abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_100920502


Welkom in het FOK! anime en manga topic!

Laat je niet afschrikken door de slowchat, als je vragen hebt kun je die hier altijd kwijt. ;)



Anime is de Japanse variant op "onze" tekenfilm. Het mag dan wel getekend zijn, maar anime gaan vaak veel dieper dan de tekenfilms die je hier op TV ziet.
Door veel mensen die niet bekend worden deze termen echter in verband gebracht met seksueel getinte afbeeldingen (hentai) of onze (kinderlijke) series (op Jetix, Nickelodeon).
Hierdoor heeft dit onderwerp een slechte reputatie bij een aantal mensen.

Anime en manga kun je onderverdelen in verschillende genres. De twee grootste zijn "Shonen" en "Shoujo".
Hiernaast heb je meerdere kleine (sub-)genres, zoals "Josei", "Seinen". Elk (sub-)genre snijd een ander onderwerp aan, dus er zou in principe voor iedereen iets tussen moeten zitten.

Gericht op jongens (Shonen): dit is over het algemeen het meest bekeken genre. De meeste mensen beginnen met de bekende series uit dit gedeelte.
De series zijn meestal gericht op actie en humor. De bekende series "Bleach" en "Naruto" vallen in dit gedeelte

Gericht op meisjes (Shoujo): dit onderdeel behandelt meestal het (meer) dramatische gedeelte, en bevat veel romantiek.
Meestal is het hoofdpersoon in een van deze series een vrouw (of meisje natuurlijk). Een aantal voorbeelden zijn "Sailor Moon", "Cardcaptor Sakura" en "Fruits Basket"

Gericht op de jong volwassen vrouw (Josei): deze bevatten globaal dezelfde thema's als de "Shoujo"-series, maar dan iets serieuzer en realistischer uitgevoerd.
Onder andere de series "Nana", "Paradise Kiss" en "Honey and Clover" zijn voorbeelden hiervan

Gericht op de jong volwassen vrouw (Yaoi/shounen-ai): dit genre gaat over homoseksuele relaties tussen mannelijke figuren. Een aantal voorbeelden hiervan zijn "Junjou Romantica" en "Gravitation"

Gericht op de jong volwassen man (Seinen): dit genre is heel divers en er zit veel afwisseling in, van avant-garde tot erotiek. Deze series hebben vaak een serieuze ondertoon.
Een aantal populaire series zijn "Elfen Lied" en "Ghost in the Shell".

Gericht op kinderen (Kodomo): "Hello Kitty" en "Hamtaro" - dit spreekt voor zich.



De makkelijkste manier is de taal leren door middel van een cursus of ervaring. Als je daar geen zin in (of daartoe niet in staat bent) kun je fansubs kijken. Fansub-groepen (zoals Dattebayo) nemen "raw"-versies op van de Japanse TV, vertalen deze en voegen ondertitelingen toe. Vaak geven de groepen extra informatie zodat het voor de kijker beter te begrijpen is (typische Japanse dingen worden uitgelegd).

Er zijn verschillende soorten groepen die animes ondertitelen, daarom zijn er verschillende in de gebruikte lettertypen, tekstopmaak of vertalingen. Verder zijn er twee soorten, de "speedsubbers" en de "qualitysubbers".
Zoals de namen doen vermoeden brengen de "speedsubbers" snel hun aflevering (of hoofdstuk) uit (waardoor het kan zijn dat deze van mindere kwaliteit is), en de "quality-subbers" nemen de tijd en leveren vaak beter werk af.



Fansubs worden uitgebracht op verschillende sites, om deze te vinden kun je altijd even Googelen of op (de grotere) P2P-sites zoeken.
Links vragen doen we niet in dit topic (omdat het niet in alle gevallen legaal is), maar als je er echt niet uit komt kun je altijd een van de mensen hier een PM sturen.

Waarom zijn (sommige) fansubs illegaal?
Anime worden steeds populairder in andere landen, waardoor er vaker licenties opgekocht worden. Dit betekent dat de afleveringen officieel niet verspreid mogen worden (zonder toestemming).
Dit gebeurt niet bij alle series, maar meestal bij series die bekendheid verkrijgen in het westen waardoor een westerse uitgever de licentie koopt om hieraan te verdienen.

Ik kan de fansubs niet afspelen, wat moet ik doen?
Waarschijnlijk heb je niet de goede codes die nodig zijn om de formaten af te spelen, het CCCP-Project is een (gratis) pakket speciaal ontwikkeld voor anime, probeer eerst deze eerst te downloaden.



Huidig seizoen
Klik voor de vergroting!

http://randomc.net/2011/06/25/summer-2011-preview/

2007 | Winter | Spring | Summer | Fall
2008 | Winter | Spring | http://img228.imageshack.us/img228/9673/summerseasonv4m.jpg (copy/paste deze link) | Fall
2009 | Winter | Spring | Summer | Fall
2010 | Winter | Spring | Summer | Fall
2011 | http://img580.imageshack.us/img580/8232/winterv3.jpg (copy/paste deze link) | Spring | Summer | Fall



Aziatische drama's Deel 2
Een topic over Aziatische drama series, voornamelijk over J-drama. Als je een keer geen zin hebt in anime moet je het hier een keer proberen.

Japans. [Deel 2]
Altijd al een beetje Japans willen leren? Dan is dit hét topic voor jou

Japanse cultuur enzo :D
Vragen over de Japanse Cultuur? Stel ze hier!

Japan #17
Dingen die je echt moet doen (mocht je naar Japan gaan).

Zelf sushi maken deel VII
Gerechten

[Animé] Meld hier dat er een nieuwe EP uit is 3
Hier word het gemeld als er nieuwe afleveringen uitgebracht worden.

Anime/mangaseries verkiezingstopic 2008 - Deel 4
Je wil iets nieuws zien maar weet niet wat? In dit topic vind je welke series het populairst waren op FOK!

Animé/Manga meetingtopic dl. 5 - beware of the Ice tea.
Een anime/manga meet.

[Anime] Bleach #9: Bankai. Senbonzakura Kageyoshi
[Anime&Manga] Naruto #17
[ANIME] One Piece



http://www.animenewsnetwork.com/
Nieuws over anime, hier staan ook beschrijvingen van series en handige lijstjes van goede anime.

http://animenfo.com/
Hier vind je alle informatie over een anime die jij zoekt.

http://anidb.net/
De anime-database.

http://anime-planet.com/
Hier kun je een aantal aanraders zoeken (anime).

http://myanimelist.net/
Houd je eigen anime- en mangalijst bij! Bekijk andere lijsten en geef je oordeel over anime en manga! Er is zelfs een FOK! groep op MAL, deze vind je hier!

Sommige topicmeubels hebben hun eigen MyAnimeLists (MALs), waar je kunt zien wat zij gekeken hebben en wat ze leuk vinden! De links staan hieronder:
.Cake. 8-)
Bakakame
Qunix
Xaryna
ArcticBlizzard
SleepSub
Denninho
NeeEcht
Gaddle

Wil jij je eigen MAL er ook bij? Verander de wiki of post het even in het topic, er is vast wel iemand die het voor je kan doen :)

Voorgaande delen

Topicreeks: Het grote anime/manga topic

------------------------------------------------------------

Degene die het laatst post in dit topic moet een nieuw topic aanmaken, en deze (als dat kan) bijhouden zolang deze open is.
De OP is hier te vinden.
Klik boven op de tab 'Bewerken' en kopiëer deze versie in verband met incorrecte weergave!
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100920541
Trouwens, gaan er hier mensen nog naar Tsunacon?
pi_100920923
T-shirt voor je Xar ?

Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
pi_100921144
Da's geen T-shirt. :P
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100921244
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:03 schreef DJ_ het volgende:
T-shirt voor je Xar ?

[ afbeelding ]
Een christelijke undercover nerd? ;(
pi_100921882
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:09 schreef Xaryna het volgende:
Da's geen T-shirt. :P
niet zo technisch doen ;(
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
pi_100922147
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:11 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Een christelijke undercover nerd? ;(
Christenen kunnen ook nerds zijn!
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:27 schreef DJ_ het volgende:

[..]

niet zo technisch doen ;(
Ik heb nog wel vrouwelijke genen ergens. :P

Nog geen klachten over TT... Wordt vast een slecht topic dan. ;(
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100922220
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:33 schreef Xaryna het volgende:

[..]

Christenen kunnen ook nerds zijn!

[..]

Ik heb nog wel vrouwelijke genen ergens. :P

Nog geen klachten over TT... Wordt vast een slecht topic dan. ;(
KUT TT :(

de volgende wordt : Nerds in denial !
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
pi_100922254
Volgende TT moet zijn:

"Waar Naruto wordt uitgekotst" :D
pi_100922310
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:36 schreef robin007bond het volgende:
Volgende TT moet zijn:

"Waar Naruto wordt uitgekotst" :D
nee, want naruto is cool 8-)

zolang er maar geen fillers zijn :+
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
pi_100922597



_O-
pi_100922666
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:36 schreef robin007bond het volgende:
Volgende TT moet zijn:

"Waar Naruto wordt uitgekotst door robin007bond" :D
fixed
Op dinsdag 13 november 2012 21:54 schreef tong80 het volgende:
Ik laat je kreunen en smeken naar genade als ik je achterlangs neem.
:P
pi_100922722
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:51 schreef Lithia het volgende:

[..]

fixed
Oke, oke.

De eerste Naruto was kijkbaar, maar Shippüden is de ergste uitmelkerij die je maar kan bedenken. Gevechten duren veel te lang, verhaal gaat te langzaam, characters zijn saai.
pi_100922977
quote:
waarom dan in godsnaam Louise .....

iritant blaag :r
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
pi_100923003
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:53 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Oke, oke.

De eerste Naruto was kijkbaar, maar Shippüden is de ergste uitmelkerij die je maar kan bedenken. Gevechten duren veel te lang, verhaal gaat te langzaam, characters zijn saai.
Oke, oke. ;)
Op dinsdag 13 november 2012 21:54 schreef tong80 het volgende:
Ik laat je kreunen en smeken naar genade als ik je achterlangs neem.
:P
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 01:15:13 #16
54884 Yi-Long
Snorloze Zeiksnor
pi_100923252
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 00:53 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Oke, oke.

De eerste Naruto was kijkbaar, maar Shippüden is de ergste uitmelkerij die je maar kan bedenken. Gevechten duren veel te lang, verhaal gaat te langzaam, characters zijn saai.
Daarom kun je ook beter gewoon alleen de manga lezen. Die is en blijft namelijk wel gewoon episch goed.
pi_100923300
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 01:15 schreef Yi-Long het volgende:

[..]

Daarom kun je ook beter gewoon alleen de manga lezen. Die is en blijft namelijk wel gewoon episch goed.
Als hij de personages saai vindt, dan zal de manga ook niet veel helpen.
Op dinsdag 13 november 2012 21:54 schreef tong80 het volgende:
Ik laat je kreunen en smeken naar genade als ik je achterlangs neem.
:P
  † In Memoriam † vrijdag 19 augustus 2011 @ 01:22:07 #18
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_100923401
Ga waarschijnlijk toch niet naar abunai, dat weekend heb ik al een concert en een feest, iemand hier die wel gaat?
:')
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 01:25:55 #19
54884 Yi-Long
Snorloze Zeiksnor
pi_100923483
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 01:17 schreef Lithia het volgende:

[..]

Als hij de personages saai vindt, dan zal de manga ook niet veel helpen.
Mjah, ik begrijp niet hoe iemand de characters uit Naruto saai zou kunnen vinden, want ze worden bijna allemaal wel vrij goed uitgewerkt enzo...

... maar goed, blijkbaar verschillen smaken nu eenmaal :P


Anyway, nieuwe artwork voor de nieuwe Hunter x Hunter is vrijgegeven.
http://www.capsulecompute(...)er-designs-revealed/

Ik vind het er niet uitzien, maar goed, wellicht is de anime zelf een stuk mooier.
pi_100923603
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 01:25 schreef Yi-Long het volgende:

[..]

Mjah, ik begrijp niet hoe iemand de characters uit Naruto saai zou kunnen vinden, want ze worden bijna allemaal wel vrij goed uitgewerkt enzo...

... maar goed, blijkbaar verschillen smaken nu eenmaal :P


Anyway, nieuwe artwork voor de nieuwe Hunter x Hunter is vrijgegeven.
http://www.capsulecompute(...)er-designs-revealed/

Ik vind het er niet uitzien, maar goed, wellicht is de anime zelf een stuk mooier.
Ik snap het ook niet eigenlijk.
Op dinsdag 13 november 2012 21:54 schreef tong80 het volgende:
Ik laat je kreunen en smeken naar genade als ik je achterlangs neem.
:P
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 01:37:36 #21
217808 gniffie
Ven der Vurt is baas!
pi_100923699
Vind het net iets te vrolijk, waarom niet de stijl van Hunter x Hunter gebruiken? Die was zo bruut _O_
"Plausibel zeg ik gewoon. Ik zeg gewoon eerlijk, plausibel"
  † In Memoriam † vrijdag 19 augustus 2011 @ 01:39:52 #22
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_100923741
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 01:25 schreef Yi-Long het volgende:

[..]

Mjah, ik begrijp niet hoe iemand de characters uit Naruto saai zou kunnen vinden, want ze worden bijna allemaal wel vrij goed uitgewerkt enzo...

... maar goed, blijkbaar verschillen smaken nu eenmaal :P

Heb alleen de eerste 24 eps gezien, vond naruto réte irritant, die andere jongen was de standaard stoere gast, dat meisje was ook irritant en de leraar was ook al redelijk standaard.

Heb het dan niet verder gezien, maar ik vond iedereen irritant en dezelfde muziek kwam telkens weer terug. Sja.

Zal later vast wel goed uitgewerkt zijn ,maar ik vond iedereen irritant _O-
:')
pi_100923967
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 01:31 schreef Lithia het volgende:

[..]

Ik snap het ook niet eigenlijk.
Hmm, ze zijn ook weer niet echt saai. Wel irritant :P
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 02:03:39 #24
54884 Yi-Long
Snorloze Zeiksnor
pi_100924182
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 01:52 schreef robin007bond het volgende:

[..]

Hmm, ze zijn ook weer niet echt saai. Wel irritant :P
Mjah, het zijn jonge tienertjes he? Die zijn in het echt ook irritant. Vervolgens ontwikkelen ze zich.

Persoonlijk vind ik Naruto (de manga) echt een geweldig episch verhaal, met zeer veel diepgang en idioot veel boeiende karakters, maar ik kan me voorstellen dat de 1ste indruk niet positief hoeft te zijn, wanneer het zo kleurrijk is vormgegeven ;)
pi_100924257
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 01:25 schreef Yi-Long het volgende:

[..]

Mjah, ik begrijp niet hoe iemand de characters uit Naruto saai zou kunnen vinden, want ze worden bijna allemaal wel vrij goed uitgewerkt enzo...

... maar goed, blijkbaar verschillen smaken nu eenmaal :P


Anyway, nieuwe artwork voor de nieuwe Hunter x Hunter is vrijgegeven.
http://www.capsulecompute(...)er-designs-revealed/

Ik vind het er niet uitzien, maar goed, wellicht is de anime zelf een stuk mooier.
wait whut ? , dus de ova's die uit waren gekomen horen eigenlijk niet bij het verhaal van HxH ???
waar zullen ze het op pakken dan ??
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 02:26:27 #26
54884 Yi-Long
Snorloze Zeiksnor
pi_100924623
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 02:07 schreef DJ_ het volgende:

[..]

wait whut ? , dus de ova's die uit waren gekomen horen eigenlijk niet bij het verhaal van HxH ???
waar zullen ze het op pakken dan ??
Ik heb de originele serie van HxH niet gezien, maar volgens mij beginnen ze gewoon van voor af aan...!?
pi_100924773
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 02:26 schreef Yi-Long het volgende:

[..]

Ik heb de originele serie van HxH niet gezien, maar volgens mij beginnen ze gewoon van voor af aan...!?
als ze echt weer vanaf eps 1 gaan beginnen dan wacht ik wel todat ze 75+ eps hebben geaired ofzo en weer bij zijn met het verhaal waar de vorige anime ophield.
dan kijk ik het in 1 stuk door.
trek het echt niet om dan meer dan een jaar lang elke week 1 eps te gaan kijken van iets waar ik het verhaal al van ken en weet hoe het gaat....
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 02:38:47 #28
54884 Yi-Long
Snorloze Zeiksnor
pi_100924868
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 02:33 schreef DJ_ het volgende:

[..]

als ze echt weer vanaf eps 1 gaan beginnen dan wacht ik wel todat ze 75+ eps hebben geaired ofzo en weer bij zijn met het verhaal waar de vorige anime ophield.
dan kijk ik het in 1 stuk door.
trek het echt niet om dan meer dan een jaar lang elke week 1 eps te gaan kijken van iets waar ik het verhaal al van ken en weet hoe het gaat....
Ik heb de originele serie helaas nooit gezien dus voor mij is het allemaal nieuw, maar ik kan het me voorstellen dat je het dan voorlopig even skipped.

Het blijft toch jammer dat we hier in NL niet gewoon een animezender hebben die dagelijks series uitzendt in de originele taal, zodat je iedere avond even een aflevering One Piece meepikt, en een aflevering Ranma, en een aflevering Naruto, etc etc....

Hoeveel zou het kosten om je eigen tv-zender op te zetten?
pi_100925239
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 02:38 schreef Yi-Long het volgende:

[..]

Ik heb de originele serie helaas nooit gezien dus voor mij is het allemaal nieuw, maar ik kan het me voorstellen dat je het dan voorlopig even skipped.

Het blijft toch jammer dat we hier in NL niet gewoon een animezender hebben die dagelijks series uitzendt in de originele taal, zodat je iedere avond even een aflevering One Piece meepikt, en een aflevering Ranma, en een aflevering Naruto, etc etc....

Hoeveel zou het kosten om je eigen tv-zender op te zetten?
ranma :D , die serie heb ik al een tijd niet meer gezien.
was een van mijn eerste anime's :D

overigens zijn de kosten van je eigen tv zender het minste van je zorgen...
je moet je kijk cijfer quota maar is zien te halen ect ect.
denk dat je het beste zendtijd kan huren zoals BNN, en Kindernet enz.
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
pi_100926162
Die vriend van Xaryna is waarschijnlijk een meisje (of 'n homo). Ik bedoel... Inuyasha, Black Butler en Ouran zijn iig gemaakt met vrouwen als primaire doelgroep.

Verder is Naruto best wel goed. En iedereen die iets anders beweert heeft fillers (lees: poep) in zijn ogen of is een kudde koe die zelf geen mening kan formuleren of erger nog; heeft een andere mening dan Ik.

[ Bericht 32% gewijzigd door Repelsteeltju op 19-08-2011 04:40:24 ]
“An interesting thing is a good thing.”
  † In Memoriam † vrijdag 19 augustus 2011 @ 10:14:06 #31
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_100929350
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 02:33 schreef DJ_ het volgende:

[..]

als ze echt weer vanaf eps 1 gaan beginnen dan wacht ik wel todat ze 75+ eps hebben geaired ofzo en weer bij zijn met het verhaal waar de vorige anime ophield.
dan kijk ik het in 1 stuk door.
trek het echt niet om dan meer dan een jaar lang elke week 1 eps te gaan kijken van iets waar ik het verhaal al van ken en weet hoe het gaat....
Ben dusdanig hxh fan dat ik het echt ga doen ;( ;(

En als ze weer stoppen waar het origineel stopte word ik gek ;(
:')
  † In Memoriam † vrijdag 19 augustus 2011 @ 10:15:32 #32
108371 sinterklaaskapoentje
Wie komt er alle jaren...
pi_100929404
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 02:38 schreef Yi-Long het volgende:

[..]

Ik heb de originele serie helaas nooit gezien dus voor mij is het allemaal nieuw, maar ik kan het me voorstellen dat je het dan voorlopig even skipped.

Het blijft toch jammer dat we hier in NL niet gewoon een animezender hebben die dagelijks series uitzendt in de originele taal, zodat je iedere avond even een aflevering One Piece meepikt, en een aflevering Ranma, en een aflevering Naruto, etc etc....

Hoeveel zou het kosten om je eigen tv-zender op te zetten?
Er is inderdaad niet eens een anime zender op digitaal, niet eens een zender die animé uitzend (op jetix na).

Ze hadden een aantal jaar terug op the box cowboy bebop uitgezonden in het engels. Maar sloeg kennelijk niet aan.
:')
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 10:55:50 #33
27648 Weakling
available in strong mint
pi_100930759
Ik zie een anime zender nooit gebeuren, al was het maar omdat anime niet één ding is voor één doelgroep. Iets waar veel zenders toch hun basisprofiel en verdienmodel op maken. Anime is bij wijze van spreken voor meisjes van 3 tot mannen van 88, naar gelang de serie, veel te breed.
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_100931267
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:55 schreef Weakling het volgende:
Ik zie een anime zender nooit gebeuren, al was het maar omdat anime niet één ding is voor één doelgroep. Iets waar veel zenders toch hun basisprofiel en verdienmodel op maken. Anime is bij wijze van spreken voor meisjes van 3 tot mannen van 88, naar gelang de serie, veel te breed.
ik zie vrij weinig zenders die zich richten op maar 1 doelgroep hoor..
afhankelijk van de tijd op de dag wordt een andere doelgroep aangesproken
pi_100931302
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 04:32 schreef Repelsteeltju het volgende:
Die vriend van Xaryna is waarschijnlijk een meisje (of 'n homo). Ik bedoel... Inuyasha, Black Butler en Ouran zijn iig gemaakt met vrouwen als primaire doelgroep.

Verder is Naruto best wel goed. En iedereen die iets anders beweert heeft fillers (lees: poep) in zijn ogen of is een kudde koe die zelf geen mening kan formuleren of erger nog; heeft een andere mening dan Ik.
Dat vermoedde ik ook, daarom switchte ik van anime als FMA naar anime als Fruits Basket en Toradora enz, maar ze ( ? ) had die ook nooit gezien. :P
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:55 schreef Weakling het volgende:
Ik zie een anime zender nooit gebeuren, al was het maar omdat anime niet één ding is voor één doelgroep. Iets waar veel zenders toch hun basisprofiel en verdienmodel op maken. Anime is bij wijze van spreken voor meisjes van 3 tot mannen van 88, naar gelang de serie, veel te breed.
Nou ja, als het genoeg mensen zou aanspreken (waar ik mijn twijfels bij heb) zou je het kunnen opdelen in dagdelen, zoals veel zenders doen. 's Ochtends vroeg tot 8 jaar, 's middags tot 13 jaar, 's avonds de meer volwassen anime.En dan kun je ook nog de avond opsplitsen in jongens en meisjes tijd, ofzo. :P

Edit: en 's nachts vanaf 1 uur natuurlijk hentai. ~O>
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100931379
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 11:08 schreef Xaryna het volgende:
Nou ja, als het genoeg mensen zou aanspreken (waar ik mijn twijfels bij heb) zou je het kunnen opdelen in dagdelen, zoals veel zenders doen. 's Ochtends vroeg tot 8 jaar, 's middags tot 13 jaar, 's avonds de meer volwassen anime.En dan kun je ook nog de avond opsplitsen in jongens en meisjes tijd, ofzo. :P
het belangrijkste bij dat soort zenders is imho dat alles optijd wordt uitgezonden, en dus niet een half uur kan verschillen...

ga je zitten voor serie X om 16:00 de ene dag
komtie de volgende dag om 15:30 ofzo :')
pi_100931448
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 11:10 schreef mschol het volgende:

[..]

het belangrijkste bij dat soort zenders is imho dat alles optijd wordt uitgezonden, en dus niet een half uur kan verschillen...

ga je zitten voor serie X om 16:00 de ene dag
komtie de volgende dag om 15:30 ofzo :')
Het wordt geen SBS anime zender. :{w
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100931841
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 11:12 schreef Xaryna het volgende:

[..]

Het wordt geen SBS anime zender. :{w
dit is helaas waarheid bij alle commerciele zenders ;(

enige zenders die echt 100% een strak schema aanhouden zijn National geographic/discovery/history...
echt strak op de aangegeven tijd beginnen..
pi_100931892
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 11:22 schreef mschol het volgende:

[..]

dit is helaas waarheid bij alle commerciele zenders ;(

enige zenders die echt 100% een strak schema aanhouden zijn National geographic/discovery/history...
echt strak op de aangegeven tijd beginnen..
Soms hutselen de tijden een beetje ivm kijkcijfers, maar sommige commercielen zijn vrij strak met sommige programma's... Maar het is inderdaad niet iets wat je bij een anime zender moet doen (zonder het duidelijk aan te geven).
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 11:29:09 #40
54884 Yi-Long
Snorloze Zeiksnor
pi_100932078
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:15 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Er is inderdaad niet eens een anime zender op digitaal, niet eens een zender die animé uitzend (op jetix na).

Ze hadden een aantal jaar terug op the box cowboy bebop uitgezonden in het engels. Maar sloeg kennelijk niet aan.
... komt misschien ook omdat de meeste anime-fans hun neus ophalen voor engelse dub (om nog maar te zwijgen over japanse dub), dus ook al zend je het met een dub uit, dan zou ik het idd ook alsnog niet kijken.

Bij ons op The Box is dat Cowboy Bebop trouwens nooit uitgezonden voor zover ik weet, dus wellicht alleen in bepaalde regio's...!?

quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:55 schreef Weakling het volgende:
Ik zie een anime zender nooit gebeuren, al was het maar omdat anime niet één ding is voor één doelgroep. Iets waar veel zenders toch hun basisprofiel en verdienmodel op maken. Anime is bij wijze van spreken voor meisjes van 3 tot mannen van 88, naar gelang de serie, veel te breed.
Juist daarom zie ik het WEL slagen. Mijn vriendin houdt niet van boksen, maar vond Hajime no Ippo erg leuk. En Slam Dunk, en Initial D. Een kennis van ons was weer helemaal gek van Prince of Tennis. En je hebt heel veel series die idd een zeer brede doelgroep aantrekken.

Als je dan om 7 uur s'avonds kunt kiezen tussen een aantal gedubte jeugdseries op Disney Channel ( :r ), of According to Jim ( :r ), of iedere dag een toffe nieuwe aflevering van een goede anime, dan is de keuze snel gemaakt.

Je merkt ook dat vrij veel jeugd tegenwoordig anime volgt via torrents of streams.

Ik vind dat ze het gewoon eens een periode 2 of 3 uur per dag moeten proberen tussen 18.00 en 20.00/21.00 . En dan idd wel goed de vaste tijden aanhouden en geen reclames tijdens de aflevering, maar er omheen.

Je kunt de extra tijd in zo'n uur vullen met talloze korte gag-anime, zoals Ebichu ofzo. Of toffe japanse commercials.

Ik zie het absoluut slagen. Er is namelijk vrijwel geen televisie meer voor de 12+ crowd, aangezien dat allemaal verkloot is door NLse dubs tegenwoordig, of eindeloze herhalingen van oude sitcoms.
pi_100932467
Dit onderwerp komt wel vaak ter sprake. Misschien kan iemand het eens proberen als we ons kapitaal samen leggen en dan wat zendtijd huren en wat licencies inkopen. :D
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100932550
En dan bieden we stageplekken aan voor Japanse taal en cultuur studenten die dan alles kunnen subben. Voor nop, uiteraard. *O*
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100932865
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:14 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:

[..]

Ben dusdanig hxh fan dat ik het echt ga doen ;( ;(

En als ze weer stoppen waar het origineel stopte word ik gek ;(
ik vind het echt een geweldige serie, en heb hem ook 3 keer opnieuw gekeken.
maar om iedere keer weer een week te wachten tot de volgende eps komt, terwijl ik al weet
hoe het verhaal gaat dat trek ik niet ;(
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
pi_100933136
Na al dat gehype over Kaiji heb ik de eerste episodes gehaald om eens te zien of het wat is. En mijn eerste reactie is: jeetje, wat heeft die gast een grote neus.
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100933557
quote:
15s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 11:58 schreef Xaryna het volgende:
Na al dat gehype over Kaiji heb ik de eerste episodes gehaald om eens te zien of het wat is. En mijn eerste reactie is: jeetje, wat heeft die gast een grote neus.
moet vast een nederlander voorstellen dan, volgens japanners hebben nederlanders allemaal grote neuzen :P
Opdonderdag 17 juni 2010 17:54 schreef Morthill het volgende
mijn tenen doen altijd pijn, krijg je als je regelmatig als vrouw door het leven gaat :X
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 12:10:18 #46
107418 wdn
Elfen lied O+
pi_100933561
quote:
15s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 11:58 schreef Xaryna het volgende:
Na al dat gehype over Kaiji heb ik de eerste episodes gehaald om eens te zien of het wat is. En mijn eerste reactie is: jeetje, wat heeft die gast een grote neus.
Dat went wel. Het verhaal en het verloop maakt het meer dan goed.
Beatus vir qui suffert tentationem.
PSN Rinzewind en Cadsuana Melaidhrin
Stellar Blade *O* Sea of Stars *O* Trails Daybreak *O*
pi_100934412
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 12:10 schreef wdn het volgende:

[..]

Dat went wel. Het verhaal en het verloop maakt het meer dan goed.
Tot nue toe (half ep 2) is het erg interessant.:)
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 12:55:12 #48
142116 ThaBrain
Baka desu ne?
pi_100935014
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 12:36 schreef Xaryna het volgende:

[..]

Tot nue toe (half ep 2) is het erg interessant.:)
Je bent toch wel S1 aan het kijken he? :)
pi_100935338
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 12:55 schreef ThaBrain het volgende:

[..]

Je bent toch wel S1 aan het kijken he? :)
Ja :D

ALthans, dat denk ik. Iets met een boot en schulden en gokken. :P
Chocoladetaartjes.
Op donderdag 25 juli 2013 18:44 schreef trovey het volgende: Evert, de vrouwelijke versie. :P
pi_100937013
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 02:38 schreef Yi-Long het volgende:
Het blijft toch jammer dat we hier in NL niet gewoon een animezender hebben die dagelijks series uitzendt in de originele taal, zodat je iedere avond even een aflevering One Piece meepikt, en een aflevering Ranma, en een aflevering Naruto, etc etc....

Hoeveel zou het kosten om je eigen tv-zender op te zetten?
Jammer is het zeker, alleen het is veel te duur om een zender op te zetten in Nederland, en dan al helemaal een zender met een thema. Plus hij zou dan in de duurste digitale tv pakketten komen.
Wat wel kan, is iedere werkdag rond middernacht op een commerciële zender zendtijd kopen en dan 1 aflevering van een serie uitzenden = max 4 anime series.

quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:15 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
Ze hadden een aantal jaar terug op the box cowboy bebop uitgezonden in het engels. Maar sloeg kennelijk niet aan.
Dat was op TMF in 2003. Het was inderdaad niet goed genoeg.

quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 11:29 schreef Yi-Long het volgende:
Als je dan om 7 uur s'avonds kunt kiezen tussen een aantal gedubte jeugdseries op Disney Channel ( :r ), of According to Jim ( :r ), of iedere dag een toffe nieuwe aflevering van een goede anime, dan is de keuze snel gemaakt.

Je merkt ook dat vrij veel jeugd tegenwoordig anime volgt via torrents of streams.

Ik vind dat ze het gewoon eens een periode 2 of 3 uur per dag moeten proberen tussen 18.00 en 20.00/21.00 . En dan idd wel goed de vaste tijden aanhouden en geen reclames tijdens de aflevering, maar er omheen.

Je kunt de extra tijd in zo'n uur vullen met talloze korte gag-anime, zoals Ebichu ofzo. Of toffe japanse commercials.

Ik zie het absoluut slagen. Er is namelijk vrijwel geen televisie meer voor de 12+ crowd, aangezien dat allemaal verkloot is door NLse dubs tegenwoordig, of eindeloze herhalingen van oude sitcoms.
Er kijken inderdaad enorm veel jongeren naar anime. Echter als je een zender start, of een programma, ben je verplicht om een anime uit te zenden wat tof is, net begint op de Japanse tv (zodat je voor de torrents e.d. het op de NL'se tv kan uitzenden). En dit is vrij moeilijk. Geen enkel bedrijf dat dit wil sponsoren omdat de kans enorm groot is dat het project kan falen (niemand kijken omdat de serie kut is).

Bij een bestaande serie, waar de meeste anime kijkers wel wat gezien hebben, heb je ook het probleem dat misschien niet voldoende mensen kijkt omdat ze de serie al gezien hebben.

En volgens de NL'se wet mag je geen Japanse reclames uitzenden, mits ze in een programma zijn en goed gekeurd is door zo'n domme instantie (SBS beste x- programma's).

quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 11:40 schreef Xaryna het volgende:
Dit onderwerp komt wel vaak ter sprake. Misschien kan iemand het eens proberen als we ons kapitaal samen leggen en dan wat zendtijd huren en wat licencies inkopen. :D
Licentie kopen is gek genoeg niet enorm duur... Zendtijd op een commerciele zender weet ik niet.

We zouden het kunnen doen. Alleen wij met z'n alle is niet genoeg.

We zouden een sponsor programma kunnen maken (net zoals de Japanse tv heeft, dat je voor het programma wat sponsoren ziet)...

Ook Sleepsub wilde dit doen (die niet meer hier is?)



Ik heb zelf ook gezocht naar antwoorden om zoiets te doen... Echter krijg ik maar geen antwoord van alle commerciële zenders hoe duur het nou is om uit te zenden. Ook weet ik niet wat het kost voor een licentie van een nieuwe anime.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')