Precies dat!quote:Op vrijdag 17 juni 2011 14:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik denk dat er opvoedboeken zijn die meer nadruk leggen op de wat de ouder wil in plaats van wat het kind wil.
daar zitten we 3 kwartiertjes vandaanquote:Op vrijdag 17 juni 2011 15:02 schreef _Bar_ het volgende:
Geef jij maar een leuk adresje door, want in drente ben ik nog nooit geweest.
Is dat in de buurt van dierenpark Emmen?
Wat grappig zeg hoe verschillend al die kindjes zijnquote:Op vrijdag 17 juni 2011 10:43 schreef Claudia_x het volgende:
Ik vind het trouwens heel leuk om te lezen over jullie opvoedstijlen. Zo mag Ivan denk ik best veel niet en zijn we (lees: ben ik) behoorlijk streng, maar ik ben dan weer niet van het straffen en op de gang zetten.
Als Ivan zijn bord wegsmijt negeer ik zijn gedrag niet maar vraag ik: "Wat wil je?" Ik heb gemerkt dat dat een vraag is waar hij iets mee kan nu hij kan praten, in tegenstelling tot een vraag als "Wat is er?". Meestal geeft hij aan wat hij wil, en als het iets is wat ik hem kan/wil geven dan krijgt hij het. Als het iets is wat ik hem niet kan/wil geven dan bevestig ik dat hij het wil ('Ivan wil mama's bestek!') en daarna leg ik met opgave van reden uit dat hij het niet krijgt en wat ik hem wel kan bieden.
Het werkt hier. En dat lijkt me het belangrijkste, dat je iets doet waarvan je merkt dat het kwartje bij je kind valt. Ik sta er bijvoorbeeld echt van te kijken wat Esmee zegt, Stiemie! Jemig, dat ze dat allemaal begrijpt!
Check.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 15:43 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Precies dat!
Ik heb het idee dat veel methoden er juist om gaan te zorgen dat je kind doet wat jij wil; het kneden van het kind in de gewenste vorm, zeg maar. Terwijl ik denk dat ik Senna moet begeleiden en helpen om de vorm eruit te laten komen van wie ze is, neit de vorm van wie ik denk dat ze is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 17 juni 2011 20:27 schreef groofskendezoveelste het volgende:
[..]
Check.
Voor mij is het alleen wel minder zwart-wit. Ik wil graag dat ze doen wat ik wil (sommige dingen dan hè) èn ik wil ze graag begeleiden in het worden van wie ze zijn (of hoe zeg je dat?).
De dingen waarvan ik wil dat ze doen wat ik wil, zijn meestal wel dingen waarvan ik denk dat het goed voor ze is trouwens. Dus ook dat wil ik voor hun eigen welzijn (gezond eten, genoeg slapen, handje vasthouden bij het oversteken, tandenpoetsen, enz).nou ik geloof dat je het heel duidelijk verwoord Groofs; ik geloof dat ik me in jouw redenatie wel erg goed kan vinden.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik denk dat enige sturing in de juiste richting ook erg belangrijk is.
en gelukkig is onze dag; na wat gemiep en de driftbui toch nog gezellig afgesloten; net een half uur met mijn meissie in bad gezeten en ze was weer gezellig en vrolijk.
heerlijk voor beide partijen om dan lekker de dag weer af te kunnen sluiten
05-12-2009 is ons lieve meisje geboren! Evie (L)
17-08-2011 Onze 2e prachtige meid maakt het gezinnetje compleet: Liene (L)
Ik zie het er nog steeds in. Ik leid het niet af uit de toonhoogte, maar uit de manier waarop ze erbij kijkt. Ik vind het niet overkomen als een gevolg van haar frustratie (dus een soort reflex) maar als een bewuste manier een reactie uit te lokken. Na een gil wacht ze bijvoorbeeld even en kijkt ze of mama haar wel gehoord heeft.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 10:33 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ja? Dat zie ik er helemaal niet in. Daarmee schrijf je haar denk ik een mate van intentionaliteit toe die ze niet heeft. Dat hoge gillen hoort gewoon bij haar; Ivan gilt op een andere manier. Ik herken deze manier van gillen wel van het dochtertje van mijn nicht. Die gilt ook zo als ze moe of hongerig is.
Op de gang zetten is ook het laatste wat ik zou doen, hoor!quote:Ik denk echt dat het tegenovergestelde het geval is: ze weet niet wat ze met zichzelf moet. Daarom helpt het in mijn ogen ook niet om een kind in zo'n bui op de gang te zetten. Wat verwacht je dan, reflectie? Not gonna happen. Wel denk ik, zoals jij schrijft, dat je het gedrag kunt voeden door constant bij haar te blijven, haar te willen helpen en alle frustratie te willen besparen. Frustratie hoort erbij, daar krijgen kindertjes karakter van. In die zin zou op de gang zetten misschien wel helpen, namelijk omdat je jezelf uit de situatie haalt.
quote:Op vrijdag 17 juni 2011 20:27 schreef groofskendezoveelste het volgende:
[..]
Check.
Voor mij is het alleen wel minder zwart-wit. Ik wil graag dat ze doen wat ik wil (sommige dingen dan hè) èn ik wil ze graag begeleiden in het worden van wie ze zijn (of hoe zeg je dat?).
De dingen waarvan ik wil dat ze doen wat ik wil, zijn meestal wel dingen waarvan ik denk dat het goed voor ze is trouwens. Dus ook dat wil ik voor hun eigen welzijn (gezond eten, genoeg slapen, handje vasthouden bij het oversteken, tandenpoetsen, enz).En hier zeg ik ook ''check''SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik voelde me ook aangesproken na dat stukje van Claudiaen twijfelde heel erg of ik zou neerzetten dat ik juist wel in sommige situaties wil dat hij doet wat ik wil ipv dat ik totaal mee zou gaan in zijn gedrag/belevenis.
Ik vind het altijd erg leuk en interessant trouwens om jouw redenen of manier van aanpak bij bepaalde dingen te lezen,Claudia
“I mean, nobody’s scientifically perfect, but Suzie’s about as close to being perfect as any human could possibly be.”
quote:Op vrijdag 17 juni 2011 20:20 schreef Stiemie het volgende:
Ik moest trouwens erg lachen toen je vertelde dat je Ivan vraagt wat hij wil als hij zijn bord weggooit. Toen ik dat laatst eens aan Esmee vroeg keek ze me echt zo aan van "Duh!" en zei heel droog "gooiuh!"Hier is dat denk ik dus niet de meest geschikte methode...
Dat is niet wat ik bedoelde, hoor, dat ikzelf mee zou gaan in het gedrag. Zoals ik al zei, ik ben vrij streng. Ik heb respect voor zijn belevingswereld maar er is een grens en wat ik wil doet er het meest toe. Ik kan beter inschatten wat goed voor hem is dan hijzelf.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 20:49 schreef Poppejans het volgende:
Ik voelde me ook aangesproken na dat stukje van Claudiaen twijfelde heel erg of ik zou neerzetten dat ik juist wel in sommige situaties wil dat hij doet wat ik wil ipv dat ik totaal mee zou gaan in zijn gedrag/belevenis.
Ik wilde net gaan schrijven dat ik jouw opvoedmanier helemaal niet zo interpreteer.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 20:53 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat is niet wat ik bedoelde, hoor, dat ikzelf mee zou gaan in het gedrag. Zoals ik al zei, ik ben vrij streng. Ik heb respect voor zijn belevingswereld maar er is een grens en wat ik wil doet er het meest toe. Ik kan beter inschatten wat goed voor hem is dan hijzelf.
Nou, potverdorie!quote:Op vrijdag 17 juni 2011 20:48 schreef groofskendezoveelste het volgende:
Oh, dat van Ravi heb ik ook overheen gelezen. Jeetje wat is het toch een knap ventje Simmu!![]()
Woehoei Ravi![]()
![]()
.
Vandaag toevallig nog getest: wat doet Ivan als wij de lift in stappen en niet achter hem aan hollen? Nou ja, maken dat 'ie wegkomt dus.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 20:56 schreef Stiemie het volgende:
Esmee past regelmatig in de categorie actief
Die gaat gewoon haar eigen gangetje en ziet je wel weer eens terug. Erg handig midden in de kalverstraat ofzo
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |