gewoon... wanneer je leeft, organen geven aan vreemde mensen.quote:
ooh eng he als iemand anders er anders over denkt.quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:34 schreef Greys het volgende:
[..]
Ja idd, reuze gestoord om een ander te willen helpen
Blijf lekker uit het topic dan verder als je alleen maar dat soort dingen kunt roepen, lijkt me een goed idee
TS, ik heb bewondering voor jou en de manier waarop je dit topic hier zo plaatst.
Welnee, maar je aanname 'alsof IEMAND ook maar vrijwillig een nier af staat aan een onbekende' was al lang onderuit geschoffeld eerder in het topic.quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:35 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
ooh eng he als iemand anders er anders over denkt.
Wist niet dat het een opsom topic was van hoe geweldig idee het is.
Lees dan dat boek van anton en kom hier nogmaals op terug. Gelukkig leeft niet iedereen op deze wereld voor geld en het ikke ikke ikke gevoel.quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:34 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
gewoon... wanneer je leeft, organen geven aan vreemde mensen.
Helemaal een operatie ondergaan, risico's nemen enz...
Wanneer ik dood ben boeit het me niet.. maar levend... no thx
ja tuurlijk.. niet geschoten is altijd mis... marja ik deel alleen mn meningquote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:34 schreef HeatWave het volgende:
[..]
het is nou niet alsof ze achter haar PCtje zit de refreshen omdat ze er van uitgaat dat er binnen no-time zich iemand aanbiedt![]()
het is denk ik meer een gevalletje "waarom niet?"
heeft niks met geld te maken, heeft met je gezondheid te maken... eigen gezondheid vind ik toch wel belangrijker dan iemand anders zijn/haar gezondheid.quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:36 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Lees dan dat boek van anton en kom hier nogmaals op terug. Gelukkig leeft niet iedereen op deze wereld voor geld en het ikke ikke ikke gevoel.
Ik heb er al 12 gehad en ben anders nog kerngezondquote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:37 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
heeft niks met geld te maken, heeft met je gezondheid te maken... eigen gezondheid vind ik toch wel belangrijker dan iemand anders zijn/haar gezondheid.
Operaties zijn zeker niet zonder risico bro
http://www.dianet.nlquote:Op woensdag 3 augustus 2011 15:09 schreef Luna3 het volgende:
Tja, 'k moet iets heh. 5 tot 15 jaar dialyse is het alternatief...
domste opmerking ooit.. net of jij een feit bent... dat wanneer het veilig bij jou gaat, bij iedereen veilig is.quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:38 schreef RolStaart-Beer het volgende:
[..]
Ik heb er al 12 gehad en ben anders nog kerngezond
quote:Nadelen:
Het blijft een risico. De nier kan tóch afstoten!
Aan elke operatie zijn enige risico's verbonden. Er is altijd kans op nabloeding, trombose, wondinfectie en een zeer kleine kans op overlijden. Dit zijn kleine kansen, maar moeten toch niet worden verwaarloosd.
Een operatie houdt een litteken achter.
De donor kan vroeg of laat een tijdelijke emotionele terugval krijgen. (komt zeer vaak voor!). Psychologische steun of maatschappelijke hulp is dan ook wenselijk in zulke gevallen.
Heeft je vader uiteindelijk een nieuwe nier gekregen?quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:19 schreef Rewimo het volgende:
Ik wil je veel sterkte wensen. Mijn vader heeft een aantal jaren gedialyseerd dus ik ben goed bekend met de gang van zaken. Het kost je vooral heel veel tijdEn dat zuigt, zeker als je nog jong bent.
Ik hoop voor je dat er snel een nier beschikbaar komt!
Ik ben inmiddels geregistreerd bij Eurotransplant en er is weefseltypering bepaald. Je "airmiles-punten" gaan pas lopen vanaf het moment dat de eerste dialyse begint. Wat dat betreft gaat er wel "iets gebeuren" nu ik ga dialyseren. De afgelopen drie jaar gingen natuurlijk alleen maar achteruit, en vanaf dialyse gaat er misschien wel iets vooruit...iig de plek op de donorwachtlijst...quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:19 schreef Ingetje79 het volgende:
Jeetje![]()
Dapper hoor, dat je hier een oproep plaatst en er zo open over praat.
Sta je ook op de landelijke wachtlijst of ben je daar nog te "goed" voor?
Succes iig
Je zal het niet geloven, maar mijn familieleden die wilde doneren, hadden allemaal bloedgroep AB. En jawel hoor, met bloedgroep AB kom je niet voor het cross-over programma in aanmerking, omdat iemand met bloedgroep AB die zelf een nier nodig heeft, van iedereen kan ontvangen!! Dus heeft Piet AB en zijn moeder A, dan kan Piet gewoon van zijn moeder ontvangen, omdat je bij AB ook van alleen A, of alleen B, van AB of van O kunt ontvangen, en als Piet van zijn eigen moeder kan ontvangen, zal Piet dat natuurlijk liever willen dan een AB-niertje van de moeder van Luna!quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:22 schreef GlowMouse het volgende:
Op http://mens-en-gezondheid(...)rtransplantatie.html staat dat je bij een cross-over transplantatie niet de nier krijgt van degene met wie je naar het ziekenhuis gaat, maar dat je uitwisselt met een ander donorkoppel. Waarom is de bloedgroep van een welwillend familielid belangrijk als je toch gaat ruilen met iemand anders?
Thanks. Mag ik dan wel ff huilen als die twee dikke naalden voor het eerst m'n armpie ingaan? ...quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:23 schreef Sosha het volgende:
Tjonge, heftig hoor. Ik blijf dit volgen, ik hoop ontzettend dat je een geschikte donornier vindt. En net als anderen hier vind ik het knap dat je blijft lachen
Nou zeg, krijg je echt een litteken van een operatie?quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:40 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
domste opmerking ooit.. net of jij een feit bent... dat wanneer het veilig bij jou gaat, bij iedereen veilig is.
[..]
ah goedzo.. minst erge eruit halenquote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:42 schreef RolStaart-Beer het volgende:
[..]
Nou zeg, krijg je echt een litteken van een operatie?
Je lichaam kan ook niet oneindig donor organen aan. Je afweer gaat daar tegen in geweer. Ze kunnen dit meten en zo het risico inschatten op afstoting. Naarmate je meer donororganen hebt gehad gaat dit risico omhoog, wat ik begreep.quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:40 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
domste opmerking ooit.. net of jij een feit bent... dat wanneer het veilig bij jou gaat, bij iedereen veilig is.
[..]
Nee maar naar buiten gaan is ook niet zonder risico. Het is dan het ikke ikke ikke denken wat prevaleert bij je, maakt niet uit hoor bij mij in principe ook wel, maar ik vind het wel bewonderingswaardig dat sommige mensen wel zulke risico's nemen. En ik hoef er in ieder geval geen commetaar op te geven dat ik het niet zou doen, dat is nogal negatieve kritiek kan ik niet goed tegen, TS zoekt een nier, en ik hoop van harte voor haar dat er op fok ook een sameritaan rond slingert met de juist bloedgroep.quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:37 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
heeft niks met geld te maken, heeft met je gezondheid te maken... eigen gezondheid vind ik toch wel belangrijker dan iemand anders zijn/haar gezondheid.
Operaties zijn zeker niet zonder risico bro
*bibber* Ja, dat magquote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:42 schreef Luna3 het volgende:
Thanks. Mag ik dan wel ff huilen als die twee dikke naalden voor het eerst m'n armpie ingaan? ...
oei. durf jij nog wel naar buiten?quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:43 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
ah goedzo.. minst erge eruit halen![]()
De ergere risico's negeren... zoals overlijden.
Ja iedereen moet het natuurlijk zelf weten.quote:Op woensdag 3 augustus 2011 16:46 schreef Sosha het volgende:
[..]
*bibber* Ja, dat mag![]()
DeRakker, niemand zegt dat een nier doneren niets voorstelt. Natuurlijk is het heavy, zeker als je iemand niet kent, maar juist daarom vind ik het bijzonder prijzenswaardig als iemand het wel doet, en niet "gestoord", zoals jij het noemt. Maar als je het niet wilt doen, maakt dat je natuurlijk geen slecht mens...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |