quote:
Op dinsdag 31 mei 2011 17:39 schreef Noisiv het volgende:[..]
Whatever. Weetje wat het probleem is met de meeste Nederlanders? Als er iets gebeurd kijken ze ernaar en grijpt niemand in. Niemand komt voor elkaar op. En ondertussen wel wekelijks klagen over Marokkanen, Somaliers etc. Die mensen komen wel voor elkaar op iig. Als je dit soort dingen flikt waar dan ook ter wereld buiten West Europa en Oost Azie zal je zien dan familie, buurtgenoten, vrienden enzo opkomen voor elkaar als er iets gebeurd.
Denk je echt dat die mensen die je hebben overvallen het maar iets interesseert of TS misschien blijvend letsel oploopt of zn tel kwijt is? Natuurlijk niet wanneer iemand het verdient moet je diegene hard aanpakken. Volgende week is het misschien wel de mama van JaJong of Zero die in coma geslagen wordt om een handtasje

Lef hebben en voor jezelf en je vrienden opkomen. Probeer dat eens te leren in plaats van alles maar afkeuren.
Ik heb dan wel niet een huis in de fik gestoken maar wel dingen zoals een auto overgoten met verfafbijt en dergelijke dingen. Als iemand het verdient moet je gewoon voor jezelf, vrienden, familie opkomen. Hoe je het doet moet je zelf weten maar ga niet zo politiek correct alles maar lopen afkeuren.
Wat ik al eerder probeerde uit te leggen, er kleven gevaren aan het eigen rechterje spelen. We leven niet voor niets in een rechtstaat. Eigen rechtertje spelen brengt meerdere risico's met zich mee, te weten:
a) de kans dat de verkeerde persoon de het slachtoffer wordt
b) de kans dat mensen onevenredig zwaar gaan straffen
c) de kans op escalatie / wraak / bloedvetes of familievetes die maar door blijven gaan, etc
d) waarschijnlijk nog genoeg andere bezwaren
Wanneer mensen wraak nemen handelen ze vaak uit emotie. Niet iedereen is hierbij in staat helder te denken, al denken velen van zichzelf van wel. En al is iemand wel in staat helder te denken, dan nog is er het probleem dat ieder persoon zijn of haar eigen normen en waarden heeft, zijn of haar eigen bereidheid tot het nemen van risico's etc.
Dit betekent dus dat eigen rechtertje spelen ervoor zorgt dat iedereen in de samenleving extra gevaar loopt. Naast dat je nu slachtoffer kan worden van een crimineel, kun je ook slachtoffer worden van een overemotionele of juist super koelbloedige op wraak beluste burger, die tijdens zijn wraakactie perongeluk (of ingecalculeerd) ook (of zelfs alleen maar) onschuldigen raakt.
Dat kan van klein (de verkeerde auto die in de fik wordt gestoken, of een tweede auto die perongeluk mee de fik in gaat), naar groter (een tweede woning van onschuldige buren die meeafbrandt), naar nog groter (man die wordt vermoord omdat hij toevallig dezelfde naam heeft als een verdachte en een of andere held na het lezen in de krant wel even eigen rechtertje wilde spelen).
Het feit dat iedereen eigen normen heeft maakt ook nog eens dat de strafmaten extreem uit de hand zullen lopen. Hoe zou jij het vinden wanneer jouw zoontje van 15 een keertje een appel steelt bij de groenteboer en de groenteman hakt opeens zijn handen af? Uiteraard gaat er iets niet goed wanneer jouw zoontje zoiets flikt. En uiteraard moet hij goed en tijdig aangepakt worden... maar direct de handen eraf? Tsja, maar voor de groenteman was dat een niet meer dan gepaste straf.
Om nog maar te zwijgen over vergeldingsacties op vergeldingsacties. Jij pakt de dader of verdachte terug en deze pakt jou weer terug. Die_Hofstadtgruppe wacht de dader(s) met een groepje vrienden op en slaat ze met knuppels in elkaar. De dader(s) komen terug met een grotere groep, Die_Hofdstadtgruppe met een nog grotere groep, en zo maar door. Echt iets waar we op zitten te wachten in onze samenleving.
Nee ik denk dat politie en justitie wat meer moeten doen aan probleem dat de burger zich in de steek gelaten voelt. Lijkt me een stuk betere oplossing.