quote:Langere straf Breivik is mogelijk
De Noorse justitie overweegt om Anders Breivik te vervolgen voor misdaden tegen de menselijkheid. Daardoor kan hij een hogere straf krijgen. Dat meldt de krant Aftenposten.
Breivik wordt verdacht van terrorisme. De maximumstraf die hij daarvoor kan krijgen is 21 jaar. Voor misdaden tegen de menselijkheid zou hij maximaal 30 jaar kunnen krijgen.
Die tenlastelegging is sinds 2008 mogelijk in de Noorse wet. De politie sluit een nieuwe aanklacht tegen Breivik niet uit, maar houdt het voorlopig op terrorisme.
quote:Italiaanse Europarlementarier: Ideeën Breivik volkomen gezond
De Italiaanse Europarlementariër Borghezio heeft voor een nieuwe rel gezorgd door de ideeën van de Noorse terrorist Breivik 'ten diepste gezond' te noemen.
De politicus van de Lega Nord was gisteravond op de radio vol lof over diens 'nee' tegen de multiculturele samenleving.
Borghezio hekelde de Europese besluiteloosheid ten aanzien van de 'islamitische invasie', waartegen moet worden opgetreden zoals in de middeleeuwen door de Tempeliers, kruisridders die ook een voorbeeld van Breivik zijn.
In mei baarde Borghezio al opzien door de voormalige Bosnisch-Servische legerleider Ratko Mladic na zijn arrestatie een 'patriot' te noemen. 'De Serviërs hadden de oprukkende islam in Europa kunnen stoppen, maar men heeft ze dat niet laten doen', aldus Borghezio toen, die zei dat hij Mladic in Scheveningen wilde gaan bezoeken. Critici noemden Borghezio dinsdag het Europarlement onwaardig. (ANP/Redactie)
quote:'Breivik verwachtte neergeschoten te worden'
OSLO - De 32-jarige Anders Behring Breivik, de dader van het bloedbad van afgelopen vrijdag in Oslo, dacht dat hij neergeschoten zou worden toen hij naar de rechtbank werd vervoerd.
Dat heeft zijn advocaat gezegd tegen de Noorse omroep NRK. "Hij heeft meerdere keren gezegd dat hij verwachtte neergeschoten te worden", aldus advocaat Geir Lippestad.
Breivik werd maandag voor de eerste keer gehoord door de rechter. Een aantal Noren reageerden hun woede af op het voertuig waarmee hij werd overgebracht.
quote:Arrestatie in Polen om aanslag Oslo
AMSTERDAM - De politie in Polen heeft een man gearresteerd die in verband wordt gebracht met de bomaanslag in Oslo van afgelopen vrijdag. Dat heeft de Noorse publieke omroep NRK maandag op basis van Poolse media gemeld.
quote:Breivik voorgeleid achter gesloten deuren
Anders Breivik, die vrijdag in Noorwegen 93 mensen doodde, is voorgeleid aan een Noorse rechter. Rechter Kim Heger heeft besloten om de zitting achter gesloten deuren te laten plaatsvinden na een verzoek van het Openbaar Ministerie.
Het is niet duidelijk wat voor kleding Breivik aan heeft. Hij zou van plan zijn om in een Tempeliers-achtig uniform te verschijnen.
Rechtszaken vinden in Noorwegen meestal plaats achter gesloten deuren, maar dat hoeft niet. Breivik had om een openbare zitting gevraagd zodat hij aan de hele wereldpers kon uitleggen waarom hij tot zijn daad is gekomen.
Maar de rechter ging niet in op dat verzoek. Het OM had een zitting achter gesloten deuren gevraagd om juist te voorkomen dat Breivik een platform zou krijgen voor de verspreiding van zijn ideologie.
Opluchting
Verslaggever Jeroen Wollaars zei dat er in Noorwegen met opluchting is gereageerd op het besluit van de rechter. "Breivik wordt inmiddels gehaat in Noorwegen. Het besluit van de rechter is met applaus ontvangen", aldus Wollaars.
Breivik heeft bekend de aanslagen te hebben gepleegd. Hij ziet er echter geen misdaad in.
De rechter moet vandaag beslissen over verlenging van het voorarrest. Dat kan hij voor maximaal acht weken doen. Daarna moet er opnieuw besloten worden over verlenging.
De rechter moet ook beslissen over de voorwaarden van de verlenging. Zo kan worden bepaald dat Breivik afgezien van zijn advocaat niemand mag spreken en geen nieuws mag zien of kranten mag lezen.
Medisch onderzoek
Op een later moment zal hij medisch worden onderzocht. Volgens Noorse juristen begint het eigenlijke proces mogelijk pas over een jaar.
De langste gevangenisstraf die in Noorwegen kan worden opgelegd is 21 jaar. Als een rechtbank oordeelt dat de veroordeelde dan nog een gevaar is voor zijn omgeving, kan dat met steeds vijf jaar worden verlengd.
quote:Dodental aanslagen Noorwegen mogelijk omlaag
AMSTERDAM – Het dodental als gevolg van de aanslagen in Noorwegen vorige week vrijdag wordt mogelijk naar beneden bijgesteld. Dit heeft de Noorse politie maandag laten weten, zo meldt persbureau Reuters.
Het officiële dodenaantal van de aanslagen staat momenteel op 93. De politie ging er tot nu toe vanuit dat op het eiland Utoya minstens 86 jongeren omkwamen, maar het gaat waarschijnlijk om minder doden.
De 32-jarige Anders Behring Breivik is vooralsnog de enige verdachte van de bloedige aanslagen.
Breivik werd vrijdag aangehouden op Utoya, kort nadat hij daar met vuurwapens een bloedbad had aangericht bij een jeugdkamp van de regerende Arbeiderspartij.
Kort voor de schietpartij was bij het kantoor van premier Jens Stoltenberg in Oslo, ruim 30 kilometer verderop, een autobom ontploft. Daarbij vielen zeker zeven doden.
Bastardo ...quote:Italiaanse parlementariër verdedigt Breivik
ROME - De Italiaanse europarlementariër Borghezio heeft voor een nieuwe rel gezorgd door de ideeën van de Noorse terrorist Breivik ''ten diepste gezond'' te noemen.
De politicus van de Lega Nord was maandagavond op de radio vol lof over diens 'nee' tegen de multiculturele samenleving.
Borghezio hekelde de Europese besluiteloosheid ten aanzien van de ''islamitische invasie'' waartegen moet worden opgetreden zoals in de middeleeuwen door de Tempeliers, kruisridders die ook een voorbeeld van Breivik zijn.
Ratko Mladic
In mei baarde Borghezio al opzien door de voormalige Bosnisch-Servische legerleider Ratko Mladic na zijn arrestatie een 'patriot' te noemen.
''De Serviërs hadden de oprukkende islam in Europa kunnen stoppen, maar men heeft ze dat niet laten doen'', aldus Borghezio toen, die zei dat hij Mladic in Scheveningen wilde gaan bezoeken. Critici noemden Borghezio dinsdag het Europarlement onwaardig.
9 jaar lang plannen om je land te ontwrichtenquote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:07 schreef StephanL het volgende:
De complete samenvatting van 9 jaar voorbereiding
Als hij in het Italiaanse parlement zou zitten was het al te triest voor woorden, maar een voor iemand uit het Europarlement vind ik het way beyond acceptabel dat iemand zulke uitspraken doet, wat mij betreft mag daar direct ontslag op staan, zonder wachtgeld.quote:
quote:His first encounter with the man in police uniform came while they waited for the ferry out to Utøya.
"I remember I responded that the man came in sivilbil, and I said the joke that we should check his credentials and did a joke about the man really was not the police. All based on the civilian car, "the 22-year-old.
Ach, hij is ten minste geen huichelaar. Hij gelooft dat de Islam en Linksen slecht zijn en gaat vervolgens geen politiek correct "huilie huilie, maar dit heb ik niet gewild" doen als mensen daadkrachtig actie tegen de vijand ondernemen.quote:
Liever dat iemand inconsistent is dan dat er dit soort diarree uit z'n mond komt.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:22 schreef MisterSqueaky het volgende:
[..]
Ach, hij is ten minste geen huichelaar. Hij gelooft dat de Islam en Linksen slecht zijn en gaat vervolgens geen politiek correct "huilie huilie, maar dit heb ik niet gewild" doen als mensen daadkrachtig actie tegen de vijand ondernemen.
Overigens voor de duidelijkheid: ik ben het niet met hem eens. Ik waardeer alleen zijn consistente gedrag.
Het is wel fijn om te weten wat iemand echt denktquote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:23 schreef Klaudias het volgende:
Liever dat iemand inconsistent is dan dat er dit soort diarree uit z'n mond komt.
Moorden en etnisch zuiveren, daar lust deze Italiaan wel pap van!quote:
http://translate.google.c(...)%2Fnorge%2F1.7726002quote:NRK journalist Peter Svaar went to school class with Anders Behring Breivik. This is his story.
Wat een onzin.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:23 schreef Klaudias het volgende:
[..]
Liever dat iemand inconsistent is dan dat er dit soort diarree uit z'n mond komt.
Nee.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:25 schreef Specularium het volgende:
[..]
Wat een onzin.
Wat je er ook van vindt, hij dacht relatief goed na.
Idd fijn om te weten dat deze meneer geen zetel in het Europarlement zou moeten hebben.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:24 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Het is wel fijn om te weten wat iemand echt denktOf je het daar nu mee eens bent of niet.
Het is handig om te weten. Voor mensen die nog twijfelden over deze Italiaanse fascist. Fijn vind ik het niet.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:24 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Het is wel fijn om te weten wat iemand echt denktOf je het daar nu mee eens bent of niet.
Lijkt me een goede mentaliteit voor een modquote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:24 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Het is wel fijn om te weten wat iemand echt denktOf je het daar nu mee eens bent of niet.
Ja, zijn overtuiging was beter gefundeerd dan die van een van de vele bomgordelterroristen.quote:
Lees dat ding maar eens.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:18 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
9 jaar lang plannen om je land te ontwrichten![]()
![]()
![]()
Ah, het begrip ontoerekeningsvatbaar is ook bekend in het Noorse recht? Niet dat het logisch zou zijn als ie ook maar één jaar minder dan het maximum zou krijgen, maar toch..quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:21 schreef deedeetee het volgende:
De 32-jarige Noor heeft nog steeds het idee in oorlog te zijn en is van mening dat de 'operatie' volgens plan verloopt. Volgens de advocaat is het overduidelijk dat zijn cliënt krankzinnig is.
Waarom?quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:31 schreef Specularium het volgende:
[..]
Ja, zijn overtuiging was beter gefundeerd dan die van een van de vele bomgordelterroristen.
Hoe weet je nou of hij dit echt dacht?quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:24 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Het is wel fijn om te weten wat iemand echt denktOf je het daar nu mee eens bent of niet.
we hebben het over de Italiaanquote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:33 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Hoe weet je nou of hij dit echt dacht?
Die man is toch een moordenaar?
Wil je nu gaan beweren dat moordenaars niet kunnen liegen?
En het is ook fijn als mensen weten waar het echt over gaat.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:33 schreef GoudIsEcht het volgende:
Hoe weet je nou of hij dit echt dacht?
Die man is toch een moordenaar?
Wil je nu gaan beweren dat moordenaars niet kunnen liegen?
quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:33 schreef Isabeau het volgende:
[..]
En het is ook fijn als mensen weten waar het echt over gaat.
Indringend en aangrijpend stuk van een van de voormalige klasgenoten.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:25 schreef Mercer het volgende:
[..]
http://translate.google.c(...)%2Fnorge%2F1.7726002
Hij heeft die kwekerij enkel en alleen opgezet om aan veel kunstmest te komen. Dit bedrijf startte hij, als ik het goed heb, in 2008 of zo.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:32 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Lees dat ding maar eens.
De jaren is hij bezig fondsen te verwerven om een politiek platform op te zetten en een compendium te schrijven.
Met deze moorden heeft dat in principe nog niets te maken.
Pas in Feb 2010 koopt hij een schietcomputerspel. Dat verhaal van die voorbereiding lijkt flink overdreven dus.
Ach....letterlijk zegt hij alleen iets over de ideeën en niks over de daden en dat is schijnbaar heel normaal. Ook in Nederland.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:22 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als hij in het Italiaanse parlement zou zitten was het al te triest voor woorden, maar een voor iemand uit het Europarlement vind ik het way beyond acceptabel dat iemand zulke uitspraken doet, wat mij betreft mag daar direct ontslag op staan, zonder wachtgeld.
Er is daar ook een vorm van tbs, dus waarschijnlijk hoopt Breiviks advocaat hem inderdaad als ontoerekeningsvatbaar neer te zetten en hem in een tbs-kliniek te krijgen in plaats van levenslang in de cel.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:33 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Ah, het begrip ontoerekeningsvatbaar is ook bekend in het Noorse recht? Niet dat het logisch zou zijn als ie ook maar één jaar minder dan het maximum zou krijgen, maar toch..
Als je heult met massamoordenaars uit het voormalig Joegoslavië, ze patriotten noemt en dan dit soort dingen zegt:quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:36 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Ach....letterlijk zegt hij alleen iets over de ideeën en niks over de daden en dat is schijnbaar heel normaal. Ook in Nederland.
dan zeg je mijns inziens dat massamoorden gerechtvaardigd zijn.quote:''De Serviërs hadden de oprukkende islam in Europa kunnen stoppen, maar men heeft ze dat niet laten doen''
Tja... ergens klopt het wel dat de operatie goed verloopt.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:21 schreef deedeetee het volgende:
De 32-jarige Noor heeft nog steeds het idee in oorlog te zijn en is van mening dat de 'operatie' volgens plan verloopt. Volgens de advocaat is het overduidelijk dat zijn cliënt krankzinnig is.
Als hij dit heeft gezegd, dan laat dat toch echt zien wat voor een wezen sommige jugos zijn.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:40 schreef Klaudias het volgende:
[..]
Als je heult met massamoordenaars uit het voormalig Joegoslavië, ze patriotten noemt en dan dit soort dingen zegt:
[..]
dan zeg je mijns inziens dat massamoorden gerechtvaardigd zijn.
In de cel hebben ze het daar niet zo slecht iig...quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:37 schreef Corkscrew het volgende:
[..]
Er is daar ook een vorm van tbs, dus waarschijnlijk hoopt Breiviks advocaat hem inderdaad als ontoerekeningsvatbaar neer te zetten en hem in een tbs-kliniek te krijgen in plaats van levenslang in de cel.
Die van Tweakers waaschijnlijk.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:39 schreef anti-vseu het volgende:
De moordenaar had net zo goed iemand van fok kunnen zijn, wees eens eerlijk. Hoeveel van jullie denken net zoals deze psychopaat/ zijn het met hem eens?
Sommigen willen bijna een medaille uitreiken aan hem voor zijn daden!
quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:47 schreef anti-vseu het volgende:
Ik hoop dat de AIVD fok goed blijft volgen, want er zijn zat psychopaten hier op fok die het nog niet durven maar die push nodig hebben voor dit soort psychopatische acties!
Mensen, weet wat je zegt!
Dit soort psychopaten hebben niets te zoeken in onze multiculturele samenleving!
De nieuwe politieke correcte norm is dat je zegt dat je het met de ideeën eens bent en niet met de daden. Dan is het oké, want overal loopt wel een gek die rare daden pleegt, heeft helemaal niets met ideeën te maken....helemaal niets.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:40 schreef Klaudias het volgende:
[..]
Als je heult met massamoordenaars uit het voormalig Joegoslavië, ze patriotten noemt en dan dit soort dingen zegt:
[..]
dan zeg je mijns inziens dat massamoorden gerechtvaardigd zijn.
Een kooi met gouden tralies...quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:44 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
In de cel hebben ze het daar niet zo slecht iig...
The Super-Lux Super Max - From flatscreen TVs to jogging trails, here’s where Norway’s mass murderer could end up.
Wat een idioot.quote:
En we komen jou het eerst halen.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:47 schreef anti-vseu het volgende:
Ik hoop dat de AIVD fok goed blijft volgen, want er zijn zat psychopaten hier op fok die het nog niet durven maar die push nodig hebben voor dit soort psychopatische acties!
Mensen, weet wat je zegt!
Dit soort psychopaten hebben niets te zoeken in onze multiculturele samenleving!
Je zit wel lekker beschuldigend te blaten, maar vooralsnog ben ik in 45 topics vrijwel geen posts tegengekomen die aan je beschuldigingen voldoen.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:47 schreef anti-vseu het volgende:
Ik hoop dat de AIVD fok goed blijft volgen, want er zijn zat psychopaten hier op fok die het nog niet durven maar die push nodig hebben voor dit soort psychopatische acties!
Mensen, weet wat je zegt!
Dit soort psychopaten hebben niets te zoeken in onze multiculturele samenleving!
Dat dus. Erg ongefundeerd idd.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:52 schreef Leandra het volgende:
Je zit wel lekker beschuldigend te blaten maar vooralsnog ben ik in 45 topics vrijwel geen posts tegengekomen die aan je beschuldigingen voldoen.
Dus begin even normaal mee te posten zonder ongefundeerde beschuldigingen aan het adres van je mede-users, of post gewoon niet mee.
Tsja, ik ben bang dat je gelijk hebt..quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:41 schreef Injetta het volgende:
[..]
Tja... ergens klopt het wel dat de operatie goed verloopt.
Hij heeft de aandacht van de hele wereld. Zijn manifest wordt nu door heel veel mensen gelezen en reken maar dat er voldoende mensen zijn die het geweldig vinden en groepjes gaan oprichten om zijn ideeën verder te verspreiden en acties te ondernemen. Dit is niet meer te stoppen. Zonder deze daad had hij niet al te veel gehoor gekregen op wat extremistische groepjes na op internet. Nu komen er veel meer mensen mee in aanraking. Dat is precies wat hij wil.
Ook gaat de polarisatie verder.
Of hij nu voor de rest van zijn leven gevangen zit of niet. Het kwaad is al geschied.
Ergens hoop ik nog dat het gezonde verstand en de menselijkheid groter is dan de xenofobie en middeleeuwse waanideeën. Dat het beperkt blijft tot af en toe een doorgeslagen psychopaat.
Maar ja.... Hitler heeft ook heel wat mensen mee gekregen in zijn Jodenhaat. Tot aan de gewone man aan toe. Het klimaat is er klaar voor. Democratie en de wereldheerschappij van het Westen is aan het wankelen. Het scheurt en kraakt aan alle kanten.
Ik beken.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:47 schreef anti-vseu het volgende:
Ik hoop dat de AIVD fok goed blijft volgen, want er zijn zat psychopaten hier op fok die het nog niet durven maar die push nodig hebben voor dit soort psychopatische acties!
Mensen, weet wat je zegt!
Dit soort psychopaten hebben niets te zoeken in onze multiculturele samenleving!
quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:25 schreef Mercer het volgende:
[..]
http://translate.google.c(...)%2Fnorge%2F1.7726002
Na zijn manuscript gedeeltelijk te hebben gelezen kan ik dit goed geloven.quote:Anders Behring Breivik is, as far as I can consider that, unfortunately, not insane. It would have made everything so much easier if he was.
Mensen, niet meteen boos worden. Ik heb het niet alleen over de 45 topics, maar over de duizenden topics door de jaren heen. Je begrijpt me best, je hoeft je niet aangesproken te voelen.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:52 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je zit wel lekker beschuldigend te blaten maar vooralsnog ben ik in 45 topics vrijwel geen posts tegengekomen die aan je beschuldigingen voldoen.
Dus begin even normaal mee te posten zonder ongefundeerde beschuldigingen aan het adres van je mede-users, of post gewoon niet mee.
Zelfs in een beschaafde wereld blijft iedereen diep van binnen een beetje xenofoob.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:41 schreef Injetta het volgende:
[..]
Ergens hoop ik nog dat het gezonde verstand en de menselijkheid groter is dan de xenofobie en middeleeuwse waanideeën.
En nou nog een lesje begrijpend lezen, want het waren opmerkingen van een Italiaanse Europarlementariër.quote:Op dinsdag 26 juli 2011 13:42 schreef anti-vseu het volgende:
[..]
Als hij dit heeft gezegd, dan laat dat toch echt zien wat voor een wezen sommige jugos zijn.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |