Wat de neuk moet jij met een Friese krant als je niet in de provincie woont?quote:Op dinsdag 26 juli 2011 19:34 schreef BBQSausage het volgende:
Ik las laatst ergens dat veel friezen Friesland wel als land willen zien, inplaats van een provincie. Van mij mogen ze, sterker nog, maak er maar een eiland van, met een flinke zee er tussen, hebben we daar ook geen last meer van.
Nou, blijkbaar (ik begrijp er ook niks van) wonen er in de provincie waar ik woon mensen die Friesland wel een interessante provincie vinden, en er wel een krant over willen lezen.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 21:45 schreef Nobu het volgende:
[..]
Wat de neuk moet jij met een Friese krant als je niet in de provincie woont?
Wanneer gaan jullie nou eens promoveren?quote:Op dinsdag 26 juli 2011 22:09 schreef Stevennn het volgende:
Gadverdamme kutfriezen. Ik walg ervan. En ik woon ook nog in Leeuwarden ( geen Frysk gelukkig)
Als de hel befriest!quote:Op dinsdag 26 juli 2011 22:10 schreef Nobu het volgende:
[..]
Wanneer gaan jullie nou eens promoveren?
Ik ben zelf Fries, maar dat filmpje en die hele beweging gaat gewoon te ver.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 19:45 schreef BBQSausage het volgende:
[..]
Ik ben blij dat Fok! de friezen ook niet serieus neemt, zie die omschrijving![ afbeelding ]
Niet waarquote:Op dinsdag 26 juli 2011 22:18 schreef Keramiekplaatser het volgende:
Het ergste zijn de mensen uit Leeuwarden.
Die denken, door in de 'grote boze stad' te wonen geen Fries te zijn.
Terwijl het net zulke kankerboeren zijn.
Het grappigste is dat ze er echt van overtuigd zijn dat ze geen accent hebben. Terwijl er maar weinig plekken in Friesland zijn waar ze met een duidelijker accent praten.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 22:18 schreef Keramiekplaatser het volgende:
Het ergste zijn de mensen uit Leeuwarden.
Die denken, door in de 'grote boze stad' te wonen geen Fries te zijn.
Terwijl het net zulke kankerboeren zijn.
O, dus in jullie taaltje heet dat "identiteit".quote:Op dinsdag 26 juli 2011 22:50 schreef HenkdeV het volgende:
Haters gonna hate!
Jaloerse mensen die uit identiteitsloze provincies komen
Ja precies, want jullie zijn een ander ras, toch? Jullie zijn Friezen, een ander volk. Eigen taal, eigen land, eigen identiteit. Als jullie zo graag afstand doen van de Nederlandse identiteit, spuit een eiland op ergens in het midden van een zee, en ga daar lekker buitenlander spelen.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 23:07 schreef HenkdeV het volgende:
De taal is slechts een onderdeel van de identiteit, de cultuur en de binding die een Fries met zijn geboortegrond voelt.
Je zult het vast niet begrijpen, jammer dat je dat gevoel zelf niet kent.
Heb even in je posthistory gekeken. Stuk of 3 topics. Maar wat mij opvalt is dat jij heel 'uitgesproken' over wilt komen en daarnaast gedrag/acties vertoont die naar mijn idee typerend zijn voor Fok!. Dus laten we het maar niet over 'anders' en identiteit hebben.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 23:17 schreef BBQSausage het volgende:
[..]
Ja precies, want jullie zijn een ander ras, toch? Jullie zijn Friezen, een ander volk. Eigen taal, eigen land, eigen identiteit. Als jullie zo graag afstand doen van de Nederlandse identiteit, spuit een eiland op ergens in het midden van een zee, en ga daar lekker buitenlander spelen.
Heb zo'n hekel aan mensen die denken superieur te zijn aan de "normale" Nederlander, bah.
Ik woon in Friesland maar heb een schijthekel aan de taal, het volk valt in de grotere steden nog wel mee (Sneek, Heerenveen, Leeuwarden). En ik woon in het duurdere wijkje van Leeuwarden, dus meer dan de helft van de inwoners uit mijn wijk zijn vaak zelf geen friezen.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 17:04 schreef Parietale_kwab het volgende:
Fries
Friezen
Friesland
Alle Friezen die zich hier zo komen verdedigen
Het is juist andersom.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 23:38 schreef HenkdeV het volgende:
Helemaal niet superieur, maar wel anders. Geen ander ras maar inderdaad wel een ander volk, sla je geschiedenisboek er maar op na. Daarnaast voel ik me ook gewoon een 'normale Nederlander'.
Het probleem ligt hem voornamelijk bij mensen zoals jou die continu menen af te moeten geven op landgenoten waardoor die zich natuurlijk geroepen voelen om zichzelf (weer) te moeten verdedigen.
Je topic en posts zijn juist zelf een teken van superioriteitsgevoel, alsof het Fries en Friezen geen bestaansrecht hebben omdat jij en een handjevol sympathisanten hier dat vindt. Hypocriet
Keep on hating.
Ik vind de meeste Friesen erg nuchter over komen. Als je over stereotyperingen mag praten dan zou de Hollander toch wel sneller bekend staan als arrogant. Je kan echter niet ontkennen dat een Fries wel trots is op zijn afkomst. En ja, dat doet bij veel Nederlanders toch wel een beetje pijn. Dat er eens niet standaard zeurderig wordt gesproken over de directe woonomgeving. Maar goed, hier worden de straten ook helemaal oranje als daar de gelegenheid voor is. En zien vele Sven Kramer ook als Nederlander en niet alleen als Fries. En speelt SC Heerenveen ook niet met 3 Friesen in de basis.quote:Op woensdag 27 juli 2011 00:56 schreef Madame_Paon het volgende:
[..]
Het is juist andersom.
Door de enorme arrogantie van de Friezen hebben mensen een hekel aan ze, en dus niet andersom.
quote:Op dinsdag 26 juli 2011 23:41 schreef Kabolter het volgende:
[..]
Heb even in je posthistory gekeken. Stuk of 3 topics. Maar wat mij opvalt is dat jij heel 'uitgesproken' over wilt komen en daarnaast gedrag/acties vertoont die naar mijn idee typerend zijn voor Fok!. Dus laten we het maar niet over 'anders' en identiteit hebben.
Ik wacht nog steeds op linkseboomknuffelaarquote:Op dinsdag 26 juli 2011 17:04 schreef Parietale_kwab het volgende:
Fries
Friezen
Friesland
Alle Friezen die zich hier zo komen verdedigen
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |