat hij dividend ontvangt ?
Jaco maakt het punt dat rating agencies a/priori a/politiek zijn. Dat kan hij ook op geen enkele manier hard maken.quote:Op maandag 24 oktober 2011 16:04 schreef piepeloi55 het volgende:
Jaco heeft weldegelijk een punt, als je jezelf serieus neemt kom je met aantoonbaar bewijs. Jij draait nu de bewijslast om!
Niet uitsluiten is natuurlijk wel iets heel anders dan zeker weten dat iets gebeurt..quote:Op maandag 24 oktober 2011 16:09 schreef Blandigan het volgende:
[..]
Geithner heeft een heleboel vriendjes bij GS;. wisten die het van te voren? Hebben die ervan geprofiteerd? Geen idee, ik kan het niet bewijzen en jij kan het tegendeel niet bewijzen. Maar alleen al het feit van de schijn tegen je.......Maar ik kan het niet uitsluiten wat deze agencies, om terug te kleren naar de discussie, kwetsbaar maakt voor politieke spelletjes.
Wilde net posten dat het imho niet iets van kennis, is maar eerder algemeen wereldbeeld.quote:Breder getrokken.
Je kunt in 2011 blijven geloven in de goedheid van de mensen en de politiek en geloven dat de overheid er voor jou is. Ik geloof daar al lang niet meer in.
Als ik een man op straat zie lopen, geloof ik in principe in zijn goedheid. Ik zal hem niet staande houden en hem vragen aan mij te bewijzen dat hij geen crimineel is. Dat zal ik alleen overwegen als ik een bepaalde aanwijzing daarvoor heb, bijvoorbeeld als ik een pistool in zijn tas bemerk.quote:Op maandag 24 oktober 2011 16:09 schreef Blandigan het volgende:
[..]
Geithner heeft een heleboel vriendjes bij GS;. wisten die het van te voren? Hebben die ervan geprofiteerd? Geen idee, ik kan het niet bewijzen en jij kan het tegendeel niet bewijzen. Maar alleen al het feit van de schijn tegen je.......Maar ik kan het niet uitsluiten wat deze agencies, om terug te kleren naar de discussie, kwetsbaar maakt voor politieke spelletjes.
Breder getrokken.
Je kunt in 2011 blijven geloven in de goedheid van de mensen en de politiek en geloven dat de overheid er voor jou is. Ik geloof daar al lang niet meer in.
Je walst wel heel snel over de materie heen.quote:Op maandag 24 oktober 2011 17:42 schreef jaco het volgende:
[..]
Als ik een man op straat zie lopen, geloof ik in principe in zijn goedheid. Ik zal hem niet staande houden en hem vragen aan mij te bewijzen dat hij geen crimineel is. Dat zal ik alleen overwegen als ik een bepaalde aanwijzing daarvoor heb, bijvoorbeeld als ik een pistool in zijn tas bemerk.
In diezelfde analogie zul je echt een aanwijzing moeten noemen waaruit blijkt dat de rating agencies ongeoorloofd omgaan met hun informatie. Je geeft aan dat Geithner mensen bij GS kent, maar je formuleert al deze aanwijzingen in vragen.
De aanname dat de mens niet goed is en de overheid haar burgers niet dient, heeft geen enkele praktische waarde. Dan zul je van elke voorbijganger op straat moeten aannemen dat het een crimineel is, totdat het tegendeel bewezen is. Dan kun je zelfs het groene stoplicht niet meer vertrouwen, omdat dit wellicht gemanipuleerd is door een corrupte overheid.
Ik vind het geen enkel punt om kritisch naar rating agencies te kijken. Ik maak echter bezwaar tegen de manier waarop je argumenteert.quote:Op maandag 24 oktober 2011 18:30 schreef Blandigan het volgende:
Ik heb je blijkbaar niet aan het denken kunnen zetten. Volgens jou zijn het dus bona fide bedrijven die doen wat ze doen zonder enig politiek motief of zonder enige bijbedoeling anders dan investeerders behoeden voor financieel verlies. Want je hebt geen keihard bewijs.
In deze tijd geloof ik niet meer zo in toevalligheden. Zeker niet als je de beerputten van de laatste jaren bekijkt, de manier waarop de overheden en (centrale) banken er over communiceren (van er om heen draaien tot keihard liegen).quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 04:01 schreef jaco het volgende:
[..]
Ik vind het geen enkel punt om kritisch naar rating agencies te kijken. Ik maak echter bezwaar tegen de manier waarop je argumenteert.
Hoe kan ik in godsnaam aantonen dat alle rating agencies in alle historische gevallen een zuiver beoordelingsproces hebben uitgevoerd? Hoe ziet dit bewijs er volgens jou uit ?
De grote partijen hebben een legioen aan macro-economische analisten in dienst met genoeg middelen tot hun beschikking om tot een oordeel over de verschillende landen te komen. Als de US inderdaad een grotere beerput is als Europa, dan kun je heel veel geld verdienen door dit juist te voorspellen en navenant posities in te nemen. Dit wordt door allerlei partijen, groot en klein, continu onderzocht.quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 07:25 schreef Blandigan het volgende:
Ik ben het in dat verband dan ook totaal niet eens met Dino sr. die stelt dat het allemaal bekend is/was. Pas als een rating agency een downgrade uitspreekt zijn grote partijen werkelijk gedwongen hun portefeuilles aan te passen.
quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 08:23 schreef jaco het volgende:
[..]
De grote partijen hebben een legioen aan macro-economische analisten in dienst met genoeg middelen tot hun beschikking om tot een oordeel over de verschillende landen te komen.
.....
Die laten zich echt niet om de tuin leiden door middel van het timen van rating aanpassingen en waarschuwingen.
Zijn dat dezelfde specialisten die nu met bergen staatspapier van GR, IT etc opgescheept zitten waar ze straks nog geen dubbeltje van terugzien?
Ik geloof ook dat de argumenten zich herhalen en we elkaar niet overtuigen. Ik denk dat het daarom tijd wordt dit onderwerp te sluiten.
Eens
Bijna ex-dividend. Maar heb vorige week ook wat gedumpt op 25quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 09:04 schreef Kabouter_Plofkop het volgende:
Ik begin nu zo ongeveer te twijfelen om mijn aandeeltjes RDS even kortstondig van de hand te doen.. 25,8 met een AEX van 308..
Ik ook niet, we worden in Nederland gestuurd door een stel klungels die met steekpenningen en mooie baantjes, worden aangestuurd door banken en verzekeraars, en de salaris inhoudingen van het volk krijgen opgelegdquote:Op maandag 24 oktober 2011 16:09 schreef Blandigan het volgende:
[..]
Je kunt in 2011 blijven geloven in de goedheid van de mensen en de politiek en geloven dat de overheid er voor jou is. Ik geloof daar al lang niet meer in.
Dat weet ik, maar de koersen van rond de 26 waren ook terwijl RDS bijna ex-dividend ging en de jaarcijfers gepubliceerd werden op een AEX 365-370. Inmiddels staat RDS 1,2% lager en de AEX zo'n 17%. Nou is RDS defensief maar zo'n verschil vind ik wel erg groot. Zelfs als je het dividend er al afhaalt staan ze op 25,50 en slechts 2% lager..quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 09:12 schreef macondo het volgende:
[..]
Bijna ex-dividend. Maar heb vorige week ook wat gedumpt op 25
Je hebt gelijk, heb weer een plukje verkocht @25.855quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 09:28 schreef Kabouter_Plofkop het volgende:
[..]
Dat weet ik, maar de koersen van rond de 26 waren ook terwijl RDS bijna ex-dividend ging en de jaarcijfers gepubliceerd werden op een AEX 365-370. Inmiddels staat RDS 1,2% lager en de AEX zo'n 17%. Nou is RDS defensief maar zo'n verschil vind ik wel erg groot. Zelfs als je het dividend er al afhaalt staan ze op 25,50 en slechts 2% lager..
Bloedrood.quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 12:12 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Rood of groen?
Want dat is elke week anders
Extended hours.quote:
Toch wel bijzonder om een aandeel zo snel te zien dalen in drie maanden.quote:
In de index ja. Niet in single stocks.quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 13:04 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Dat maakt tegenwoordig niets meer uit hoor --> futures
quote:US Richmond Fed Manufacturing Index (Oct) M/M -6 vs. Exp. 1 (Prev. -6)
US Consumer Confidence (Oct) M/M 39.8 vs. Exp. 46.0 (Prev. 45.4, Rev. to 46.4)
US House Price Index (Aug) M/M -0.1% vs. Exp. 0.2% (Prev. 0.8%)
-36% danquote:Op dinsdag 25 oktober 2011 16:05 schreef macondo het volgende:
[..]
In de index ja. Niet in single stocks.
quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 15:49 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Toch wel bijzonder om een aandeel zo snel te zien dalen in drie maanden.
Waarom citeer je mij eigenlijk? Monky had het over de after hours koersbeweging, dat zijn geen futures.quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 16:15 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
-36% dan
http://finance.yahoo.com/q?s=NFLX&ql=0
moet je voor de grap morgen de grafiek eens op 3 maanden zetten
/edit/ deze had ik zelfs nog geeneens gelezen, GMTA
[..]
Al met Binck contact gehad?quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 16:27 schreef Lucas15 het volgende:
Mijn Binck rekening werkt niet, een positie blijft hangen terwijl hij meer waard hoort te zijn? Waar kan dit aan liggen?
Vertraagde koersen?quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 16:27 schreef Lucas15 het volgende:
Mijn Binck rekening werkt niet, een positie blijft hangen terwijl hij meer waard hoort te zijn? Waar kan dit aan liggen?
Triggerhappy me? Geen idee, zal het wel verkeerd begrepen hebbenquote:Op dinsdag 25 oktober 2011 16:19 schreef macondo het volgende:
[..]
Waarom citeer je mij eigenlijk? Monky had het over de after hours koersbeweging, dat zijn geen futures.
Geeft niet, ik begrijp het wel.quote:Op dinsdag 25 oktober 2011 16:43 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Triggerhappy me? Geen idee, zal het wel verkeerd begrepen hebben
Sorry.
kun je Geert Schaaij aanrakenquote:AMSTERDAM (Belegger.nl) - Vrijdag 28 oktober a.s. organiseert Beursgenoten een symposium. Geert Schaaij geeft dan zijn marktvisie en zal met concrete beleggingstips komen. Sprekers zijn o.a. Onno Ruding, Martine Hafkamp en prins Carlos. Belegger.nl zal er verslag van doen.
Maar u kunt er zelf ook bij zijn. Wij geven 25 kaarten weg. Stuur een email naar redactie@belegger.nl met in de titel: Beursgenoten en uw naam en adres in het bericht. De kaarten worden op volgorde van binnenkomst vergeven.
Verwacht je wat zinnigs?quote:Op woensdag 26 oktober 2011 13:41 schreef Anno2012 het volgende:
Wat is het rustig hier...
Vanavond toch het belangrijkste besluit voor de komende tijd.
Als het maar niet een plan is voor een plan om met een plan te komen dat moet leiden tot een plan.quote:Op woensdag 26 oktober 2011 13:41 schreef Anno2012 het volgende:
Wat is het rustig hier...
Vanavond toch het belangrijkste besluit voor de komende tijd.
Wat wil je kopen?quote:Op woensdag 26 oktober 2011 17:57 schreef Anno2012 het volgende:
[..]
Ik verwacht (hoop) dat het tegenvalt en de beurs omlaag gaat
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |