Mehquote:Op maandag 17 februari 2014 17:46 schreef sigme het volgende:
Zomaar een lammetje dood.
Gister eind van de middag huppelde en sprong hij nog, vanochtend dood in de wei. Niks aan te zien, niet mager, even groot als z'n broertje, geen sporen van een roofdier.
Terwijl er een lammetje dood is? Ik zie liever een vrolijke update, het is toch jammer als zo'n jong leven zomaar stopt.quote:
Ja, vind ik ook. Vooral omdat een dood lammetje niet meer bruikbaar is en gedestrueerd moet worden. Waarna de resten als biomassa zogenaamd CO2-neutraal bijgestookt worden in een elektriciteitscentrale. Want hergebruiken als veevoer mag niet meer.quote:Op maandag 17 februari 2014 23:35 schreef Disana het volgende:
[..]
Terwijl er een lammetje dood is? Ik zie liever een vrolijke update, het is toch jammer als zo'n jong leven zomaar stopt.
Hé, heb jij schapen? Wat voor soort? En wat doe je ermee, en waarom heb je ze? Hebben ze ook een topic?quote:Op zaterdag 22 maart 2014 19:57 schreef Mubassie het volgende:
Moooii![]()
Hier ook 6 lammen geboren, 3 tweelingen
Mijn schoonouders hebben ze..quote:Op zaterdag 22 maart 2014 20:34 schreef sigme het volgende:
[..]
Hé, heb jij schapen? Wat voor soort? En wat doe je ermee, en waarom heb je ze? Hebben ze ook een topic?
PS: lammen zijn niet goed, die kunnen niet lopen
Jaja, na 10 jaar schapen en 100 lammetjes hebben we d'r al aardig kijk opquote:Op zaterdag 22 maart 2014 18:53 schreef sigme het volgende:
Er loopt nu nog 1 ooi die nog niet gelammerd heeft; dat is het flesselam van vorig jaar dat we voor de poorten van de hel hebben weggesleept. Die is wat achtergebleven in de groei, we hopen dat ze niet drachtig is. En waarschijnlijk is ze dat ook niet.
Ik kom ook 's ff uit de lurkmodusquote:Op dinsdag 25 maart 2014 20:03 schreef sigme het volgende:
[..]
Jaja, na 10 jaar schapen en 100 lammetjes hebben we d'r al aardig kijk op.
Oftewel: Maria (het flesselam van 2013) heeft vandaag 1 keurig lammetje geworpen. Een rammetje. Niet eens een kleintje.
Omdat het slachten van een ooitje een beetje sneu is. In principe blijven ooitjes een paar jaar rondlopen. Wij willen onze ram deze zomer wegdoen (slachten dus), en de ooilammetjes dit jaar houden. In de herfst een nieuwe ram erbij en dan hebben we volgend jaar een flink grotere kudde.quote:Op woensdag 26 maart 2014 21:41 schreef Lienekien het volgende:
Maar deze telg wordt dus ook geslacht? Waarom is het dan maar goed dat het een rammetje is?
Pasenquote:Op woensdag 26 maart 2014 22:29 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ga je de kleine JC met kerst eten?
De varkens waren groot genoeg. Gister karbonade gegeten.quote:Op zaterdag 29 maart 2014 02:16 schreef Kees22 het volgende:
Geen koeien en geen varkens meer?
Dat heb ik gemist, blijkbaar. Hadden jullie daar een reden voor?
Lekker!quote:Op zaterdag 29 maart 2014 04:59 schreef sigme het volgende:
[..]
De varkens waren groot genoeg. Gister karbonade gegeten.
Wat een rotstreek! Jammer dat je een koop niet ongedaan kunt maken als de koper een verborgen gebrek heeft. En wat stom om jullie zo te belazeren als hij een bekende is.quote:De koeien is een vervelend verhaal. We hebben ze voor 't leven verkocht aan een (ons bekende) boer die vroeg ze te mogen kopen, omdat hij ze leuk vond en er kalfjes bij wou nemen. We hebben ze voor een zacht prijsje verkocht en een week later zijn ze geslacht.
Nooit over gedacht om varkensleer te maken?quote:Op maandag 31 maart 2014 07:21 schreef sigme het volgende:
Aan de speklapjes is het zwoerd blijven zitten. En aan de gerookte, gedroogde ham zit ook nog een laag. Van alle andere onderdelen is de zwoerd er wel af.
En tsja, boeren. Sommigen zouden hun moeder nog verkopen als ze er winst op zouden maken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |