Bronquote:De veelbesproken executie van de Amerikaan Troy Davis is alsnog woensdagavond (lokale tijd) uitgevoerd in de gevangenis van Jackson in de staat Georgia.
Hij overleed om 23.08 uur, aldus gevangenisfunctionarissen.
"Voor diegenen die op het punt staan mij van het leven te beroven, ik hoop dat God jullie genade toont", aldus Davis voor de executie.
Het Amerikaans hooggerechtshof had woensdag op het laatste moment zijn executie uitgesteld om een op het nippertje ingediend beroep te bekijken. Dat werd na ruim vier uur beraad alsnog afgewezen, meldden Amerikaanse media woensdagavond laat.
De executie door een dodelijke injectie stond in eerste instantie gepland voor 19.00 uur lokale tijd. Ongeveer 200 mensen hadden zich buiten de gevangenis verzameld en betoogden tegen de executie.
Agent
De zwarte Davis (42) was veroordeeld omdat hij een blanke agent had doodgeschoten tijdens een parkeerruzie in 1989, maar er is geen fysiek bewijs en zeven van de negen getuigen trokken hun verhaal in.
Ook enkele juryleden hebben aangegeven nu te twijfelen aan Davis' schuld.
Davis heeft altijd volgehouden onschuldig te zijn. Een gratieverzoek werd dinsdag nog afgewezen.
''Om een man de doodstraf te geven bij zoveel twijfel is een schandelijke belediging van de rechtvaardigheid'', verklaarde Amnesty International eerder.
De Amerikaan is symbool geworden van tegenstanders van de doodstraf. Ook de internationale gemeenschap bemoeide zich ermee en sprak zich uit tegen de executie.
Dit dus.quote:Op donderdag 22 september 2011 11:55 schreef BasEnAad het volgende:
Dat is nou precies de reden waarom de doodstraf niet kan. Het is onomkeerbaar en je moet de staat nooit de macht willen geven mensen te doden.
Dit is ook JUIST een van de grote dingen tegen de doodstraf.quote:Op donderdag 22 september 2011 12:05 schreef RemcoDelft het volgende:
Oftewel tegenstanders van de doodstraf grijpen dit heel hard aan, terwijl er wel degelijk mensen zijn die prima opgeruimd-is-netjes doen en zeker niet gemist worden in de samenleving.
Wel vreemd dat de uitvoering van de doodstraf zo lang duurt, doen ze in China in 2 weken i.p.v. 22 jaar! Dat doet me er aan denken dat het totaal aantal ter dood veroordeelden in de VS gedeeld door het aantal executies per jaar, veel groter dan 100 jaar is. M.a.w. het overgrote deel wordt in het huidige tempo nooit geexecuteerd...
Hoe langer ze wachtte, hoe minder sterk het bewijs werd. En dan toch doorgaanquote:Op donderdag 22 september 2011 12:06 schreef sjorsie1982 het volgende:
Hoe zekerder ze zijn over schuld hoe sneller iemand wordt gedood in amerika. Bij deze persoon rammelde het bewijs zodanig dat het lang duurde.
Dat is maar goed ook, omdat het niet onomkeerbaar is.
En het rammelde blijkbaar nog steeds tijdens de executiequote:Op donderdag 22 september 2011 12:06 schreef sjorsie1982 het volgende:
Hoe zekerder ze zijn over schuld hoe sneller iemand wordt gedood in amerika. Bij deze persoon rammelde het bewijs zodanig dat het lang duurde.
Dat is maar goed ook, omdat het niet onomkeerbaar is.
Dat klinkt als een logische reden voor het feit dat wij alleen de langgerekte twijfelgevallen te horen krijgen. En niet de moordenaars waar de anti-doodstraf-lobby geen eer aan kan behalen.quote:Op donderdag 22 september 2011 12:06 schreef sjorsie1982 het volgende:
Hoe zekerder ze zijn over schuld hoe sneller iemand wordt gedood in amerika.
Precies, en daarom hoort de wereld dit.quote:Op donderdag 22 september 2011 12:10 schreef kwiwi het volgende:
[..]
En het rammelde blijkbaar nog steeds tijdens de executie
Je vergeet dat het een meningsverschil is en niet louter over feiten gaat.quote:Op donderdag 22 september 2011 12:21 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dat klinkt als een logische reden voor het feit dat wij alleen de langgerekte twijfelgevallen te horen krijgen. En niet de moordenaars waar de anti-doodstraf-lobby geen eer aan kan behalen.
Volgens mij was dat ook die gast die je zag solliciteren enzo, en dat ie overal ook moest zeggen dat ie ex gedetineerde was.quote:Op donderdag 22 september 2011 12:16 schreef rubje het volgende:
ik schrok eerst toen ik de foto zag aangezien hij heel erg leek op iemand die een tijdje terug op tv was getoond(dacht discovery oid of was het National Geographic channel) en die ooit in een gang zat,vervolgens jarenlang in de gevangenis vertoefde,daar zijn educatie deed in administratie oid,daar zijn bul kreeg en vervolgens jaren later ook de gevangenis verliet en poogde weer er voor zijn dochtertje te zijn en zijn leven op te pakken.![]()
Was ook een neger met bril aka iemand die erg op het persoon in de op leek. Iemand die weet wie ik bedoelde?
En dan moet je nog bepalen wat waterdicht is. Ik vind dat waterdicht eigenlijk alleen is als het op video staat én als er 2 of meer getuigen zijn (video is tegenwoordig met alle computertechnieken ook niet betrouwbaar)..quote:Op donderdag 22 september 2011 12:12 schreef Hathor het volgende:
Ik ben in principe een voorstander van de doodstraf MITS het bewijs tegen de verdachte waterdicht is, en daar is in dit geval geen enkele sprake van. Gevalletje grove schending van de rechtspraak dus, en opnieuw bewijs van de aanfluiting die de Amerikaanse rechtstaat in zijn geheel eigenlijk is.
2 opties:quote:Op donderdag 22 september 2011 15:29 schreef Wereldpijn het volgende:
In before 'wat hadden ze gedaan als hij blank was?'
Huh?quote:Op donderdag 22 september 2011 16:20 schreef VladimirPoetin het volgende:
Amerika, het land van de vrijheid...
De katholieken?quote:Op donderdag 22 september 2011 15:15 schreef TC03 het volgende:
Nu horen we alleen maar de argumenten van de protestanten, maar ik zou graag ook de andere kant van het verhaal willen weten.
volgens mij is het ook die knakker hoor.. lijkt er iig verdomd veel op.quote:Op donderdag 22 september 2011 12:16 schreef rubje het volgende:
ik schrok eerst toen ik de foto zag aangezien hij heel erg leek op iemand die een tijdje terug op tv was getoond(dacht discovery oid of was het National Geographic channel) en die ooit in een gang zat,vervolgens jarenlang in de gevangenis vertoefde,daar zijn educatie deed in administratie oid,daar zijn bul kreeg en vervolgens jaren later ook de gevangenis verliet en poogde weer er voor zijn dochtertje te zijn en zijn leven op te pakken.![]()
Was ook een neger met bril aka iemand die erg op het persoon in de op leek. Iemand die weet wie ik bedoelde?
Op heterdaad betrappen. De mens is helemaal niet goed in het exact onthouden, veel dingen veranderen in ons geheugen. Getuigen zijn dus ook niet te betrouwen.quote:Op donderdag 22 september 2011 15:19 schreef WSquater het volgende:
[..]
En dan moet je nog bepalen wat waterdicht is. Ik vind dat waterdicht eigenlijk alleen is als het op video staat én als er 2 of meer getuigen zijn (video is tegenwoordig met alle computertechnieken ook niet betrouwbaar)..
die maken ook niet uit, het gaat er om dat er bij de doodstraf onschuldige mensen omkomenquote:Op donderdag 22 september 2011 12:21 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dat klinkt als een logische reden voor het feit dat wij alleen de langgerekte twijfelgevallen te horen krijgen. En niet de moordenaars waar de anti-doodstraf-lobby geen eer aan kan behalen.
Volgens mij niet hoor. Die was uiteindelijk toch vrij gekomen?quote:Op donderdag 22 september 2011 16:35 schreef 16meter het volgende:
[..]
volgens mij is het ook die knakker hoor.. lijkt er iig verdomd veel op.
was in een aflevering van lockdown (america's hardest prisons).
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |