quote:'Handballers zijn echte sporters'
Vraag een gemiddelde Nederlander die minstens 12 keer per jaar aan (al dan niet georganiseerde) sport doet of hij zichzelf ook een ‘sporter’ vindt en de meerderheid zegt van niet. Dat blijkt uit een onderzoek dat vorig jaar is uitgevoerd door het Mulier Instituut.
Maar niet in alle sporttakken zijn de beoefenaars er in dezelfde mate van overtuigd dat ze wel of geen sporter zijn. Handballers vormen duidelijk een uitzondering op de regel, want maar liefst vier van de vijf handballers (80%) ziet zichzelf wel degelijk als een echte sporter. En daarmee scoren ze het hoogst ten opzichte van alle andere sporttakken. Teamsporters scoren ook nog eens veel hoger dan mensen die een individuele sport doen, zoals tennis, schaatsen, roeien, golf of fitness. Sterker nog, alle sporten waarin wordt gegooid met een bal scoren erg hoog: dus ook waterpolo, korfbal, hockey en basketbal. Van mensen die aan deze sporten doen vindt meer dan 60% ook dat ze echte sporters zijn.
Onderaan de ranglijst zijn vooral sporten te vinden zonder een direct wedstrijdelement, zoals wandelen, yoga, denksporten en sporten met een lagere beweegintensiteit zoals darts, biljarten. Onderzoeken als deze worden gedaan om mensen die het beleid maken in de sport, bijvoorbeeld bij de overheid of sportbonden te helpen het begrip ‘sporter’ beter te definiëren. Handballers voelen zich betrokken bij hun clubs, spelen met bezieling en vinden van zichzelf zonder meer dat ze tot de echte ‘sporters’ gerekend mogen worden. Handbal is dan ook niet voor niets “een dynamische sport voor mensen met passie”!
"Import" Zweden, Polen, enzovoort?quote:Op vrijdag 30 januari 2015 22:38 schreef heywoodu het volgende:
Vanwege die import was "Qatar" uiteindelijk ook wel 1 van de favorieten (althans, ze stonden wel in de top-6 zo ongeveer).
Naar geboorteland:quote:Op zaterdag 31 januari 2015 11:48 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
"Import" Zweden, Polen, enzovoort?
En een toernooi wat van A tot Z gefixed is.quote:Op vrijdag 30 januari 2015 22:37 schreef borisz het volgende:
Maar ja bij Qatar is wel meer dan de helft import.
terecht. Zou niet goed zijn als qatar het toernooi ook nog zou winnenquote:
Aanwezig in Arnhemquote:Op zaterdag 6 juni 2015 13:00 schreef borisz het volgende:
Vanaf 16u de heenwedstrijd voor de dames van de WK play-off tegen Tsjechië.
niet gedacht in de eerste helft, maar was een leuke wedstrijd.quote:
quote:
quote:
Kolding was natuurlijk het makkelijkst geweest.quote:Op woensdag 24 juni 2015 20:26 schreef mstx het volgende:
[..]![]()
Dat is met de auto nog wel te doen, beter dan Frederikshavn
quote:Nog maar twee dagen en het WK Handbal in Denemarken begint voor de Nederlandse vrouwen! De nationale ploeg opent zaterdag in Naestved tegen China. Daarna volgen de andere duels in Groep B met Angola, Zweden, Cuba en Polen. Ziggo Sport zendt de wedstrijden live uit.
Je kunt de verrichtingen van Oranje volgen op Ziggo Sport (ZS) en Ziggo Sport Totaal (ZST). Voor de duidelijkheid zie je hieronder wanneer welke wedstrijd waar live wordt uitgezonden. Alleen Zweden-Nederland op 8 december is niet te zien op Ziggo Sport Totaal en Ziggo Sport Totaal Go (ZST Go). Die avond is er Champions League en zijn wij contractueel verplicht op alle kanalen het voetbal te laten zien.
UITZENDSCHEMA DUELS ORANJE OP WK HANDBAL:
Datum Duel Aanvang ZS ZST ZST Go
05-12 Nederland - China 16.15 + + +
06-12 Angola - Nederland 18.30 + + +
08-12 Zweden - Nederland 20.45 + - - (CL-avond)
09-12 Cuba - Nederland 16.15 + + +
11-12 Nederland - Polen 18.30 + + +
Die zet ik vanavond eens op de FPquote:Op zaterdag 9 januari 2016 12:39 schreef mstx het volgende:
De Europacupwedstrijd tussen Dalfsen en Érd is hier vanaf 19:00 te volgen
jammer dan ben ik weg.quote:Op zaterdag 9 januari 2016 12:39 schreef mstx het volgende:
De Europacupwedstrijd tussen Dalfsen en Érd is hier vanaf 19:00 te volgen
Je hebt niks gemist, na 10 minuten liep Erd al uit. Toen was de wedstrijd al gespeeld.quote:Op zaterdag 9 januari 2016 15:53 schreef gianni61 het volgende:
[..]
jammer dan ben ik weg.
hopelijk is die naderland nog terug te kijken.
zometeen wel maar eens Gyori Audi ETO KC - Buducnost kijken op ehftv.com
de uitslag beloofd inderdaad niet veel goeds.quote:Op zondag 10 januari 2016 08:40 schreef mstx het volgende:
[..]
Je hebt niks gemist, na 10 minuten liep Erd al uit. Toen was de wedstrijd al gespeeld.
Neequote:
Nederland was voor deze wedstrijd dan wel (licht) favorietquote:Op zondag 17 januari 2016 15:05 schreef Max23 het volgende:
Van te voren werd Zwitserland zelfs hoger ingeschat dan Nederland, en dan dit
Zwitserland staat toch hoger op de ranking?quote:Op zondag 17 januari 2016 15:34 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Nederland was voor deze wedstrijd dan wel (licht) favoriet
Maar 34-21 werd niet echt verwacht nee
Ranking zegt in het handbal volgens mij net zo weinig als in het volleybal of voetbalquote:Op zondag 17 januari 2016 15:41 schreef Max23 het volgende:
[..]
Zwitserland staat toch hoger op de ranking?
En de NOS sprak van een grote verrassing toen ze laatst de uitwedstrijd met 3 punten verschil wonnen.
ah, nice.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 14:17 schreef Crocmaz het volgende:
De Franse handbalbond FFHB heeft het programma voor het Olympisch Kwalificatie Toernooi (OKT) in Metz bekend gemaakt.
Het Nederlands Damesteam start het OKT op vrijdag 18 maart 2016 om 20.00 uur tegen Frankrijk. Op zaterdag speelt de ploeg van bondscoach Henk Groener tegen Japan (16.45 uur) en op zondag tegen Tunesië (15.15 uur).
De eerste twee ploegen van het toernooi in Metz plaatsen zich voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro.
Zodra er meer bekend is over de kaartverkoop melden wij dit op onze website.
Programma Olympisch Kwalificatie Toernooi in Metz:
Vrijdag 18 maart 2016:
17.45 uur Japan-Tunesië
20.00 uur Frankrijk-Nederland
Zaterdag 19 maart 2016:
16.45 uur Japan-Nederland
19.00 uur Frankrijk-Tunesië
Zondag 20 maart 2016:
15.15 uur Tunesië-Nederland
17.30 uur Frankrijk-Japan
Ik ook op de zaterdag dus daar moet nog wat voor geregeld wordenquote:Op dinsdag 19 januari 2016 15:58 schreef gianni61 het volgende:
enige nadeel is dat ik die zondag zelf ook nog op een handbalveld moet staan
nou ja, het handballen is half zo erg, maar ik ga er wel een beetje van uit dat we dan een kampioensfeest hebbenquote:Op dinsdag 19 januari 2016 16:19 schreef mstx het volgende:
[..]
Ik ook op de zaterdag dus daar moet nog wat voor geregeld worden
Wij zijn tegen die tijd ook wel zeker van het kampioenschap maar het feest moet dan maar 3 weken later na de laatste wedstrijdquote:Op dinsdag 19 januari 2016 16:21 schreef gianni61 het volgende:
[..]
nou ja, het handballen is half zo erg, maar ik ga er wel een beetje van uit dat we dan een kampioensfeest hebben
http://teletekst-data.nos.nl/webplus?p=685quote:De finale van het EK handbal in Polen
gaat zondag tussen Duitsland en Spanje.
Duitsland haalde de eindstrijd dankzij
een zwaarbevochten 34-33 overwinning na
verlenging op Noorwegen.Spanje rekende
overtuigend af met Kroatië (33-29).
De Duitser Rune Dahmke dwong luttele
seconden voor tijd een verlenging af
(27-27).Daarin werd Häfner de held door
vlak voor tijd de winnende te maken.
De Noren dienden na afloop een protest
in,omdat Duitsland in de slotfase van
de verlenging twee keepers in het veld
had staan en dat is tegen de regels.De
Europese bond CEV doet zaterdagmorgen
uitspraak.
Nu de finale dus op Ziggo , maar ook op de ARDquote:Op dinsdag 26 januari 2016 20:18 schreef TargaFlorio het volgende:
Halve finales komende vrijdag 18:25 en 20:55 live op Ziggo Sport (kanaal 14 bij Ziggo). Zondag de finale live om 17:25.
Duitsland goed begonnen, maar dat waren de Kroaten ook...quote:Op zondag 31 januari 2016 17:41 schreef chufi het volgende:
[..]
Nu de finale dus op Ziggo , maar ook op de ARD
Hier hetzelfde.quote:Op zondag 31 januari 2016 17:53 schreef gianni61 het volgende:
Gaat lekker voor de duitsers tot nu toe.
Ook mooi dat ziggo het uitzend, maar een wedstrijd van duitland kijk ik liever met duits commentaar
quote:Op zondag 31 januari 2016 17:53 schreef gianni61 het volgende:
Gaat lekker voor de duitsers tot nu toe.
Ook mooi dat ziggo het uitzend, maar een wedstrijd van duitland kijk ik liever met duits commentaar
ARD dus ...quote:
ik las het ook ja.quote:Op vrijdag 12 februari 2016 15:48 schreef Rens1 het volgende:
Abbingh naar een nieuwe club? Staat op Handbal Inside
quote:Volgens de Nederlandse gespecialiseerde media is Rafael van der Vaart weer tot over zijn oren verliefd. De voetballer van Betis heeft een relatie met de Nederlandse handbalster Estavana Polman. De twee werden gespot op een terrasje in Sevilla. Bronnen zouden bevestigen dat Estavana de opvolgster is van Sylvie Meis en Sabia Engizek, beter bekend als Sabia Boulahrouz.
De 23-jarige Arnhemse speelt in Denemarken bij Esbjerg en schopte het op haar jonge leeftijd al 74 keer tot international. Estavana houdt vooralsnog haar lippen stijf op elkaar over haar nieuwe relatie. “Ik wil mijn privéleven privé houden”, zo verklaart ze aan Privé.
Opvallend: enkele weken geleden klaagde Estavana nog op de Nederlandse televisie dat ze maar geen vriend kon vinden. Een oproep die Rafael van der Vaart niet naast zich neer kon leggen.
Ziggo is goed bezig met dat "gratis" kanaal.quote:Op woensdag 9 maart 2016 19:53 schreef borisz het volgende:
Nu tegen SPanje voor de EK-Q. Live bij de kabelboer.
13-10 bij rust.
vrijdag tegen frankrijk is waarschijnlijk wel meteen de lastigste wedstrijd.quote:Op zaterdag 12 maart 2016 18:19 schreef Riofan83 het volgende:
Luciano wordt hopelijk niet geselecteerd voor de Olympische Spelen. Ik vind haar er echt in negatieve zin bovenuit steken.
Vrijdag knallen in Metz. Hoop dat ze vrijdag gelijk een resultaat neerzetten, anders komt er zo'n druk op de wedstrijd tegen Japan.
ik las het ook net.quote:Op dinsdag 15 maart 2016 11:03 schreef Symphonic het volgende:
Slechte zaak dit:
http://www.nu.nl/sport-ov(...)n-houdt-bestaan.html
en dus dat DSS waarschijnlijk weer niet degradeert en volgend jaar weer alles met 50-13 verliest...quote:Op dinsdag 15 maart 2016 11:13 schreef gianni61 het volgende:
[..]
ik las het ook net.
Hoewel het misschien voor de nederlandse competitie "eerlijker" is, is dit voor het nederlandse handbal een slechte zaak.
ik mag hopen dat er toch nog een reddingsplan of geldschieter komt.quote:Op dinsdag 15 maart 2016 11:35 schreef Symphonic het volgende:
[..]
en dus dat DSS waarschijnlijk weer niet degradeert en volgend jaar weer alles met 50-13 verliest...
Zitten ze ook niet op te wachten volgens mij.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |