Inderdaad, je hoeft het niet zo negatief te zien en ervaren. Wil overigens niet zeggen dat jij er niet sterk mee bent omgegaan. Integendeel. Zelfs al sta je achter je keuze dan heb je nog van die 'irritante' moeders met vers geperste schattige mensjes die je er elke keer aan herinneren. Gelukkig janken die dan ook nog af en toe eens op een irritante manier waardoor je toch weer eventjes blij bent..quote:Op maandag 9 mei 2011 16:27 schreef missyB het volgende:
[..]
[..]
Ik ben altijd gek geweest op kinderen alhoewel als ik alles van te voren had geweten hahahah.
Toch heb ik 2 maal een abortus ondergaan.
1 maal toen ik 16 was en werkelijk geen flauw benul had van anti conceptie in combi met andere geneesmiddelen.
Ik was net een opleiding begonnen maar had wel een vast vriendje al bijna 3 jaar.
en de tweede keer was mn mid twenties na verbreken van een zeer problematische relatie, ik trof hem nog 1 keer bij de verkoop van ons huis en nee zeggen was niet echt een optie maar ik gebruijkte toen al niets meer.
ik heb er nog weleens zijdelings aan gedacht bij bepaalde data,en ook de aanloop naar de ingereep toe was niet makkelijk maar ik heb er geen schuldgevoel over.
Het waren beide keren goed doordachte beslissingen, een abortus hoeft niet altijd gepaard te gaan met een hoop drama en ellende.
het verdriet ja dat had ik zeker wel maar eerder voor die tijd dan om verlies van een kindje zelf,ze waren veel verder af geweest met mij als moeder toen.
de zwaarte van de ingreep zit hem niet alleen in de ingreep, ik ben christelijk en vanuit dat oogpunt kan ik niet achter een abortus staan. en dan meegenomen dat ik a moeilijkzwanger kan raken, b dit ondanks de moeilijke situatie ergens er toch in geloof dat GOD met mij is, en mij dit leven wil schenken.quote:Op maandag 9 mei 2011 16:13 schreef missyB het volgende:
[..]
ik had in dit geval mijn keuze wel geweten maar het is niet aan mij.
ik wilde alleen wel even nuanceren hoe zwaar zo n ingreep kan zijn.
geestelijk gezien ja, lichamelijk nagenoeg niet.
je bent in no time klaar om het even zo te zeggen, weinig pijn of napijn.
Dus in zoverre niet zozeer belastend.
geestelijk kan ander verhaal zijn.
Dit is een beetje wat me tegenstaat aan gelovigen. Het is zo makkelijk om de beslissing bij God te leggen namelijk. Wees een volwassen vrouw en neem een weloverwogen beslissing uit je eigen kracht en ga je niet verschuilen achter god. Toen je onbescherme seks had met een getrouwde kerel die je amper kende was je ook niet zo christelijk.quote:Op maandag 9 mei 2011 16:43 schreef MaMaLief het volgende:
[..]
de zwaarte van de ingreep zit hem niet alleen in de ingreep, ik ben christelijk en vanuit dat oogpunt kan ik niet achter een abortus staan. en dan meegenomen dat ik a moeilijkzwanger kan raken, b dit ondanks de moeilijke situatie ergens er toch in geloof dat GOD met mij is, en mij dit leven wil schenken.
Ik wist niet dat ik het met een getrouwde man deed. En ik was ervan uitgegaan dat een condoom voldoende bescherming bood.quote:Op maandag 9 mei 2011 16:50 schreef Ripley het volgende:
[..]
Dit is een beetje wat me tegenstaat aan gelovigen. Het is zo makkelijk om de beslissing bij God te leggen namelijk. Wees een volwassen vrouw en neem een weloverwogen beslissing uit je eigen kracht en ga je niet verschuilen achter god. Toen je onbescherme seks had met een getrouwde kerel die je amper kende was je ook niet zo christelijk.
Ik zeg dit niet om je te beledigen al snap ik dat het zo over kan komen. Maar ik vind dit een enorm zwaktebod.
dan was je er toch al uit lieverd eer je dit topic neerzette?quote:Op maandag 9 mei 2011 16:43 schreef MaMaLief het volgende:
[..]
de zwaarte van de ingreep zit hem niet alleen in de ingreep, ik ben christelijk en vanuit dat oogpunt kan ik niet achter een abortus staan. en dan meegenomen dat ik a moeilijkzwanger kan raken, b dit ondanks de moeilijke situatie ergens er toch in geloof dat GOD met mij is, en mij dit leven wil schenken.
Sorry, over dat tweede heb je absoluut gelijk. Maar daarnaast gaf je eerder aan dat je bijna niks van hem wist, laat ik zo zeggen dat dat niet erg strookt met je nu nogal christelijk profileren.quote:Op maandag 9 mei 2011 16:53 schreef MaMaLief het volgende:
[..]
Ik wist niet dat ik het met een getrouwde man deed. En ik was ervan uitgegaan dat een condoom voldoende bescherming bood.
ik vind het gewoon zo moeilijk............... dat het misschien lijkt dat ik mij extra achter GOD verschuil. Stiekem hoop ik dat ik de beslissing niet hoef te nemen maar dat hij voor mij genomen wordt door plastisch mijn lichaam, of door GOD.quote:Op maandag 9 mei 2011 16:57 schreef missyB het volgende:
pff ben nog niet klaar, om je nu te verschuilen(want zo lees ik het sorry alvast!)achter je geloof vind ik niet correct.
Het is fijn om te geloven dat God leven schenkt in spirituele wegen maar als we het even plastisch bekijken krijg je een kind door het samenkomen van een ei en een zaadcel die het goed kunnen vinden samen
Dat is ook wel logisch hoor, denk dat iedereen hier dat begrijpt. Maar denk dat je moet beseffen dat jij toch echt degene bent die het heft in handen hebt. Is het een idee om een professionele vertrpuwenspersoon er bij te betrekken? Misschien kun je een afspraak met je huisarts maken om met hem te overleggen.quote:Op maandag 9 mei 2011 17:01 schreef MaMaLief het volgende:
[..]
ik vind het gewoon zo moeilijk............... dat het misschien lijkt dat ik mij extra achter GOD verschuil. Stiekem hoop ik dat ik de beslissing niet hoef te nemen maar dat hij voor mij genomen wordt door plastisch mijn lichaam, of door GOD.
ik heb voor morgen een afspraak bij de huisarts staan, en voor woensdag bij het FIOM. Du sik ben wel hulp erbij aan het zoeken.quote:Op maandag 9 mei 2011 17:06 schreef Ripley het volgende:
[..]
Dat is ook wel logisch hoor, denk dat iedereen hier dat begrijpt. Maar denk dat je moet beseffen dat jij toch echt degene bent die het heft in handen hebt. Is het een idee om een professionele vertrpuwenspersoon er bij te betrekken? Misschien kun je een afspraak met je huisarts maken om met hem te overleggen.
Vandaag was de rollercoaster iet minder dan gisteren. Ik ben niet helemaal tegen abortus, maar zie het voor mezelf niet echt als de oplossing voor deze situatie.quote:Op maandag 9 mei 2011 17:58 schreef Kabolter het volgende:
Waarom stond je er het gehele topic wel positief tegenover en laat je nu overkomen alsof je niet zoveel keus hebt?
Heb geen zin om je woorden in de mond te leggen (die overigens niks met mijn mening te maken heeft in dit topic), dus vandaar de open vraag.
Overigens snap ik wel dat je in een rollercoaster zit. Je moet overigens ook niet van de ene op de andere dag hier duidelijkheid in willen. Ondanks dat je dat vast zelf ook wel beseft wou ik het toch nog even aangeven.
Vanwaar dit topic dan? Je wilt geen abortus, dus is er maar één alternatief.quote:Op dinsdag 10 mei 2011 21:57 schreef MaMaLief het volgende:
[..]
Vandaag was de rollercoaster iet minder dan gisteren. Ik ben niet helemaal tegen abortus, maar zie het voor mezelf niet echt als de oplossing voor deze situatie.
Dergelijke hypocrisie is anders zeer gebruikelijk binnen de op Abraham gestoelde religies.quote:Op dinsdag 10 mei 2011 23:27 schreef mspoez het volgende:
Christelijk en daarom tegen abortus maar wél een kindje buiten het huwelijk krijgen? Ergens gaat hier iets niet helemaal goed.
Als je de fout maakt zwanger te worden van de verkeerde vent hoef je niet een nog grotere fout te maken en met de flapdrol te trouwen, ook niet als je bepaalde principes hebt. In het algemeen he, niet in geval van TS (trouwen met die betreffende flapdrol wordt vrij lastig).quote:Op dinsdag 10 mei 2011 23:27 schreef mspoez het volgende:
Christelijk en daarom tegen abortus maar wél een kindje buiten het huwelijk krijgen? Ergens gaat hier iets niet helemaal goed.
Ik wou net zeggen. Dit is wel de meest zwakke manier van het geloof van iemand ter discussie te stellen qua keuze.quote:Op woensdag 11 mei 2011 00:06 schreef loveli het volgende:
[..]
Als je de fout maakt zwanger te worden van de verkeerde vent hoef je niet een nog grotere fout te maken en met de flapdrol te trouwen, ook niet als je bepaalde principes hebt. In het algemeen he, niet in geval van TS (trouwen met die betreffende flapdrol wordt vrij lastig).
Precies ja, ik lees sowieso ontzettend veel 'oordelen' in dit topic in plaats van eigen gedachten of adviezen (egoistisch en dat soort uitingen). Zeker over hoe iemand zijn of haar geloof ervaart is zeer persoonlijk, een ander kan je wat mij betreft hierin niets verwijten: 'abortus kan niet, en seks zonder trouwen wel??' bijvoorbeeld. Als zij zich niet goed voelt bij abortus is dat haar goed recht, ook als ze wel met jan en alleman het bed zou delen. Weet jij veel hoe zij haar religieuze denkbeelden invult.quote:Op woensdag 11 mei 2011 00:39 schreef Kabolter het volgende:
[..]
Ik wou net zeggen. Dit is wel de meest zwakke manier van het geloof van iemand ter discussie te stellen qua keuze.
Fout nummer 1 is seks hebben voor/buiten het huwelijk, al wordt hier de afgelopen jaren al veel anders naar gekeken. Fout nummer 2 is de consequenties en hierbij de verantwoordelijkheid niet dragen en fout nummer 3 is 'corrigeren' door voor eigen 'God' te spelen.
Het is overigens maar net wat voor invulling je het geloof geeft. Zo zijn er vast genoeg Christenen te vinden die abortus hebben gepleegd en hier vrede mee hebben. Je kan echter niet zomaar even een andere invulling geven qua geloof omdat je dat even iets beter uitkomt. Dit zal toch echt vanuit jezelf moeten komen en niet door de situatie waarin je beland.
Nee, maar jij bent ook erg makkelijk over vreemdgaan. Daar moet men ook nooit moeilijk over doen. Taurus begrijpt alles.quote:Op woensdag 11 mei 2011 00:58 schreef Taurus het volgende:
[..]
Precies ja, ik lees sowieso ontzettend veel 'oordelen' in dit topic in plaats van eigen gedachten of adviezen (egoistisch en dat soort uitingen). Zeker over hoe iemand zijn of haar geloof ervaart is zeer persoonlijk, een ander kan je wat mij betreft hierin niets verwijten: 'abortus kan niet, en seks zonder trouwen wel??' bijvoorbeeld. Als zij zich niet goed voelt bij abortus is dat haar goed recht, ook als ze wel met jan en alleman het bed zou delen. Weet jij veel hoe zij haar religieuze denkbeelden invult.
Het ligt er maar net aan hoe die persoon zijn band met zijn of haar religie kent, daar zijn - zeker in deze tijd - geen strikte regels meer voor waar de een de ander op kan wijzen, vind ik.
Ik ben zelf rationeel niet gelovig, maar ik laat het wel uit m'n hoofd iemand te wijzen op religieuze zaken die ík als misvatting zie (als je geen abortus wil, had je ook geen seks moeten hebben en dat soort persoonlijke meningen waar niemand iets aan heeft).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |