Wachten dus op meer voorbeelden, maar die zullen natuurlijk pas komen rond 22 maart. Misschien dat DxO nog met ruwe iso en sensorstats komt voor die tijd. Nikon zal toch wel iets van proefexemplaren de deur uit hebben gedaan?quote:Op donderdag 23 februari 2012 09:52 schreef Ener-G het volgende:
Er klopt geen meter van, want als ze vanaf dezelfde afstand gemaakt zouden zijn met dezelfde lens zou het onderwerp op een 1 op 1 crop van de D800 juist _groter_ zijn dan die van de D700, niet andersom. En de foto's van de D700 zijn toch echt duidelijk out of focus. Als wat jij stelt correct zou zijn, dan zou het precies andersom moeten zijn
Verder lijkt er op de D800 foto ook veel meer licht aanwezig te zijn, wat al helemaal van invloed is op het fotograferen met hoge iso's.
Ik ben het wel met je eens dat er meer detail in de D800 foto's zit, dat kan ook niet anders met 36MP. Als je een 36MP downscaled naar 12MP valt er ook al een berg ruis weg. In dat opzicht is de D800 echt wel een stap vooruit tov. de D700.
Maar dat is allemaal niet direct uit deze foto's af te leiden. Dat kan pas als er foto's zijn in exact dezelfde omstandigheden, met dezelfde lens, focusafstand e.d.
Niks mis met de D700 toch?quote:Op donderdag 23 februari 2012 10:30 schreef Ener-G het volgende:
Ongetwijfeld dat DxO nog met een rating komt, maar wanneer is de vraag. Ik ben verder net zo nieuwsgierig als jou hoor, maar eigenlijk wil ik het ook weer niet weten, ben nog veel te tevreden met mn D700
Verder ben ik nieuwsgieriger naar fatsoenlijke tests van de 85/1.8G.. die staat toch wel hoog op het lijstje hier...
Hoi chipszakquote:Op donderdag 23 februari 2012 10:56 schreef ChipsZak. het volgende:
Muhhik wil de 50mm 1.8 G lens. Hopelijk lukt het ze snel om ze weer te leveren. Mijn D90 voelt zich lonely.
Hoi,quote:
Weinig. Dynamisch bereik kan beter. Benieuwd naar eerste testresultaten van de D800 op dat punt..quote:
D800 heeft in-camera HDR die met één shutter-release 2 opnames maakt en die samenvoegt. Moet nog zien hoe dat in de praktijk werkt, maar dat zou het dynamische bereik van de afbeelding (niet die van de sensor) wel flink kunnen vergroten.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 13:04 schreef SuikerVuist het volgende:
[..]
Weinig. Dynamisch bereik kan beter. Benieuwd naar eerste testresultaten van de D800 op dat punt..
Ik vraag me af hoe bruikbaar dit zal zijn in dynamische omgevingen.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 13:11 schreef Danny het volgende:
[..]
D800 heeft in-camera HDR die met één shutter-release 2 opnames maakt en die samenvoegt. Moet nog zien hoe dat in de praktijk werkt, maar dat zou het dynamische bereik van de afbeelding (niet die van de sensor) wel flink kunnen vergroten.
De twee opnames schijnen dus tegelijk gemaakt te worden. Ik vermoed dat het hetzelfde werkt als pseudo-hdr uit 1 raw die je met 2 belichtingen opslaat en vervolgens samenvoegt. Dat kan enorm schelen qua dynamisch bereik en werkt eigenlijk voor alle opnames met hoge dynamiek al is het geen vervanging voor HDR met daadwerkelijk meerdere opnames.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 13:36 schreef Ener-G het volgende:
Niet, aangezien je 2 opnames maakt.
Het scheelt wel behoorlijk wat tijd als je de hdr direct on the fly ter plekke toe kan passen, in plaats van achteraf nog met hdr software te moeten gaan zitten pielen.
Hangt er ook vanaf in hoeverre je de hdr nodig hebt uiteraard, voor het betere werk ontkom je niet aan hdr software achteraf.
quote:The D800/D800E can shoot two frames in a single shutter release, but at different exposures: one overexposed and one underexposed. The camera then instantly combines them to create an image covering a wider dynamic range.
heb gelezen dat active d-lighting er nog steeds in zit. On second thought zou dát dus vergelijkbaar zijn met hdr uit één raw en heb je met de nieuwe hdr-functie hdr uit TWEE raws (max 3EV).quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:18 schreef Ener-G het volgende:
Hmm.. dat had ik nog niet gelezenAls het in een single shutter release gaat dan kan het wel. Daarnaast had je natuurlijk ook nog active d-lighting, of hebben ze die functie vervangen door deze hdr functie?
quote:The D800 can shoot two frames in a single shutter release, but at different exposures: one overexposed and one underexposed. The camera then instantly combines them to create an image covering a wider dynamic range. The range can be widened by up to 3 EV for different looks, all full of saturation and tonal gradation, while the smoothness of the edge where the two exposures meet can be adjusted for a more natural appearance. Note: Tripod use is recommended.
Twee aparte foto's dus. Anders zouden ze niet expliciet zo'n statief aanradenquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:22 schreef Danny het volgende:
[..]
heb gelezen dat active d-lighting er nog steeds in zit. On second thought zou dát dus vergelijkbaar zijn met hdr uit één raw en heb je met de nieuwe hdr-functie hdr uit TWEE raws (max 3EV).
de volledige tekst uit de brochure is trouwens:
[..]
Maar in één shutter release, dus dat spreekt elkaar een beetje tegen. HDR uit 1 raw kan prima overigens.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:40 schreef Doodkapje het volgende:
Twee aparte foto's dus. Anders zouden ze niet expliciet zo'n statief aanradenAls je HDR uit één RAW haalt zou je er nog mee wegkomen bij dynamische beelden (alhoewel ik dat nog nooit heb geprobeerd).
ik vrees dat we voor duidelijkheid hierover nog een maandje geduld moeten hebbenquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:59 schreef Ener-G het volgende:
Ik denk dat ze bedoelen dat met 1 druk op de knop de shutter 1x open gaat en het ding alsnog 2 exposures achter elkaar doet. Of hij moet intern uit 1 raw 2 raws maken met respectievelijk -1 en +1, de speelruimte die je met een dergelijke body/sensor hebt kan dat prima tegenwoordig.
Yep inderdaad,... wat zijn die battery grips voor de D800 ontzettend duur zegquote:Op vrijdag 24 februari 2012 15:59 schreef Danny het volgende:
[..]
ik vrees dat we voor duidelijkheid hierover nog een maandje geduld moeten hebben
jah belachelijk. en wil je extra batterijcapaciteit dan kom je op de batterij van de d4. Die kost 200 euro, daar moet nog een apart batterijklepje bij en natuurlijk een aparte lader want die van de en-el15 past niet op de en-el18.quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:17 schreef Doodkapje het volgende:
[..]
Yep inderdaad,... wat zijn die battery grips voor de D800 ontzettend duur zeg
quote:The availability of the D800E does not make the D800 worse.
Wat is film toch mooiquote:Op maandag 27 februari 2012 16:01 schreef Dark_Angelus het volgende:
Van de perspresentatie.
[ afbeelding ]
mooi dingquote:Op maandag 27 februari 2012 16:01 schreef Dark_Angelus het volgende:
Van de perspresentatie.
[ afbeelding ]
Geen thuiswinkel waarborg zoals de meesten maar het webshop keurmerk en inderdaad niets over te vinden. Voor een dergelijke aankoop, zou ik wat meer zekerheid willen. Maar toch 200 euro...quote:Op dinsdag 28 februari 2012 10:39 schreef Danny het volgende:
[..]
mooi ding
iemand ervaring met camera4u.nl, want daar is de D800 ¤ 220,- goedkoper dan elders. Kan alleen nergens ervaringen met die shop vinden.
quote:Op donderdag 23 februari 2012 10:56 schreef ChipsZak. het volgende:
Muhhik wil de 50mm 1.8 G lens. Hopelijk lukt het ze snel om ze weer te leveren. Mijn D90 voelt zich lonely.
Bij ringfoto staat-ie helaas voor 2899,-quote:Op dinsdag 28 februari 2012 11:03 schreef whitetiger300 het volgende:
[..]
Geen thuiswinkel waarborg zoals de meesten maar het webshop keurmerk en inderdaad niets over te vinden. Voor een dergelijke aankoop, zou ik wat meer zekerheid willen. Maar toch 200 euro...
Maar nu lees ik dat ze zijn aangesloten bij "Ring foto, Europa's grootste". Of die dezelfde aanbieding geven, geen idee maar een winkel is toch altijd fijner dan een geheel onbekende webshop.
ligt eraan wat. ik zie veel shops die gewoon voorraad hebben van een flink aantal bodies en lenze e.d.quote:Op zaterdag 10 maart 2012 23:27 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Iemand een idee wanneer Nikon weer een beetje kan leveren na de overstromingen in Thailand?
Ik wil misschien een D5100 kopen maar die is momenteel heel slecht leverbaar.quote:Op zondag 11 maart 2012 10:06 schreef Danny het volgende:
[..]
ligt eraan wat. ik zie veel shops die gewoon voorraad hebben van een flink aantal bodies en lenze e.d.
http://www.digicamshop.nl/product/129972/nikon-d5100-body.htmlquote:Op zondag 11 maart 2012 15:26 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Ik wil misschien een D5100 kopen maar die is momenteel heel slecht leverbaar.
niet uitverkocht?quote:Op donderdag 15 maart 2012 19:45 schreef ebeaydojraes het volgende:
zo. de eerste D4 tjes zijn de deur al weer uit.
D800 komt volgende week vrijdag in relatief grote aantallen binnen.
Nikon gebruikt toch gewoon weer sony sensors?quote:Op vrijdag 16 maart 2012 08:33 schreef ebeaydojraes het volgende:
Overigens doet Canon het wel ietsje beter met de 5DIII. Die wordt in 2 tot 3 keer grotere hoeveelheden aangeleverd ... Maar dat zal door de sensor komen die voor Canon makkelijker te produceren is.
Jah dat las ik al op NR idd. Ik ga in eerste instantie voor de D800, maar ga later misschien m'n D3s toch nog inruilen voor een D4 (of de D3s los verkopen, whichever het meest oplevertquote:Op vrijdag 16 maart 2012 08:41 schreef ebeaydojraes het volgende:
Bij de D4 worden momenteel overigens gratis 16gb xqd kaart en usb3 kaartlezer meegeleverd.
Ja.. precies. Nikon Thailand was 90% DSLR camera productie van Nikon (alles wat DX en flitsers doet)... en Sony stond ernaast met 100% productie. Zelfde probleem dusquote:Op vrijdag 16 maart 2012 09:31 schreef infp2009 het volgende:
[..]
Nikon gebruikt toch gewoon weer sony sensors?
Iemand meer tips?!quote:Op maandag 19 maart 2012 19:45 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Vader twijfelt (na zijn d80 van nu) over een volgende body. D7000, D300s of D700. Ik heb hem gezegd te kijken naar de D300s of de D700. Wat zou jullie advies zijn?
Is jullie voorraad nog steeds groter dan het aantal bestellingen? (lees: als ik bestel, zit ik dan in de eerste batch?)quote:Op dinsdag 20 maart 2012 10:24 schreef ebeaydojraes het volgende:
http://www.dpreview.com/previews/nikonD800/7
holy fok die ruisplaatjes zien er goed uit !
Weet ik niet zeker. Kans zit er nog in, maar anders zeker wel de tweede batch over 2 weken.quote:Op dinsdag 20 maart 2012 11:29 schreef Danny het volgende:
[..]
Is jullie voorraad nog steeds groter dan het aantal bestellingen? (lees: als ik bestel, zit ik dan in de eerste batch?)
zeker!quote:Op dinsdag 20 maart 2012 16:14 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Oke, mijn pa kan de volgende deal krijgen:
D700 met 50mm af-s f/1.4g voor ¤1449. Lijkt me een goede deal toch?
quote:Summary
Well, as you've probably already gathered, I'm cautiously impressed. The D800 offers a combination of versatility and sheer image quality which is worthy of serious respect. Although we've only had the D800 in the office for a few days, I'm very encouraged by both the quality of its output, and by the breadth of its feature set. In this article I've barely even touched on the D800's video abilities, but first impressions are - again - very positive. Video image quality, like stills, is very good, although we want to do a lot more shooting, and take a detailed look at the footage alongside files from the recently-announced Canon EOS 5D Mark III before we make any definitive statements on that score.
The only serious fly in the ointment when it comes to the D800's total performance is its speed - or rather its lack thereof. A maximum framerate of 4fps at full resolution isn't going to set the world on fire, and may limit the D800's appeal to some photographers.
I have two other issues with the D800, but it's hardly fair to call them criticisms, since both are a natural consequence of the massive pixel count. Firstly, on a 36.3MP sensor, accurate focus is essential, since there is less margin for error than you'd expect from a 12, 16 or even 24MP sensor. When viewed at 100%, even minor focussing errors are visible in files from the D800 where they might go unnoticed in cameras with a smaller pixel count, and although I've been impressed by AF accuracy on Nikon's prime and zoom lenses (so far) if you're shooting at wide apertures - especially on longer lenses - accurate focussing is a must.
Secondly, the D800's files are massive. It isn't unusual for high quality JPEGs to take up around 30MB on a memory card, and the .NEF files are bigger again. Not only will they rip through hard drive space like there's no tomorrow, but manipulating files this large on a computer can be pretty time-consuming. If you're planning on purchasing a D800, some extra RAM for your PC should probably also be on your shopping list...
quote:
Same here...Nouja niet eerste camera maar wel de eerste dslr. Dit weekend gelijk maar uitproberen met de kit tot bestelde Tamron volgende week binnen komt.quote:
ik neem aan dat je een UV filter bedoelt.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 22:53 schreef Retarded het volgende:
Ik heb er geen extra dingen bij... ja een UV lens van B+W,
Je hebt tegenwoordig zoveel soorten tassen: schoudertassen, rugtassen, slingbags, verzin het maar... Loop een camera-winkel in en probeer wat je fijn vindt. Ze laten je allemaal wel toe dat je ook even je eigen gear erin "past".quote:Op vrijdag 23 maart 2012 22:53 schreef Retarded het volgende:
Ik heb er geen extra dingen bij... ja een UV lens van B+W, maar meer niet. Ben nu even op zoek naar een goede voordelige tas. Camera + 1 extra lens en misschien 1 of 2 filters moeten erin kunnen... iemand een tip? Euro of 40 wil ik er aan uitgeven.
Hoger dan PhaseOne...quote:Op zaterdag 24 maart 2012 09:59 schreef Mercan het volgende:
D800 heeft de hoogste score op DxOMark gescoord!
http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Camera-Sensor-Ratings
Volgens mij is een D3 kleiner dan een D700 met grip?quote:Op zaterdag 24 maart 2012 10:01 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Mag ook wel met zo'n sensor...
Mijn pa is er trouwens nog niet helemaal uit. Hij twijfelt tussen een D700 met MB-D10 of een D3... Maakt het eigenlijk veel uit? In mijn ogen vrij weinig :p
Vergeet de 70-200 f2.8 niet!quote:Op zondag 25 maart 2012 20:08 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Klopt inderdaad. Maar hij heeft voor de D700 gekozen. Was een stuk goedkoper en kan hij wat investeren in glas. Voornamelijk voor portret zoekt hij een mooi objectief. Óf 85 óf 105 imo
quote:Op zondag 25 maart 2012 20:08 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Klopt inderdaad. Maar hij heeft voor de D700 gekozen. Was een stuk goedkoper en kan hij wat investeren in glas. Voornamelijk voor portret zoekt hij een mooi objectief. Óf 85 óf 105 imo
Ik zou dan voor een 85mm f/1.8 AF-S/G gaan of als je echt kan uitgeven een f/1.4. Die 70-200 2.8 is inderdaad ook mooi scherp, maar het blijft wel een hele toeter. Daarnaast heb ik voor mijn D700 een 85mm 1.8D en die heb ik er toch liever op zitten, met name voor straatfotografie, omdat je dan niet met een back-breaker loopt te sjouwen.quote:
85 mm Af-S f/1.8G of D?! Gaat ook op een D700 gebruikt worden. D is wat goedkoper natuurlijk. Heb een occassion zien staan van ¤279. Is de G zijn meerprijs waard?quote:Op maandag 26 maart 2012 10:50 schreef Doodkapje het volgende:
Ik zou dan voor een 85mm f/1.8 AF-S/G gaan of als je echt kan uitgeven een f/1.4. Die 70-200 2.8 is inderdaad ook mooi scherp, maar het blijft wel een hele toeter. Daarnaast heb ik voor mijn D700 een 85mm 1.8D en die heb ik er toch liever op zitten, met name voor straatfotografie, omdat je dan niet met een back-breaker loopt te sjouwen.
In engeland zijn de D4 en D800 opeens een paar honderd pond duurder. Vermoeden is dat Nikon de prijs opvoert vanwege de grote vraag én omdat canon de 5d mk III 500 euro duurder prijst dan de momenteel beste camera in de wereld, de D800. Of dat daadwerkelijk zo is zal nog moeten blijken. Er is nog geen enkel ander land waar de prijs omhoog is gegaan iig.quote:Op maandag 26 maart 2012 10:51 schreef Doodkapje het volgende:
PS. Wat is er met die heisa rondom de prijsverhogingen van de D800 / D4? Dikke rellen op Nikonrumors.
Bij Cameratools is er iig niet veel veranderd. Zou wel een naaistreek van Nikon zijn als dat gebeurt btwquote:Op maandag 26 maart 2012 11:34 schreef Danny het volgende:
[..]
In engeland zijn de D4 en D800 opeens een paar honderd pond duurder. Vermoeden is dat Nikon de prijs opvoert vanwege de grote vraag én omdat canon de 5d mk III 500 euro duurder prijst dan de momenteel beste camera in de wereld, de D800. Of dat daadwerkelijk zo is zal nog moeten blijken. Er is nog geen enkel ander land waar de prijs omhoog is gegaan iig.
http://nikonrumors.com/20(...)ras.aspx/#more-36520
G versie heeft een interne focusmotor en zal sneller focussen. Volgens mij scheelt het iets van 150,- eur nieuw en zou voor mij het wel waard zijn, ware het niet dat ik die D al eerder had gekocht.quote:Op maandag 26 maart 2012 11:33 schreef Peter_Aragorn het volgende:
[..]
85 mm Af-S f/1.8G of D?! Gaat ook op een D700 gebruikt worden. D is wat goedkoper natuurlijk. Heb een occassion zien staan van ¤279. Is de G zijn meerprijs waard?
En de 28-70 tov de 24-70?
Nee hoor, niet echt. De D700 is rap genoeg. Ik heb wel enorme afwijking van de autofocus, maar de D700 kan dat compenseren (AF-fijnafstelling).quote:Op maandag 26 maart 2012 13:28 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Maar de D laat jou ook nooit in de steek?
Occassion is gewoon bijna in nieuwstaat daarvan.
Mja, check deze reviews anders even:quote:Op maandag 26 maart 2012 13:43 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Hmm.. Nja de G is natuurlijk wel wat nieuwer, zegt meestal ook wel wat.
28-70 vraag ik me nog steeds af wat mensen ervan vinden
http://www.dpreview.com/n(...)k-d4-d800-price-risequote:Op maandag 26 maart 2012 13:02 schreef Doodkapje het volgende:
[..]
Bij Cameratools is er iig niet veel veranderd. Zou wel een naaistreek van Nikon zijn als dat gebeurt btw
in de comments op bijna alle fotosites waar dit besproken wordt denk ikquote:Op maandag 26 maart 2012 19:24 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Misschien meer gelijkstellen aan de 5d Mark III?! Terwijl ik de D800 alsnog een betere camera vind trouwens.
Maar ik heb zoiets ergens gelezen... Weet niet meer waar...
24-70 is wel een prachtig ding hoorquote:Op maandag 26 maart 2012 20:19 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Geen idee. Ik nam het ook niet heel serieus hoor.
Maar het zou best kunnen. In vergelijking met de 5DIII is de D800 vrij 'goedkoop'.
Anyhow: Morgen komt mijn D700 binnen, met MB-D10Even kijken of ik er een 85 f1.8G + 50mm f/1.8G bij haal, of meteen gek doe en de 24-70 koop...
quote:
Bereik is wel fijn en lekker lichtsterkquote:Op dinsdag 27 maart 2012 09:26 schreef Peter_Aragorn het volgende:
Ja daarom... Ben ik iets flexibeler dan met een 50 en een 85. Beide gaan er wel komen trouwens hoor. Maar denk dat het meteen de 24-70 wordt. Kan landschap en ook portret mooi mee
Bezorgdag is trouwens aangepast door TNT, naar morgenochtend
Kut... nou ziet dat er toch wel erg geyl uitquote:Op dinsdag 27 maart 2012 13:31 schreef Danny het volgende:
Er begint al wat aan D800 materiaal op FlickR te verschijnen:
http://www.flickr.com/cameras/nikon/d800/
Zit er niet standaard bij dus? Dat dacht ikquote:Op dinsdag 27 maart 2012 13:58 schreef Ener-G het volgende:
[ afbeelding ]
Deze heb je nodig. Batterijdeksel, kost een euro of 40.
Zeker!quote:Op donderdag 29 maart 2012 15:14 schreef Mercan het volgende:
http://nikonrumors.com/20(...)y-new-features.aspx/
Wifi in de D3200.
Dat zou wel een leuke toevoeging zijn.
Cameranu en cameratools verkopen ze voor 2899,- Misschien is dat de reden waarom camera.nl nog een voorraadje heeftquote:Op zaterdag 31 maart 2012 12:50 schreef Danny het volgende:
http://www.camera.nl/Cata(...)00-BODY-18208922055/
Die heeft de D800 op voorraad, maar voor 3459 euro (body). Dan vraag ik me af of ze gewoon de hoofdprijs willen hebben, of dat de prijsverhogingen toch ook in Nederland doorgevoerd gaan worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |