Ze doet zelf niet bellen, ik moet alle telefoontjes doenquote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:36 schreef Aventura het volgende:
@scorpionswordl, is je vrouw niet een beetje te nerveus? En waarom moet jij voor haar bellen? Soms kun je maar beter niet teveel dingen lezen of willen laten onderzoeken. Mondig zijn als patient is natuurlijk prima, maar wellicht is er bij je vrouw meer aan de hand. Misschien een keer eencextra gesprek inplannen met julie vk (of gynaecoloog) om alle zorgen en problemen eens door te nemen?
bij een tweede bevalling kan je uiteraard ook nog eens beter vertellen wat je wel fijn vond en wat niet.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:41 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Een plan vond ik ook niet nodig, maar ik heb wel een aantal dingen goed met schaap doorgesproken. Gewoon om te zorgen dat hij wist wat ik belangrijk vond, voor het geval ik dat dadelijk niet meer zou kunnen zeggen (pijn, verdoving, ks, whatever). Hij moest mijn spreekbuis kunnen zijn, zeg maar. En dan ook dingen besproken als: als ik om wat voor reden dan ook niet meteen bij de baby kan zijn (ks met narcose bijvoorbeeld) dan wil ik niet dat anderen ((schoon)ouders) haar al hebben gezien en vastgehouden. Ik wil zelf eerst kennismaken, samen met schaap. Het lijkt heel voor de hand liggend, maar dat is het niet.
t klinkt soms bijna alsof je vrouw zwaar gehandicapt is en niet in staat is om iets zelf te doenquote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:47 schreef Scorpionsworld het volgende:
Straks naar de internist om te zien hoe het er voor staat met de schildklier van vrouw
Dat lijkt me ook wel, dat je het nu allemaal nog beter weet.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:48 schreef Kleurdoos het volgende:
[..]
bij een tweede bevalling kan je uiteraard ook nog eens beter vertellen wat je wel fijn vond en wat niet.
Daarom schrijf ik nu dus ook echt een goed plan, want ik wil niet dat er ook maar 1 persoon is die voor verrassingen komt te staan.
De meesten reageren zoals ze (in mijn ogen) horen te reageren. Alleen mijn moeder niet.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:47 schreef Soempie het volgende:
Hoe reageren mensen die dicht bij jullie staan op de zwangerschap?
Ah ok, dat is ook wel een hele batterij aan klachten inderdaad. Maar wat je zelf al zegt: volgens mij is de VK de aangewezen persoon om dit allemaal bij aan te geven. Zij zal wel weten waar je iets mee moet en wat er gewoon bij hoort.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:43 schreef Scorpionsworld het volgende:
[..]
Van alles eigenlijk. Hoofdpijn, duizeligheid, bloeddruk wat aan de lage kant, troebel zicht, pijn in de onderbuik met uitstraling naar de rug, spierkrampen in armen en benen, etc.
Het is een beetje een combinatie denk ik van haar schildklieraandoening, zwangerschap en zeer beperkt dieet van wat ze kan eten.
Vinden wij ook erg belangrijk, ik hoop dat ze dat snappen en even zullen wachten met langskomen.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 10:00 schreef Take_A_Picture het volgende:
Trouwens een goede tip om de bevalling wel alvast door te spreken met de wederhelft. Ik moet er inderdaad ook niet aan denken dat iemand anders dan mij en mn man de baby voor het eerst ziet of vasthoudt. No freaking way. Pas als ik mn kindje vast heb gehouden mag de rest van de familie. En waarschijnlijk wil ik dat niemand de eerste dag aan haar komt (behalve de dokter en de kraam natuurlijk, maar daar blijft het bij).
Die types ken ik, die je dan heel bezorgd proberen te maken, maar wel goed bedoeld. Moet ik dan weer tegen mijn vrouw zeggen dat ze overdrijven en dat er op fok! ook babys waren die pas laat indaalden en zoquote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:47 schreef Soempie het volgende:
Goede instelling Aventura. Ik ga een aantal dingen wel aangeven voor de bevalling, maar dat is maar minimaal. Wil voorkomen dat ik van te voren al vanalles uitgedacht heb en het dan toch heel anders loopt.
Hoe reageren mensen die dicht bij jullie staan op de zwangerschap? M'n -soort van- pleegmoeder kan ik niet spreken zonder dat ze aangeeft dat ik rustig moet doen, dit niet mag, dat moet, hier op moet letten, dat door moet geven, etc.Gister vroeg ze hoe het was met de baby en ik gaf aan dat het vast wel heel goed gaat, geen zorgen. Waarop ze helemaal verbaasd was dat ik nog niets voel en daar direct bezorgd over ging doen. Pfff, ik ben nog maar 15 weken zwanger en dan is het vrij normaal dat je niks voelt. Het is alleen zo vermoeiend om iedere keer aan te geven: joh, rustig, het komt wel goed, vertrouw er maar gewoon op.
![]()
De rest is gelukkig heel nuchter en komt niet met allemaal goed bedoeld advies.
Ik ook bij manuel hoor, maar ik had ook een goede VK! deze keer zit ik bij een andere VK (mijne is met verlof) en ik heb volgens mij nog geen enkele keer dezelfde VK gezien, dus daar baal ik wel een beetje van..quote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:55 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat lijkt me ook wel, dat je het nu allemaal nog beter weet.
Nu moet ik zeggen dat mijn bevalling heelprima was: het ziekenhuis was goed, personeel was prima en ik heb weinig problemen gehad. Enige dat ik nu anders zou doen, is dat ik mijn baby niet weg zou laten halen bij me omdat ze te veel/vaak zou drinken zodat ik 'rustig kan slapen'...op een kamer met 3 andere net bevallen vrouwen met huilende kinderen![]()
Het lijkt me trouwens vrijwel onmogelijk om te zorgen dat je alle mogelijke verrassingen uitsluit.
quote:Op dinsdag 12 juli 2011 09:49 schreef Kleurdoos het volgende:
[..]
t klinkt soms bijna alsof je vrouw zwaar gehandicapt is en niet in staat is om iets zelf te doenmaar dat valt vast mee ?
Zo komt het bij mij ook over...Ik bel altijd zelf over mijn zwangerschap! mijn man weet toch niet hoe en wat ik voel? dus als de vk vragen stelt kan hij ze toch niet beantworden!quote:Op dinsdag 12 juli 2011 10:31 schreef Brighteyes het volgende:
[..]Ik zie ook zo'n stel voor me waarbij de man haar handje de hele tijd vast houdt en dat zij niks zegt en hij op alle vragen anwoord geeft.
nahjaaaaaaaaaquote:Op dinsdag 12 juli 2011 10:16 schreef Fee-nix het volgende:
[..]
Ah ok, dat is ook wel een hele batterij aan klachten inderdaad. Maar wat je zelf al zegt: volgens mij is de VK de aangewezen persoon om dit allemaal bij aan te geven. Zij zal wel weten waar je iets mee moet en wat er gewoon bij hoort.
En ook ik ga dit keer goed met hubby doorspreken wat ik wel en niet wil. Helpt denk ik ook wel dat we samen de cursus hypnobirthing gaan doen. Daar wordt ook veel aandacht besteed aan de rol van de man. Vorige keer had ik ook echt wel veel steun aan hem hoor, gewoon z'n aanwezigheid. Maar hij was al net zo mondig als ik (niet dus).
En dat schoonmoeder als eerste de baby zou zien: waaaahhhh no way. Ik heb toch al veel moeite met hoe ze reageert op deze zwangerschap. Mijn eerste is een jongetje, dus nu zegt ze de hele tijd: 'nou meid, ik help je heel hard hopen dat het deze keer een meisje is'. Pffff..... en mij maakt het dus echt niks uit, maar dat wil er bij haar niet in. Een meisje is immers veeeeeeel leuker voor de moeder en moeders met twee jongetjes zijn 'zielig'. (Ook leuk dat ze dat zegt waar haar eigen zoon bij staat). Oja en haar eigen dochter heeft een 'bevoorrechte positie', want haar eerste was een meisje. En zo te horen maakt het dan niet meer uit wat je daarna krijgt.
Ik was het nog even aan het verwerken.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 10:43 schreef Fee-nix het volgende:
En heeft nou niemand mijn kleine lettertjes gelezen? Ik had toch op z'n minst een 'belachelijk' verwacht.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |