quote:
Op donderdag 21 juli 2011 17:01 schreef JimmyJames het volgende:[..]
Heb je zin om even een blik te werpen op de balans van ASM (en eventueel op die van de dochteronderneming ASM PT)?
Ik overweeg om er puts op te schrijven.
Ik zie zo op het eerste oog niet heel veel bijzonders, behalve deze:
- ASMI: Applied Materials heeft een voorkeursrecht bij een change of control (maar dat wist je ws. al);
- ASMI: ASM PT is een meerderheidsbelang, en kennelijk heeft ASMI control want ze consolideren 'm mee, maar toch vermeld ASMI bij de risico's dat men geen zeggenschap heeft over het dividend van ASM PT (dwz dat ze niet kunnen afdwingen dat ASM PT dividend uitkeert). Dat lijkt zo op het eerste oog contrair. Meer dan 50% van de aandelen --> zeggenschap over dividend. Wat is de adder daar? Kennelijk heeft ASMI wel >50% van de aandelen, maar niet >50% van de zeggenschap? Maar dan zouden ze ASM PT ook niet mogen consolideren..... die begrijp ik niet.
- ASMI: pagina 29 bij de risks: "Our failure to maintain effective internal controls over financial reporting may prevent our auditor from attesting to our evaluation of our controls". WFT? Zo'n zoute disclaimer kom je zelden tegen

Zal wel te maken hebben met het feit dat ASMI nagenoeg lege holding is maar cijfers ASM PT worden meegeconsolideerd. Blijft toch vreemd. Als ik een controlling interest in ASM PT zou hebben, zou ik toch wel van ze verlangen dat ze adequate internal controls hebben, en dat extern laten certificeren..... (en waar declareert D&T anders 2 mln voor... ;-) )
- ASMI: schijnt een voorkeur te hebben voor convertible bonds voor financiering. Die worden gewaardeerd als embedded derivate: dus leningen enerzijds en fair value voor een optie anderzijds. Als convertibles worden uitgeoefend kan dat potentieel een flinke verwatering betekenen, dus misschien even de voorwaarden proberen te doorgronden? Het is geen normale schuld in ieder geval (en mij is even de reden onduidelijk waarom ze dat zo structureren, zo laag is de coupon nou ook weer niet). Loopt wel terug trouwens. zie ondermeer note 16 pagina 75. zie ook note 6 op pagina 68 , met name de 2014 notes (150M), zie pagina 78, converteerbaar @ 17,09, mogen vervroeg a pari worden afgelost vanaf 2012 als aandelenkoers > 130% van 17,09 staat. Ik denk dat als je puts schrijft dat dit redelijk zeker is, want eenzijdige optie, en zo te zien alleen opwaards risico voor ASMI, dus geen risico in het kader van schrijven. Ik begrijp alleen niet wie deze bonds gekocht heeft

;
- ASMI: ze hebben aardig wat voorraad.... dat lijkt me wel een beetje link in deze branch
- ASMI: een andere linke in deze branch is de behandeling van research kosten. Soms worden deze allemaal geactiveerd en al dan niet afgeschreven, waardoor je de balans kunt opblazen en tegelijk de winst kunt manipuleren. Zie bij ASMI geen grote post, zie wel dat kosten de P&L zijn genomen, en ook deels afgeschreven / impaired --> ok.
- ASM PT is geconsolideerd in de cijfers van ASMI (zie ook belang gehouden door derden als correctiepost van het eigen vermogen)
- ASM PT geeft wel aardig wat aandelen uit ter dekking van personeelsopties, maar ook niet ongebruikelijk in branche;
- financiele instrumenten en niet uit de balans blijkende verplichtingen --> niet bijzonder, wat betekent dit trouwens voor valuata exposure? Als ik het goed vat funden ze HK $ investment in ASM PT (deels) met EUR loans, maar vooral met eigen vermogen. Dus ik neem aan dat, gezien de EUR beurs notering, ze een currency risico lopen in HK $ of US $.... ?
- is Rob Ruijter hier non exec director/member adit comittee gebleven? Jammer dat die in aug. 2010 vertrokken is, want die is wel aardig slim, solide en integer, imho.
- reconciliation tussen IFRS en US GAAP zitten ook geen schokkende dingen tussen, altijd een goed teken;
- je had het over dat ASMI qua cap minder waard was dan ASM PT qua cap. Dat kan natuurlijk als ASMI haar belang in ASM PT gefinancieerd heeft met extern vermogen. Pagina 108 en volgende geeft de jrk van ASMI enkelvoudig. Dan zie je een equity van 437M, waaruit je grofweg 285 moet strippen (investments in subs en goodwill, uitgaande dat dit nagenoeg allemaal ASM PT is), dus net equity 152M eur. Daar moet je dan bij optellen circa 52% van de marketcap van ASM PT (52% x 36.4M HK $) is circa 152M +1700M euro is 1,852M euro, terwijl de marketcap van ASMI circa 1,200M euro is. Klopt dat volgens jou?
Kortom: uit de balans / jaarrekening blijken zo 1-2-3 geen showstoppers of aperte lijken, imho.
Ik begrijp alleen niet of ASMI nu wel of geen controlerend belang heeft in ASM PT
Nog vragen?
[ Bericht 2% gewijzigd door Dinosaur_Sr op 22-07-2011 13:13:33 (copy paist error :D) ]