TS heeft een budgetprobleem. Dus budget voor al die lekkere dingen die je noemt is er niet. Vlees is goedkoper dan fruit en groente.quote:
Nee, dat hoeven niet meer dan 20 hamburgers te worden, maar wél 20 hamburgers die per stuk zwaarder (én lekkerder) zijn dan één euroshopper/aldi-diepvrieshamburger en dat is best mogelijk voor die prijs.quote:Op maandag 27 juni 2011 11:50 schreef Stefan het volgende:
[..]
Oke, haal jij voor 2,50 half om half gehakt, paneermeel en eieren en maak dan meer dan 20 hamburgers.
Oke, wil ik zien. Die 2,50 stuur ik je op, maak jij 20 hamburgers.quote:Op maandag 27 juni 2011 12:01 schreef Dribedabou het volgende:
[..]
Nee, dat hoeven niet meer dan 20 hamburgers te worden, maar wél 20 hamburgers die per stuk zwaarder (én lekkerder) zijn dan één euroshopper/aldi-diepvrieshamburger en dat is best mogelijk voor die prijs.
Gezellig, wanneer kom je eten? Ik heb wel genoeg aan 2 van die zware hamburgers, dan moet jij er wel 18 eten hoor!quote:Op maandag 27 juni 2011 12:03 schreef Stefan het volgende:
[..]
Oke, wil ik zien. Die 2,50 stuur ik je op, maak jij 20 hamburgers.
Dan vries je ze in of geef je ze aan de buurvrouw. Ik wil je gewoon 20 zware hamburgers zien maken voor 2,50.quote:Op maandag 27 juni 2011 12:04 schreef Dribedabou het volgende:
[..]
Gezellig, wanneer kom je eten? Ik heb wel genoeg aan 2 van die zware hamburgers, dan moet jij er wel 18 eten hoor!
Ik krijg 3 rundersteaks van 600 gram echt niet weg. Aangezien er geen gewichten worden genoemd, kun je helemaal niets zeggen.quote:Op maandag 27 juni 2011 11:56 schreef Scorpie het volgende:
Serieus, een BBQ waar je gelimiteerd wordt tot 3 stukjes vlees?
Nee nee, jij beweert hier een veelvraat te zijn. Dan wil ik je zien vreten ook!quote:Op maandag 27 juni 2011 12:06 schreef Stefan het volgende:
[..]
Dan vries je ze in of geef je ze aan de buurvrouw. Ik wil je gewoon 20 zware hamburgers zien maken voor 2,50.
Nee, jij beweert dat je voor 3 euro 20 hamburgers kan maken die zwaarder zijn dan die van de Aldi.quote:Op maandag 27 juni 2011 12:15 schreef Dribedabou het volgende:
[..]
Nee nee, jij beweert hier een veelvraat te zijn. Dan wil ik je zien vreten ook!
Jawel hoor, dat kan ik zéker waarmaken, maar dan mag jij ze opeten, aangezien jij beweert dat je zo'n veelvraat bent. Ik zal je matsen: Het lukt me ook nog wel om er 3 te eten, dan hoef jij er nog maar 17.quote:Op maandag 27 juni 2011 13:29 schreef Stefan het volgende:
[..]
Nee, jij beweert dat je voor 3 euro 20 hamburgers kan maken die zwaarder zijn dan die van de Aldi.
Maar dan kan je niet waarmaken.
Duh! Als je een hele berg gehakt gaat kopen, ga je natuurlijk niet naar de gewone supermarkt.quote:Op maandag 27 juni 2011 13:34 schreef FutureFairytale het volgende:
Stefan heeft gelijk. Gehakt in de aanbieding is gem. ¤ 4,- voor een kilo.
Je hebt dan 625 gram voor ¤ 2,50. Per hamburger wordt dit dan 31,25 gram, wat even groot is als een kipnugget.
Dan nog, er komen 350 man, dat is laten we zeggen 700 hamburgers.quote:Op maandag 27 juni 2011 13:36 schreef Dribedabou het volgende:
[..]
Duh! Als je een hele berg gehakt gaat kopen, ga je natuurlijk niet naar de gewone supermarkt.
Bovendien bestaan de hamburgers van de Aldi ook niet voor 100% uit vlees en al helemaal niet voor 100% uit rundvlees, dus daar hoef ik mij ook niet aan te houden dan.
Ik doe nooit ei in een hamburger, wel ui. De ingrediënten bepaal jij natuurlijk niet.quote:Op maandag 27 juni 2011 13:42 schreef Stefan het volgende:
[..]
Dan nog, er komen 350 man, dat is laten we zeggen 700 hamburgers.
Koop je half om half voor 3,50 de kilo ben je er nog niet. Je moet t kruiden, eieren en paneermeel erin. Je wil ze zwaarder maken dan de diepvrieshamburgers. Je budget is 0,15 cent per hamburger, dus in totaal heb je 105 euro. Daar heb je 20 kilo gehakt voor, exclusief kruiden, eieren en paneermeel.
Dus nogmaals, maak maar een hamburger die zwaarder is dan diepvries voor 15 cent per stuk. Je lult gewoon uit je nek.
Wat voor ingredienten je ook maakt, je kan nooit voor 15 cent een hamburger maken die zwaarder is dan de diepvriesburger.quote:Op maandag 27 juni 2011 13:53 schreef Dribedabou het volgende:
[..]
Ik doe nooit ei in een hamburger, wel ui. De ingrediënten bepaal jij natuurlijk niet.
Wanneer kom je eten? Dan zal ik je de bonnen overhandigen.quote:Op maandag 27 juni 2011 14:02 schreef Stefan het volgende:
[..]
Wat voor ingredienten je ook maakt, je kan nooit voor 15 cent een hamburger maken die zwaarder is dan de diepvriesburger.
Maakt niet uit wat je zegt; hij gaat toch door met zijn onzinnige idee dat je voor zo weinig zelf hamburgers kunt maken en dat kan je idd nooit. Tenzij je formaat kipnuggets gaat serveren zoals Futurefairytale al zei en ik vrees dat dat op een studentenfeestje niet goed komtquote:Op maandag 27 juni 2011 14:02 schreef Stefan het volgende:
Wat voor ingredienten je ook maakt, je kan nooit voor 15 cent een hamburger maken die zwaarder is dan de diepvriesburger.
Als je zo'n budget probleem hebt is een koud buffet misschien handiger dan een bbq...quote:Op maandag 27 juni 2011 11:55 schreef Stefan het volgende:
[..]
TS heeft een budgetprobleem. Dus budget voor al die lekkere dingen die je noemt is er niet. Vlees is goedkoper dan fruit en groente.
Bij de Aldi literbakken aardappelsalade
stokbrood
sausjes
En vlees.
Op evenementen krijg je ook van die diepvries burgers en braadworst, niet van de Liddl maar van de Sligro wat hetzelfde vlees is.
Bij de aldi heb je trouwens BBQ boxen voor 5 euro, 4 sate, 4 worst, 4 hamburgers en 4 speklappen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |