Dank je, ik ook ja. Als ik een goed vooruitzicht heb, dan hou ik het zeker ook wel makkelijker vol. Als die onzekerheid er is van 1 tot misschien wel 15 jaar dialyseren, lijkt het me veel moeilijker om het vol te houden. We wachten het af... Vanavond "mag" ik weer...quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 14:34 schreef Beije het volgende:
Heftig hoor, Luna3. Ik heb van dichtbij mee gemaakt hoe @$%@$E!@$% dialyseren kan zijn, maar ook hoe een mens er van kan opknappen. Ik hoop dat er snel een nier voor je wordt gevonden!
Hm, wennen, niet echt. Regen in Nederlandse zomers, dat went! Dialyse niet echt, haha. (nu ik zo over nadenk...regen in de zomer went ook niet echt eigenlijk...)quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 16:16 schreef Disana het volgende:
Begint het al een beetje te wennen? En staat al vast wanneer ze iets aan je shunt gaan doen?
Sterkte vanavond! Lukt het allemaal met aanprikken enzo?quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 15:18 schreef Luna3 het volgende:
[..]
Dank je, ik ook ja. Als ik een goed vooruitzicht heb, dan hou ik het zeker ook wel makkelijker vol. Als die onzekerheid er is van 1 tot misschien wel 15 jaar dialyseren, lijkt het me veel moeilijker om het vol te houden. We wachten het af... Vanavond "mag" ik weer...
Shunt is zo groot, ze kunnen 'm geblinddoekt aanprikken als ze willen! We zijn begonnen met 1 naald dialyse, omdat de shunt zo pijnlijk is. Moet nu langer zitten, maar vrijdag is altijd wel een lekker tv-avondje...quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 16:57 schreef Beije het volgende:
Sterkte vanavond! Lukt het allemaal met aanprikken enzo?
vanavond hogere flow toch? 400ml/min ofzo? ben benieuwd hoe dat gaat.quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 17:05 schreef Luna3 het volgende:
[..]
Shunt is zo groot, ze kunnen 'm geblinddoekt aanprikken als ze willen! We zijn begonnen met 1 naald dialyse, omdat de shunt zo pijnlijk is. Moet nu langer zitten, maar vrijdag is altijd wel een lekker tv-avondje...
Ja, de hoofdverpleegkundige dialyse zou overleggen met de vaatdeskundige of dat mocht. Hoop het, toch beter voor de afvalstoffen.quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 17:23 schreef dawg het volgende:
vanavond hogere flow toch? 400ml/min ofzo? ben benieuwd hoe dat gaat.
Sommige vriendinnen hebben de link vh topic al getwittert...quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 17:35 schreef Rechterbal het volgende:
Ik zeg, maak er een trending topic op Twitter van!
"Hier met die nier" vind ik het leukste, maar misschien een beetje dwingend!quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 17:43 schreef Rechterbal het volgende:
#geilebabezoektnier #niertjegezocht #hiermetdienier #jijeenbierikeennier
Juiste personen vragen om een RT en het zit wel goed![]()
Niet dat je een nier krijgt natuurlijk, maar wel met bekendheid en vindbaarheid van jou.
twitter:royKWKWKW twitterde op vrijdag 26-08-2011 om 17:56:15Meisje zoekt nier via internet. http://t.co/uUjtc1M Twitter helpt. #hiermetdienier RT! reageer retweet
Ah, dat duurt dus nog wel een weekje of twee. Sterkte vanavond, met je laptopje op schootquote:Op vrijdag 26 augustus 2011 16:23 schreef Luna3 het volgende:
Hm, wennen, niet echt. Regen in Nederlandse zomers, dat went! Dialyse niet echt, haha. (nu ik zo over nadenk...regen in de zomer went ook niet echt eigenlijk...)
Krijg 5 september een angiogram van de shunt, om te kijken waar het bloed in de shunt allemaal naar toe wil. Aan de hand daarvan wordt bepaald of er uberhaupt een bending kan plaatsvinden. (schijnt niet altijd te kunnen) Dus daarna krijg ik iets concreets te horen...
Ook niet als je vader, moeder, broer of zus een nier nodig heeft?quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 19:40 schreef Captainp00face het volgende:
Heftig.
Ik weet mijn bloedgroep niet eens, maar ik denk ook niet dat ik mijn nier snel af zal staan; en voel me dan ook echt een klootzak om dat zo te zeggen.![]()
Hopelijk staat er binnenkort een held voor je op die zich aanbiedt. Het is al zo vaak gezegd maar ik wens je heel veel sterkte.
Logisch. Zo denken de meesten...maar niet iedereenquote:Op vrijdag 26 augustus 2011 21:03 schreef Captainp00face het volgende:
Dan wel, maar voor een 'vreemde' werkt dat bij mij net ietsje anders.
Haha, te gek. En dat "meisje" maakt m'n dag alweer helemaal geslaagdquote:Op vrijdag 26 augustus 2011 17:53 schreef Rechterbal het volgende:
twitter:royKWKWKW twitterde op vrijdag 26-08-2011 om 17:56:15Meisje zoekt nier via internet. http://t.co/uUjtc1M Twitter helpt. #hiermetdienier RT! reageer retweet
Vergeten te melden gister, maar 'die gedachte' maakt je echt geen klootzak hoor. Dan zou ik een heleboel "klootzakken" in m'n leven hebben, haha!! Zo is het niet. Iedereen heeft z'n eigen beweegredenen om het wel of niet te doen. Als je mensen daarmee niet in hun waarde laat, houd je geen vrienden meer over. Ik begrijp ook dat sommige mensen als reden hebben dat ze niet durven of gewoon niet willen, en ook dat is een goede reden. Het gaat hier niet om een pakje boter!!quote:Op vrijdag 26 augustus 2011 19:40 schreef Captainp00face het volgende:
Heftig.
Ik weet mijn bloedgroep niet eens, maar ik denk ook niet dat ik mijn nier snel af zal staan; en voel me dan ook echt een klootzak om dat zo te zeggen.![]()
Hopelijk staat er binnenkort een held voor je op die zich aanbiedt. Het is al zo vaak gezegd maar ik wens je heel veel sterkte.
Hallo Marion, fijn dat je hier in deel drie weer post!quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 01:33 schreef marion4 het volgende:
Ik vind het fijn om te lezen dat dit topic mensen aan het denken zet over het afstaan van een nier.
We l valt me op dat niet alle argumenten om het niet te doen relevant zijn. Het ontvangen van bot en bloed in het verleden speelt geen rol bij het wel of niet doneren.
Ik las ook dat veel mensen niet aan een vreemde willen doneren. Ik begrijp dat het doneren van een nier iets heel persoonlijks is. Voor mij was dit anoniem doneren juist een voorwaarde. Er zijn veel mensen die op een donornier wachten en hoe kon ik nu bepalen wie er het meest voor in aangmerking kwam. Ik vond het helemaal niet belangrijk dat ik niet weet wie mijn nier gekregen heeft. Het feit dat door mijn nier te doneren ik iemand een kans gegeven heb op een betere kwaliteit van leven is genoeg.
Ik hoefde ook geen dankbaarheid, ik weet toch wel dat een ontvanger dat is.
In mijn ogen is het afstaan van een nier ook niet iets bijzonders geweest. Ik denk er eerlijk gezegd nooit meer aan en ik voel ook geen enkel verschil met vroeger.
Ik ben net zo actief, heb dezelfde conditie en behalve een miniem litteken op mijn onderbuik is het hoofdstuk eiegnlijk afgesloten.
Er zijn veel flinke en dappere mensen als Luna en die verdienen allemaal een kans op een betere kwaliteit van leven.Ik weet ook dat we op dit forum niet de hele problematiek rondom nierdonatie kunnen oplossen, maar toch zou ik alle lezers willen vragen er nog eens over na te denken.
Ik ben blij dat ik toen die stap genomen heb en zou het zoweer doen
Ik neem aan dat Marion ook aan een goede vriend of familielid had gedoneerd als die nierfalen had gehad. Maar als je graag uit goede wil een nier wilt doneren om iemand voor de rest van zijn leven te helpen...en je kent niemand met nierfalen...dan is er dus de optie om als barmhartige sameritaan te doneren aan een onbekende.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 10:42 schreef Miendientje het volgende:
Dat is inderdaad ook waar ik aan zat te denken. Die wachtlijst is er niet voor niets. Degene boven aan zit waarschijnlijk al een hele tijd aan de dialyse. (ipv zelf iemand als TS uitkiezen). Al zou ik waarschijnlijk wel weer eerder aan een bekende doneren dan aan er voor kiezen om de bovenste op de lijst om de bekende een plaatsje te laten opschuiven. Maar waarschijnlijk is dat ook wel omdat de drempel van doneren wat lager is.
Gelukkig hoef ik daar (nog?) niet over na te denken aangezien ik een jonge vrouw ben met wellicht een kinderwens
Goed topic trouwens, ik wist niet dat er mensen waren die vrijwillig een nier afstonden aan een onbekende. Je hoort normaal alleen maar over familieleden die een nier afstaan.
Dank je Aventura, over de kosten: In de OP staan in de spoiler linkjes over vergoedingen. Moet je maar eens kijken, dan kun je zien hoe dat verlies gecompenseerd wordt.quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 14:36 schreef Aventura het volgende:
Luna, ben onder de indruk van je verhaal en vind het heel bijzonder dat je hier een oproep doet. Wie weet...
Wat ik me afvraag is vooral practisch van aard. Als je een nier doneert, betekent dat natuurlijk een ziekenhuisopname en een x aantal dagen uit de running zijn. Je moet als donor dus niet alleen bereid zijn om lichamelijk een offer te doen, maar het heeft ook wel financiële gevolgen. Als je een dienstverband hebt, moet je je ziekmelden en dat kost het vooral je werkgever geld. En soms jezelf ook, als je zo' n werkgever hebt die loon inhoudt bij ziektedagen. Als je zelfstandige bent ligt het anders, dan heb je de dagen dat je opgenomen bent geen inkomen. Hoe zit dat dan eigenlijk, is daar een compensatieregeling voor? Ik denk dat veel mensen het ook niet doen vanwege inkomstenverlies.
Oh interessant, niet gezien door de spoilertags!quote:Op zaterdag 27 augustus 2011 14:40 schreef Luna3 het volgende:
[..]
Dank je Aventura, over de kosten: In de OP staan in de spoiler linkjes over vergoedingen. Moet je maar eens kijken, dan kun je zien hoe dat verlies gecompenseerd wordt.
http://www.rijksoverheid.(...)r-donoren-werknemers
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |