Hoi.
Gister heb ik voor het eerst een fondant taart gemaakt, dus ik kom voor deze gelegenheid uit lurker-modus. Biscuit was erg goed gelukt, MMF niet echt (ja ik dacht, meteen ook maar zelf fondant maken)
Het resultaat (sorry voor de crappy kwaliteit)
![IMG_0246.jpg]()
Na het verhitten van de marshmellows en de poedersuiker erbij doen, bleef de boel maar brokkelen, dus heb ik het weer in de magnetron gezet met extra marshmellows erbij in. Daarna leek het even te lukken. Maar toen ik het, nadat ik het een tijdje aan de kant had gelegd, wilde gebruiken was het erg stug. Na weer even opwarmen in de magnetron heb ik het weten uit te rollen en over de taart gekregen, maar het werd vrij snel weer erg stug en onwerkbaar. Komt het omdat de marshmellows van de euroshopper geen echte marshmellows zijn?
Nou ja, ik weet nu wel wat ik kan verwachten. Volgend weekend weer een poging, maar dan met kant en klaar fondant. En dan ga ik de taart ook versieren, want hij is dan voor de verjaardag van mn vriend.