Ik bouw wel eens een fiets op. Maar dan alleen speciale modellen voor mezelf. Geen puur racemateriaal.quote:Op maandag 15 augustus 2011 12:25 schreef Patroon het volgende:
Er zit hier zo'n fietsopbouwer toch? Wie is dat ook alweer?
Doet hij dat ook voor een vergoeding?
Min oude stalen Gazelle démax is zo kort gebouwd dat je met een 23 mm band van conti amper een creditcard tussen de band en de zitbuis kan steken.quote:Op maandag 15 augustus 2011 09:44 schreef ultra_ivo het volgende:
Bij standaard velgremmen past er zelfs een 28mm onderdoor. Alleen de Campagnolo Deltaremmen zijn een uitzondering. Maar als je frame erg krap gebouwd is kan het toch niet lukken. 28mm is als je remblokjes helemaal beneden in de remmen zitten. Zitten ze helemaal bovenaan (bij standaard remhoeven) kun je je beter tot 23mm beperken.
http://www.wielrenbond.nl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=88quote:Op maandag 15 augustus 2011 13:45 schreef Superher0 het volgende:
[..]
50km, rondjes van iets meer dan een kilometer. Gemiddelde zal zo tegen de 41km/u liggen. En dat met een bocht waar je maar met 20 doorheen kunt, drempels, fietspaden, klinkers, asfalt en dergelijke.
Volgend jaar wil ik klassiekers gaan rijden, dan praat je inderdaad over 100-120km. Moet alleen nog even kijken en wat. In Amersfoort heb je er eentje maar ik ben te jong
Ik bouw wel eens fietsen voor mezelf of voor vrienden/kennissen. Ik vraag er dan geen geld voor. Normaal gesproken ben ik er 4 uur mee bezig from scratch.quote:Op maandag 15 augustus 2011 12:25 schreef Patroon het volgende:
Er zit hier zo'n fietsopbouwer toch? Wie is dat ook alweer?
Doet hij dat ook voor een vergoeding?
Oke precies. Mijn FM doet het voor 70 euro, ook niet zo gek. Wat bedoelen ze met de trail van een fiets? Kom het tegen bij de geometrie.quote:Op maandag 15 augustus 2011 19:06 schreef kaasplankje het volgende:
[..]
Ik bouw wel eens fietsen voor mezelf of voor vrienden/kennissen. Ik vraag er dan geen geld voor. Normaal gesproken ben ik er 4 uur mee bezig from scratch.
70 Euro is niet veel.quote:Op maandag 15 augustus 2011 19:27 schreef Patroon het volgende:
Oke precies. Mijn FM doet het voor 70 euro, ook niet zo gek. Wat bedoelen ze met de trail van een fiets? Kom het tegen bij de geometrie.
En wat is het verschil tussen een balhoofd met industrie lager of kogellager?
Oke bedankt. 70 euro is dan voor af en op bouw dus dat is zeker niet gek.quote:Op maandag 15 augustus 2011 19:42 schreef kaasplankje het volgende:
[..]
70 Euro is niet veel.Wat de trail van een fiets is weet ik niet mss iemand anders hier wel.
Misschien de loop van het frame; lui of nerveus stuurgedrag?
Industrielagers en kogellagers zijn beide hetzelfde; kogellagers. Alleen van de eerste is het lager een onderhoudsvrije cartridge die je kan vervangen. Twee industrie balhoofdlagers vervangen is meestal bijna net zo duur als een nieuw balhoofd kopen. Vaak zijn de industrielagers wel iets beter afgedicht tegen water of vuil.
Oke een balhoofd is dus los vervangbaar en niet gebonden aan een frame?quote:Op maandag 15 augustus 2011 20:15 schreef kaasplankje het volgende:
Mwoah, geen idee ik zou me er iig geen zorgen over maken. Mocht 't snel stuk gaan heb je voor 4 tientjes een Cane Creek of een FSA.
quote:Op maandag 15 augustus 2011 20:19 schreef Patroon het volgende:
[..]
Oke een balhoofd is dus los vervangbaar en niet gebonden aan een frame?
Nog even een vraag. De 2008 heeft een balhoofd van 15cm en de 2009 15,5cm. Klopt het dat wedstrijd wielrenners die diep willen zitten een frame kiezen met een kleiner balhoofd? Ik heb nu dus die met 15cm en daar nog 2cm aan spacers boven. Klopt het dat je dan bij de 15,5 gewoon 1,5cm aan spacers doet en je dus even diep kan zitten?
Als ik dan bij de 56cm frame het zadel een cm hoger boven het frame komt moet er dan ook weer 1cm aan spacer bij om dezelfde drop te houden die ik nu heb?
Ja precies, Ik heb nu ook 2 spacers boven mijn stuurpen zitten omdat ik nog niet zeker ben over mijn houding en zo nog kan veranderen. Verkoopt ook makkelijker trouwensquote:Op maandag 15 augustus 2011 20:51 schreef kaasplankje het volgende:
[..]
Voor de zekerheid kan je het even nameten, en een extra spacer erop laten zetten voor je de vork afzaagt. dan kan je nog een cm hoger mocht 't tegenvallen.
Zolang ik nog zoekende ben gaan ze er niet af :pquote:Op maandag 15 augustus 2011 21:56 schreef kaasplankje het volgende:
Uiteindelijk wel afzagen hé?Niet soignee spacers op je stuurpen.
Pantani / Ludo - kapsel?quote:Op maandag 15 augustus 2011 21:59 schreef Freddeh het volgende:
Mooi wielrennerskapseltje geregeld. Eigenlijk een foutje van de kapster, maar komt wel goed
warm. De trail is wat in goed Nederlands de naloop heet. Je laat een loodlijn vallen vanuit je voorwielas. Dan kijk je waar je voorband de grond raakt. De afstand daartussen is de naloop. Hoe meer, hoe luier een frame. Te weinig en je kunt 'm niet rechthouden.quote:Op maandag 15 augustus 2011 19:42 schreef kaasplankje het volgende:
[..]
70 Euro is niet veel.Wat de trail van een fiets is weet ik niet mss iemand anders hier wel.
Misschien de loop van het frame; lui of nerveus stuurgedrag?
Industrielagers worden steeds meer in fietsen gebruikt. Ik vindt ze wel prettig, heb je weinig onderhoud aan. En op sommige plekken makkelijker te vervangen dan klassieke conuslagers. Maar voor het balhoofd kies ik weer voor naaldlagers. Die gaan veel langer mee.quote:Industrielagers en kogellagers zijn beide hetzelfde; kogellagers. Alleen van de eerste is het lager een onderhoudsvrije cartridge die je kan vervangen. Twee industrie balhoofdlagers vervangen is meestal bijna net zo duur als een nieuw balhoofd kopen. Vaak zijn de industrielagers wel iets beter afgedicht tegen water of vuil.
Ik ook. Best leuk om te doen! Ben nu met m'n crosser bezig. Daar zat een superlelijke stuurpen en stuur op. En de zadelpen en zadel mochten ook wel vervangen worden. Ohja, er zaten ook baggerwielen in en de lak was ontzettend lelijk en er zit een deuk in het frame.quote:Op maandag 15 augustus 2011 19:06 schreef kaasplankje het volgende:
[..]
Ik bouw wel eens fietsen voor mezelf of voor vrienden/kennissen. Ik vraag er dan geen geld voor. Normaal gesproken ben ik er 4 uur mee bezig from scratch.
Dat van die trail meten begrijp ik niet helemaal.quote:Op maandag 15 augustus 2011 22:15 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
warm. De trail is wat in goed Nederlands de naloop heet. Je laat een loodlijn vallen vanuit je voorwielas. Dan kijk je waar je voorband de grond raakt. De afstand daartussen is de naloop. Hoe meer, hoe luier een frame. Te weinig en je kunt 'm niet rechthouden.
[]
Industrielagers worden steeds meer in fietsen gebruikt. Ik vindt ze wel prettig, heb je weinig onderhoud aan. En op sommige plekken makkelijker te vervangen dan klassieke conuslagers. Maar voor het balhoofd kies ik weer voor naaldlagers. Die gaan veel langer mee.
quote:Op maandag 15 augustus 2011 22:23 schreef Patroon het volgende:
[..]
Dat van die trail meten begrijp ik niet helemaal.
Is een balhoofd met kogellagers later te vervangen voor industrielagers?
Bedankt. Maar als ik een loodlijntje vanaf de as van het voorwiel naar beneden hang dan komt die op precies dezelfde plek op de grond dan waar mijn voorhand de grond raakt.quote:Op maandag 15 augustus 2011 22:25 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Een geintegreerd balhoofd is niet te vervangen. Een klassieke balhoofd dat gewoon in het frame geperst zit is te vervangen door een balhoofd met dezelfde of een kleinere hoogte (bij ahead mag 't zelfs hoger zijn, haal je er gewoon een spacer tussenuit).
Ah ok. Ik start om 14.30 uur bij de amateurs.quote:Op maandag 15 augustus 2011 13:33 schreef Superher0 het volgende:
[..]
Sportklasse, om 1245 mag ik al loos gaan. Verleden jaar 21ste, dit jaar moet het beter.
[..]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |