abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_101904037


Welkom in het FOK! anime en manga topic!

Laat je niet afschrikken door de slowchat, als je vragen hebt kun je die hier altijd kwijt. ;)



Anime is de Japanse variant op "onze" tekenfilm. Het mag dan wel getekend zijn, maar anime gaan vaak veel dieper dan de tekenfilms die je hier op TV ziet.
Door veel mensen die niet bekend worden deze termen echter in verband gebracht met seksueel getinte afbeeldingen (hentai) of onze (kinderlijke) series (op Jetix, Nickelodeon).
Hierdoor heeft dit onderwerp een slechte reputatie bij een aantal mensen.

Anime en manga kun je onderverdelen in verschillende genres. De twee grootste zijn "Shonen" en "Shoujo".
Hiernaast heb je meerdere kleine (sub-)genres, zoals "Josei", "Seinen". Elk (sub-)genre snijd een ander onderwerp aan, dus er zou in principe voor iedereen iets tussen moeten zitten.

Gericht op jongens (Shonen): dit is over het algemeen het meest bekeken genre. De meeste mensen beginnen met de bekende series uit dit gedeelte.
De series zijn meestal gericht op actie en humor. De bekende series "Bleach" en "Naruto" vallen in dit gedeelte

Gericht op meisjes (Shoujo): dit onderdeel behandelt meestal het (meer) dramatische gedeelte, en bevat veel romantiek.
Meestal is het hoofdpersoon in een van deze series een vrouw (of meisje natuurlijk). Een aantal voorbeelden zijn "Sailor Moon", "Cardcaptor Sakura" en "Fruits Basket"

Gericht op de jong volwassen vrouw (Josei): deze bevatten globaal dezelfde thema's als de "Shoujo"-series, maar dan iets serieuzer en realistischer uitgevoerd.
Onder andere de series "Nana", "Paradise Kiss" en "Honey and Clover" zijn voorbeelden hiervan

Gericht op de jong volwassen vrouw (Yaoi/shounen-ai): dit genre gaat over homoseksuele relaties tussen mannelijke figuren. Een aantal voorbeelden hiervan zijn "Junjou Romantica" en "Gravitation"

Gericht op de jong volwassen man (Seinen): dit genre is heel divers en er zit veel afwisseling in, van avant-garde tot erotiek. Deze series hebben vaak een serieuze ondertoon.
Een aantal populaire series zijn "Elfen Lied" en "Ghost in the Shell".

Gericht op kinderen (Kodomo): "Hello Kitty" en "Hamtaro" - dit spreekt voor zich.



De makkelijkste manier is de taal leren door middel van een cursus of ervaring. Als je daar geen zin in (of daartoe niet in staat bent) kun je fansubs kijken. Fansub-groepen (zoals Dattebayo) nemen "raw"-versies op van de Japanse TV, vertalen deze en voegen ondertitelingen toe. Vaak geven de groepen extra informatie zodat het voor de kijker beter te begrijpen is (typische Japanse dingen worden uitgelegd).

Er zijn verschillende soorten groepen die animes ondertitelen, daarom zijn er verschillende in de gebruikte lettertypen, tekstopmaak of vertalingen. Verder zijn er twee soorten, de "speedsubbers" en de "qualitysubbers".
Zoals de namen doen vermoeden brengen de "speedsubbers" snel hun aflevering (of hoofdstuk) uit (waardoor het kan zijn dat deze van mindere kwaliteit is), en de "quality-subbers" nemen de tijd en leveren vaak beter werk af.



Fansubs worden uitgebracht op verschillende sites, om deze te vinden kun je altijd even Googelen of op (de grotere) P2P-sites zoeken. Ook kun je via IRC rondvragen, een guide daarvoor is gemaakt door Robin007bond en kun je hier vinden.

Links vragen doen we niet in dit topic (omdat het niet in alle gevallen legaal is), maar als je er echt niet uit komt kun je altijd een van de mensen hier een PM sturen.

Waarom zijn (sommige) fansubs illegaal?
Anime worden steeds populairder in andere landen, waardoor er vaker licenties opgekocht worden. Dit betekent dat de afleveringen officieel niet verspreid mogen worden (zonder toestemming).
Dit gebeurt niet bij alle series, maar meestal bij series die bekendheid verkrijgen in het westen waardoor een westerse uitgever de licentie koopt om hieraan te verdienen.

Ik kan de fansubs niet afspelen, wat moet ik doen?
Waarschijnlijk heb je niet de goede codes die nodig zijn om de formaten af te spelen, het CCCP-Project is een (gratis) pakket speciaal ontwikkeld voor anime, probeer eerst deze eerst te downloaden.



Huidig seizoen
Klik voor de vergroting!

http://randomc.net/2011/06/25/summer-2011-preview/

2007 | Winter | Spring | Summer | Fall
2008 | Winter | Spring | http://img228.imageshack.us/img228/9673/summerseasonv4m.jpg (copy/paste deze link) | Fall
2009 | Winter | Spring | Summer | Fall
2010 | Winter | Spring | Summer | Fall
2011 | http://img580.imageshack.us/img580/8232/winterv3.jpg (copy/paste deze link) | Spring | Summer | Fall



Aziatische drama's Deel 2
Een topic over Aziatische drama series, voornamelijk over J-drama. Als je een keer geen zin hebt in anime moet je het hier een keer proberen.

Japans. [Deel 2]
Altijd al een beetje Japans willen leren? Dan is dit hét topic voor jou

Japanse cultuur enzo :D
Vragen over de Japanse Cultuur? Stel ze hier!

Japan #17
Dingen die je echt moet doen (mocht je naar Japan gaan).

Zelf sushi maken deel VII
Gerechten

[Animé] Meld hier dat er een nieuwe EP uit is 3
Hier word het gemeld als er nieuwe afleveringen uitgebracht worden.

Anime/mangaseries verkiezingstopic 2008 - Deel 4
Je wil iets nieuws zien maar weet niet wat? In dit topic vind je welke series het populairst waren op FOK!

Animé/Manga meetingtopic dl. 5 - beware of the Ice tea.
Een anime/manga meet.

[Anime] Bleach #9: Bankai. Senbonzakura Kageyoshi
[Anime&Manga] Naruto #17
[ANIME] One Piece



http://www.animenewsnetwork.com/
Nieuws over anime, hier staan ook beschrijvingen van series en handige lijstjes van goede anime.

http://animenfo.com/
Hier vind je alle informatie over een anime die jij zoekt.

http://anidb.net/
De anime-database.

http://anime-planet.com/
Hier kun je een aantal aanraders zoeken (anime).

http://myanimelist.net/
Houd je eigen anime- en mangalijst bij! Bekijk andere lijsten en geef je oordeel over anime en manga! Er is zelfs een FOK! groep op MAL, deze vind je hier!

Sommige topicmeubels hebben hun eigen MyAnimeLists (MALs), waar je kunt zien wat zij gekeken hebben en wat ze leuk vinden! De links staan hieronder:
.Cake. 8-)
Bakakame
Qunix
Xaryna
ArcticBlizzard
SleepSub
Denninho
NeeEcht
Gaddle
Robin007bond
Sinterklaaskapoentje

Wil jij je eigen MAL er ook bij? Verander de wiki of post het even in het topic, er is vast wel iemand die het voor je kan doen :)

Voorgaande delen

Topicreeks: Het grote anime/manga topic

------------------------------------------------------------

Degene die het laatst post in dit topic moet een nieuw topic aanmaken, en deze (als dat kan) bijhouden zolang deze open is.
De OP is hier te vinden.
Klik boven op de tab 'Bewerken' en kopiëer deze versie in verband met incorrecte weergave!
  dinsdag 13 september 2011 @ 17:08:55 #2
27648 Weakling
available in strong mint
pi_101904382

Mayuri en Makise zijn blij met TT
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_101905328
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 12:12 schreef blessed19 het volgende:

[..]

donderdag van horrible subs, toch? :P
Ah, ik bedoelde die van horrible. :P Niet commie.
pi_101906060
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 17:36 schreef -Strawberry- het volgende:

[..]

Ah, ik bedoelde die van horrible. :P Niet commie.
Ben bang dat na deze aflevering weer een lange tijd zal duren eer een goede serie gemaakt wordt die ik waardig vind om te kijken. ;(
pi_101906099
Over welke serie ging het in het vorige topic over een 2e seizoen? Niet steins gate toch?
pi_101906182
Goede TT _O_

Ik ga S;G zo missen :'(
  dinsdag 13 september 2011 @ 18:11:59 #7
229810 hexje
Surfboard, surfboard
pi_101906376
Steins Gate heeft mij na 5 eps nog niet te pakken. :N
  dinsdag 13 september 2011 @ 18:17:54 #8
48858 Kabuto_Raiger
remember 2011-03-11
pi_101906560
quote:
9s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:11 schreef hexje het volgende:
Steins Gate heeft mij na 5 eps nog niet te pakken. :N
Volhouden.
Het heeft even nodig ;)
pi_101906605
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:02 schreef -Strawberry- het volgende:
Over welke serie ging het in het vorige topic over een 2e seizoen? Niet steins gate toch?
De geruchten zijn er dat er een tweede seizoen eraan komt van S;G. Echter zijn het maar geruchten, maar vind het wel aanemelijk. :)
pi_101906619
quote:
9s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:11 schreef hexje het volgende:
Steins Gate heeft mij na 5 eps nog niet te pakken. :N
aflevering 8 begint het intressant te worden. :Y
pi_101906659
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:19 schreef blessed19 het volgende:

[..]

De geruchten zijn er dat er een tweede seizoen eraan komt van S;G. Echter zijn het maar geruchten, maar vind het wel aanemelijk. :)
Het is best logisch. Er is ook een sequel voor de VN aangekondigt 'Steins;Gate 8-bit' :)
pi_101906685
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:19 schreef blessed19 het volgende:

[..]

aflevering 8 begint het intressant te worden. :Y
Ik snap dat echt niet. Vanaf het begin boeide het me al gelijk :P
pi_101906757
quote:
1s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:21 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Ik snap dat echt niet. Vanaf het begin boeide het me al gelijk :P
Mij niet. :P

Als ik het nu zou terugkijken wel.
pi_101906802
Na de eerste episode had ik S;G al gedropt.
pi_101906877
Hoe komt er een tweede seizoen dan? Wat gaan ze doen? Lijkt me dat Okarin z'n lesje wel geleerd heeft, niet?
pi_101906914
quote:
3s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:25 schreef Qunix het volgende:
Na de eerste episode had ik S;G al gedropt.
Eigenlijk kan je behalve de eerste aflevering de eerste 8 overslaan, de info die daarin gegeven wordt, is niet zo heel erg groot. :)
pi_101906977
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:28 schreef blessed19 het volgende:

[..]

Eigenlijk kan je behalve de eerste aflevering de eerste 8 overslaan, de info die daarin gegeven wordt, is niet zo heel erg groot. :)
Niet aan te raden dat je die over slaat. Gewoon even doorheen gaan.
pi_101906981
quote:
3s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:25 schreef Qunix het volgende:
Na de eerste episode had ik S;G al gedropt.
Slecht.
pi_101907001
quote:
7s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:31 schreef -Strawberry- het volgende:

[..]

Niet aan te raden dat je die over slaat. Gewoon even doorheen gaan.
Nouja, ik had het ook bijna gedropt omdat het mij een gevoel gaf dat de makers niet wisten welke richting ze moeten nemen. :)
pi_101907039
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:33 schreef blessed19 het volgende:

[..]

Nouja, ik had het ook bijna gedropt omdat het mij een gevoel gaf dat de makers niet wisten welke richting ze moeten nemen. :)
Maar dingen die in de eerste afleveringen voorkomen, komen later weer terug en als je dat niet hebt gezien snap je er waarschijnlijk geen hout van.
pi_101907118
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:32 schreef -Strawberry- het volgende:

[..]

Slecht.
Wat? Ik vond er echt niets aan. En toch doorkijken.
Nog een uurtje voor de torrent. ;(
pi_101907140
quote:
14s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:38 schreef Qunix het volgende:

[..]

Wat? Ik vond er echt niets aan. En toch doorkijken.
Nog een uurtje voor de torrent. ;(
Mja ik weet niet, als een serie zo gehyped wordt zou ik mijn definitieve oordeel niet al klaar hebben na 1 afl. :P

Verlaat stilletjes het topic.
  dinsdag 13 september 2011 @ 18:40:17 #23
27648 Weakling
available in strong mint
pi_101907188
quote:
0s.gif Op dinsdag 13 september 2011 18:34 schreef -Strawberry- het volgende:
Maar dingen die in de eerste afleveringen voorkomen, komen later weer terug en als je dat niet hebt gezien snap je er waarschijnlijk geen hout van.
Zoals:
http://www.johntitor.com/Pages/5100.html
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_101907315
Nu maar eens aan Baka to Test beginnen. Moet toch wat... ;(
pi_101907884
s1 of 2?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')