quote:za 21 mei 2011, 11:31
Velen willen huis kopen met hulp corporatie
HILVERSUM - Een actie van woningcorporatie Dudok Wonen om woningzoekenden financieel te helpen bij het kopen van een huis in 't Gooi heeft veel geïnteresseerden getrokken.
Honderden mensen meldden zich zaterdagochtend bij het kantoor van de woningbouwvereniging in Hilversum.
Een notaris koos rond half elf door middel van loting de vijftig gelukkigen, aldus een woordvoerder.
Dudok Wonen betaalt voor deze mensen tot maximaal de helft van de prijs van de woning die zij kopen.
Als zij hun huis weer verkopen, moeten ze dat geld terugbetalen.
De regeling is nodig omdat de woningmarkt in 't Gooi verstopt is, zegt Dudok Wonen. Daardoor zouden met name jonge mensen geen koopwoning vinden en wegtrekken. Dit terwijl ze hard nodig zijn in een omgeving die vergrijst, aldus de woningcorporatie.
Zodat prijsdalingen op de woningmarkt niet voor hun rekening komen, heb zo'n vermoeden dat de polletiek hier binnenkort een stokje voor gaat steken.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 12:16 schreef michaelmoore het volgende:
Dudok Wonen betaalt voor deze mensen tot maximaal de helft van de prijs van de woning die zij kopen. Als zij hun huis weer verkopen, moeten ze dat geld terugbetalen.
Meestal zijn in dit soort constructies de risico's verdeeld. Jij krijgt X% korting op je woning bij aankoop en als je het huis weer verkoopt gaat datzelfde percentage weer naar de woningcorporatie.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 12:32 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Zodat prijsdalingen op de woningmarkt niet voor hun rekening komen, heb zo'n vermoeden dat de polletiek hier binnenkort een stokje voor gaat steken.
Ik denk ook, (weet het niet) dat 95% van de kortingen maximaal 20% zijn op de 100% taxatieprijs, de corporaties zullen wel een lijntje met een bank hebben zodat deze koper gegarandeerd een hypotheek krijgen gebaseerd op de 100% taxatieprijsquote:Op zaterdag 21 mei 2011 12:32 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Zodat prijsdalingen op de woningmarkt niet voor hun rekening komen, heb zo'n vermoeden dat de politiek hier binnenkort een stokje voor gaat steken.
Hier moest ik ook meteen aan denken.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 12:32 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Zodat prijsdalingen op de woningmarkt niet voor hun rekening komen, heb zo'n vermoeden dat de polletiek hier binnenkort een stokje voor gaat steken.
Vooral dat regeltje viel me dus op.quote:Als zij hun huis weer verkopen, moeten ze dat geld terugbetalen.
Nou, ik huur toevallig van Dudok en heb ook zo'n aanbod gehad (overigens niet op ingegaan). Wat ze doen is het volgende:quote:Op zaterdag 21 mei 2011 12:32 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
Zodat prijsdalingen op de woningmarkt niet voor hun rekening komen
En wat voor soort woningen zijn het dan ???quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:02 schreef Jane het volgende:
[..]
Nou, ik huur toevallig van Dudok en heb ook zo'n aanbod gehad
quote:
Ja leuk spaarpotje voor die corporatie en risicoloosquote:Als zij hun huis weer verkopen, moeten ze dat geld terugbetalen.
Ik heb totaal geen inzicht in het volledige huizenbestand van Dudok.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
En wat voor soort woningen zijn het dan ???
Ook eengezinswoningen ??
Dat geldt dus ook voor de koper... Die koopt een huis wat eigenlijk veel meer waard is voor een veel kleiner risico, overigens werkt het bij prijsstijgingen precies hetzelfde, dan verdien je er minder aan.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:02 schreef Jane het volgende:
[..]
Nou, ik huur toevallig van Dudok en heb ook zo'n aanbod gehad (overigens niet op ingegaan). Wat ze doen is het volgende:
Je betaalt minimaal 50% van de waarde waarop je huis nu getaxeerd wordt (+kosten koper). Zodra je weer wilt verkopen, wordt het resterende bedrag geïndexeerd met de algemene waardeontwikkeling van koopwoningen in de regio.
Je kunt dus inderdaad stellen dat ze hiermee proberen te zorgen dat ze zelf maar voor maximaal 50% last hebben van toekomstige prijsdalingen.
Verkopen van woningen die voor 12.000 gulden zijn aangekocht en verkopen voor 150.000 euro minus 20%quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:16 schreef Mendeljev het volgende:
Corporaties zijn namelijk zodanig opgezet dat het winstoogmerk geen eerste prioriteit is.
De huizen worden eerst nog getaxeerd alvorens ze verkocht worden, dus het gaat niet om de eventuele absurd lage prijzen waarvoor ze in de boeken staan bij de corporatie.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:16 schreef Mendeljev het volgende:
Over wat voor prijzen hebben we het hier eigenlijk? Corporaties zijn namelijk zodanig opgezet dat het winstoogmerk geen eerste prioriteit is. Huizen die onder het beheer vallen staan al voor absurd lage prijzen in de boeken dus snap ik de belangstelling wel. Als je op deze manier een huisje in de Randstad voor 50-60k op de kop kan tikken dan ben je gek als je het niet doet.
Dat zijn geen gekke prijzen. Dezelfde huizen onder particulier eigendom noteren een factor 2 hoger maar zijn in de tussentijd nooit onderhouden en bevinden zich in kritische condities. De prijzen zullen wellicht iets boven inflatie noteren maar nog altijd niet gebaseerd op babyboomprijzen.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:23 schreef michaelmoore het volgende:
Verkopen van woningen die voor 12.000 gulden zijn aangekocht en verkopen voor 150.000 euro minus 20%
Dat is eh ??
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Ok, ik weet het fijne er niet van af maar zelfs de taxatieprijzen zijn niet gebaseerd op fundaprijzen, het zijn gewoon schappelijk prijzen. Normale huizen gaan volgens taxaties voor 100 tot 150k van de hamer en dat is gewoon goed.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:30 schreef Jane het volgende:
De huizen worden eerst nog getaxeerd alvorens ze verkocht worden, dus het gaat niet om de eventuele absurd lage prijzen waarvoor ze in de boeken staan bij de corporatie.
Tja, 'normale huizen', wat zijn dat? En heb je het dan over 'normale huizen' in het Gooi? Ik weet alleen dat de schatting die ze in de brief gaven van de waarde waarop mijn woning getaxeerd zou worden, beduidend hoger lag dan de bedragen die jij noemt.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:34 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ok, ik weet het fijne er niet van af maar zelfs de taxatieprijzen zijn niet gebaseerd op fundaprijzen, het zijn gewoon schappelijk prijzen. Normale huizen gaan volgens taxaties voor 100 tot 150k van de hamer en dat is gewoon goed.
Het is dus een slimme manier om woningen aan de huurders te verkopenquote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:40 schreef Jane het volgende:
[..]
Tja, 'normale huizen', wat zijn dat? En heb je het dan over 'normale huizen' in het Gooi? Ik weet alleen dat de schatting die ze in de brief gaven van de waarde waarop mijn woning getaxeerd zou worden, beduidend hoger lag dan de bedragen die jij noemt.
Maar de aspirant kopers krijgen wel het volledig onderhoud en de WOZ belastingen voor de kiezen voortaanquote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:44 schreef WammesWaggel het volgende:
Eigenlijk kopen ze dus ook maar de helft van de woning en betalen dus derhalve ook maar de helft van de prijs van een hele woning, dus zo goedkoop is het nou ook weer niet.
Exact. En wat als jij je woning koopt in een gebouw dat verder voor een groot gedeelte nog verhuurd wordt door Dudok? Wat heb jij dan eigenlijk in te brengen als het gaat om onderhoud van het gebouw? En welke 'onvoorziene' onderhoudskosten krijg je dan alsnog op je dak?quote:Op zaterdag 21 mei 2011 13:47 schreef michaelmoore het volgende:
Maar de aspirant kopers krijgen wel het volledig onderhoud en de WOZ belastingen voor de kiezen voortaan
Er is op zich ook niets tegen op dat idee. De vraag is alleen of het op deze manier wel zulke gunstige voorwaarden zijn. Ik heb daar zelf ernstige twijfels over.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 14:13 schreef Ryon het volgende:
In corporatie land komt het trouwens wel vaker dat woningen aan (vaak aan jongeren) verkocht worden onder gunstige voorwaarden (bijv een starterslening).
Dit gebeurt vaak in gebieden die aan het ontgroenen of verpauperen zijn. Het voordeel is dat jongeren hierdoor makkelijker een woning kunnen krijgen en dat de buurt aantrekkelijker wordt om in te wonen. Win-win situatie.
Precies, zeer smerig spelletje van deze corporaties!quote:Op zaterdag 21 mei 2011 12:32 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Zodat prijsdalingen op de woningmarkt niet voor hun rekening komen, heb zo'n vermoeden dat de polletiek hier binnenkort een stokje voor gaat steken.
alles om snel te cashen voor de huidige prijzenquote:Op zaterdag 21 mei 2011 14:52 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Alles om de pirjzen maar hoog te houden...
Maar gelukkig heeft weldenkend Nederland deze schavuiten door! Goedkope huizen in 't Gooi.. Wie zit daar nou op te wachten?quote:Op zaterdag 21 mei 2011 15:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
alles om snel te cashen voor de huidige prijzen
Zonder rijke ouders is een koophuis in het Gooi inderdaad niet voor jongere mensen weggelegd. Maar moet je ze dan gevangen houden in ex-corporatiewoningen waar ze niet meer weg kunnen zonder substantieel verlies te lijden? Ik weet niet of dat dan wel zo vriendelijk is.quote:De regeling is nodig omdat de woningmarkt in 't Gooi verstopt is, zegt Dudok Wonen. Daardoor zouden met name jonge mensen geen koopwoning vinden en wegtrekken. Dit terwijl ze hard nodig zijn in een omgeving die vergrijst, aldus de woningcorporatie.
Ik denk niet dat je echt kunt spreken van goedkope huizen. Goedkoop als je het vergelijkt met de villa verderop, ja. Maar niet in absolute zin.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 15:53 schreef Ryon het volgende:
Goedkope huizen in 't Gooi.. Wie zit daar nou op te wachten?
De precieze prijzen staan niet vermeld in dit bericht. Maar corporatiewoningen die voor de helft van de prijs verkocht worden zullen behoorlijk betaalbaar zijn.quote:zaterdag 21 mei 2011 16:02 schreef Jane het volgende:[/b]
[..]
Ik denk niet dat je echt kunt spreken van goedkope huizen. Goedkoop als je het vergelijkt met de villa verderop, ja. Maar niet in absolute zin.
Tenzij je vergeet dat je de andere helft nog moet betalen als je weg wilt, maar dat is wel een beetje dom...
Jarenlang hebben huizenkopers uitsluitend naar hun maandlasten gekeken, en alle andere risico's genegeerd. Dus grote kans dat er nu ook nog wel mensen te vinden zijn die denken "400 euro per maand voor een flatje is niet verkeerd"...quote:Op zaterdag 21 mei 2011 16:02 schreef Jane het volgende:
[..]
Tenzij je vergeet dat je de andere helft nog moet betalen als je weg wilt, maar dat is wel een beetje dom...
De woningcorporatie daarentegen krijgt WEL 50.000 euro gratis, voor oude woningen die allang afbetaald zijn...quote:Op zaterdag 21 mei 2011 16:12 schreef Ryon het volgende:
Het lijkt mij vrijwel onmogelijk om te vergeten te betalen als je weggaat. Een huis/flatje van een 1 ton koop je bijvoorbeeld voor 50.000 euro, maar verkoop je weer voor 1 ton. Dat je geen 50.000 gratis krijgt snapt iedereen wel.
Deze woningbouwverenigingen zijn gefinancierd met publiek geld, en nu onttrekken zijn hun vermogen aan de gemeenschap, dank zij de VVDquote:Op zaterdag 21 mei 2011 22:11 schreef Mercer het volgende:
Heb je in het buitenland ook woningcoporaties zoals in NL? Ik vind het maar niets namelijk die woningcorporaties.Je moet 10 jaar wachten op een huis. En al die huizen die zij beheren hebben ze in principe graties gehad?
En maar speculeren, prijzen opdrijven, en de hele markt zit op slot, mede met dank aan die corporaties.
![]()
Hoe onttrekken ze hun vermogen dan uit de gemeenschap? Door de helft van die huizen te "financieren"?quote:Op zaterdag 21 mei 2011 22:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Deze woningbouwverenigingen zijn gefinancierd met publiek geld, en nu onttrekken zijn hun vermogen aan de gemeenschap, dank zij de VVD
Het vermogen is 2.500.000 woningen maal 150.000 euro ofwel gelijk aan de staatsschuld
Jawel, maar die corporaties hebben of moesten het overgrote gedeelte van hun woningen verkopen (van de staat). Het is niet de schuld van de corporaties dat je zo lang moet wachten hoor. Het is de schuld van de overheid die al decennia lang structureel express en doelbewust te weinig huizen laat bouwen.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 22:11 schreef Mercer het volgende:
Heb je in het buitenland ook woningcoporaties zoals in NL? Ik vind het maar niets namelijk die woningcorporaties.Je moet 10 jaar wachten op een huis. En al die huizen die zij beheren hebben ze in principe graties gehad?
En maar speculeren, prijzen opdrijven, en de hele markt zit op slot, mede met dank aan die corporaties.
![]()
Haha, dat zou een mooie ontwikkeling zijn (op zijn minst een leuke gedachtenoefening). Woningcorporaties opheffen, kapitaal innen en in één keer de staatsschuld aflossen. En dan goed opletten wie er zenuwachtig wordt.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 22:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Deze woningbouwverenigingen zijn gefinancierd met publiek geld, en nu onttrekken zijn hun vermogen aan de gemeenschap, dank zij de VVD
Het vermogen is 2.500.000 woningen maal 150.000 euro ofwel gelijk aan de staatsschuld
Bravo! Ik stem voor! Kan alleen maar beter worden imo.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 23:31 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Haha, dat zou een mooie ontwikkeling zijn (op zijn minst een leuke gedachtenoefening). Woningcorporaties opheffen, kapitaal innen en in één keer de staatsschuld aflossen. En dan goed opletten wie er zenuwachtig wordt.
Hoezo moet je de andere helft betalen als je weggaat?quote:Op zaterdag 21 mei 2011 16:02 schreef Jane het volgende:
[..]
Tenzij je vergeet dat je de andere helft nog moet betalen als je weg wilt, maar dat is wel een beetje dom...
Wat ik nu hoor, is het een renteloze lening die opvraagbaar is bij verkoop, dus gewoon een manier om onverkoopbare nieuwbouw te slijtenquote:Op zondag 22 mei 2011 02:31 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
Hoezo moet je de andere helft betalen als je weggaat?
Verder is Hilversum een prachtige stad
Dan wordt er een vve opgericht waar de wbv voor de zittende huurders dan de "servicekosten" ook voor betaald. Het beheer van de vve wordt dan uitbesteed aan een vastgoed beheer partij die niet verbonden is aan de wbv.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 14:03 schreef Jane het volgende:
[..]
Exact. En wat als jij je woning koopt in een gebouw dat verder voor een groot gedeelte nog verhuurd wordt door Dudok? Wat heb jij dan eigenlijk in te brengen als het gaat om onderhoud van het gebouw? En welke 'onvoorziene' onderhoudskosten krijg je dan alsnog op je dak?
Compleet onhaalbaar en onwenselijk, uiteraard.quote:Op zaterdag 21 mei 2011 23:31 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Haha, dat zou een mooie ontwikkeling zijn (op zijn minst een leuke gedachtenoefening). Woningcorporaties opheffen, kapitaal innen en in één keer de staatsschuld aflossen. En dan goed opletten wie er zenuwachtig wordt.
Voor de staatsschuld zou het een goed plan zijn , die corporatie koningen doen er toch alleen maar slechte dingen meequote:Op zondag 22 mei 2011 09:25 schreef Reya het volgende:
[..]
Compleet onhaalbaar en onwenselijk, uiteraard.
.....quote:Op zondag 22 mei 2011 10:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Voor de staatsschuld zou het een goed plan zijn , die corporatie koningen doen er toch alleen maar slechte dingen mee
Gewoon de huurwoningen verkopen ala deze constructie, en de opbrengst in de schatkist storten, de corporaties kunnen dan verder als commerciële onderneming zonder verder overheidstoezichtquote:Op zondag 22 mei 2011 10:54 schreef Ryon het volgende:
[..]
.....
Kan jij mij in detail uitleggen hoe je dat precies voor je ziet. Ik begin erg benieuwd te raken.
Ten eerste zijn de woningen van de corporaties zelf. En corporaties zijn weer van de leden die door de jaren heen geld hebben ingelegd waardoor corporaties de woningen konden bouwen en exploiteren. De overheid heeft hier weinig mee te maken en staat hier los van. Beetje raar als zij dan wel een aanspraak maken op het geld. Dan zou de overheid ook de omzet van Coca Cola of Ajax mogen claimen. Zo werkt de wereld gelukkig niet.quote:Op zondag 22 mei 2011 11:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Gewoon de huurwoningen verkopen ala deze constructie, en de opbrengst in de schatkist storten, de corporaties kunne dan verder als commerciële onderneming zonder verder overheidstoezicht
De woningbouwverenigingen zijn publiek bezitquote:Op zondag 22 mei 2011 11:08 schreef Ryon het volgende:
[..]
Daarnaast kunnen woningen niet zomaar verkocht worden. Die moeten namelijk betaald worden door de kopers. En daar is weer geld voor nodig, en dat is er niet, en daarom huren mensen in plaats van dat zij kopen.
Stoer plan, je snapt er alleen niet veel van. Ik snap niet waarom je MichaelMoore heetquote:Op zondag 22 mei 2011 11:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Gewoon de huurwoningen verkopen ala deze constructie, en de opbrengst in de schatkist storten, de corporaties kunnen dan verder als commerciële onderneming zonder verder overheidstoezicht
Jij hebt er verstand van hé? De woningbouwcorporaties zijn al sinds begin jaren negentig zelfstandig.. Wat jij verder vindt is niet zo heel relevant.quote:Op zondag 22 mei 2011 11:12 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De woningbouwverenigingen zijn publiek bezit
Slecht praatje, tikkie dom ook
Dat dus.quote:Op zondag 22 mei 2011 11:22 schreef Mercer het volgende:
Maar die woninscorporaties zijn ooit opgebouwd met publiek geld met als doel mensen van een woning te voorzien die het anders niet zouden kunnen betalen. Vervolgens zijn ze veranderd in speculerende geldmachines. Heel vreemd.
quote:Op zondag 22 mei 2011 11:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat dus.
Ze functioneren niet goed meer voor het publiek dus opheffen, publiek bezit verkopen, opbrengst in de schatkist en deze organisaties verzelfstandigen
Je bent je ervan bewust dat woningbouwcorporaties private rechtspersonen vormen? En dat het, buiten Venezuela en Zimbabwe, niet heel normaal wordt gevonden dat je private partijen onteigend?quote:Op zondag 22 mei 2011 10:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Voor de staatsschuld zou het een goed plan zijn , die corporatie koningen doen er toch alleen maar slechte dingen mee
Het is waarschijnlijk niet haalbaar, want véééééél teveel woningen. Maar een goed idee vind ik het wel!!quote:Op zondag 22 mei 2011 11:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat dus.
Ze functioneren niet goed meer voor het publiek dus opheffen, publiek bezit verkopen, opbrengst in de schatkist en deze organisaties verzelfstandigen
Hoeveel woningen dan?quote:Op zondag 22 mei 2011 11:33 schreef Mercer het volgende:
[..]
Het is waarschijnlijk niet haalbaar, want véééééél teveel woningen. Maar een goed idee vind ik het wel!!![]()
De VVD heeft als doel om 1.000.000 woningen te verkopen van de 2.500.000 de komende 3 jaar, dat lijkt me een goed planquote:
Leuk dat idee, of het juridisch kan even daargelaten, maar de prijs van woningen wordt via vraag en aanbod geregeld. Wat gebeurd er als er een giga aanbod in eens op de markt komt?quote:Op zondag 22 mei 2011 11:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Gewoon de huurwoningen verkopen ala deze constructie, en de opbrengst in de schatkist storten, de corporaties kunnen dan verder als commerciële onderneming zonder verder overheidstoezicht
De statschuld is 385 miljard en de huurwoningen 2.500.000 brengen dan 70% van 200.000 op dus 350 miljard euro
Dat gebeurd nu ook al.quote:Op zondag 22 mei 2011 12:42 schreef sjorsie1982 het volgende:
Wat gebeurd er als er een giga aanbod in eens op de markt komt?
elk huis is binnen een maand te verkopen. mensen moeten gewoon gaan begrijpen dat ze er geen topprijs meer voor gaan krijgen. de lucht stroomt uit de huizenbubble atm.quote:Op zondag 22 mei 2011 14:51 schreef LangeTabbetje het volgende:
Lekker marktverpestend, voor de helft van de prijs verkopen. Je zal een koophuis in de buurt te koop hebben staan ......
Het wordt ook niet geheel normaal gevonden om enkele miljoenen huizen cadeau te doen aan private rechtspersonen... Heel vreemd hoe dat gegaan is, en het netto-resultaat is dat huizen duurder zijn dan ooit, en wachtlijsten langer dan ooit...quote:Op zondag 22 mei 2011 11:31 schreef Reya het volgende:
[..]
Je bent je ervan bewust dat woningbouwcorporaties private rechtspersonen vormen? En dat het, buiten Venezuela en Zimbabwe, niet heel normaal wordt gevonden dat je private partijen onteigend?
Marktbederf?quote:Op zondag 22 mei 2011 14:51 schreef LangeTabbetje het volgende:
Lekker marktverpestend, voor de helft van de prijs verkopen. Je zal een koophuis in de buurt te koop hebben staan ......
Dat valt wel mee.quote:Op zondag 22 mei 2011 14:51 schreef LangeTabbetje het volgende:
Lekker marktverpestend, voor de helft van de prijs verkopen. Je zal een koophuis in de buurt te koop hebben staan ......
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |