quote:Dodental aanslagen Noorwegen naar 91
OSLO - Een schutter heeft vrijdag op het eilandje Utoya, in een meer ten noordwesten van de Noorse hoofdstad Oslo, zeker 84 mensen doodgeschoten. Bij een bomaansag in Oslo vielen nog eens zeven doden.
De slachtoffers op Utoya zijn overwegend tieners en jongeren in de leeftijd van 14 tot 25 jaar. De Noorse politie verhoogde zaterdag het dodental van 10 naar 84.
Een zegsman van de politie zei dat rekening wordt gehouden met het oplopen van het dodental. In het water rond Utoya zoekt de politie naar nog meer mogelijke slachtoffers.
De aanval op het jeugdkamp van de sociaaldemocratische partij op Utoya heeft ''een catastrofale omvang'', aldus politiechef Oystein Maeland. Hij vreesde dat het dodental nog iets hoger kan uitvallen om er ook ernstig gewonde slachtoffers zijn.
De Noorse koning Harald V heeft zaterdag de aanslagen ''een niet te vatten tragedie'' genoemd en zei dat het belangrijk is dat de mensen bij elkaar blijven en elkaar steunen.
Grote bom
De dader kwam aan het eind van de middag en anderhalf tot 2 uur nadat er in het centrum van Oslo een grote bom was ontploft, naar het jeugdkamp verkleed als politieagent. Hij zei de veiligheid te komen controleren en schoot vervolgens op de aanwezigen.
Er waren naar schatting 560 jongeren aanwezig op het kleine eilandje. De schutter is aangehouden. Het zou gaan om een 32-jarige Noor uit de hoofdstad Oslo met rechts-extremistische ideeën.
Autobom
Bij de aanslag met een autobom in de hoofdstad verloren zeven mensen het leven. Aangenomen wordt dat de schutter op Utoya ook verantwoordelijk is voor de aanslag in Oslo. Daar werd het kantoor van de sociaaldemocratische premier Jens Stoltenberg zwaar beschadigd, net als de ministeries van Financiën en van Olie. Het vreedzame Noorwegen werd diep geschokt door de aanslagen.
De premier dook enige tijd onder en militairen zetten straten af in Oslo uit vrees voor meer ontploffingen.
Internationale organisaties
Tal van commentatoren wijdden aanvankelijk uit over welke islamitische groepen hier verantwoordelijk voor konden zijn, maar Stoltenberg liet relatief snel weten dat hij niet dacht dat ''de aanslagen verband hielden met internationale terroristische organisaties, maar dat ze eerder het werk van een gek leken te zijn''.
Ik heb al een kaarsje voor mijn MSN-naam staan. Dat lijkt me meer dan voldoende om de Noren te steunen!quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:39 schreef KarinJ. het volgende:
Voor degene die hun medeleven aan Noorwegen willen betuigen:
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/oslobomben/lenke.php
Klikk her for styrke lenken= klik hier om je aan te sluiten
Zie ook het verschil tussen dit topic en En opnieuw hongersnood: Waarom men niet voor Afrika zou moeten geven Tot zover de tranen over menselijk leed....quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:37 schreef apple_pie het volgende: [..] Ik geef meteen toe dat het leed van mensen met een vergelijkbare culturele achtergrond me meer doet dan leed een continent verderop. Dat lijkt me niet zo gek eigenlijk.
Ik vind dat zo eng he, dat die mensen echt zijnquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:39 schreef Tauchmeister het volgende:
Wat een debielen daar op forum-voor-de-vrijheid.nl
Lijkt me niet dat elke gevangenis er zo uit ziet.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:42 schreef CaptainObvious39 het volgende:
Gevangenis in Noorwegen:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Gewoon doodstraf geven.
O mijn God, wat zitten daar een stel zieke mensen.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:35 schreef ElleboogVanMij het volgende:
Het ergst vond ik nog wel de reacties van PVV-ers toen dit net bekend was. Ik hoef niet uit te leggen wat er gezegd is... dat kunnen jullie nalezen op GS en Telegraaf.
Overigens, is dit niet strafbaar?
http://www.forum-voor-de-(...)d.php?t=26240&page=2
http://www.dagbladet.no/2(...)okas-ranet/14042879/quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:42 schreef CaptainObvious39 het volgende:
Gevangenis in Noorwegen:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Gewoon doodstraf geven.
Genoeg vrouwen die hem liefdesverklaringen gaan sturen.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:45 schreef Puntenslijpsel het volgende:
Die gast die pleegt vast zelfmoord. Of wordt vermoord door medegevangenen. Niemand gaat iets met hem te maken willen hebben. Lijkt me mooi klote, als je daar gevangenis bewaarder bent en je moet voor die lul zogen
quote:Niehielist
Member
[..]
De aanslag op het eiland boeit me niet want de slachtoffers zijn maar socialistische jongeren.
Ik houd niet van socialisten. Ik vind ze schijnheilig en hypocriet en geweldadig. Zij hebben altijd geweld gebruikt om de macht te krijgen. De linkse politiek stuurt altijd krakersknokploegen of anders wel ajax hooligans af op rechte politici als Verdonk en Wilders, waardoor de linkse partijen onterecht de macht nog hebben in steden als Amsterdam.
Zelfmoord toont zwakte als je het doet zonder iemand mee te nemen vind ik, en zal hij denk ik niet doen.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:45 schreef Puntenslijpsel het volgende:
Die gast die pleegt vast zelfmoord. Of wordt vermoord door medegevangenen. Niemand gaat iets met hem te maken willen hebben. Lijkt me mooi klote, als je daar gevangenis bewaarder bent en je moet voor die lul zogen
Mooiquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:45 schreef Baghdaddy het volgende:
[..]
http://www.dagbladet.no/2(...)okas-ranet/14042879/
Voor lichte vergrijpen of misdaden. De schutter zal hier niet terecht komen.
Als je iemand meeneemt in je dood is het alleen maar zwakker hoorquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:47 schreef DutchErrorist het volgende:
[..]
Zelfmoord toont zwakte als je het doet zonder iemand mee te nemen vind ik, en zal hij denk ik niet doen.
Daar dachten ze bij de gebeurtenissen in het Twente-stadion toch anders over. Toen stonden ze rap klaar met hun oordeel. Maar nu het overduidelijk een christen is, past ineens bescheidenheid en voorzichtigheid...quote:Commentaar: Verbijstering om Noors drama
Sommige gebeurtenissen zijn te groot om ineens te kunnen bevatten. Het drama dat zich vrijdag heeft afgespeeld in de Noorse hoofdstad Oslo en op het eilandje Utoya valt in deze categorie. <knip; alleen beschrijving>
Ondertussen begon op internet en in de media vrijdagavond al het gissen naar afkomst en motieven van de dader of daders. Vrijwel direct werd er met de beschuldigende vinger gewezen richting moslim-extremisten. Tot duidelijk werd dat de door de politie gearresteerde dader van de schietpartij een blonde Noor is.
De verwarring in de media was tastbaar. Het plaatje klopte ineens niet meer. Tot er geruchten begonnen rond te zingen over het feit dat de dader een rechts-extremist was. Ook dat bleek later toch weer niet de hele waarheid.
Als drenkelingen grepen commentatoren zich dan ook bijna opgelucht vast aan het vermoeden dat de man een christen-fundamentalist zou zijn met –jawel– sympathie voor de Nederlandse PVV. Blijkbaar wil niemand geloven dat een ogenschijnlijk gezond iemand, die geboren en getogen is in het welvarende West-Europa, tot die gruwelijke dingen in staat is zoals er in Noorwegen zijn gebeurd. Er moet een ideologische reden zijn, willen we als moderne mensen de cirkel weer rond kunnen krijgen.
Voor iedereen die niet direct betrokken is bij dit drama zijn er trouwens, ook al is er nog veel onduidelijk en is het nog onmogelijk definitieve conclusies te trekken, veel lessen te trekken uit het gebeurde. Deze bijvoorbeeld dat niet iedere aanslag in de wereld zomaar bijgeschreven kan worden op de rekening van de islam.
En hoewel het nog maar de vraag is in hoeverre de schutter christen is, of zich christen noemde, is het zeker niet uitgesloten dat ook mensen die zich tooien met de christennaam tot gruwelijke dingen in staat zijn. Dat heeft de geschiedenis ons wel geleerd. Het is daarbij volstrekt overbodig te zeggen dat dit soort daden totaal en onvoorwaardelijk verwerpelijk zijn, door wie, op wie en uit welke motieven ze ook gepleegd worden.
Alles overziend, past ons als christenen voorzichtigheid en bescheidenheid. Niet te snel anderen oordelen en veroordelen. Die taak is voorbehouden aan de overheid, niet aan individuen. Onze opdracht is geen andere dan voorbede doen voor en meeleven met die talloze mensen die zo plotseling in diepe rouw en onpeilbaar verdriet zijn gestort.
Pfff voor jou komt het dus wel héél dichtbij. Sterkte!quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:48 schreef behemoth449 het volgende:
[ afbeelding ]
doodgeschoten, ontmoet tijdens uitwisseling vorig jaar , ik hoop dat die zieke geest hard gaat boeten
twitter:JerusalemOne twitterde op vrijdag 22-07-2011 om 16:50:43Divine punishment for #Norway as they just announced support for Pal state. they have been kissing arab but for 30 yrs and got a thank you reageer retweet
Gecondoleerd en sterkte!quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:48 schreef behemoth449 het volgende:
[ afbeelding ]
doodgeschoten, ontmoet tijdens uitwisseling vorig jaar , ik hoop dat die zieke geest hard gaat boeten
Zelfmoord denk ik niet. Deze man wilde gepakt worden.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:45 schreef Puntenslijpsel het volgende:
Die gast die pleegt vast zelfmoord. Of wordt vermoord door medegevangenen. Niemand gaat iets met hem te maken willen hebben. Lijkt me mooi klote, als je daar gevangenis bewaarder bent en je moet voor die lul zogen
Veel sterkte!quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:48 schreef behemoth449 het volgende:
[ afbeelding ]
doodgeschoten, ontmoet tijdens uitwisseling vorig jaar , ik hoop dat die zieke geest hard gaat boeten
Hij wordt nu overal gehoord.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:49 schreef MaJo het volgende:
Weet wat ik nou zo vreemd vind: deze man heeft blijkbaar een bepaalde visie die hij met andere wil delen, hij schrijft manifesten en wil graag gehoord worden. Door deze daad heeft hij zijn recht om gehoord te worden meteen verspeeld. Hij had toch veel beter een beweging op kunnen zetten? Daar had hij uiteindelijk meer mee bereikt dan door deze actie. Ik snap de gedachtegang gewoon niet
Wat had je verwacht?quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:49 schreef Elfletterig het volgende:
Ik was wel benieuwd naar het hoofdredactioneel commentaar van het Reformatorisch Dagblad, dat recent nog de suggestie wekte dat het instorten van een dak in het Twente-stadion zomaar een straf van God zou kunnen zijn.
Ik was wel benieuwd hoe ze omgaan met de terreurdaad van deze Noor, die zichzelf nadrukkelijk als christen heeft ge-uit.
[..]
Daar dachten ze bij de gebeurtenissen in het Twente-stadion toch anders over. Toen stonden ze rap klaar met hun oordeel. Maar nu het overduidelijk een christen is, past ineens bescheidenheid en voorzichtigheid...
Wat mij betreft is zo iemand een potentieel gevaar. Zo iemand is volledig losgeslagen van de realiteit. Zo iemand is letterlijk ziek... en moet behandeld worden.quote:
Klopt, anders verzette hij zich wel tijdens zijn arrestatiequote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:50 schreef __Saviour__ het volgende:
[..]
Zelfmoord denk ik niet. Deze man wilde gepakt worden.
WALGELIJKquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:49 schreef CaptainObvious39 het volgende:
twitter:JerusalemOne twitterde op vrijdag 22-07-2011 om 16:50:43Divine punishment for #Norway as they just announced support for Pal state. they have been kissing arab but for 30 yrs and got a thank you reageer retweet
Ik snap je punt. Maar net alsof die andere gevangenen leuke dingen hebben gedaan. Die zijn ook erg. Dus als je het daar moeilijk mee hebt, dan ben je ongeschikt als gevangenbewaarder.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:45 schreef Puntenslijpsel het volgende:
Die gast die pleegt vast zelfmoord. Of wordt vermoord door medegevangenen. Niemand gaat iets met hem te maken willen hebben. Lijkt me mooi klote, als je daar gevangenis bewaarder bent en je moet voor die lul zogen
Zo vind ik het ook. Als je die man alleen maar opsluit is het probleem niet ineens weg.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:51 schreef alpeko het volgende:
[..]
Wat mij betreft is zo iemand een potentieel gevaar. Zo iemand is volledig losgeslagen van de realiteit. Zo iemand is letterlijk ziek... en moet behandeld worden.
Minder bedekte termen zoals "christen zou zijn" - nee, het *is* een christen en zelfs iemand die daar nadrukkelijk mee te koop liep.quote:
Aan de rechterkant heb je een tweetbutton, daar voer je de link van de tweet in.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:52 schreef Puntenslijpsel het volgende:
[..]
WALGELIJK
(maar hoe doe je zo'n tweet kopie?)
Hij wordt wel gehoord maar wordt niet meer serieus genomen en ik neem aan dat dat is wat hij uiteindelijk wil. Hij had beter een Wilders-achtige partij kunnen oprichten en daar wellicht nog wat mee kunnen bereiken ook. Nu wordt hij (terecht) gezien als een sick fuck en zal niemand meer serieus naar zijn ideeen luisteren, terwijl deze misschien best aanhang hadden kunnen krijgen.quote:
Gecondoleerd. Dit geeft het hele gebeuren letterlijk een gezicht. Jong en onschuldigquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:48 schreef behemoth449 het volgende:
[ afbeelding ]
doodgeschoten, ontmoet tijdens uitwisseling vorig jaar , ik hoop dat die zieke geest hard gaat boeten
Briljantquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:54 schreef Mercer het volgende:
[..]
Aan de rechterkant heb je een tweetbutton, daar voer je de link van de tweet in.
Nog niet gezien. Wat een foto'squote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:53 schreef superworm het volgende:
http://english.aljazeera.(...)722233156618373.html
Die al langsgekomen? Norway Attacks In Pictures.
Rechtsklikken op de tweetlink, en dan copy/paste.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:55 schreef Puntenslijpsel het volgende:
[..]
BriljantNu alleen nog uitvinden hoe ik de tweetlink achterhaal
Daar zullen wel een paar rechtsextremisten in de bak zitten die deze daad kunnen waarderenquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:45 schreef Puntenslijpsel het volgende:
Die gast die pleegt vast zelfmoord. Of wordt vermoord door medegevangenen. Niemand gaat iets met hem te maken willen hebben. Lijkt me mooi klote, als je daar gevangenis bewaarder bent en je moet voor die lul zogen
Dat valt je vies tegen ben je wel eens in een gevangenis geweest in Nederland.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:58 schreef ElleboogVanMij het volgende:
Damn de gevangenissen zien er super uit in Noorwegen! En ik maar denken dat gevangenen hier verwend waren
Ahaquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:56 schreef Mercer het volgende:
[..]
Rechtsklikken op de tweetlink, en dan copy/paste.
En ze weten het allemaal goed te praten, met andere woorden: ze steunen de actie.quote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:44 schreef alpeko het volgende:
[..]
O mijn God, wat zitten daar een stel zieke mensen.
Lolquote:Op zaterdag 23 juli 2011 19:52 schreef Puntenslijpsel het volgende:
[..]
WALGELIJK
(maar hoe doe je zo'n tweet kopie?)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |