Inderdaad, tijd om de "stop volgen" knop te gebruikenquote:Op donderdag 19 mei 2011 12:00 schreef Lienekien het volgende:
[..]
't Wordt zo wel een beetje niveau klaagbaak, hoor. Je punt is wel gemaakt.
Jij verkoopt er vast graag een extra hypotheek bij voor de inboedelquote:Op donderdag 19 mei 2011 13:20 schreef Five_Horizons het volgende:
Ja, hoi. Het punt is wel gemaakt. 1 oeverloze discussie op Fok! is wel genoeg. (zie het janktopic in AEX waar leentokkies en huurkneuzen elkaar de hersens inslaan)
en hoe maak je dat de BD duidelijk ?quote:Op donderdag 19 mei 2011 09:33 schreef DonJames het volgende:
[..]
Onzin, de rente van een PL is ook gewoon aftrekbaar als de lening gebruikt is voor bijvoorbeeld de keuken.
invullen in het bd programma?quote:Op donderdag 19 mei 2011 17:21 schreef klusfoobje het volgende:
[..]
en hoe maak je dat de BD duidelijk ?
Deze regelgeving is er op voorspraak van de overheid. Als je de huidige normen gaat vergelijken met de historische normen of de normen in landen om ons heen, dan kan er in Nederland nog steeds heel erg ruim gefinancierd worden.quote:Op donderdag 19 mei 2011 20:02 schreef Fer het volgende:
Ik vroeg me gewoon af of zo;n regel makkelijk te omzeilen was, heb er verder geen behoefte aan. Me keuken en badkamer zijn al lang geleden gefinancieerd.
Mijn tophypotheek is vanzelf geen top meer door stijging van de woningwaarde en stijging van inkomen. Genoeg gespaard om 3 keukens te kopen van eigen geld.
Wat me stoort is dat de regels er nu doorheen worden gevoerd voor bescherming van leenvolk, maar in feite zijn het gewoon de banken die op bepaalde terreinen niet meer willen beconcurreren en door dit soort regels het makelijker maken om geld te verdienen zonder bang te zijn voor elkaar.
Normaal heet zoiets kartelvorming en is ten strengste verboden maar bang gemaakt door de crisis drukken ze dit soort wetten er even doorheen.
Gelukkig kun je in omringende landen een mooie betaalbare starterswoning huren en rustig sparen zodat als je weet hoe groot het huis van je leven wordt dit kunt kopen met een 80% hypotheek.quote:Op donderdag 19 mei 2011 20:11 schreef LXIV het volgende:
[..]
Deze regelgeving is er op voorspraak van de overheid. Als je de huidige normen gaat vergelijken met de historische normen of de normen in landen om ons heen, dan kan er in Nederland nog steeds heel erg ruim gefinancierd worden.
In Duitsland krijg je 70 of 80% en bijna nergens behalve hier kun je meer als 100% financieren.
Jazeker welquote:
Sinds wanneer doe ik in hypothekenquote:Op donderdag 19 mei 2011 13:21 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Jij verkoopt er vast graag een extra hypotheek bij voor de inboedel
Ja alleen een probleem is dat de meeste bouwdepots worden (mede) aangewend voor zaken die de waarde niet echt verhogen of minder dan de kosten.quote:Op donderdag 19 mei 2011 21:47 schreef Five_Horizons het volgende:
Jazeker wel
Als het de woningwaarde verhoogt, is dat gewoon mogelijk.
dat kan nog steeds prima. Moet je gewoon voor sparen.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 08:19 schreef traders het volgende:
Wat trouwens de afgelopen jaren ook populair was was het kopen van een huis, en het gehele interieur en exterieur zo ongeveer slopen (strippen) om alles te vervangen en dan praten we dus niet over hopeloze bouwvallen.
Is dit 'feestje' nu ook al afgelopen, of vindt dit nog steeds op grote schaal plaats?
Dit vereist gewoon zo ontzettend veel cash. Ze strippen een huis en vervolgens zie je een half jaar lang dagelijks allerlei busjes met personeel werken aan dat huis. Dit kost echt gewoon goud geld, of je dat nu met NL-ers doet of met Polen.
Je leesbril is kapot?quote:Op vrijdag 20 mei 2011 08:16 schreef traders het volgende:
[..]
Ja alleen een probleem is dat de meeste bouwdepots worden (mede) aangewend voor zaken die de waarde niet echt verhogen of minder dan de kosten.
Ik ben starter, verdien ver > 2x modaal samen met mijn vriendin. Waarom mag ik dit niet financieren? Kan het zéér makkelijk aflossen. Om even 40k te sparen is andere koek, dan zit ik nog 2 jaar te huren.quote:Op woensdag 18 mei 2011 21:44 schreef CoolGuy het volgende:
Als je een huis wil kopen en je moet de kk financieren en de verbouwing ook moet je gewoon geen huis willen kopen.
TS, wat jij wil is vragen om grote problemen.
Die nieuwe hypo-regels zijn er niet gemaakt om jouw te beschermen maar de banken. De hele hypotheekmarkt begint zich op glad ijs (uitstaande schuld t.o.v. BNP, en andere statistieken).quote:Op dinsdag 24 mei 2011 19:22 schreef Underdoggy het volgende:
[..]
Ik ben starter, verdien ver > 2x modaal samen met mijn vriendin. Waarom mag ik dit niet financieren? Kan het zéér makkelijk aflossen. Om even 40k te sparen is andere koek, dan zit ik nog 2 jaar te huren.
Mijn risico profiel is zeeeeer laag. Waarom zou ik in mijn situatie voortaan geen huis meer kunnen kopen? Het probleem is iedereen blind 4,5x zijn geschatte jaarsalaris te geven. Bij hogere salarissen is dit realistisch. Bij lagere zeker niet.quote:Op dinsdag 24 mei 2011 21:46 schreef traders het volgende:
[..]
Die nieuwe hypo-regels zijn er niet gemaakt om jouw te beschermen maar de banken. De hele hypotheekmarkt begint zich op glad ijs (uitstaande schuld t.o.v. BNP, en andere statistieken).
De risico's voor banken kunnen worden verminderd door te zorgen dat de klant een buffer heeft in de vorm van een aflossingsverplichting, eigen ingebracht geld, etc.
En waarom vindt jij dat bij jou het risico zeer laag is? Net of goed betaalde functies niet overbodig kunnen worden. Verder kun je als je hoger in de boom zit verder vallen.quote:Op dinsdag 24 mei 2011 21:54 schreef Underdoggy het volgende:
[..]
Mijn risico profiel is zeeeeer laag. Waarom zou ik in mijn situatie voortaan geen huis meer kunnen kopen? Het probleem is iedereen blind 4,5x zijn geschatte jaarsalaris te geven. Bij hogere salarissen is dit realistisch. Bij lagere zeker niet.
Wanneer loopt je rentevaste periode af? Op dat moment zit je klem bij de bank omdat je niet meer weg kunt.quote:Op woensdag 25 mei 2011 10:52 schreef bredabounce het volgende:
Ik leen aflossingsvrij, 100% van de aankoopwaarde.
quote:Op woensdag 25 mei 2011 10:57 schreef traders het volgende:
[..]
Wanneer loopt je rentevaste periode af? Op dat moment zit je klem bij de bank omdat je niet meer weg kunt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |