Bedankt voor het antwoord!quote:Op dinsdag 16 april 2013 18:57 schreef Bajskorv het volgende:
Hoogste niveau is McK/Bain/BCG. Big4 is qua strategy consulting van een andere niveau.
Bedankt voor je antwoord. Doe het zoals gezegd ook niet voor mijn cv. Ga binnenkort (zo snel mogelijk) een afspraak maken met een studieadviseur om mogelijkheden na te gaan. Half jaar stage zou idd ideaal zijn, weet alleen niet of master ook in februari eventueel start dus dit zal ik met hem/ haar bespreken.quote:Op dinsdag 16 april 2013 21:46 schreef Viezze het volgende:
Stage op je CV gaat zeker wel meehelpen, maar dat moet niet de reden zijn om het te doen. Ik zou zelf overigens niet een jaar eruit gaan om stage te lopen. Ik heb zelf vier maanden stage gelopen + nog wat nevenactiviteiten waardoor ik uiteindelijk een dik half jaar geen tentamens meer had gemaakt. Dan is het weer even lastig terugkomen, dus probeer het op een half jaar te houden en je masterscriptie bij een bedrijf te schrijven.
Daarnaast zijn dingen die goed op je CV staan; commissie/bestuurswerk, bijbanen in studierichting, hoge cijfers, vrijwilligerswerk, topsport. Maar ga dit niet voor je CV doen, want dan krijg je het zwaar. Doe vooral wat je leuk vindt
Heb je weer een punt. Maar ik denk dat de sfeer nou niet heel slecht zal zijn bij de topbedrijven? Lijkt me ook een essentieel deel van een top bedrijf.quote:Op dinsdag 16 april 2013 22:00 schreef Viezze het volgende:
Tsja, ga je voor aanzien of gewoon leuk werk? Binnen de topbedrijven hangt een andere sfeer dan de big 4, dat lijkt me een betere reden om te kiezen.
Daarnaast is tijdens je bachelor stage lopen bij de top ook lastiger.
Ik heb helaas geen tips, maar zou het leuk vinden als je ons op de hoogte houdt! Iemand die ik goed ken heeft bij Bain en McKinsey een sollicitatie gedaan (voor een baan), maar werd niet aangenomen door zijn gebrek aan 'businessgevoel'. Bij een promotie in de natuurkunde word je daar blijkbaar niet zo goed op getraind...quote:Op vrijdag 21 juni 2013 13:59 schreef DeckardCain het volgende:
Hallo!
Ik heb volgende week een eerste gesprek (inc. case interview) voor een stage bij een van de grote strategy consultancy kantoren. Net onder M/B/B. Ik heb de afgelopen tijd veel sollicitatiegesprekken gehad, maar deze waren wel van een ander kaliber dan ik volgende week kan verwachten.
Hebben jullie nog goede tips? Cases oefenen, hoofdrekenen, voorbeelden geven, eerlijk en jezelf zijn en je denkproces communiceren heb ik voorbij zien komen.
Kort over mezelf. Gymnasium, volledige bedrijfskundige bachelor in het buitenland gedaan met goede cijfers, topsport en enkele kleine nevenactiviteiten. Na een stage wil ik aan mijn MSc beginnen.
Alle tips zijn welkom!
Zal ik doen. Hopelijk blijft het niet bij een "ik ben niet door naar de volgende ronde". Met net onder MBB bedoel ik die kantoren idd.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 15:39 schreef wimjongil het volgende:
[..]
Ik heb helaas geen tips, maar zou het leuk vinden als je ons op de hoogte houdt! Iemand die ik goed ken heeft bij Bain en McKinsey een sollicitatie gedaan (voor een baan), maar werd niet aangenomen door zijn gebrek aan 'businessgevoel'. Bij een promotie in de natuurkunde word je daar blijkbaar niet zo goed op getraind...
Net onder MBB, bedoel je daarmee iets als Booz, OC&C, A.T. Kearney?
Top! Als je niet door bent moet je maar even terugbellen en zeggen dat je voor FOK! research moest doen, haha.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 17:43 schreef DeckardCain het volgende:
[..]
Zal ik doen. Hopelijk blijft het niet bij een "ik ben niet door naar de volgende ronde". Met net onder MBB bedoel ik die kantoren idd.
Waar heb je allemaal al gekeken? Het lijkt mij zelf ook erg interessant om een summer internship te doen deze zomer, maar behalve de Spring Week in de IB- sector, heb ik nog niets gezien voor eerstejaars.quote:Op vrijdag 25 oktober 2013 03:53 schreef Push. het volgende:
Waarom is t zo verdomde moeilijk om een summer internship te vinden voor eerste jaars? Of ben ik er te vroeg bij?
Genoeg mogelijkheden hoor, maar niet specifiek eerstejaars gericht allemaal.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 16:50 schreef Uvejal het volgende:
[..]
Waar heb je allemaal al gekeken? Het lijkt mij zelf ook erg interessant om een summer internship te doen deze zomer, maar behalve de Spring Week in de IB- sector, heb ik nog niets gezien voor eerstejaars.
quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 16:50 schreef Uvejal het volgende:
[..]
Waar heb je allemaal al gekeken? Het lijkt mij zelf ook erg interessant om een summer internship te doen deze zomer, maar behalve de Spring Week in de IB- sector, heb ik nog niets gezien voor eerstejaars.
Bij de 40 grootste. Zijn amper mogelijkheden. Bijna alles is op penultimate of master gericht.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 17:54 schreef lucatoni het volgende:
[..]
Genoeg mogelijkheden hoor, maar niet specifiek eerstejaars gericht allemaal.
Nee, heb nog wat contacten. Ga het eerst op die manier proberen.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 18:13 schreef JohnSpek het volgende:
Al contact opgenomen met de recruiter? Beetje assertiviteit staat nooit verkeerd. Als je geluk hebt , dan herkent ze je over een jaar of 2 nog.
Merendeel is inderdaad gericht op studenten die in de laatste fase van hun bachelor zitten ,waar ik momenteel gelukkig ook deel vanuit maak. Als ik je een tip mag geven: doe extra curriculaire activiteiten. Heb dit zelf niet echt gedaan. Belachelijk hoeveel waarde recruiters hieraan hechten.quote:Op zaterdag 26 oktober 2013 18:06 schreef Push. het volgende:
[..]
[..]
Bij de 40 grootste. Zijn amper mogelijkheden. Bijna alles is op penultimate of master gericht.
De IB stages staan er al wel lang en breed op zo te zien. Toch jammer.quote:Op vrijdag 25 oktober 2013 08:50 schreef Bajskorv het volgende:
Je bent er rijkelijk vroeg bij... Maakt het lastig
Dit lijkt mij toch wel een zeer kwalijke gang van zaken, en het blijkt zelfs vaker voor te komen de laatste jaren en ook grote consultancy firma's maken zich er schuldig aan. Iemand hier een reactie op?quote:Notice To Consultants
Over the last few years some of the contents of this web site have been plagiarized, often without attribution, by consultants (and professionals) in reports covering various sectors of the transport industry. Maps and figures have been a particular target. This does not only involve small consulting firms or individual consultants, but also large globally recognized firms. This is highly unethical since it involves stealing someone else's work while being remunerated.
Consultants, please keep in mind the following:
• Even if plagiarism is done for internal or confidential reports, this does not remove the risk of detection. I am often asked to act as a third party reviewer for consulting reports through non disclosure agreements. () Also, on some occasion, clients will release elements of these reports to the public thinking that they are original work.
Denk niet dat je er op moet rekenen dat er hier een senior consultant je vragen gaat beantwoorden. Bij BCG zeggen ze dat je weekend heilig is. Over het algemeen lijkt me 70-80u/w overtrokken voor SC. Bij de meeste kantoren is dat een stuk minder. 60u/w is eerder een redelijk gemiddelde.quote:Op zondag 27 oktober 2013 02:59 schreef Lilliesleaf het volgende:
Zijn er hier ook mensen die al wat verder in hun carriere zijn en kunnen vertellen over de combinatie dit werk + gezin?
Ik las in het vorige deel over salarissen en dat dat zou liggen op (iig als starter) 70k, maar dat hier ook weer 70-80 uur pw tegenover stond.. Ik vind dat eerlijk gezegd nogal weinig compenserend in dat geval, zeker omdat.. als ik dit zo meelees, een actief gezinsleven ernaast houden praktisch onmogelijk is.
Het is niet alsof consultants wetenschappelijke publicaties afleveren... Wij huren alle grote kantoren in, ik denk niet dat wij als klant de illussie hebben dat alles alle data van hen zelf komt. Consultants worden juist ingehuurd om data te verzamelen, etc. Dat daar af en toe geen bron bij staat, zal me absoluut roesten.quote:Op zondag 27 oktober 2013 02:38 schreef Kowloon het volgende:
Struikel per toeval over dit topic. Ik ben in mijn bijbaantje, onderzoekshulpje aan de uni, laatst iets ernstigs tegengekomen. Een rapport van een (redelijk grote) consultancy firma (nee, namen ga ik echt niet noemen) bevatte tekst en figuren die zonder bronvermelding over waren genomen uit een andere publicatie. Plagiaat dus. Des te ernstiger was dat de opdrachtgever veel geld had betaald voor het onderzoek en daarbij natuurlijk meende een goed product te kopen samengesteld op basis van de ervaring en inzichten van de consultancy firma. Niks bleek dus minder waar te zijn! De klant en de consultancy firma zijn inmiddels ingelicht over deze handelswijze.
Naderhand werd ik er zelfs op gewezen dat dit wel vaker voor komt. Sterker nog, een bekende website uit ons vakgebied bevat zelfs specifiek de volgende passage:
[..]
Dit lijkt mij toch wel een zeer kwalijke gang van zaken, en het blijkt zelfs vaker voor te komen de laatste jaren en ook grote consultancy firma's maken zich er schuldig aan. Iemand hier een reactie op?
Die 70-80 uur is vrij overdreven. Mijn verloofde zit bij een van de grote drie, wij gaan wel gewoon langzaam richting gezinsleven, etc. Die uren gaan ook omlaag als je meer senior wordt, en daarnaast is het salaris al snel een stuk beter.quote:Op zondag 27 oktober 2013 02:59 schreef Lilliesleaf het volgende:
Zijn er hier ook mensen die al wat verder in hun carriere zijn en kunnen vertellen over de combinatie dit werk + gezin?
Ik las in het vorige deel over salarissen en dat dat zou liggen op (iig als starter) 70k, maar dat hier ook weer 70-80 uur pw tegenover stond.. Ik vind dat eerlijk gezegd nogal weinig compenserend in dat geval, zeker omdat.. als ik dit zo meelees, een actief gezinsleven ernaast houden praktisch onmogelijk is.
Plagiaat is dan ook niet enkel aan wetenschappers voorbehouden, iedereen die teksten of figuren overneemt zonder bronvermelding doet aan plagiaat.quote:Op zondag 27 oktober 2013 13:50 schreef Bajskorv het volgende:
Het is niet alsof consultants wetenschappelijke publicaties afleveren...
Naast het ethische aspect zit er ook een juridisch aspect aan, het schenden van auteursrechten. Plagiaat is in dat geval dus ook gewoon strafbaar (misdrijf in Nederland). Ik vind het dus nogal een vreemde opstelling dat het je zal 'roesten', helemaal omdat de consultancy firmas daarmee wel het geld in eigen zak steken, dan roest het hen kennelijk ineens wel.quote:Wij huren alle grote kantoren in, ik denk niet dat wij als klant de illussie hebben dat alles alle data van hen zelf komt. Consultants worden juist ingehuurd om data te verzamelen, etc. Dat daar af en toe geen bron bij staat, zal me absoluut roesten.
Wat boeit het een bank waar de info vandaan komt? Als het afgeleverde product maar voldoende is, is kennelijk de insteek.quote:Op zondag 27 oktober 2013 14:16 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Plagiaat is dan ook niet enkel aan wetenschappers voorbehouden, iedereen die teksten of figuren overneemt zonder bronvermelding doet aan plagiaat.
[..]
Naast het ethische aspect zit er ook een juridisch aspect aan, het schenden van auteursrechten. Plagiaat is in dat geval dus ook gewoon strafbaar (misdrijf in Nederland). Ik vind het dus nogal een vreemde opstelling dat het je zal 'roesten', helemaal omdat de consultancy firmas daarmee wel het geld in eigen zak steken, dan roest het hen kennelijk ineens wel.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |