Daarmee zijn twee problemen:quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 01:11 schreef Willyfoofoo het volgende:
Hoewel ik het enigzins eens ben met de klacht, is er toch niet echt een reden om te klagen. Docenten horen van te voren al (te weten) wat ze ongeveer te wachten staan, en dit hier is zeker te weten geen uitzondering. Dat ze er problemen mee hebben laat alleen maar zien dat je ongemotiveerd zijn om zowel het werk zelf te verrichten als extra aandacht te besteden aan de leerlingen zelf.
In Duitsland verdienen docenten dan ook belachelijk veel geld. Logischerwijs trekt dat meer capabele mensen aan. Docenten geven daar ook 2 vakken; in Nederland doen eigenlijk alleen docenten klassieke talen dat.quote:Op donderdag 25 augustus 2011 14:24 schreef HSG het volgende:
Het onderwijs in Nederland is RUK!!! Je kunt je kinderen net zo goed naar Duitsland sturen, waar het onderwijsniveau velen malen hoger ligt.
Ik ken eerlijk gezegd meer docenten die meerdere vakken geven, dan docenten die maar één vak geven.quote:Op dinsdag 30 augustus 2011 15:59 schreef thabit het volgende:
[..]
In Duitsland verdienen docenten dan ook belachelijk veel geld. Logischerwijs trekt dat meer capabele mensen aan. Docenten geven daar ook 2 vakken; in Nederland doen eigenlijk alleen docenten klassieke talen dat.
Anderzijds verdient het leraarschap in Nederland ook niet slecht, in tegenstelling tot wat vaak beweerd (en vooral ook nagepapegaaid) wordt. Als ik zo om me heen hoor wat docenten verdienen, dan moet ik eerlijk bekennen dat ik het eerder veel dan weinig vind. Het startsalaris is zeker hoger dan van veel functies in het bedrijfsleven. De groeimogelijkheden zijn er misschien iets minder, maar toch ook niet zo heel slecht als je op je 45ste al tot 67k kunt komen.
Het gemiddelde is een misleidende statistische maat want het wordt bijvoorbeeld significant opgekrikt door het handjevol miljardairs dat Nederland kent.quote:Op dinsdag 30 augustus 2011 21:49 schreef ShadyLane het volgende:
Het SCP heeft netjes uitgerekend hoe het met de salarissen van leraren in het voortgezet onderwijs zit. HBO-opgeleide leraren verdienen gemiddeld 11% minder dan de gemiddelde andere HBO-opgeleide, WO-opgeleide leraren 23% minder dan de gemiddelde andere WO-er. Ieder mag zelf besluiten of ie dat veel of weinig vindt, maar dit zijn iig de cijfers.
Volgens mij wordt winst van een bedrijf/investeringen ook niet als salaris meegeteld in de statistieken.quote:Op dinsdag 30 augustus 2011 21:57 schreef ShadyLane het volgende:
Die hebben over het algemeen alleen basisschool toch?
Inderdaad, het gemiddelde is vaak een misleidende statistische maat.quote:Het gemiddelde is een misleidende statistische maat want het wordt bijvoorbeeld significant opgekrikt door het handjevol miljardairs dat Nederland kent.
Ik vind dat diezelfde logica, waar ik het mee eens ben, nog wat verder moet worden doorgetrokken. De WO'er die doceert (in het vak wat hij op WO-niveau heeft gestudeerd!) moet een hoger salaris krijgen dan de HBO'er die doceert. In andere vakken is dit vanzelfsprekend, in het onderwijs is dit blijkbaar nog een taboe.quote:Hoe je het ook wendt of keert, docenten zijn wel hbo- of universitair geschoold en daar mag dan ook een passend salaris tegenover staan.
Ik was me er niet van bewust dat ik 't docenten misgunde.quote:Op donderdag 25 augustus 2011 14:04 schreef GlowMouse het volgende:
jullie bewijzen een argument van de auteur
[..]
Morgen is maandag, een mooie dag om je schoolgeld terug te vragen en stijlfiguren te leren tussen je medeleerlingen op 5VWO. Veel plezier...quote:Op donderdag 25 augustus 2011 14:32 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Wat een matig geschreven stuk zeg.
Als ik jou was, zou ik ervoor gaan.quote:Op zondag 4 september 2011 05:03 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ik kijk wel uit om les te gaan geven als ik niet mijn eigen onderwijs vorm mag geven. Dat is wat mij het meest er van weerhoudt om les te gaan geven om een middelbare school.
Geen denken aan op dit moment. Al die verhalen die ik hoor over het onderwijs maken het voor mij een werkgever waar ik alleen als het niet anders kan voor zou kiezen.quote:
Volgens mij wordt het curriculum van achter de Haagse bureau's vastgesteld. Als ik alleen mag onderwijzen wat de bureaucraten goed vinden vind ik er echt niks meer aan.quote:Waarom leerlingen toegang tot kennis ontzeggen omdat de managers dat vinden?
Misschien dan toch bijlessen als extraatjes geven. En dan ook buiten het zicht van de werkgroepen.quote:Op zondag 4 september 2011 05:17 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Geen denken aan op dit moment. Al die verhalen die ik hoor over het onderwijs maken het voor mij een werkgever waar ik alleen als het niet anders kan voor zou kiezen.
[..]
Volgens mij wordt het curriculum van achter de Haagse bureau's vastgesteld. Als ik alleen mag onderwijzen wat de bureaucraten goed vinden vind ik er echt niks meer aan.
Het individualisme viert hoogtij.quote:Vrijwel iedereen denkt tegenwoordig alleen maar aan zichzelf
Dat geldt voor lang niet alle docenten. Er zijn er net zoveel die na een studie maar leraar zijn geworden en het na een paar jaar alweer zat zijn, maar toch maar lekker ongeinteresseerd blijven hangen tot hun pensioen. Zelden tot nooit worden ze ook ontslagen, hoe lamlendig en slecht ze ook functioneren.quote:Op donderdag 25 augustus 2011 14:21 schreef RetepV het volgende:
Het probleem met leraar-zijn is dat je de wereld wil verbeteren.
Op zich geen probleem. Maar je hebt zo weinig medestanders die de wereld willen verbeteren. Vrijwel iedereen denkt tegenwoordig alleen maar aan zichzelf, zijn salaris en zijn schulden. En daarom wordt je door iedereen voor gek verklaard.
Geile chickquote:Op donderdag 25 augustus 2011 14:00 schreef Bram_van_Loon het volgende:
...werken.
Veel leesplezier.
http://www.volkskrant.nl/(...)wijs-te-werken.dhtml
De motivatie is tegenwoordig vaak "dat het zo handig combineert met de zorg voor de kinderen". En het combineert inderdaad ook handig met de zorg voor de kinderen, dat is absoluut waar: schoolvakanties vrij, mogelijkheid om een kleine deeltijdbaan te nemen, mogelijkheid om om half drie de kinderen van school te halen en de rest van het werk te doen wanneer de kinderen naar bed zijn.quote:Op zondag 4 september 2011 05:53 schreef Ijsbergvla het volgende:
Dat geldt voor lang niet alle docenten. Er zijn er net zoveel die na een studie maar leraar zijn geworden en het na een paar jaar alweer zat zijn, maar toch maar lekker ongeinteresseerd blijven hangen tot hun pensioen. Zelden tot nooit worden ze ook ontslagen, hoe lamlendig en slecht ze ook functioneren.
Dat ben ik niet helemaal met je eens, je kunt wel degelijk een fatsoenlijk inkomen hebben als je werkzaam bent in het onderwijs.quote:Op zondag 4 september 2011 13:54 schreef ShadyLane het volgende:
Dat leidt dus ook tot die feminisering. Het beroep wordt voor kostwinners (op die enkeling die het als roeping ziet na) steeds minder aantrekkelijk, terwijl het juist nog wel behoorlijk aantrekkelijk is als je de 'halve' bent in het anderhalfverdienersmodel.
En het wat zwart-witte beeld dat jij schetst geldt idd ook voor een deeltje, maar sluit prima aan bij mijn stelling dat lang niet iedereen uit idealisme (haha) het onderwijs ingaat en if so, zo blijft ingesteld een gehele carriere.quote:Op zondag 4 september 2011 11:13 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
De motivatie is tegenwoordig vaak "dat het zo handig combineert met de zorg voor de kinderen". En het combineert inderdaad ook handig met de zorg voor de kinderen, dat is absoluut waar: schoolvakanties vrij, mogelijkheid om een kleine deeltijdbaan te nemen, mogelijkheid om om half drie de kinderen van school te halen en de rest van het werk te doen wanneer de kinderen naar bed zijn.
Eigenlijk zijn vrijwel alle aantrekkelijke kanten van het onderwijs kanten die vooral voor jonge moeders aantrekkelijk zijn. Niemand zou zich dan ook hoeven verbazen over de feminisering van het onderwijs. En niemand zou erover moeten mopperen: het is aan die jonge moeders te danken dat het lerarentekort niet nog veel groter is.
Ik zeg niet dat dat niet zo is, ik zeg dat het beroep minder aantrekkelijk wordt voor kostwinners wanneer je een nullijn hanteert. Voor niet-kostwinners doet die nullijn er minder toe, voor hen zijn andere dingen (mogelijkheid van kleine deeltijdbaan, vroeg naar huis, schoolvakanties vrij) belangrijker.quote:Op zondag 4 september 2011 14:26 schreef TheSilentEnigma het volgende:
Dat ben ik niet helemaal met je eens, je kunt wel degelijk een fatsoenlijk inkomen hebben als je werkzaam bent in het onderwijs.
Met de Nederlandse mentaliteit van alles maar slikken kom je inderdaad niet bepaald ver. Wat je ook vaak ziet is een neerwaartse vergelijking. Relativeren dat er ook een grote groep mensen is die het met minder moet doen. Het goede nieuws is dat de uitkeringen en heffingskorting voor niet-werkende partners geleidelijk omlaag gaan.quote:Op zondag 4 september 2011 13:58 schreef ShadyLane het volgende:
Dat van die nullijn is trouwens hilarisch. "We moeten allemaal een stapje terug doen in deze tijden, dus ook leraren", werd er gezegd, maar het eind van het liedje is dat vrijwel alle ambtenaren (vuilnismannen, gemeente-ambtenaren, rijksambtenaren, personeel van provincies en waterschappen) er tenminste IETS bij hebben gekregen/gestaakt en de leraren, juist het beroep waar een personeelstekort is van 30%, zowat de enige ambtenaren zijn voor wie de nullijn wel wordt aangehouden. Met dank aan hun eigen slapte en aan die van de bonden, medelijden hoeven we dus niet te hebben, ja met de leerlingen misschien.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |