ik heb m'n zusje er ooit mee gezien, kan best al 10 jaar oud zijn dat ding, maar ik denk dat ie gewoon uit het ziekenhuis of de apotheek komt.quote:Op maandag 5 september 2011 12:06 schreef Disana het volgende:
[..]
Nee, het is ondoorzichtig wit en de apotheek zegt dat ze geen andere soorten hebben. Waar haal ik een schepje zoals jij het beschrijft? Waarschijnlijk bij een kookwinkel?
Andere apotheek zoeken of laat ze het bestellen. Beetje werken voor hun geld, niets mis meequote:Op maandag 5 september 2011 12:08 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ik heb m'n zusje er ooit mee gezien, kan best al 10 jaar oud zijn dat ding, maar ik denk dat ie gewoon uit het ziekenhuis of de apotheek komt.
Ha, dankje. Die digitale lepel lijkt me vrij kwetsbaar, en lepels voor 3ml zijn niet van toepassing. Maar jullie hebben gelijk, ik moet er gewoon nog een keer naar vragen.quote:Op maandag 5 september 2011 12:12 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Informeer hier anders
http://www.drogisterijdelang.nl/productCategory/151
Die van 3 hebben ze vast ook in andere maten. En idd eerst je apotheek aan het werk zetten, daar zijn ze voor.quote:Op maandag 5 september 2011 12:15 schreef Disana het volgende:
[..]
Ha, dankje. Die digitale lepel lijkt me vrij kwetsbaar, en lepels voor 3ml zijn niet van toepassing. Maar jullie hebben gelijk, ik moet er gewoon nog een keer naar vragen.
Ja het ligt hier een beetje op zijn gat hehquote:Op maandag 12 september 2011 12:54 schreef computergirl het volgende:
wat een stilte hier, hoe is het Luna?
Alleen als je wat kan missen misschien?quote:Op maandag 19 september 2011 15:34 schreef Barreltje het volgende:
het is nierstichting week deze week??
doneren of niet??
doe es gek...quote:Op maandag 19 september 2011 15:34 schreef Barreltje het volgende:
het is nierstichting week deze week??
doneren of niet??
mja.. mensen doneren bv niet aan andere hulpinstanties omdat ze denken dat hun geld naar het salaris van de directeur gaat..quote:
Snap je dillema, is veel over te doen geweest. Ik weet niet hoe het precies zit, maar volgens mij gaat het bij de nierstichting vooral naar onderzoek. Tja, het pand waar de stichting in zit moet natuurlijk ook gehuurd worden, maar dat is altijd zo. Zolang ze maar niet midden op de Dam in het paleis huren, vind ik dat niet meer dan logisch. Ga er maar vanuit dat je geld goed terecht komt als je wat doneert...quote:Op maandag 19 september 2011 16:06 schreef Barreltje het volgende:
[..]
mja.. mensen doneren bv niet aan andere hulpinstanties omdat ze denken dat hun geld naar het salaris van de directeur gaat..
hoe zit dat bij de nierstichting??
luna, kan jij er meer inzicht in geven??
Imo kun je beter aandelen kopen van bedrijven die bepaald onderzoek doen. Die onderzoeken van de nierstichting zijn niet mijn ding. Van mij mag groot ingezet worden op orgaan kweek technieken. Is ook veel breder toepasbaar en levert imo de enige serieuze echte oplossing op middelange termijn.quote:Op maandag 19 september 2011 16:11 schreef Luna3 het volgende:
[..]
Snap je dillema, is veel over te doen geweest. Ik weet niet hoe het precies zit, maar volgens mij gaat het bij de nierstichting vooral naar onderzoek. Tja, het pand waar de stichting in zit moet natuurlijk ook gehuurd worden, maar dat is altijd zo. Zolang ze maar niet midden op de Dam in het paleis huren, vind ik dat niet meer dan logisch. Ga er maar vanuit dat je geld goed terecht komt als je wat doneert...
Het zou trouwens ook nog kunnen dat je overheid subsidie geeft voor het huren oid, maar als je het zeker wilt weten moet je het bij de nierstichting of de consumentenbond ofzo eens navragen...
Ja, helemaal mee eens. Ik zit ook niet te wachten op een draagbare kunstnier, maar heb liever iets wat implantabel is en niet kan afstoten...omdat het mijn eigen DNA betreft. Ik heb hier al eerder vermeld (blz 1 geloof ik al) dat ik denk dat die DNA- / stamcel-theorieen volgens mij veel sneller tot praktijkoplossingen ontwikkelen dan die draagbare kunstnier...quote:Op maandag 19 september 2011 16:46 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
Imo kun je beter aandelen kopen van bedrijven die bepaald onderzoek doen. Die onderzoeken van de nierstichting zijn niet mijn ding. Van mij mag groot ingezet worden op orgaan kweek technieken. Is ook veel breder toepasbaar en levert imo de enige serieuze echte oplossing op middelange termijn.
Een issue is dat farmaceuten liever een winstmodel hebben wat maandelijks opbrengsten genereert ipv 1 malig. Daarnaast duurt het nog wel een jaar of 20 gok ik. Een draagbare kunstnier is technisch veel minder vernieuwend en zal sneller op de markt gezet worden denk ik, maar mijn voorkeur zou toch zijn in orgaan klonen te investeren ipv in draagbare kunstnieren.quote:Op maandag 19 september 2011 16:54 schreef Luna3 het volgende:
[..]
Ja, helemaal mee eens. Ik zit ook niet te wachten op een draagbare kunstnier, maar heb liever iets wat implantabel is en niet kan afstoten...omdat het mijn eigen DNA betreft. Ik heb hier al eerder vermeld (blz 1 geloof ik al) dat ik denk dat die DNA- / stamcel-theorieen volgens mij veel sneller tot praktijkoplossingen ontwikkelen dan die draagbare kunstnier...
Maar voor mensen met kleine kinderen is zo'n kunstnier misschien wel een oplossing en geld geven voor medisch onderzoek is altijd beter dan geen geld geven.
Mwah, ik heb m'n twijfels; de kunstnier bestaat al sinds de jaren 40. En er is nog steeds geen draagbaar formaat plus dat ze nog minstens tien jaar voor de ontwikkeling uittrekken.quote:Op maandag 19 september 2011 16:56 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
Een issue is dat farmaceuten liever een winstmodel hebben wat maandelijks opbrengsten genereert ipv 1 malig. Daarnaast duurt het nog wel een jaar of 20 gok ik. Een draagbare kunstnier is technisch veel minder vernieuwend en zal sneller op de markt gezet worden denk ik, maar mijn voorkeur zou toch zijn in orgaan klonen te investeren ipv in draagbare kunstnieren.
Niet om je hoop aan diggelen te trappen, maar een blaas, is in principe niks anders dan een "simpele" kweek om een ballon, een blaas voldoet al als hij kan rekken.quote:Op maandag 19 september 2011 17:28 schreef Luna3 het volgende:
[..]
Mwah, ik heb m'n twijfels; de kunstnier bestaat al sinds de jaren 40. En er is nog steeds geen draagbaar formaat plus dat ze nog minstens tien jaar voor de ontwikkeling uittrekken.
Stamceltherapie is vrij nieuw en al heel ver in ontwikkeling. Muizen onderzoek is succesvol en er zijn al mensen met een stamcel blaas. Daarbij zou stamcel-transplantatie wel veel geld opleveren, alleen niet voor de farmaceutische industrie. Die zullen dus waarschijnlijk ook geen geld in onderzoek naar stamceltherapie steken nee...
Moet me nu gaan klaarmaken voor de 'dia-voorstelling". Ajuus.
quote:Duitse kinderen gaan draagbare kunstnier testen
Lees voor | Verstuur | Druk af
Door Jeroen van Setten
De nieuwe kunstnier past in een
handtas. Bekijk ook de video
Het heeft iets langer geduurd dan de bedoeling was, maar nu is het dan toch bijna zover. De eerste klinische tests van een draagbaar dialysesysteem gaan van start. Onder meer bij kinderen in Duitsland.
Het systeem van de firma AWAK, is een vorm van peritoneale dialyse waarbij veel minder vocht nodig is dan bij de traditionele methode. Dat maakt het geheel vrij eenvoudig draagbaar in een tas die niet veel groter is dan een ruime damestas. De naam AWAK staat voor 'Automated, Wearable, Artificial Kidney'.
De directeur van het Singaporese AWAK, Gordon Ku, was gefrustreerd dat hij in zijn carrière van 41 jaar als nefroloog geen of nauwelijks vooruitgang zag in de ontwikkeling van de basis van dialyseapparatuur. Vooral de matige vooruitgang in de verkleining van de machines stak Ku. Hij was in 2007 een van de oprichters van AWAK Technologies, een bedrijf met als enig doel het ontwikkeling van een draagbare kunstnier.
Samen met wetenschappers uit Amerika en Israël ontwikkelde Ku's bedrijf een systeem om met veel minder vloeistof toch buikdialyse aan te kunnen bieden. De vloeistof wordt in het nieuwe apparaat meerdere malen gebruikt en tussentijds gereinigd. De Awak gebruikt 750 milliliter vloeistof-oplossing en een speciale reinigingscartridge die drie keer per dag moet worden verwisseld.
Er wordt steeds 250 ml vloeistof uit de buikholte gepompt, de overige 500 blijft achter. Die 250 ml wordt eerst langs de reinigingscartridge geleid, en vervolgens weer aangevuld met onder andere glucose, zodat het voor hergebruik geschikt is. De vloeistof zelf hoeft maar eens per maand te worden vervangen. Ter vergelijking, er is 8 tot 10 liter per dag nodig voor de traditionele peritoneale dialyse en 120 liter voor een vier uur durende hemodialysesessie.
Andere bedrijven werken ook aan draagbare kunstnieren, maar dat gaat vrijwel altijd om hemodialyse en geen van die bedrijven heeft het zover gebracht als AWAK, dat nu dus aan klinische proeven toe is. De tests vinden plaats in Singapore, de VS en Duitsland. In het kinderziekenhuis in Tübingen, verbonden aan de Eberhard Karls universiteit, zullen de eerste proeven in Europa plaatsvinden.
De bedoeling van AWAK is om in Azië, Amerika en Europa tegelijkertijd certificering voor de nieuwe machine te verkrijgen.
Darling! Jij hier?! Nice.quote:Op zaterdag 1 oktober 2011 02:57 schreef luciferist het volgende:
Niet om je hoop aan diggelen te trappen, maar een blaas, is in principe niks anders dan een "simpele" kweek om een ballon, een blaas voldoet al als hij kan rekken.
Verder geven mensen vaak het "oor op die muis" aan als voorbeeld van het in virto kweken, maar het oor is puur bedoeld om dmv plastische chirurgie patiënten een beter uiterlijk te geven, het is niet functioneel.
Een nier bestaat uit ingewikkelde systemen, een nieuwe nier groeien zal zeer moeilijk worden. Het toedienen van (donor)stamcellen in een beschadigd orgaan zal zich waarschijnlijk eerder ontwikkelen, aangezien de meeste stamcellen zich dan gaan differentiëren door de reeds aanwezige cellen.
Zelf zou ik mijn geld inzetten op de draagbare of zelfs de implanteerbare kunstnier (:
mooie ontwikkeling, maar niets voor mij. Ik mag geen buikspoeling krijgen en zit dus vast aan hemodialyse. Daarbij lijkt het me dus ook helemaal niks dat je iets met je meedraagt wat met een openverbinding in je lichaam aan elkaar is verbonden... Onhandig, infectiegevaar, zwaar tillen en gewoon niet mijn ding. (moet mijn mobiele telefoon al zo vaak opladen...quote:Op zaterdag 1 oktober 2011 10:34 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
http://niernieuws.nl/?artid=4579&cat=ln&all=yes&maand=2011-09
Goede post dit! Ik wist het niet... *oops* Ben benieuwd of het ons om de oren gaat vliegen die week.quote:Op dinsdag 11 oktober 2011 21:53 schreef Disana het volgende:
Van 17 t/m 24 oktober is het donorweek.
Van maandag 17 tot en met zondag 23 oktober staat Nederland in het teken van orgaan- en weefseldonatie. In de Donorweek vraagt iedereen een ander of hij al geregistreerd staat als donor, ja of nee. Het tekort aan orgaandonoren kunnen we tenslotte alleen samen oplossen.
Tijdens de Donorweek wordt Nederland dagelijks op een oorspronkelijke manier, digitaal of op straat, met het belang van donorregistratie geconfronteerd. Overal vinden acties plaats: groot of klein.
In ziekenhuizen
De Nederlandse ziekenhuizen dragen hun steentje bij en besteden aandacht aan het onderwerp met een stand of een actie.
In de bibliotheek en op het gemeentehuis
Alle bibliotheken besteden in oktober, november en december aandacht aan donorregistratie met advertenties op de uitleenbewijzen. Ook zijn donorregistratieformulieren de komende maanden via bibliotheken beschikbaar. Een aantal gemeenten heeft extra campagnespullen en donorforrmulieren besteld zodat ze tijdens de Donorweek voldoende materiaal in huis hebben.
School
Nederlandse scholieren worden met de actie JaofNee@School opgeroepen om rondom de Donorweek een actie over orgaandonatie op hun eigen school te organiseren en zo het onderwerp bespreekbaar te maken.
http://www.donorvoorlicht(...)aritem=534&vartype=1
ik volg het nog steeds en zag vandaag dus dak nog iets terug moet lezen over maakbare organen. blijft een goed topic. hopelijk krijg je rap een nieuw niertje zodat je weer vol zelfstandig over de wereld kan tierenquote:Op woensdag 12 oktober 2011 01:00 schreef Luna3 het volgende:
[..]
Goede post dit! Ik wist het niet... *oops* Ben benieuwd of het ons om de oren gaat vliegen die week.
ps: Dit topic is een beetje doodgebloed, maar ik gelukkig nog lang niet
Gelukkig maar Luna, is die shunt nou goed?quote:Op woensdag 12 oktober 2011 01:00 schreef Luna3 het volgende:
ps: Dit topic is een beetje doodgebloed, maar ik gelukkig nog lang niet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |