Volgens mij is het meer zo dat die figuren pas de gevolgen gaan overzien als ze door de gerechtelijke molen zijn gegaan ipv vooraf. Dat krijg je met dat domme kuddegedrag.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:02 schreef MrJones het volgende:
De preventieve werking van hogere straffen, naming & shaming en CCTV lijkt nogal marginaal voor mensen die niets te verliezen hebben. Sterker nog, blijkbaar zelfs voor mensen die heel veel te verliezen hebben.
quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:04 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Hm misschien omdat de collectivieit weg is uit de samenleving? Geen groepsdruk of schaamtecultuur meer. Teveel de nadruk op individu ?
En als we in individualistisch Nederland een ramp meemaken, dan plunderen we de boel plat?quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:04 schreef De_Nuance het volgende:
Kijk in bijvoorbeeld Japan is het de andere kant op doorgeslagen (veel zelfmoordbijvoorbeeld). Maar hoe zij omgingen met die tsunami ramp. Allemaal netjes in de rij. Niemand plundert. Daar is ook wat voor te zeggen.
Maar toch gaat men meteen massaal rellend de straat op ? Nu blijkbaar ook in Lloret een veldslag tussen jongeren en politie, het gebeurt wel steeds makkelijker allemaal..niet ?quote:Op donderdag 11 augustus 2011 11:50 schreef MrJones het volgende:
[..]
Precies. En in Antwerpen gaat het om drugsdealers vs. winkeliers. Oftewel: geen verband.
Ja...zeker weten.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:08 schreef MrJones het volgende:
[..]
En als we in individualistisch Nederland een ramp meemaken, dan plunderen we de boel plat?
Nee.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:08 schreef Boosbaard het volgende:
[..]
Maar toch gaat men meteen massaal rellend de straat op ? Nu blijkbaar ook in Lloret een veldslag tussen jongeren en politie, het gebeurt wel steeds makkelijker allemaal..niet ?
Dat gebeurt echt wekelijks zo niet dagelijks in die badplaatsen hoor, dat is echt niet iets van deze tijd.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:08 schreef Boosbaard het volgende:
[..]
Maar toch gaat men meteen massaal rellend de straat op ? Nu blijkbaar ook in Lloret een veldslag tussen jongeren en politie, het gebeurt wel steeds makkelijker allemaal..niet ?
Veldslag politie en jongeren in Lloret de Mar
Laatste update: 11 augustus 2011 11:32 info
BARCELONA - De politie in de Noord-Spaanse badplaats Lloret de Mar is donderdagochtend vroeg slaags geraakt met honderden jonge toeristen op de stoep van een grote discotheek.
Foto: AFP Tijdens de 3 uur durende veldslag zijn 20 relschoppers aangehouden, onder wie twee Nederlanders.
Dat berichtte het Spaanse dagblad El País donderdag. De onrust ontstond, toen in de discotheek de stroom uitviel tijdens een optreden van een bekende dj.
Op dat moment waren in de uitgaansgelegenheid ongeveer 1800 mensen.
De temperaturen in de discotheek liepen hoog op, waarop het personeel de nooduitgangen openzette, zodat oververhitte feestgangers buiten op adem konden komen.
Tegelijk blokkeerde de politie de ingangen om te voorkomen dat nog meer jongeren naar binnen konden gaan. Dat leidde tot opstootjes, die escaleerden, toen de politie versterking liet komen.
Brand
De jongeren bekogelden de ordediensten met flessen en andere projectielen. Ook gooiden zij ramen in en staken zij vuilcontainers in brand. Onder de arrestanten zijn, behalve de 2 Nederlanders, ook 13 Fransen, 3 Duitsers en Zwitsers en 1 Sloveen. Alle verdachten zijn tussen 18 en 22 jaar oud.
De politie in Lloret de Mar heeft vaker de handen vol aan de vele tienduizenden, veelal jonge, toeristen die jaarlijks neerstrijken in de populaire kustplaats aan de Costa Brava.
Vooral 's nachts veroorzaken dronken vakantiegangers veel overlast. Eerder deze week waren er ook al rellen waarbij tientallen jongeren betrokken waren.
Mediabiasing.quote:
quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:09 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ja...zeker weten.
Als de stroom vannacht uitvalt ergens in een stad is een half uur later de juwelier leeggeroofd.
Allemaal gepleegd door individualistische hardwerkende Nederlanders...quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:09 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ja...zeker weten.
Als de stroom vannacht uitvalt ergens in een stad is een half uur later de juwelier leeggeroofd.
Van dat toffe filmpje, hopelijk wordt de groep niet herkend.quote:MANCHESTER - De Britse politie is een onderzoek gestart naar een groep agenten die zijn gefilmd terwijl ze inslaan op een relschopper.
Je kan wel wat tegengas gebruiken hoor.quote:
Ik dacht dat die nog bezig was.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:11 schreef Caland het volgende:
Tottenham - Everton afgelast dit weekend.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia
Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
http://www.nu.nl/buitenla(...)euvelt-in-japan.htmlquote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:12 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Je kan wel wat tegengas gebruiken hoor.
Liberalisme en individualisme kan ook doorslaan. Je ontkent namelijk de realiteit van de mens. Die is een kuddedier.
Vergelijk eens de plunderingen in New Orleans (Katrina) met de reactie van de Japanners.
Weet ik niet. Ik hoop het niet.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:08 schreef MrJones het volgende:
[..]
En als we in individualistisch Nederland een ramp meemaken, dan plunderen we de boel plat?
Idd. Maar ik je verzekeren, rennen voor onze vrienden van de Guardia Civil doe je niet voor je plezierquote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:10 schreef Caland het volgende:
[..]
Dat gebeurt echt wekelijks zo niet dagelijks in die badplaatsen hoor, dat is echt niet iets van deze tijd.
Onzin, je kan niet "doorslaan" in individualisme.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:12 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Je kan wel wat tegengas gebruiken hoor.
Liberalisme en individualisme kan ook doorslaan. Je ontkent namelijk de realiteit van de mens. Die is een kuddedier.
Vergelijk eens de plunderingen in New Orleans (Katrina) met de reactie van de Japanners.
En dan nog viel het allemaal wel mee toch.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:12 schreef tralalala het volgende:
[..]
Van dat toffe filmpje, hopelijk wordt de groep niet herkend.
Ja er zijn altijd uitzonderingen en beschaving is een dun laagje.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:13 schreef MrJones het volgende:
[..]
http://www.nu.nl/buitenla(...)euvelt-in-japan.html
Ik heb het met eigen ogen gezien.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:11 schreef MrJones het volgende:
[..]![]()
Loos gelul. Kom met voorbeelden.
Incidenteel en omdat mensen geen eten hebben. Valt dus allemaal nog wel mee.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:13 schreef MrJones het volgende:
[..]
http://www.nu.nl/buitenla(...)euvelt-in-japan.html
Dan heb ik liever het individualisme (nee: persoonlijke vrijheid) met zijn onvolkomendheden, dan het opgedrongen collectivisme.quote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:14 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Ja er zijn altijd uitzonderingen en beschaving is een dun laagje.
Daarnaast hebben we altijd ons aller herder de Jezus nogquote:Op donderdag 11 augustus 2011 12:14 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Onzin, je kan niet "doorslaan" in individualisme.
De mens is een kuddedier dat prima zelf zijn kudde kan kiezen. Daar hebben we nauwelijks overheden voor nodig hoor.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |