Emirates, ziet er goed uitquote:Op maandag 5 december 2011 21:24 schreef moz het volgende:
Ik en mijn vriendin hebben ook besloten volgend jaar naar australie te gaan. Ik ben ook op zoek naar tickets, ik wordt er nog niet echt wijs uit.
We zouden graag gaan voor 4 tot 6 weken en ben maar begonnen met het zoeken naar tickets, maar kan nog niet echt vinden waar ik goedkope stopover tickets kan vinden. Wij willen graag een stopover in Hong Kong voor 2 dagen. Is dan 1500 euro waar je aan moet denken?
Cairns for sure!quote:Op vrijdag 11 november 2011 13:00 schreef buishuis het volgende:
Aanraders in Australie waar ik m'n duikbrevet het beste kan halen? Zit er bijvoorbeeld veel prijs verschil tussen Perth en Sydney? En wat zijn verdere duikaanraders?
http://www.annandalehotel.com/anh/articles.asp?type=1&id=208quote:MUSIC fans will have a chance to save one of Australia's favourite rock venues brick by brick as part of a public campaign to rescue the debt-ridden Annandale Hotel.
Owners Matt and Dan Rule have already taken expressions of interest in the buy-a-brick project - which will kick off next year - and have sold off the venue's poker machines to keep the business afloat.Under the buy-a-brick plan, music fans will pay $20 - $250 for a brick (membership), bearing a plaque with their name, and a certificate for helping save the Parramatta Rd pub.
Je kunt nu al een rekening openen en geld overmaken, vanuit Nederland. Je kunt er alleen niet bij totdat je met je paspoort langs bent geweest.quote:Op donderdag 15 december 2011 21:51 schreef Veersesmurf het volgende:
De dollar zal nog sterker worden dan dat hij al is. Als het kon had ik m'n geld al overgezet, maar ik kan geen rekening openen vanuit het 'buitenland' omdat ik dan met een paspoort langs moet (logisch ook)
Dus in dat geval kan ik het beste...?
Ik had een Aussie rekening, maar het kwam er op neer dat ik al mijn EFTPOS betalingen met m'n credit card deed en daarnaast standaard 100AUD cash bij me had wat ik rechtstreeks vanaf m'n Nederlandse rekening pindequote:Op vrijdag 16 december 2011 17:35 schreef buishuis het volgende:
Is dat hoe de meeste van jullie het hebben gedaan? Een Australische bankrekening openen en daarmee geld opnemen? Mijn reispartner en ik zaten er over te denken om speciaal een ING rekening te openen aangezien je hiermee in het buitenland kan pinnen zonder dat er extra kosten in rekening worden gebracht..
Had ook een australische bankrekening geopend, maar enige waar we die voor hebben gebruikt is om even een paar duizend dollar te parkeren toen we onze auto in Sydney hadden verkocht. Rest alles met creditcard gedaan en elke paar dagen 500 dollar pinnen.quote:Op vrijdag 16 december 2011 17:35 schreef buishuis het volgende:
Is dat hoe de meeste van jullie het hebben gedaan? Een Australische bankrekening openen en daarmee geld opnemen? Mijn reispartner en ik zaten er over te denken om speciaal een ING rekening te openen aangezien je hiermee in het buitenland kan pinnen zonder dat er extra kosten in rekening worden gebracht..
En deze bedragen gepint vanaf je NL rekening of je Aus rekening?quote:Op vrijdag 16 december 2011 21:51 schreef Kopstoot het volgende:
[..]
Had ook een australische bankrekening geopend, maar enige waar we die voor hebben gebruikt is om even een paar duizend dollar te parkeren toen we onze auto in Sydney hadden verkocht. Rest alles met creditcard gedaan en elke paar dagen 500 dollar pinnen.
Nederlandse rekening, zaken als benzine en hostels voor enkele dagen standaard met creditcard betaald.quote:Op zaterdag 17 december 2011 10:35 schreef buishuis het volgende:
[..]
En deze bedragen gepint vanaf je NL rekening of je Aus rekening?
+ dat je bij ANZ een kut wisselkoers krijgt, die rekenen namelijk zelf om naar EUR en brengen dat in rekening bij je NL bank, terwijl je bij pinnen bij Commonwealth imho de middenkoers bij je NL bank krijgtquote:Op zaterdag 17 december 2011 11:39 schreef Luco het volgende:
Ik merkte dat Commonwealth niks extra's rekende en ABN 2.25 per pintransactie rekende. Andere banken (ANZ, Westpac etc) rekenden zelf vaak ook nog 3AUD per transactie.
Gevoelsmatig zou ik zeggen dat het hier een beetje hetzelfde is (voor mijn vakgebied, de rest kan ik niet voor spreken). Ik zocht een baan op WO-niveau in finance, maar die vind je normaal gesproken niet in een weekje. Net zoals in NL dus.quote:Op vrijdag 16 december 2011 20:56 schreef Zocalo het volgende:
Ik ben momenteel aan het reizen, en al een paar Australiers ontmoet. Vorig jaar er zelf geweest en dat beviel goed.
Nu ben ik afgelopen zomer in NL afgestudeerd, en moet ik op zoek naar een baan. Die Australiers zeggen dat in hun land de banen voor het oprapen liggen, waar het in Nederland best moeilijk is. Hebben jullie enig idee of het voor een Nederlander te doen is een normale baan op niveau te krijgen? Begreep dat je moet aan kunnen tonen een meerwaarde te zijn, hoe gaat dat? En wat is de beste manier om vanuit het buitenland een normale baan te zoeken?
Het is even een gedachtenspinsel, maar wel een aantrekkelijke... maar ik zal niet de enige zijn die dit wil
Wat verdien je in zo'n Coffee Cafe?quote:Op zaterdag 17 december 2011 23:09 schreef Stefanovic83 het volgende:
In 2009 gewoon alles met de creditcard / contant gedaan want je nederlandse bankpas is volgens mij niet zo geschikt voor Eftpos.
Momenteel doen we bijna alles via onze australische account, maar we werken hier dan ook dus daar komt ook geld op binnen. Wel fijn ook, hoef je niet meer elke keer om te rekenen.
[..]
Gevoelsmatig zou ik zeggen dat het hier een beetje hetzelfde is (voor mijn vakgebied, de rest kan ik niet voor spreken). Ik zocht een baan op WO-niveau in finance, maar die vind je normaal gesproken niet in een weekje. Net zoals in NL dus.
Ik werk nu in een coffee cafe en dat baantje was in 3 minuten geregeld. Mijn vriendin ging daar solliciteren (had een collega van een ander café weer geregeld voor haar), ik ging gewoon maar mee en de volgende dag kon ik beginnen.
Als je niet teveel eisen hebt vind je hier het werk wel denk ik, maar of dat dan ook hetgene is wat je echt zoekt.. dat kan wel wat langer duren, net zoals in NL
Commonwealth is dus de best optie begrijp ikquote:Op zaterdag 17 december 2011 19:26 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
+ dat je bij ANZ een kut wisselkoers krijgt, die rekenen namelijk zelf om naar EUR en brengen dat in rekening bij je NL bank, terwijl je bij pinnen bij Commonwealth imho de middenkoers bij je NL bank krijgt
ANZ sucks big time.
Die $19,47 zie ik wel meer staan op vacaturesites. Dat is een minimumloon o.i.d. neem ik aan? en weet je toevallig ook hoeveel je van die 30% terug kan krijgen? (aan het einde van het jaar?)quote:Op dinsdag 20 december 2011 21:47 schreef Stefanovic83 het volgende:
wisselt.. ik verdien $19,47 maar daar moet nog belasting vanaf (30%, maar kun je deels wel weer terug krijgen). Cash is het vaak $12 tot $15.
Ben je barista, dan kan het oplopen tot $21 cash bijv.
Een weekje flink werken en ik hark $ 6-700 binnen, dus je kunt wel rap sparen op zich
19 dollar is niet slecht zeg. Kan je idd wel aardig je geld weer aanvullen.quote:Op dinsdag 20 december 2011 21:47 schreef Stefanovic83 het volgende:
wisselt.. ik verdien $19,47 maar daar moet nog belasting vanaf (30%, maar kun je deels wel weer terug krijgen). Cash is het vaak $12 tot $15.
Ben je barista, dan kan het oplopen tot $21 cash bijv.
Een weekje flink werken en ik hark $ 6-700 binnen, dus je kunt wel rap sparen op zich
geen idee, en geen ideequote:Op zaterdag 24 december 2011 13:52 schreef Veersesmurf het volgende:
Die $19,47 zie ik wel meer staan op vacaturesites. Dat is een minimumloon o.i.d. neem ik aan? en weet je toevallig ook hoeveel je van die 30% terug kan krijgen? (aan het einde van het jaar?)
QFTquote:
Noord-west is met dertig graden geen verkeerd temperatuurtje hoorquote:Op dinsdag 10 januari 2012 13:16 schreef Skylark. het volgende:
Ik ben geselecteerd voor een exchange (studeren) in Australië. Nu wil ik me natuurlijk het liefst helemaal op voorbereiden, heeft iemand leuke sites of wat dan ook?
Ik ben me al aan het oriënteren op een Jackaroo cursus, surfcursus maar ik wil sowieso ook nog 2/3 maanden daarna gaan reizen (wel in Europese zomer, helaas).
Waar ga je studeren? Maakt een wereld van verschil natuurlijk!quote:Op dinsdag 10 januari 2012 13:16 schreef Skylark. het volgende:
Ik ben geselecteerd voor een exchange (studeren) in Australië. Nu wil ik me natuurlijk het liefst helemaal op voorbereiden, heeft iemand leuke sites of wat dan ook?
Ik ben me al aan het oriënteren op een Jackaroo cursus, surfcursus maar ik wil sowieso ook nog 2/3 maanden daarna gaan reizen (wel in Europese zomer, helaas).
Waarschijnlijk gewoon de fee voor Non-Australian students. In het geval van University of Sydney was dit zo'n 12.000$ per semester. Omdat ik er geen vakken gevolgd heb en ik op uitnodiging van iemand daar erheen ben gegaan was ik in Sydney als "Visiting Scholar". Resultaat: Officieel geen student, dus geen University of Sydney Union lidmaatschap etc, maar wel gewoon elke dag op die prachtige Campus geweestquote:Op dinsdag 10 januari 2012 18:35 schreef Travel. het volgende:
[..]
Noord-west is met dertig graden geen verkeerd temperatuurtje hoor
En even een vraag tussendoor, wat ben je nou kwijt aan zo'n exchange?
''gewoon'' 12.000 euroquote:Op dinsdag 10 januari 2012 18:44 schreef Luco het volgende:
[..]
Waar ga je studeren? Maakt een wereld van verschil natuurlijk!
[..]
Waarschijnlijk gewoon de fee voor Non-Australian students. In het geval van University of Sydney was dit zo'n 12.000$ per semester. Omdat ik er geen vakken gevolgd heb en ik op uitnodiging van iemand daar erheen ben gegaan was ik in Sydney als "Visiting Scholar". Resultaat: Officieel geen student, dus geen University of Sydney Union lidmaatschap etc, maar wel gewoon elke dag op die prachtige Campus geweest
Mijn collegeld van 1700eu, retourticket en wat ik daar uitgeef. Ik reken op zo'n 12.000eu voor een half jaar.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 18:35 schreef Travel. het volgende:
[..]
Noord-west is met dertig graden geen verkeerd temperatuurtje hoor
En even een vraag tussendoor, wat ben je nou kwijt aan zo'n exchange?
Ahh, maar dat is wat ik mij afvroeg. Je betaalt dus alleen je 1700 (niet het lokale tarief) dat je hier ook betaalt.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 19:28 schreef Skylark. het volgende:
Ik ga in Sydney studeren!
[..]
Mijn collegeld van 1700eu, retourticket en wat ik daar uitgeef. Ik reken op zo'n 12.000eu voor een half jaar.
Misschien is het dan wel prettig om vanuit Sydney wanneer mijn semester erop zit in juni naar boven te trekken via Brisbane naar Cairns als het dan echt zo'n prettig weer is. Dan kan ik tijdens m'n studietijd wel ergens tussendoor Melbourne en Canberra bezoeken.
Precies, het is een officiële uitwisseling van mijn universiteit in mijn masterjaar (bachelor is handiger eigenlijk). Moest ook een selectieprocedure door, maar voordeel is dat ik mijn collegeld gewoon aan mijn universiteit betaal en zij aanvullend betalen aan de universiteit in Sydney.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 19:33 schreef Travel. het volgende:
[..]
Ahh, maar dat is wat ik mij afvroeg. Je betaalt dus alleen je 1700 (niet het lokale tarief) dat je hier ook betaalt.
Cool, Sydney is in ieder geval een top stad voor wat ik gezien heb! Al zou ik wel twijfelen tussen Melbourne, Sydney en Adelaide.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 19:37 schreef Skylark. het volgende:
[..]
Precies, het is een officiële uitwisseling van mijn universiteit in mijn masterjaar (bachelor is handiger eigenlijk). Moest ook een selectieprocedure door, maar voordeel is dat ik mijn collegeld gewoon aan mijn universiteit betaal en zij aanvullend betalen aan de universiteit in Sydney.
Er waren alleen voor deze universiteit al 50 applicaties voor 4 plaatsen, dus ik ben allang blij dat ik uberhaupt naar Oz magquote:Op dinsdag 10 januari 2012 19:39 schreef Travel. het volgende:
[..]
Cool, Sydney is in ieder geval een top stad voor wat ik gezien heb! Al zou ik wel twijfelen tussen Melbourne, Sydney en Adelaide.
Dat bedoel ikquote:Op dinsdag 10 januari 2012 19:42 schreef Skylark. het volgende:
[..]
Er waren alleen voor deze universiteit al 50 applicaties voor 4 plaatsen, dus ik ben allang blij dat ik uberhaupt naar Oz mag![]()
.
Als je vragen over Sydney of USyd hebt, voel vrij me te PMen. Ben zelf dus net terug van 4 maanden USyd en 2 maanden reizen.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 19:28 schreef Skylark. het volgende:
Ik ga in Sydney studeren!
[..]
Mijn collegeld van 1700eu, retourticket en wat ik daar uitgeef. Ik reken op zo'n 12.000eu voor een half jaar.
Misschien is het dan wel prettig om vanuit Sydney wanneer mijn semester erop zit in juni naar boven te trekken via Brisbane naar Cairns als het dan echt zo'n prettig weer is. Dan kan ik tijdens m'n studietijd wel ergens tussendoor Melbourne en Canberra bezoeken.
Gaaf, ga ik zeker gebruik van maken! Alleen ga ik niet studeren aan de USyd. Maar ik ben echt benieuwd, ik moet m'n vragen echt eens op 'n rijtje gaan zetten.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 20:14 schreef Luco het volgende:
[..]
Als je vragen over Sydney of USyd hebt, voel vrij me te PMen. Ben zelf dus net terug van 4 maanden USyd en 2 maanden reizen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |